Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα !! εχω ενα προβλημα και δεν εχω βρει καποια λυση σε οτι φορουμ/βιντεο κτλ εχω ψαξει και ελπιζω να με βοηθουσατε...

λοιπον ειμαι κατοχος του S3 το οποιο ειχα κανει ρουτ μονο και το εχω αφησει πολυ καιρο στο ραφι λογω αγορας ενος αλλου κινητου.Ηθελα να το δωσω στην αδελφη μου οποτε πηγα να το φορτισω αλλα το κινητο κολλουσε στο samsung sIIΙ logo. Οποτε σκεφτηκα να του κανω flash καποια επισημη ρομ αφου και στο recovery mode κολλουσε στο ανθρωπακι χωρις να εμφανιζει το μενου... ανοιξα λοιπον το ODIN και εκανα τα καθεκαστα ..μετα το start το odin κολλησε για λιγο αλλα μετα ξεκολλησε και αρχισε να περιγραφει τα σταδια της αναβαθμισης μεχρι ενος σημειου ομως οπου εγραψε fail και το κινητο κολλησε στο download mode με τη μπαρα ολοκληρωσης ισα που αρχιζε να συμπηρωνεται (2% περιπου ) και το προγραμμα να μ γραφει τα εξης: <ID:0/031> Odin v.3 engine (ID:31)..

<ID:0/031> File analysis..

<ID:0/031> SetupConnection..

<ID:0/031> Initialzation..

<ID:0/031> Get PIT for mapping..

<ID:0/031> Firmware update start..

<ID:0/031> boot.img

<ID:0/031> NAND Write Start!!

<ID:0/031> cache.img

<ID:0/031> hidden.img

<ID:0/031>

<ID:0/031> Complete(Write) operation failed.

 

 

υπαρχει καποιος τροπος να σωθει το κινητο απο service ? γιατι πλεον δε μπορω να μπω ουτε στο recovery mode, μονο στο download mode .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιθανόν προσπαθείς να περάσεις ρομ διαφορετικού region από την δική σου και έχει διαφορετικού μεγέθους hidden image. Προσπάθησε να βρεις και να περάσεις τη δική σου γιατί μετά μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες με pit, repartition κλπ. Επίσης επειδή, όπως γράφεις, είχες καιρό αχρησιμοποίητη τη συσκευή, άφησε την να φορτίσει πλήρως πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν προσπαθείς να περάσεις ρομ διαφορετικού region από την δική σου και έχει διαφορετικού μεγέθους hidden image. Προσπάθησε να βρεις και να περάσεις τη δική σου γιατί μετά μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες με pit, repartition κλπ. Επίσης επειδή, όπως γράφεις, είχες καιρό αχρησιμοποίητη τη συσκευή, άφησε την να φορτίσει πλήρως πρώτα.

 

και πως θα δω το region με το κινητο να μην ανοιγει;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην Samsung και δίνοντας το imei θα σου πουν
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν προσπαθείς να περάσεις ρομ διαφορετικού region από την δική σου και έχει διαφορετικού μεγέθους hidden image. Προσπάθησε να βρεις και να περάσεις τη δική σου γιατί μετά μπαίνεις σε άλλες διαδικασίες με pit, repartition κλπ. Επίσης επειδή, όπως γράφεις, είχες καιρό αχρησιμοποίητη τη συσκευή, άφησε την να φορτίσει πλήρως πρώτα.

 

δε βλεπω να γινεται δουλεια ...δεν ειμαι και 100000 τοις εκατο σιγουρος αλλα θυμαμαι οτι το region ηταν Πολωνιας (ΧΕΟ) . Κατεβασα το σχετικο md5 αρχειο και μου βγαζει παλι τα ιδια... υπαρχει και στην οθονη το μηνυμα ''FIRMWARE UPDATE ENCOUNTERED AN ISSUE. PLEASE SELECT RECOVERY MODE IN KIES AND TRY AGAIN''..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις λάθος ρομ...

μα κατεβασα την ιδια ρομ που λεει οτι υπαρχει για το κινητο απο το Kies...ειναι xeo 100% τελικα...:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις δυο πράγματα κι αν πιάσουν έχει καλώς, αρχικά δοκίμασε την εγκατάσταση με μια άλλη έκδοση του Odin, υπάρχουν αρκετές εκεί έξω, 3.04, 3.07 κλπ.. αν δεν πιάσει δοκίμασε να εγκαταστήσεις ένα προηγούμενο firmware, 4.1.2 δηλαδή αφού βέβαια σιγουρευτείς ότι το region της συσκευής είναι XEO έτσι ώστε να κατεβάσεις το σωστό firmware.. κατόπιν κάνεις τα updates που θα σου έρθουν ΟΤΑ και λογικά στο τέλος θα έχεις την τελευταία 4.3 που έδωσε η Samsung για το S3..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη ειμαι λιγο ασχετος :p μηπως υπαρχει πουθενα το 4.4.2 Kit Kat Ελληνικο firmware για να κανω update το rootαρισμενο κινητο μου; Ευχαριστω πολυ :) Edited by Remember22
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος :p μηπως υπαρχει πουθενα το 4.4.2 Kit Kat Ελληνικο firmware για να κανω update το rootαρισμενο κινητο μου; Ευχαριστω πολυ :)

Οι επίσημες ενημερώσεις από Samsung σταμάτησαν στην 4.3. Αν σε ενδιαφέρει κάτι μεταγενέστερο (και δραματικά ταχύτερο) πας σε CyanogenMod 12.1 (android 5.1 lollipop)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τι λέτε; 21 May 2015 Iταλική

 

Model GT-I9300

Model name GALAXY S III

Country Italy

Version Android 4.3

Changelist 2833503

Build date Thu, 21 May 2015 13:11:38 +0000

PDA I9300XXUGOE1

CSC I9300ITVGOE1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα. Επειδή είμαι νέος στο φορουμ του S3 και δεν έχω πολυ χρόνο στη διαθέση μου σας παρακαλώ οποιος μπορεί να μου πει πως θα ξαναπεράσω το firmware γιατί το τηλεφωνό μου έχει γίνει υπερβολικά αργό.

θέλω κάτι αντίστοιχο με το Flash tool της LG.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή είμαι νέος στο φορουμ του S3 και δεν έχω πολυ χρόνο στη διαθέση μου σας παρακαλώ οποιος μπορεί να μου πει πως θα ξαναπεράσω το firmware γιατί το τηλεφωνό μου έχει γίνει υπερβολικά αργό.

θέλω κάτι αντίστοιχο με το Flash tool της LG.

 

Ευχαριστώ

 

Οδηγίες έχει στην πρώτη σελίδα του θέματος... :X

Link to comment
Share on other sites

....και εγώ κάτοχος του S3 και πολύ αργό και το δικό μου..... και επειδή δεν κατέχω καθόλου το θέμα με firmware, υπάρχει κάποιος φίλος από Θεσσαλονίκη που με το αζημείωτο να αναλάβει να μου περάσει καμιά καλή rom και να το κάνουμε να πετάει?...... κερνάω και καφέ καπουτσίνο με γεύση φουντούκι χα χα χα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα..... μπορεί κανείς να δώσει Link για 4.3 cosmote γιατί αυτή στην αρχή του post δεν παίζει.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9300/COS/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα, ακολουθησα τα βήματα του οδηγού.

Το λογισμικό που κατέβασα αφορούσε την Vodafone.

Ωστόσο με το Odin 3.0.4 ενω αναγνώρισε την συσκευή έβγαλε το μήνυμα "added" στο τέλος έβγαλε μήνυμα αποτυχίας με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το τηλέφωνο.Χρειάζεται Unbrick?

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίγει μέ τό power button συνέχεια πατημένο,τοτε μπες recovery και κάνε wipe data.

 

Sent form my iPhone

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίγει μέ τό power button συνέχεια πατημένο,τοτε μπες recovery και κάνε wipe data.

 

Sent form my iPhone

Το τηλέφωνο μόνο Download Mode μπαίνει.

Με τα πλήκτρα Volume Up,Down+Power

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακολουθησα τα βήματα του οδηγού.

Το λογισμικό που κατέβασα αφορούσε την Vodafone.

Ωστόσο με το Odin 3.0.4 ενω αναγνώρισε την συσκευή έβγαλε το μήνυμα "added" στο τέλος έβγαλε μήνυμα αποτυχίας με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το τηλέφωνο.Χρειάζεται Unbrick?

 

Αν δεν ανοίγει μέ τό power button συνέχεια πατημένο,τοτε μπες recovery και κάνε wipe data.

 

Sent form my iPhone

 

Το τηλέφωνο μόνο Download Mode μπαίνει.

Με τα πλήκτρα Volume Up,Down+Power

 

Το κινητό φτιάχτηκε περάστηκε το επίσημο λειτουργικό μέσω του Odin

Συγκεκριμένα η έκδοση 4.4.2

(I9301IXCUAOF1_I9301IEURAOE1_EUR)

Εάν ξανα κάνει προβλήματα με την φόρτιση του, θα προχωρήσω σε αγορά του Xiaomi Redmi 3 Pro

Edited by meletis_m
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Έχω το Galaxy S3 NEO (gti930i). Μπορώ να βάλω firmware του απλού Galaxy S3?

 

Όχι φίλε μου δεν μπορείς....

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδια ποια εκδοση τρεχει απροβλημάτιστα στην συσκευή....?? Αποκτησα μια προσφατα και εχει την 4 ,επισης καποιος οδηγος....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...