Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα και εγώ την 4.3

 

μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιο laggάρισμα, αντίθετα μου φαίνεται ότι οι καθυστερήσεις στις επαφές και τα redraws έχουν φύγει.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι πολλές επαφές έχουν διπλές/τριπλές/τετραπλές καταχωρήσεις

 

θα δω και πως πάει από κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την 4.3

 

μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιο laggάρισμα, αντίθετα μου φαίνεται ότι οι καθυστερήσεις στις επαφές και τα redraws έχουν φύγει.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι πολλές επαφές έχουν διπλές/τριπλές/τετραπλές καταχωρήσεις

 

θα δω και πως πάει από κατανάλωση

 

Μαλλον στους γκρινιαρηδες τυχαινουν οι κακες rom.:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μολις την περασετε την 4,3 μετα κανετε factory reset????????? Θελει οπωσδηποτε αλλιως την περναει απο πανω!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μολις την περασετε την 4,3 μετα κανετε factory reset????????? Θελει οπωσδηποτε αλλιως την περναει απο πανω!!!

 

Το λογικο ειναι να κανουμε και πριν αλλα και μετα ενα factory reset/wipe data ωστε να μην συνανταμε προβληματα αργοτερα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οχι factory reset αν περιμενουμε ota, ετσι;

 

Μετα το περασμα της ακομα και ota καλο ειναι να κανεις ενα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θέλω να μου πείτε μια εφαρμογή για να αποθηκεύσω παιχνίδια που εχω στο s3 πρώτου κάνω αναβάθμιση σε 4.3. με το odin3.Δεν θέλω να τα χάσω.το τηλέφωνο δεν είναι ροοτ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θέλω να μου πείτε μια εφαρμογή για να αποθηκεύσω παιχνίδια που εχω στο s3 πρώτου κάνω αναβάθμιση σε 4.3. με το odin3.Δεν θέλω να τα χάσω.το τηλέφωνο δεν είναι ροοτ

 

Απο οτι ξερω αυτη η εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=el κανει backup εφαρμογων με τα δεδομενα τους και δεν απαιτει rout. Οποτε παιρνεις το backup σου, αλλαζεις rom και μετα απο τις συνοπτικες διαδικασιες κανεις και το restore σου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν ευθύνεται η google ή samsung αλλα το όλο σύστημα με τις αναβαθμίσεις ειναι για τα μπάζα. Κοίταγα για παράδειγμα να δω αν εχει βγει 4.3 για galaxy s3 lte. Και φυσικά δεν υπάρχει σχεδόν σε καμια χώρα. Λες και ειναι άλλο τηλέφωνο. Κάτσε ρε samsung φτιάξε την αναβάθμιση για όλους και για όλα και στείλτη μαζικά. Όχι να τα τάδε τηλέφωνα οι τάδε χώρες οι τάδε εταιρείες κλπ κλπ. Μπακαλολογιστικη μου θυμίζει το γεγονός. Και για να προλάβω μερικούς είχα iphone δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος αλλα απο τις αναβαθμίσεις δεν είχα παράπονο. Και ήρθα samsung εδω και ένα χρόνο και βλεπω μερα με τη μερα οτι αυτη ειναι χειρότερη
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

μόλις έβαλα στο S3 το τελευταίο firmware και μετά μου ζήτησε να βάλω KIES 3...που έβαλα..

το πρόβλημά μου είναι ότι ΔΕΝ έχει το kies3 τίποτα για συγχρονισμό επαφών...

δεν βλέπω κάτι ή υπάρχει θέμα????

 

 

έχω 2500 επαφές και πρέπει να τις βάλω.... από outlook... βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

μόλις έβαλα στο S3 το τελευταίο firmware και μετά μου ζήτησε να βάλω KIES 3...που έβαλα..

το πρόβλημά μου είναι ότι ΔΕΝ έχει το kies3 τίποτα για συγχρονισμό επαφών...

δεν βλέπω κάτι ή υπάρχει θέμα????

 

 

έχω 2500 επαφές και πρέπει να τις βάλω.... από outlook... βοήθεια!

 

Κατέβασε εφαρμογή που κάνει συγχρονισμό outlook όπως αυτή, ή συγχρόνισε το outlook με το gmail και μετά θα έρθουν στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

ένα print screen για την κατανάλωση σε 4.3. το ποσοστό της μπαταρίας είναι 57%

Είναι χειρότερη από την 4.1.2 αλλά όχι πολύ

 

ένα άλλο θετικό, δεν νομίζω να είναι τυχαίο: όποτε συνδέω το τηλ. με το PC πάντα συνδέονται, ενώ πριν, με την 4.1.2, ήμουν στο 50%

Edited by aris71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση γιατί κάτι δεν πάει καλά.

Ένας φίλος με (XEF) μόλις πήρε την 4.3

Εγώ με (XEF) τίποτα. Την πήρε κανένας άλλος;; Τσεκάρω και στο Sam αλλά βγάζει τελευταίο firm 13-8-2013.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι... μιασ και μενω Κυπρο... υπαρχει περιπτωση (λεω εγω τωρα) η αναβαθμιση της Κυπρου να ειναι καλυτερη απο την αναβαθμιση της Ελλαδας και να μην κανει αυτη την καθυστεριση στο ξεκλειδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος εφόσον έχει γίνει αναβάθμιση να γυρίσει πίσω??

 

ευχαριστώ!!

 

Ναι γίνεται ,διάβασε στην πρώτη σελίδα τις οδηγίες και βάλε το firmware που θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πάμε καλά??

είναι δυνατόν να το παρέβλεψαν....

με ποιο σκεπτικό....

 

 

δεν ενοχλεί κανέναν άλλο????

 

 

υ.γ. Αγαπητέ φίλε σε ευχαριστώ.

αν έχεις την καλοσύνη πες μου και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.... ειλικρινά δεν το πιστεύω!

 

Κατέβασε εφαρμογή που κάνει συγχρονισμό outlook όπως αυτή, ή συγχρόνισε το outlook με το gmail και μετά θα έρθουν στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

πάμε καλά??

είναι δυνατόν να το παρέβλεψαν....

με ποιο σκεπτικό....

 

 

δεν ενοχλεί κανέναν άλλο????

 

 

υ.γ. Αγαπητέ φίλε σε ευχαριστώ.

αν έχεις την καλοσύνη πες μου και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.... ειλικρινά δεν το πιστεύω!

 

sync outlook android ---google it

Αν και σε 5 λεπτά με τον άλλο τρόπο που σου είπα, θα είχες τελειώσει.

 

Δεν το ξέχασαν.Είναι καινούρια η έκδοση 3 και δεν είναι ολοκληρωμένη.

Θα μπει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος που έβαλε σήμερα την 4.3 στην Αγγλία (επίσημη), παρατήρησε τα ίδια προβλήματα, που αναφέρονται εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος που έβαλε σήμερα την 4.3 στην Αγγλία (επίσημη), παρατήρησε τα ίδια προβλήματα, που αναφέρονται εδώ.

 

αφού και η Αγγλική 4.3 έχει το ίδιο κωδικό changelist και την ίδια ημερομηνία build. κοινώς, την έδωσαν έτσι χωρίς καν να την κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος που έβαλε σήμερα την 4.3 στην Αγγλία (επίσημη), παρατήρησε τα ίδια προβλήματα, που αναφέρονται εδώ.

 

Έκανα και εγώ με την σειρά μου την αναβάθμιση σε 4.3 μέσω ΟΤΑ.

Το τηλέφωνο είναι από Cosmote αλλά από την δεύτερη μέρα που το πήρα ( πέρυσι τον Αύγουστο )το άλλαξα σε αγγλικό +csc, οπότε έτσι και η αναβάθμιση.

 

Αυτά που παρατήρησα είναι τα εξής:

1. δεν έχω την καθυστέρηση στο ξύπνημα της συσκευής,

2.με το που τελείωσε η διαδικασία άμεσος έκανε ενημέρωση της περισσότερες εφαρμογές ( λογικό μου φαίνεται )

3. δεν λειτουργεί σωστά η οθόνη κλειδώματος, δηλαδή, όταν πατάς το παραθυράκι με το μήνυμα η μία αναπάντητη δεν σε πάει αυτόματα σε dialer η σε μηνύματα,

μπορεί να θέλει κάποια ρύθμιση, δεν ξέρω.

4. όταν είμαι στο μαμά πληκτρολόγιο και θέλω να πάω από το κουμπάκι στις ρυθμίσεις του ( 4 φορές που δοκίμασα ) μου έκανε restart το τηλέφωνο.

με το καιρό θα δούμε τι άλλο θα βγάλει........

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ με την σειρά μου την αναβάθμιση σε 4.3 μέσω ΟΤΑ.

Το τηλέφωνο είναι από Cosmote αλλά από την δεύτερη μέρα που το πήρα ( πέρυσι τον Αύγουστο )το άλλαξα σε αγγλικό +csc, οπότε έτσι και η αναβάθμιση.

 

Αυτά που παρατήρησα είναι τα εξής:

1. δεν έχω την καθυστέρηση στο ξύπνημα της συσκευής,

2.με το που τελείωσε η διαδικασία άμεσος έκανε ενημέρωση της περισσότερες εφαρμογές ( λογικό μου φαίνεται )

3. δεν λειτουργεί σωστά η οθόνη κλειδώματος, δηλαδή, όταν πατάς το παραθυράκι με το μήνυμα η μία αναπάντητη δεν σε πάει αυτόματα σε dialer η σε μηνύματα,

μπορεί να θέλει κάποια ρύθμιση, δεν ξέρω.

4. όταν είμαι στο μαμά πληκτρολόγιο και θέλω να πάω από το κουμπάκι στις ρυθμίσεις του ( 4 φορές που δοκίμασα ) μου έκανε restart το τηλέφωνο.

με το καιρό θα δούμε τι άλλο θα βγάλει........

 

μπορεις να δοκιμασεις αν στη συλλογη φωτογραφιων οταν πας να στειλεις μια φωτο μεσω gmail ας πουμε,σου κρασαρει η εφαρμογη?εχω κανει wipe data και συνεχιζει να μου το κανει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...