Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire V


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι και εγώ από τα άτομα που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο μοντέλο, μόλις έστειλα σχετικό email στην HTC για το εάν αποκλείει ή όχι το ενδεχόμενο εισαγωγής του στην χώρα μας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από καιρό βρήκα ίντερνετ να μπω να διαβάσω λίγο και απογοητεύτηκα...

Έψαχνα ένα δίκαρτο καλό και διαβάζω τώρα αυτό.

Θα στείλω και εγώ ένα εμαιλ ώστε να ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

στα mails μην ποντάρετε,τελεφωνάτε,υπάρχει και αχρέωτο 00800-126-878 Δωρεάν μόνο από σταθερό.

έσκασε και κάτι παράλληλο αλλά κι αυτό με παράλληλη συμπεριφορά για Ελλάδα μάλλον....

με μπαταρία 2400 mAh το Philips W732

http://img232.imageshack.us/img232/5157/philipsw732androidicsph.png

:confused:ποια τα σχόλια για των επεξεργαστή ; MediaTek MT6575

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

έσκασε και κάτι παράλληλο αλλά κι αυτό με παράλληλη συμπεριφορά για Ελλάδα μάλλον....

με μπαταρία 2400 mAh το Philips W732

http://img232.imageshack.us/img232/5157/philipsw732androidicsph.png

:confused:ποια τα σχόλια για των επεξεργαστή ; MediaTek MT6575

Θα σου απαντήσω στο θέμα του Philips W732 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339001

 

Εδώ συνεχίζουμε για το Desire V.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή μάλλον δεν το γνωρίζω αυτό το θέμα.

Βρήκα πως μάλλον η κινέζικη έκδοση του Desire V είναι το T328W.

Σε αυτό το site http://etotalk.com/htc-t328w-wind_p2974.html (Προσοχή το WOT το δείχνει μη αξιόπιστο αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου), δείχνει την ίδια περιγραφή με το V, αλλά έχει και την ελληνική γλώσσα, κάτι που σε άλλα κινητά που δεν είχαν ποτέ σκοπό να κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα (βλέπε ZOPO) δεν υφίσταται.

Μπορεί κάποιος με σιγουριά να πει αν πρόκειται για έναν κλώνο του HTC, ή αν όντως είναι αυθεντικό; Γιατί αν είναι, αναγκαστικά θα επικοινωνήσω με Κίνα για SAR, κόστος κτλ. μιας που δε βλέπω φως από Δύση εδώ μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή μάλλον δεν το γνωρίζω αυτό το θέμα.

Βρήκα πως μάλλον η κινέζικη έκδοση του Desire V είναι το T328W.

Σε αυτό το site http://etotalk.com/htc-t328w-wind_p2974.html (Προσοχή το WOT το δείχνει μη αξιόπιστο αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου), δείχνει την ίδια περιγραφή με το V, αλλά έχει και την ελληνική γλώσσα, κάτι που σε άλλα κινητά που δεν είχαν ποτέ σκοπό να κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα (βλέπε ZOPO) δεν υφίσταται.

Μπορεί κάποιος με σιγουριά να πει αν πρόκειται για έναν κλώνο του HTC, ή αν όντως είναι αυθεντικό; Γιατί αν είναι, αναγκαστικά θα επικοινωνήσω με Κίνα για SAR, κόστος κτλ. μιας που δε βλέπω φως από Δύση εδώ μεριά.

Το T328w είναι το Desire V, έκδοση τόσο για Κίνα όσο και για Ευρώπη (GSM 850/900/1800/1900, UMTS 900/2100).

Υπάρχει και καθαρά κινέζικη έκδοση, το Desire VT που είναι και εμφανισιακά διαφορετικό και υποστηρίζει GSM 900/1800/1900, TD-SCDMA 1900/2100).

 

Κανονικά κανένα από τα δύο δεν έχει ελληνική γλώσσα μέσα, το συγκεκριμένο site (etotalk) μπορεί και περνάει όποια γλώσσα του ζητήσεις πριν σου το στείλει, με μικρό επιπλέον κόστος. Από όσο ξέρω είναι αξιόπιστο site, αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

το HTC Desire V και στην ευρώπη πλέον όπως το ανακοινώνουν,αλλά με το κινέζικο ημερολόγιο η ξεχασμένη υπογράμμιση.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα τελικά με etotalk. Μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα των απαντήσεών τους. Χωρίς κανένα extra unlocked, rooted και multilanguage, βγαίνει περίπου στα 325€ μαζί με μεταφορικά (15-45 εργάσιμες η οικονομική παράδοση παρακαλώ!)

Με τις υγείες μας!

Μην ξεχάσω, SAR 0,914

Μέχρι στιγμής με ψήνει, αλλά μάλλον δε θα αργήσω να το παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

μόλις ξανακάλεσα την htc.gr κάποιος Αγγελος μου είπε ότι

Αγγελος : δεν πρόκειται να κατέβει στην ελλάδα.

εγώ : γιατί

Αγγελος : δεν γνωρίζω.

εγώ : και τώρα ;

Αγγελος : τι συσκευή αν θέλετε θα τη παραγγείλετε από εξωτερικό

εγώ : σε μάς εδώ γιατί όχι ;

Αγγελος : απόφαση της εταιρείας για το μοντέλο να μην κατέβει ελλάδα

εγώ : άντε γεία !

-------------------------------------------------------

δεν λαμβάνουν υπόψιν τίποτε και κανέναν και ας λένε ότι η συνομιλίες καταγράφονται κι αξιολογούνται.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,ένα καλό dual πού δε θα δούμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το κινητό θα έρθει στην Ελλάδα. Αν όχι από την HTC...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το κινητό θα έρθει στην Ελλάδα. Αν όχι από την HTC...

 

τι να το κανω,αν δεν εχει επισημη υποστηριξη μου ειναι αχρηστο.

και τετοιο ρισκο δεν παιρνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από Κόσοβο!

 

Βρήκα το κινητό σε μαγαζί στην Πρίστινα (μένω κανα χρόνο εδώ). Δεν έχει ελληνικά για το μενού, αλλά είχε ελληνικά ως γλώσσα γραφής (70 χαρακτήρες).

Το κινητό φαίνεται αρκετά καλό και ψήνομαι. Το είχε στα 350 ευρώ, χωρίς όμως συσκευασία. Κινητό και φορτιστή. Έπαιξα περίπου 10 λεπτά με τη συσκευή και όλα φαίνονται κανονικά και ωραία...

Αυτά που γράφει ο κινέζος (etotalk) με ανησυχούν για το ΜΑΡΚΕΤ. Εγώ αυτό που είδα είχε κανονικά MARKET. Τι θα μπορούσα να "δω" ώστε να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν όλα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από Κόσοβο!

 

Βρήκα το κινητό σε μαγαζί στην Πρίστινα (μένω κανα χρόνο εδώ). Δεν έχει ελληνικά για το μενού, αλλά είχε ελληνικά ως γλώσσα γραφής (70 χαρακτήρες).

Το κινητό φαίνεται αρκετά καλό και ψήνομαι. Το είχε στα 350 ευρώ, χωρίς όμως συσκευασία. Κινητό και φορτιστή. Έπαιξα περίπου 10 λεπτά με τη συσκευή και όλα φαίνονται κανονικά και ωραία...

Αυτά που γράφει ο κινέζος (etotalk) με ανησυχούν για το ΜΑΡΚΕΤ. Εγώ αυτό που είδα είχε κανονικά MARKET. Τι θα μπορούσα να "δω" ώστε να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν όλα...

 

γεια.καμία διεύθυνση,web,επωνυμία του μαγαζιού ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το μαγαζί είναι στην Πρίστινα, σε ένα εμπορικό κέντρο. Εννοείται πως δεν έχει διεύθυνση στο ίντερνετ (web) και αν εννοείς διεύθυνση στην πόλη δεν τη ξέρω. Το μαγαζί έχει καινούρια κινητά σε σκοτωμένες τιμές... Ενδεικτικά:

Iphone 4S, 450euro

SIII, 450 euro

κλπ...

Εφόσον αυτό το πρόγραμμα για αλλαγή γλώσσας, αύριο πάω να το χτυπήσω και ότι γίνει. Είχα το Galaxy S και πήγα στο DUOS PRO και έχω κουραστεί τελικά από τη μικρή οθόνη. Μου φαίνεται ότι σώθηκα, μην το γρουσουζεύω! Αύριο θα περάσω αρκετή ώρα με το κινητό. Θα βάλω και τις δυο κάρτες, θα δοκιμάσω τα πάντα και αν δουλεύουν το αγοράζω και αρχίζω τα ποστ εδώ...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Πόσταρα σε λάθος thread :)

Από την περασμένη εβδομάδα είμαι κάτοχος του V. Το πήρα από Πρίστινα, από το εμπορικό κέντρο ALBI MALL και το κατάστημα MANI (για κάποιον φίλο που ρώτησε).

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος. Έχω ένα θέμα με το Gmail Notifier. Κάποιο Widget δηλαδή που να μου δείχνει τον αριθμό τον αδιάβαστων mails στους φακέλους του Gmail μου. Πριν είχα το Gmail Undread Count 2.0 αλλά τώρα δεν δουλεύει σε αυτή τη συσκευή. Ένα άλλο πρόβλημα είναι οι 70 χαρακτήρες των ΣΜΣ. Ενώ γράφω ελληνικά, έχω ελληνικό μενού με το πρόγραμμα που είπε ο φίλος πριν, εντουτοις τα μηνύματα πάνω από 70 χαρακτήρες σπάνε σε 2 ή περισσότερα.

Αυτό με το καλώδιο των 30εκ μάλλον παίζει ως bug... Γιατί και σε εμένα το ίδιο "πρόβλημα" κάνει. Έχω ένα κοντό καλώδιο από το Samsung και φορτίζει κανονικά...

Δοκίμασα και τα Sygic, iGo, Ndrive και παίζουν κανονικά.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεις με την εφαρμογή, πιθανώς να έχει να κάνει με την έκδοση android της συσκευής αυτής και όχι με τη συσκευή αυτή καθ'αυτή! Επιπλέον, αυτό με τους 70 χαρακτήρες στα μηνύματα διορθώνεται με κάποια άλλη εφαρμογή, όπως το handcent sms ή το go sms ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεις με την εφαρμογή, πιθανώς να έχει να κάνει με την έκδοση android της συσκευής αυτής και όχι με τη συσκευή αυτή καθ'αυτή! Επιπλέον, αυτό με τους 70 χαρακτήρες στα μηνύματα διορθώνεται με κάποια άλλη εφαρμογή, όπως το handcent sms ή το go sms ;)

 

Δεν έχει να κάνει με την έκδοση καθώς η ίδια έκδοση σε άλλο κινητό δουλεύει σωστά.

Επιπλέον ούτε το handcent SMS ούτε το go SMS δεν υποστηρίζουν την αποστολή ΣΜΣ από κινητό με 2 κάρτες ΣΙΜ. Πράγμα που σημαίνει ότι η εφαρμογή θα στέλνει τα ΣΜΣ από τη μια προκαθορισμένη κάρτα και θα πρέπει κάθε φορά να ορίζεις από πριν ποια είναι η προκαθορισμένη κάρτα.

Το ίδιο πρόβλημα ισχύει και με τον dialer. Μόνο ο εργαστασιακός υποστηρίζει δυο κάρτες ΣΙΜ. Ο πολύ καλός και γνωστός Dialer One δεν υποστηρίζει δυο κάρτες ΣΙΜ...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ναι, δουλεύει κανονικά και μια μόνο κάρτα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την έκδοση καθώς η ίδια έκδοση σε άλλο κινητό δουλεύει σωστά.

Επιπλέον ούτε το handcent SMS ούτε το go SMS δεν υποστηρίζουν την αποστολή ΣΜΣ από κινητό με 2 κάρτες ΣΙΜ. Πράγμα που σημαίνει ότι η εφαρμογή θα στέλνει τα ΣΜΣ από τη μια προκαθορισμένη κάρτα και θα πρέπει κάθε φορά να ορίζεις από πριν ποια είναι η προκαθορισμένη κάρτα.

Το ίδιο πρόβλημα ισχύει και με τον dialer. Μόνο ο εργαστασιακός υποστηρίζει δυο κάρτες ΣΙΜ. Ο πολύ καλός και γνωστός Dialer One δεν υποστηρίζει δυο κάρτες ΣΙΜ...

Α εξαιρετικά νέα :p

Μπορεί να φταίει και η ίδια η rom και να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με την εφαρμογή αυτή. Στείλε email στον developer της εφαρμογής και εξήγησέ του το πρόβλημά σου και λογικάθα βρείτε τη λύση μαζί ;) Για το go/handcent sms πάντως η μόνη εναλλακτική που βλέπω είναι να στέλνεις μηνύματα με αγγλικούς χαρακτήρες...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα κι εγώ με htc και μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωσή για το αν έρθει η όχι το κινητό επίσημα ελλάδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα κι εγώ με htc και μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωσή για το αν έρθει η όχι το κινητό επίσημα ελλάδα.

 

Νόμιζα ότι η HTC είχε δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση σε όσους την κάλεσαν τον περασμένο μήνα για να ρωτήσουν για το συγκεκριμένο θέμα και αυτή ήταν ότι "το τηλέφωνο δεν θα εισαχθεί στην Ελλάδα από την htc hellas"... Τι έγινε τώρα???:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...