Jump to content

Galaxy S III : Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω να βάλω custom recovery μόνο root θέλω να κάνω εκεί θα εχω τέτοιο θέμα;

 

Όχι! μηδενίζεις με triangle και είσαι ενταξει .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ok σευχαριστο ειμαι νεος σε android ειχα iphone τοσα χρόνια .

Πώς μπορώ να χρησιμοποιώ το usb stic της cosmote που εχω για internet ( internet on the go)

Στο galaxy s3 i9305 ; μέσω usb otg; και αν ναι πως γίνεται ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα σε i9305 τη διαδικασία και έχει κολλήσει στο downloading do not turn off target τι γίνεται?? HELP

edit: problem solved

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έκανα την ίδια διαδικασία και μου γράφει downloading do not turn off target αφού έκανε suceed 1 fail 0 το odin ( σε 9305). Φυσικά κατέβασα το αντίστοιχο CF auto root για 9305

 

με επανεκκίνηση(βγάλσιμο μπαταρίας) κάνει ακριβώς το ίδιο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ροοτ το κινητό ενός φίλου με τον οδηγό, κατέβασα το triangle το εκτελώ αλλά δεν βλέπω να μηδενίζει ο δείκτης. Στο download mode δείχει status custom. Το κίνητο το έχει πάρει ο φίλος με επιδότηση από cosmote και στο boot βγάζει το μήνυμα της cosmote. Παίζει να έχει αλλάξει η cosmote το firmware με δικό της custom γι'αυτό να μην αλλάξει ο μετρητής με το triangle;
Link to comment
Share on other sites

Το S3 μου δε γίνεται root με τίποτα! Μήπως φταίει το καλώδιο μου που δεν είναι original; Έχω δοκιμάσει τα πάντα! Χωρίς root νομίζω δε μπορώ να κάνω τίποτα!!! Νομίζω δε μπορώ να φλασάρω custom rom μόνο official! Σωστά; Καλά θυμάμαι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το καλώδιο ,εκτός και αν είναι κομμένο ή χαλασμένο.

Άσε το θέμα 2-3 μέρες να ξελαμπικάρεις και κάνε root Βήμα-Βήμα από την αρχή.

Ναι καλά θυμάσαι.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εκανα την εξης πατατα: ειχα κανει ροοτ το κινητο μου, και μεσω του superuser πατησα unroot, και τωρα κανω απο την αρχη την διαδικασια και δεν γινεται root.. τι μπορω να κανω;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εκανα την εξης πατατα: ειχα κανει ροοτ το κινητο μου, και μεσω του superuser πατησα unroot, και τωρα κανω απο την αρχη την διαδικασια και δεν γινεται root.. τι μπορω να κανω;

 

Πέρνα ενα official firmware με odin ,και μετά κανε το root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το S3 μου δε γίνεται root με τίποτα! Μήπως φταίει το καλώδιο μου που δεν είναι original; Έχω δοκιμάσει τα πάντα! Χωρίς root νομίζω δε μπορώ να κάνω τίποτα!!! Νομίζω δε μπορώ να φλασάρω custom rom μόνο official! Σωστά; Καλά θυμάμαι;

 

Λοιπόν ο Chainfire μας λέει τα εξής αν υπάρχει πρόβλημα και δεν γίνεται root:

 

Did you see the red Android logo during rooting, but SuperSU does not appear? This may sometimes occur due to left-over files and settings, however, you can usually install SuperSU from Google Play at this stage and it'll just work.

 

Κατεβάζοντας το SU από το play εμφανίζετε κανονικά το εικονίδιο. Μήπως πρέπει αυτό να αναφερθεί αρχικά στον οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..αγορασα ενα s3 και ειναι ρουτ!

 

θελω να το κανω εργοστασιακο!

 

που μπορω να διαβασω η να μου πει καποιος πως να το κανω?

ειμαι εντελως μα εντελως αρχαριος απο αντροιτ! ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..αγορασα ενα s3 και ειναι ρουτ!

 

θελω να το κανω εργοστασιακο!

 

που μπορω να διαβασω η να μου πει καποιος πως να το κανω?

ειμαι εντελως μα εντελως αρχαριος απο αντροιτ! ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος?

 

Διάβασε στην πρώτη σελίδα τον οδηγό για unroot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λεει: βγάλε τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση (στο σήμα του SIII).

Mπες στο recovery mode και κάνε wipe, και βγάλε πάλι τη μπαταρία αμέσως μόλις αρχίσει η επανεκκίνηση.

 

στην πρωτη εντολη λεει να βγαλω την μπαταρια.....την βγαζω οκ...αλλα ποτε την ξανα βαζω για να την ξαναβγαλω ? ποτε την βαζω?

στην εντολη 3 λεει κατεβασε το επισημο firmwire ...που το βρισκω και πως θα ξερω πιο ειναι το τελευταιο για να το κατεβασω?

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν ο counter μετά το triangle away γίνεται 1 ή 0? Κάνω τη διαδικασία αλλά στο τέλος μου λέει 1.

Να σημειώσω ότι είμαι ρουτ.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μετα απο επιτυχημενο ρουταρισμα και χρηση του triangle away , το download mode πρεπει να ειναι καπως ετσι?? custom binary download:no

current binary:samsung official

system status:custom

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν ο counter μετά το triangle away γίνεται 1 ή 0? Κάνω τη διαδικασία αλλά στο τέλος μου λέει 1.

Να σημειώσω ότι είμαι ρουτ.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά.

Αν δεν έχεις custom recovery(συνήθως μετά απο reboot πάει ξανά στο 1) κάνοντας σωστά την διαδικασία με το triangle πρέπει να γράφει ΝΟ

καλησπερα! μετα απο επιτυχημενο ρουταρισμα και χρηση του triangle away , το download mode πρεπει να ειναι καπως ετσι?? custom binary download:no

current binary:samsung official

system status:custom

ευχαριστω!

Έτσι ακριβώς , αν θελεις το system να γραφει official ,περνάς official firmware κάνοντας factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω root το Ι9305 θα μπορώ να κάνω ota update από τη Samsung για τη συσκευή μου

 

Όχι δε θα μπορείς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μέσω kies ή Odin, η επιλογή δική σου. Θα χάνεις όμως κάθε φορά το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις από την αρχή.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδι... ειμαι νεος με samsung και ξεκινισα να κανω ροοτ την συσκευη. αφού λοιπον εκανε και πηγε μετα να κανει restart κολλησε στο σημα της samsung και δεν κανει τιποτα.δοκιμασα να κανω και hard reset με το up volume και δεν μπαινει καν στο μενου αυτο.... αν μπορει να με βοηθεισεισ καποιος γιατι εχω μεινει χωρις τηλ

ευχαριστω....

 

ενταξει παιδια τα καταφερα αλλα δεν μοθ κανει update.... γιατι? μηπς ειναι root? και αν ειναι πως το καταλαβαινω?

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

@ thanasisapo

Όταν είσαι root δεν μπορείς να κάνεις OTA update .Δεν αν υπάρχει στις ρυθμίσεις το SuperSU ή κατέβασε απο το play το root cheker.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κολλήματα μετά από ρουταρισμα??

Εννοώ την γενικότερη λειτουργία της συσκευής , benchmark όπως και κολλήματα σε απαιτητικα παιχνίδια τυπου real racing 3

Δε ξέρω, δική μου ιδέα είναι μόνο :-(??

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κολλήματα μετά από ρουταρισμα??

Εννοώ την γενικότερη λειτουργία της συσκευής , benchmark όπως και κολλήματα σε απαιτητικα παιχνίδια τυπου real racing 3

Δε ξέρω, δική μου ιδέα είναι μόνο :-(??

 

Αν δεν έκανες τίποτα μετά το root στη συσκευή, ναι, είναι ιδέα σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...