Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Εχω στο s3 μου την τελευταια XXELLA (VGR) της vodafone και σκεφτομαι μηπως και περνουσα την τελευται ελληνικη XXEMG4 Ελληνικό (EUR)θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αν αξιζει η αλλαγη αν ειναι οντως καλυτερη και αν ναι ποιες βελτιωσεις στην πραξη παραπανω εχει η δεν εχει μεγαλη διαφορα δεν αξιζει και καλυτερα να μεινω ως εχω για να ειμαι και μεσα στην εγγυηση και να βαλουμε την 4.3 με το καλο οταν βγει μια και καλη!!! Τι λετε ποιο ειναι καλυτερο ??? ;) ;)

 

Η EUR έχει πιο ωραία λογότυπα από την VGR :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω σου προτεινω να περιμενεις την 4.3

δεν νομιζω πως αξιζει να το "πειραξεις" για μικροαλλαγες.

 

↓ StratosGR, ετσι! χαχα

 

Η EUR έχει πιο ωραία λογότυπα από την VGR :cool:

 

Αμα ειναι μονο μικροαλλαγες δεν αξιζει να αλλαξω ουτως η αλλος 32 gb ειναι το κινητο δεν εχει προβλημα απο

εγω ελεγα αν αλλαζε κατι σοβαρο..Τωρα λογοτυπα και καν 2 διαφορετικα apps να εχει μικρο το κακο..!! :D :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όταν με το καλό έρθει η καινούργια αναβάθμιση, τι πρέπει να κάνω πριν και μετά στο κινητό;

Κάποιο back up ή και κάτι άλλο;

Ευχαριστώ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όταν με το καλό έρθει η καινούργια αναβάθμιση, τι πρέπει να κάνω πριν και μετά στο κινητό;

Κάποιο back up ή και κάτι άλλο;

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να κάνεις backups στοιχεία που θες, σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

Προσωπικά, δεν κάνω απολύτως τίποτα.

Μπαταρία κοιτάω να έχω και όλα θα πάνε μια χαρά!

Μην σας αγχωνουν οι επίσημες αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πως αλλάζουμε ή βλέπουμε το CSC στην 4.1.2

Έχω εγκαταστήσει το CSC selector αλλά δεν λειτουργεί.

Το κινητό είναι root.

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Πως αλλάζουμε ή βλέπουμε το CSC στην 4.1.2

Έχω εγκαταστήσει το CSC selector αλλά δεν λειτουργεί.

Το κινητό είναι root.

 

Δεν είναι δυνατόν να μην λειτουργεί :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να μην λειτουργεί :confused:

Κι όμως δεν μου λειτουργεί! Το έκανα επανεγκατάσταση αλλά πάλι κάνει τα ίδια, όπως φαίνεται στα Screenshots.

Στο S2 μου λειτουργεί κανονικά.

Έχω κάνει root το CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar με το Odin3 v3.04

 

[ATTACH]36728[/ATTACH] [ATTACH]36729[/ATTACH] [ATTACH]36730[/ATTACH] [ATTACH]36731[/ATTACH]

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν μου λειτουργεί! Το έκανα επανεγκατάσταση αλλά πάλι κάνει τα ίδια, όπως φαίνεται στα Screenshots.

Στο S2 μου λειτουργεί κανονικά.

Έχω κάνει root το CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar με το Odin3 v3.04

Δηλαδή οταν πατάς change csc τι σου βγαζει ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν μου λειτουργεί! Το έκανα επανεγκατάσταση αλλά πάλι κάνει τα ίδια, όπως φαίνεται στα Screenshots.

Στο S2 μου λειτουργεί κανονικά.

Έχω κάνει root το CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar με το Odin3 v3.04

 

[ATTACH]36728[/ATTACH] [ATTACH]36729[/ATTACH] [ATTACH]36730[/ATTACH] [ATTACH]36731[/ATTACH]

 

Τότε η rom που έχεις είναι Single CSC.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οταν πατάς change csc τι σου βγαζει ??

 

Με το που πατάω change csc βγάζει ότι δείχνουν τα Screenshots με τη σειρά που τα έχω.

 

Τότε η rom που έχεις είναι Single CSC.

 

Τι εννοείς Single CSC

(ότι είναι μόνο XEF )

Το κινητό είναι με τη rom που το αγόρασα

PDA:MG4 / PHONE:MG4 / CSC:MG2 (XEF)

 

Country: France

AP:I9300XXEMG4

CP:I9300XXEMG4

CSC: I9300XEFEMG2

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι Single CSC η rom περιεχέι μόνο ένα csc, και αυτό συμβαίνει στην δική σου περίπτωση γιαυτό δεν μπορείς να το αλλάξεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγη CSC βρηκα αυτο αλλα προσοχη επαναφερει το κινητο σε εργοσταιακη μορφη.

 

Για το ίδιο πρόγραμμα μιλάμε.

Αλλού είναι το πρόβλημα του φίλου.

Πρέπει να βάλει rom που να περιέχει πολλά CSC και όχι μόνο ένα, όπως αυτή που έβαλε, για να το αλλάξει. :)

Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο πρόγραμμα μιλάμε.

Αλλού είναι το πρόβλημα του φίλου.

Πρέπει να βάλει rom που να περιέχει πολλά CSC και όχι μόνο ένα, όπως αυτή που έβαλε, για να το αλλάξει. :)

 

Τώρα το πρόσεξα καλύτερα, αλλά έκανα το παραπάνω ποστ περισσότερο για εγκυκλοπαιδικούς λόγους και όχι τόσο για την περίπτωση του φίλου.;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώντας κ εγώ με την σειρά μου! Τι θα γίνει με την αναβάθμιση σε 4.3 ρε παιδιά θα έρθει επιτέλους?
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τελος Νοεμβρίου αν είμαστε τυχεροί. Για τα branded τηλέφωνα π.χ. cosmote θα αργήσουν όπως πάντα
Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτα αργή η samsung πάντως! έχει ξεκινήσει το update του S4 (i-9500 και i-9505) έχει βγάλει την αναβάθμιση σε 5 χώρες και αυτό ήταν! εδώ και 4 μέρες τίποτα! με αυτόν τον ρυθμό, ευτυχισμένο το 2014!
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για το s3 με πολλα εκατομμύρια πωλήσεις έπρεπε να μας αναβαθμίσει νωρίτερα

 

Ρε παιδιά είναι προφανέστατος ο λόγος γι'αυτό!Ήδη το S3 έχει κάνει μεγάλη ζημιά στις πωλήσεις του S4. Σιγά μην μας δώσουν και την 4.3 μαζί με το S4.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι προφανέστατος ο λόγος γι'αυτό!Ήδη το S3 έχει κάνει μεγάλη ζημιά στις πωλήσεις του S4. Σιγά μην μας δώσουν και την 4.3 μαζί με το S4.

 

ναι αλλα ετσι ειναι σαν να σε κοροιδευουν. σου λενε παρε αυτο το κινητο που θα ειναι ναυαρχιδα και θα εχει υποστηρηξη και οταν ερθει η ωρα της αναβαθμισης κανουν πως αντιμετωπιζουν προβληματα και δεν μπορουν να καταφερουν να βαλουν 4.2... :mad:

 

τουλαχιστον καποια στιγμη θα την παρει την αναβαθμιση και αυτο ειναι καλο.:happy:

μεχρι τοτε βεβαια ολοι θα το εχουν rootαρει και θα του εχουν βαλει καποια custom rom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι προφανέστατος ο λόγος γι'αυτό!Ήδη το S3 έχει κάνει μεγάλη ζημιά στις πωλήσεις του S4. Σιγά μην μας δώσουν και την 4.3 μαζί με το S4.

 

ναι, και μας λένε πάρτε το S4 και όταν θα βγει το S5 (που οι φήμες λένε Φεβρουάριο) θα το αχρηστέυσουμε κι αυτό. έχει που έχει τη ζημιά του το S4, τώρα του κάνουν και ακόμα μεγαλύτερη ζημιά με αυτό που κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι, και μας λένε πάρτε το S4 και όταν θα βγει το S5 (που οι φήμες λένε Φεβρουάριο) θα το αχρηστέυσουμε κι αυτό. έχει που έχει τη ζημιά του το S4, τώρα του κάνουν και ακόμα μεγαλύτερη ζημιά με αυτό που κάνουν.

Μια χαρά πάει το S4

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλο 40 εκατομμύρια πωλήσεις και άλλο 100 εκατομμύρια πωλήσεις που ήταν ο στόχος. Και πέρα από αυτό, το S4 είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει λίγο πριν μπει ο snapdragon 800 στις καινούργιες ναυαρχίδες των εταιρειών.Το S4 από άποψη ισχύος είναι ένα βήμα πίσω σε σχέση με LG G2 και Sony Xperia Z1 που είναι οι ανταγωνιστές της στα android.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 40 εκατομμύρια πωλήσεις και άλλο 100 εκατομμύρια πωλήσεις που ήταν ο στόχος. Και πέρα από αυτό, το S4 είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει λίγο πριν μπει ο snapdragon 800 στις καινούργιες ναυαρχίδες των εταιρειών.Το S4 από άποψη ισχύος είναι ένα βήμα πίσω σε σχέση με LG G2 και Sony Xperia Z1 που είναι οι ανταγωνιστές της στα android.

 

Από πωλήσεις έχει πάει πολύ καλά, ίσως όχι τέλεια, αλλά πάντως πολύ καλύτερα από το S3. Το τελευταίο έφτασε τα 40 εκ. τον Ιανουάριο

 

Οι πωλήσεις των ανταγωνιστικών android δεν πλησιάζουν καν τέτοια νούμερα, αποτέλεσμα του brand name που έχει χτίσει η Samsung για τη σειρά S. (Δεν κρίνω τις συσκευές, τα νούμερα διαβάζω). Δεν έχει φτάσει ακόμα τα iphone, αλλά προσπαθεί να "χτίσει" πάνω στο όνομα αυτό, μαζί με το note που της "βγήκε" σαν σειρά πιο επιτυχημένη από ότι περίμενε.

 

Το ότι υπάρχουν πιο γρήγορα android smartphone είναι γεγονός. Η διαφορές όμως στην εμπειρία χρήσης είναι αυτό που κοιτά ο μέσος καταναλωτής και όχι τα benchmarks. Εκεί η διαφορά είναι μεν σε απόλυτες επιδόσεις υπέρ του 800άρι αλλά το S4 προσφέρει πιο ολοκληρωμένο πακέτο. (Λειτουργικό, μέγεθος, μπαταρία που αλλάζει από τον χρήστη, κάρτα μνήμης κλπ)

 

Βέβαια βγήκαμε τελείως εκτός θέματος, :X

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ας έβγαζε καλύτερο το S4 και θα είχε πολύ καλύτερες πωλήσεις, εγώ που έχω το S3 δεν είδα και κάποια τεράστια διαφορά για να το αλλάξω με το 4.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...