Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω 10.94GB

 

Στον C:\ σκληρό εννοείται έτσι; Εκεί που υπάρχει το temp directory. Αν έχεις τόσο, φτάνει... δοκίμασε να κλείσεις όλα τα άλλα προγράμματα, και τρέξε το Kies ως administrator (υποθέτω ότι έχεις την τελευταία έκδοση). Τι ακριβώς λέει όταν κολλάει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εχω την Ver.2.3.3.12085.7 εκδοση kies,θα κανω επανεκινηση θα το ξαναβαλω για αναβαθμιση και θα σου πω τι ακριβως λεει

 

αδερφε οκ το εκανα να εισαι καλα και σε ευχαριστω

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται τελικά με το JB; Ηταν για Αυγουστο, πήγαμε σε μέρες iPhone και μετά σε Οκτώβρη. Έχουμε επίσημη ανακοίνωση;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται τελικά με το JB; Ηταν για Αυγουστο, πήγαμε σε μέρες iPhone και μετά σε Οκτώβρη. Έχουμε επίσημη ανακοίνωση;

 

Δεν έχει νόημα να λέμε συνέχεια το ίδιο... η Samsung δεν είπε ποτέ μέρες iphone ή οτιδήποτε. Το τι λέει ο κάθε άσχετος στα διάφορα forums δεν έχει καμία σημασία και δεν είχε ποτέ. Κανένας δεν ξέρει ακριβώς πότε θα βγει μια έκδοση εκτός από τη Samsung. Αφού είπανε Οκτώβρη, περιμένουμε τον Οκτώβρη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως...οποτε και οι ανακοινωσεις που διαβαζεται στις αρχικες σελιδες forums ειναι περισσοτερο εικασιες παρα αληθειες.οπως φαινεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η πρώτη JB στην Πολωνία. Όποιος θέλει να την κατεβάσει μπορεί από το sammobile.

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=XEO&os=1&type=1#firmware

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_s_iii_android_41_jelly_bean_update_rollout_starts-news-4847.php

Αν κάποιος την εγκαταστήσει ας ποστάρει εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποση ωρα θελει να ανοιξει το κινητο μετα απο αλλαγη ρομ? ειμαι ποση ωρα κ ακομα περιμενω εχει κολλησει στο λογο της σαμυ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποση ωρα θελει να ανοιξει το κινητο μετα απο αλλαγη ρομ? ειμαι ποση ωρα κ ακομα περιμενω εχει κολλησει στο λογο της σαμυ

 

Αν περιμένεις αρκετή και δεν .... μπες σε recovery και κανε wipe data factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω την επισιμη 4.1 χωρις να χρειαστει να κανω εγκατασταση τα παντα απο την αρχη?

 

παω στις ρυθμισεις να δω αν εχω update αλλα δεν...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 

παω στις ρυθμισεις να δω αν εχω update αλλα δεν...

 

 

Λογικό,αφού το update έχει βγει στην Πολωνία μόνο προς το παρόν.Υπομονή..:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικό,αφού το update έχει βγει στην Πολωνία μόνο προς το παρόν.Υπομονή..:)

 

δεν γινεται αν αλλαξω το sales code με ενα πολωνικο να την παρω νωριτερα ?? :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται αν αλλαξω το sales code με ενα πολωνικο να την παρω νωριτερα ?? :O

 

Ισως βάζοντας μια πολωνική 4.0.4 και αλλάζοντας τo sale code να σου έρθει η 4.1 .

Δεν το εχω κάνει και δεν ξέρω αν γίνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ισως βάζοντας μια πολωνική 4.0.4 και αλλάζοντας τo sale code να σου έρθει η 4.1 .

Δεν το εχω κάνει και δεν ξέρω αν γίνεται .

 

Μπορείς όμως μέσω PC και Odin να περάσεις το Πολωνικό και να παίξει μια χαρά (εκτός εγγύησης βέβαια)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ισως βάζοντας μια πολωνική 4.0.4 και αλλάζοντας τo sale code να σου έρθει η 4.1 .

Δεν το εχω κάνει και δεν ξέρω αν γίνεται .

 

δεν ξερω αν μπορει να γινει. ισως ομως να παιρνει στοιχεια και απο αλλου στο σε ποια χωρα βρισκεσαι. και οχι μονο απο το sale code.

με odin ειναι η καλυτερη λυση. αλλα θα μπορει μετα να αναβαθμιζει μεσω ota η kies?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εγω εχω ολλανδικο νουμερο καθως βρισκομαι στην Ολλανδια. Σε περιπτωση που ερθει απο την cosmote πρωτα η ενημερωση αποτι απο τημ vodafone ολλανδιας μπορω να βαλω τημ ελληνικη μου καρτα, να κατεβασω την ενημερωση 4.1 απο καποιο wifi spot και μετα να την εχω και για την ολλανδικη καρτα,? Γινεται κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν μπορει να γινει. ισως ομως να παιρνει στοιχεια και απο αλλου στο σε ποια χωρα βρισκεσαι. και οχι μονο απο το sale code.

με odin ειναι η καλυτερη λυση. αλλα θα μπορει μετα να αναβαθμιζει μεσω ota η kies?

Οχι. Δεν αναβαμίζεται ΟΤΑ ή Kies. Αλλά μπορείς να φλασάρεις με το odin την σωστή έκδοση JB, οταν με το καλό βγεί, πάνω από την υπάρχουσα. (Χωρίς να χαθούν data)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εγω εχω ολλανδικο νουμερο καθως βρισκομαι στην Ολλανδια. Σε περιπτωση που ερθει απο την cosmote πρωτα η ενημερωση αποτι απο τημ vodafone ολλανδιας μπορω να βαλω τημ ελληνικη μου καρτα, να κατεβασω την ενημερωση 4.1 απο καποιο wifi spot και μετα να την εχω και για την ολλανδικη καρτα,? Γινεται κατι τετοιο?

 

Η ενημέρωση έχει να κάνει με τον κωδικό προέλευσης της συσκευής (χώρα) και όχι με το τι κάρτα sim έχεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. ένας φίλος μου έχει κατάστημα γερμανός. τα τηλέφωνα που είναι στην βιτρίνα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα βγαίνουν προς πώληση στην μισή τιμή. έχω δώσει προκαταβολή για το s3 αλλά ακόμα δεν έχει βγει και λέει ότι δεν ξέρει ακόμη πότε θα βγει.. έχουμε καμιά πηγή εδώ μέσα που να ξέρει κάτι? εεε φανταστικοί συμ-forumητες μου??? :P
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. ένας φίλος μου έχει κατάστημα γερμανός. τα τηλέφωνα που είναι στην βιτρίνα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα βγαίνουν προς πώληση στην μισή τιμή. έχω δώσει προκαταβολή για το s3 αλλά ακόμα δεν έχει βγει και λέει ότι δεν ξέρει ακόμη πότε θα βγει.. έχουμε καμιά πηγή εδώ μέσα που να ξέρει κάτι? εεε φανταστικοί συμ-forumητες μου??? :P

 

 

Φίλε μου με το που αγοράσεις το κινητό από βιτρίνα πας κατευθείαν για αλλαγη οθόνης...Γιατι οχι burn in θα εχει αλλά θα ειναι ενα burn in ολοκληρο :lol: Από την άλλη έχεις εγγύηση αρά δεν ειναι και τόσο μεγάλο το κακό. Αλλά θα φας ταλαιπωρία. Όσο για αυτό που ρωτάς,το κινητό δύσκολα θα βγει από βιτρίνα,θα πρέπει να παλιώσει το μοντέλο συνηθως για να κάνουν κάτι τετοιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ότι θα έχει πρόβλημα η οθόνη? επειδή το ακούμπησαν 50 100 δάχτυλα? έχω και 2 χρόνια εγγύηση τι με νοιάζει?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι από τους τυχερούς, πήρα από σπόντα για 2η φορά σήμερα το κινητό. Χωρίς να το ξέρω μου 'εδωσαν πολωνικό. Είχε μέσα την 4.04, κάνει μια πρώτη μικρή αναβάθμιση 27 mb περίπου και μετά προς μεγάλη μου έκπληξη βγάζει για ζελέ! Δυστυχώς το είχα μόνο λίγη ώρα και δεν μπορώ να σας πω διαφορές, πρόσεξα πάντως ότι δυνάμωσε το wifi και κάποια εφέ στο μενού. Μέχρι τώρα είμαι τυχερός, ελπίζω να μην απογοητευτώ όπως με το προηγούμενο κινητό (δείτε νήμα htc one s).
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ότι θα έχει πρόβλημα η οθόνη? επειδή το ακούμπησαν 50 100 δάχτυλα? έχω και 2 χρόνια εγγύηση τι με νοιάζει?

 

Μάλλον δεν διάβασες προσεχτικά τι είπα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες προσεχτικά τι είπα :)

 

το διάβασα απλά δεν το ένοιωσα :P

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν σε κάποιο update να μπορείς:

1) να συνδέεις το κινητό με το kies και να μπορείς να βάζεις όπως θες τις εφαρμογές (σε διάταξη κτλ)

2) να βλέπεις όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές και να μπορείς να κάνεις uninstall όσες θες

3) να μπορείς να στέλνεις sms και να χειρίζεσαι το κινητό από το pc

 

αυτά για αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...