Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρουμε τίποτε για την 4.1.2 ? και αν διορθώνει καθόλου το θέμα της αυτονομίας ?

 

Έτσι ακούγεται, θα σου απαντήσω σε μια-δυο μέρες, όταν θα εχω αρκετό δείγμα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι ακούγεται, θα σου απαντήσω σε μια-δυο μέρες, όταν θα εχω αρκετό δείγμα!

 

 

άντε μακάρι :) γιατί έχει μεταμορφωθεί σε άλλο κινητό προς το χειρότερο ο γαλαξίας με την 4.1 άντε μπας και δω άσπρη μέρα χωρίς wake συνεχόμενα

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Τα wake φίλε μου δεν ειναι από την 4.1,αν αυτός ειναι ο λόγος για την μικρότερη αυτονομία σου.Πρέπει να ψάξεις τι στο δημιουργη αυτό και σίγουρα δεν ειναι η 4.1...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

άντε μακάρι :) γιατί έχει μεταμορφωθεί σε άλλο κινητό προς το χειρότερο ο γαλαξίας με την 4.1 άντε μπας και δω άσπρη μέρα χωρίς wake συνεχόμενα

 

Η συμπεριφορά της μπαταρίας σε standby έχει μεταμορφωθεί! Καμία σχέση με την 4.1.1, κρατάει πολύ περισσότερο!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H συζήτηση για root μεταφέρθηκε στην ενότητα των τροποποιήσεων... δε γράφουμε όπου να'ναι παιδιά, προσέξτε λίγο..:!:.. αυτό το θέμα έχει τίτλο Επίσημα firmwares, και μόνο αυτό.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά της μπαταρίας σε standby έχει μεταμορφωθεί! Καμία σχέση με την 4.1.1, κρατάει πολύ περισσότερο!

 

Εγω παλι αντιμετωπιζω battery bleed στην 4.1.2

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει πολωνική. Την περνάς με odin. Έχει ελληνικά κανονικά!

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

πως την πηρατε την 4.1.2 εχει ερθει ελλαδα ?

 

Είναι για Πολωνία .

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=XEO&os=1&type=1#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμισεις δεν γίνονται από το κινητό; Χρειάζεται αυτή η διαδικασία; Να ψάχνουμε έκδοση και να την περνάμε μέσω KIES?

ή αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχει βγει για την χώρα μας και θελουμε να περάσουμε πιο νωρίς.

Συγνώμη αν ρωτάω ανοησίες αλλά επειδή σε λίγο καιρό θα μπω στον κόσμο αυτο έχω αρχίσει διάβασμα και δεν τα καταλαβαίνω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμισεις δεν γίνονται από το κινητό; Χρειάζεται αυτή η διαδικασία; Να ψάχνουμε έκδοση και να την περνάμε μέσω KIES?

ή αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχει βγει για την χώρα μας και θελουμε να περάσουμε πιο νωρίς.

Συγνώμη αν ρωτάω ανοησίες αλλά επειδή σε λίγο καιρό θα μπω στον κόσμο αυτο έχω αρχίσει διάβασμα και δεν τα καταλαβαίνω.

 

Μπορείς να περιμένεις για την επίσημη ελληνική. Άμα όμως δεν κρατιέσαι μπορείς να φλασάρεις μέσω Odin οποία επίσημη θες από το sammobile.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν έχεις πειράξει καθόλου το κινητό σου, δηλαδή δεν έχεις κανείς root ή δεν έχεις βάλει custom rom, τότε ο τρόπος αναβάθμισης είναι ο επίσημος. Δηλαδή αναβαθμίζεις όταν βγει η αναβάθμιση για το κινητό σου είτε μέσω kies είτε ota. Εάν το έχεις πειράξει έχεις δυο επιλογές: είτε να περάσεις την rom της επιλογής σου μέσω odin είτε να γυρίσεις σε official κατάσταση και να αναβαθμίσεις όπως ανέφερα παραπάνω. Και τα δύο είναι εφικτά, είναι απλά θέμα προτίμησης.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμισεις δεν γίνονται από το κινητό; Χρειάζεται αυτή η διαδικασία; Να ψάχνουμε έκδοση και να την περνάμε μέσω KIES?

ή αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχει βγει για την χώρα μας και θελουμε να περάσουμε πιο νωρίς.

Συγνώμη αν ρωτάω ανοησίες αλλά επειδή σε λίγο καιρό θα μπω στον κόσμο αυτο έχω αρχίσει διάβασμα και δεν τα καταλαβαίνω.

Μπορείς να περιμένεις για την επίσημη ελληνική. Άμα όμως δεν κρατιέσαι μπορείς να φλασάρεις μέσω Odin οποία επίσημη θες από το sammobile.

 

Το θέμα είναι ότι οι αναβαθμίσεις δε δίνονται ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες και όλους τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Μερικές φορές μάλιστα κάποιες χώρες παραμελούνται τελείως (π.χ. κάποιες χώρες ακόμα δεν έχουν πάρει Jellybean!). Οπότε αν θέλεις να δουλεύει το κινητό σου με τις τελευταίες αναβαθμίσεις και διορθώσεις, απλά το αναβαθμίζεις μόνος σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οι αναβαθμίσεις δε δίνονται ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες και όλους τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Μερικές φορές μάλιστα κάποιες χώρες παραμελούνται τελείως (π.χ. κάποιες χώρες ακόμα δεν έχουν πάρει Jellybean!). Οπότε αν θέλεις να δουλεύει το κινητό σου με τις τελευταίες αναβαθμίσεις και διορθώσεις, απλά το αναβαθμίζεις μόνος σου.

 

 

Οκ φίλε μου αυτο είχα στο μυαλό μου αλλά ήθελα να επιβεβαιώσω.

Πρέπει να είσαι root για να περάσεις μόνος σου έτσι;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου αυτο είχα στο μυαλό μου αλλά ήθελα να επιβεβαιώσω.

Πρέπει να είσαι root για να περάσεις μόνος σου έτσι;

 

Οχι !! Όταν θες να περάσεις custom rom τοτε χρειαζεται το root . Για official firmware δεν χρειαζεται .

Διάβασε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι !! Όταν θες να περάσεις custom rom τοτε χρειαζεται το root . Για official firmware δεν χρειαζεται .

Διάβασε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα .

 

Οκ! Αυτά διαβάζω τώρα. Βέβαια θα το καταλάβω καλύτερα έχοντας το τηλέφωνο στα χέρια μου.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

είδατε το θέμα με το κινητό μας και το premium suite που θα έχει ότι χαρακτηριστικά έχει και το note 2? να ρωτήσω όμως κάτι γιατί μπερδεύτηκα άλλο το premium suite και άλλο η αναβάθμιση σε 4.1.2 ? η αναβάθμιση περιλαμβάνει και το premium suite ?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

είδατε το θέμα με το κινητό μας και το premium suite που θα έχει ότι χαρακτηριστικά έχει και το note 2? να ρωτήσω όμως κάτι γιατί μπερδεύτηκα άλλο το premium suite και άλλο η αναβάθμιση σε 4.1.2 ? η αναβάθμιση περιλαμβάνει και το premium suite ?

 

Θα βοηθούσε ένα link... :p

http://news.cnet.com/8301-1035_3-57557794-94/samsungs-galaxy-s3-to-get-premium-suite-upgrade/

Aπ'όσο βλέπω όλες αυτές οι λειτουργίες περιλαμβάνονται στην 4.1.2...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι στη 4.1.2 θα υποστιρίζεται Multi-windows Multitasking στο s3 όπως γίνεται στο και Νote 2 αλλά αλλού το διαψεύδουν. Αν ισχύει πάντως θα πηγαίνει το multitasking σε άλλο επίπεδο εκμεταλευόμενο και την μεγάλη οθόνη του κινητού.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποστ πριν από το δικό σου να διάβαζες θα είχες βρει την απάντηση :wink:
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι στη 4.1.2 θα υποστιρίζεται Multi-windows Multitasking στο s3 όπως γίνεται στο και Νote 2 αλλά αλλού το διαψεύδουν. Αν ισχύει πάντως θα πηγαίνει το multitasking σε άλλο επίπεδο εκμεταλευόμενο και την μεγάλη οθόνη του κινητού.

 

Το υποστηρίζει κανονικά.

Αλλά δεν έχω βρεί τρόπο για όλες τις εφαρμογές, μόνο για καμιά δεκαριά που το υποστηρίζουν. Υπάρχει άραγε τρόπος να βάλεις όποια θέλεις στο menu του multiview;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το υποστηρίζει κανονικά.

Αλλά δεν έχω βρεί τρόπο για όλες τις εφαρμογές, μόνο για καμιά δεκαριά που το υποστηρίζουν. Υπάρχει άραγε τρόπος να βάλεις όποια θέλεις στο menu του multiview;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996050

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με για την ερώτηση αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως θα βρούμε το κατάλληλο firmware για το τηλέφωνο. Στη σελίδα έχει και για Vodafone,cosmote τι διάφορα έχει; Επίσης το OTA τι είναι;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με για την ερώτηση αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως θα βρούμε το κατάλληλο firmware για το τηλέφωνο. Στη σελίδα έχει και για Vodafone,cosmote τι διάφορα έχει; Επίσης το OTA τι είναι;

 

Το ΟΤΑ (Over The Air) είναι σε συντομογραφία η διαδικασία αναβάθμισης κατευθείαν μέσω του κινητόυ, θα το βρείς στις ρυθμίσεις, χωρίς να χρειαστεί να συνδεθείς καθόλου με το pc σου. Όσο για το κατάλληλο firmware φαντάζομαι οτι οι διαφορές τους έγγυται απλά στα διάφορα εξτρά προγραμματάκια που κάθε πάροχος διαθέτει προγκατεστιμένα στην συσκευή. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνώ λάθος αλλα δεν θα έχεις πρόβλημα αν διαλέξεις κάποια από τις δύο. Βέβαια αν για ποαράδειγμα έχεις cosmote καλύτερα να επιλέξεις το αντιστοιχο firmware και αντιστοίχως για vofafone.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΤΑ (Over The Air) είναι σε συντομογραφία η διαδικασία αναβάθμισης κατευθείαν μέσω του κινητόυ, θα το βρείς στις ρυθμίσεις, χωρίς να χρειαστεί να συνδεθείς καθόλου με το pc σου. Όσο για το κατάλληλο firmware φαντάζομαι οτι οι διαφορές τους έγγυται απλά στα διάφορα εξτρά προγραμματάκια που κάθε πάροχος διαθέτει προγκατεστιμένα στην συσκευή. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνώ λάθος αλλα δεν θα έχεις πρόβλημα αν διαλέξεις κάποια από τις δύο. Βέβαια αν για ποαράδειγμα έχεις cosmote καλύτερα να επιλέξεις το αντιστοιχο firmware και αντιστοίχως για vofafone.

 

Μπορεί να μην έχει διαφορά αλλά χάνεις την εγγύηση αν αλλάξεις firmware. Οπότε γιατί να βάλεις αυτά ενώ μπορείς να βάλεις το πιο καινούριο από άλλη χώρα :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...