Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι απολυτα σιγουρος γι' αυτο?

1. Γιατι στα galaxy s4 ξερω οτι ειναι πανω στο πισω καπακι και ΟΧΙ στην μπαταρια.

 

2. Επομενως στο s3 μπορω να βαλω οποιαδηποτε πλαστικη θηκη αρκει η μπαραρια του κινητου να ειναι η αυθεντικη γιατι το κυκλωμα nfc ειναι πανω στη μπαταρια σωστα?

 

 

1. Σε όλα τα S είναι στη μπαταρία.

2. Στο απάντησε ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ετοιμάζομαι την επόμενη βδομάδα να πάρω μια πιο καλή θήκη για το κινητό από ελληνικό κατάστημα, και αν είναι στο κέντρο για άμεση αγορά ακόμα καλύτερα, και μια κάρτα μνήμης 32αρα class 10. Για κάρτα είδα στο cosmodata μια kingston στα 24 ευρώ class 10, αξίζει τι λέτε; Για θήκη είδα μια της belkin μεταλλική αλλά ακριβή, 20 ευρώ, αυτή δεν θα κόβει το σήμα, την έχει δοκιμάσει κανείς; Πείτε μου τι προτείνετε εναλλακτικά, αλλά όχι μεγάλο κόστος και για θήκη και για κάρτα μνήμης. Η θήκη θα ήθελα να προστατεύει επαρκώς το κινητό και να δίνει λίγο ύψος να μην γρατσουνιέται ο φακός της κάμερας. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ετοιμάζομαι την επόμενη βδομάδα να πάρω μια πιο καλή θήκη για το κινητό από ελληνικό κατάστημα, και αν είναι στο κέντρο για άμεση αγορά ακόμα καλύτερα, και μια κάρτα μνήμης 32αρα class 10. Για κάρτα είδα στο cosmodata μια kingston στα 24 ευρώ class 10, αξίζει τι λέτε; Για θήκη είδα μια της belkin μεταλλική αλλά ακριβή, 20 ευρώ, αυτή δεν θα κόβει το σήμα, την έχει δοκιμάσει κανείς; Πείτε μου τι προτείνετε εναλλακτικά, αλλά όχι μεγάλο κόστος και για θήκη και για κάρτα μνήμης. Η θήκη θα ήθελα να προστατεύει επαρκώς το κινητό και να δίνει λίγο ύψος να μην γρατσουνιέται ο φακός της κάμερας. Ευχαριστώ.

 

Έχεις κανά link για την μεταλλική belkin?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

1. Σε όλα τα S είναι στη μπαταρία.

2. Στο απάντησε ήδη.

 

Όχι φίλε εδώ έχεις άδικο.

 

Έχει ο θείος μου το s4 και είναι στον πίσω καπάκι.

 

Παίδες ετοιμάζομαι την επόμενη βδομάδα να πάρω μια πιο καλή θήκη για το κινητό από ελληνικό κατάστημα, και αν είναι στο κέντρο για άμεση αγορά ακόμα καλύτερα, και μια κάρτα μνήμης 32αρα class 10. Για κάρτα είδα στο cosmodata μια kingston στα 24 ευρώ class 10, αξίζει τι λέτε; Για θήκη είδα μια της belkin μεταλλική αλλά ακριβή, 20 ευρώ, αυτή δεν θα κόβει το σήμα, την έχει δοκιμάσει κανείς; Πείτε μου τι προτείνετε εναλλακτικά, αλλά όχι μεγάλο κόστος και για θήκη και για κάρτα μνήμης. Η θήκη θα ήθελα να προστατεύει επαρκώς το κινητό και να δίνει λίγο ύψος να μην γρατσουνιέται ο φακός της κάμερας. Ευχαριστώ.

 

 

Εγώ πάντως φίλε που είχα βάλει μια μεταλικη θήκη στο s2 όντως έκοβε απίστευτα το σήμα του κινητού και το gps

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε εδώ έχεις άδικο.

Έχει ο θείος μου το s4 και είναι στον πίσω καπάκι.

 

Μην έχουμε πάλι σήριαλ please.

Δες τις μπαταρίες και του S3 και του S4 και πάμε παρακάτω, αν έχεις άλλη ερώτηση.

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-L1G6LLABXAR

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-B600BUBESTA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα με παραγγελία από 09-09-2013 από

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Slim-S-VIEW-Flip-Case-Battery-Cover-Samsung-GALAXY-SIII-S3-I9300-/190885383724

σε μάυρο και λευκό χρώμα . (σήμερα βλέπω ότι έπεσε και η τιμή τους )

οι πρωτες εντυπώσεις μου απο την αγορά: γρήγορη αποστολή καλή συσκευασία με προστασία με πλαστικό στο παράθυρο .Η συσκευασία περιλάμβανε εκτός από την κάθε θήκη screen protection (δεν το δοκίμασα γιατί φοράω στο κινητό), πανάκι καθαρισμού και ένα μικρό "πενάκι" (stylus το ονομάζουν ) στο χρώμα της θήκης που κουμπώνει στο βύσμα των ακουστικών . Για τις θήκες: καλό φινίρισμα , με πολύ καλή εφαρμογή στο κινητό μου, η μάυρη έχει απαιχτή ζαγρέ εμφάνιση μπροστά γυαλιστερή πίσω , στην λευκή δεν είναι τοσο έντονο το ζαγρέ ή λόγου χρώματος και "χάνει" αισθητικά .Εσωτερικά μαλακή επένδυση για προστασία της οθόνης. Γενικά όμορφες θήκες που δεν προσδίδουν όγκο στο τηλέφωνο και μπορούν να σε συνοδευσουν στην κάθε σου έξοδο. Δεν ΄γνωρίζω (και δεν θα ήθελα να μάθω) στην περίπτωση που πέσει το τηλέφωνο κάτω τι θα συμβεί, για το οποίο κρατάω κάποιες επιφυλάξεις σε σχέση με τις σιλικονούχες θήκες που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα και τις δοκίμασα στο πέσιμο με άριστά αποτελέσματα για την σωτηρία του τηλεφώνου μου.

Τις λίγες ώρες που τις έχω στην κατοχή μου χρησιμοποίησα και την εφαρμογή Hatdroid, η οποία δείχνει να λειτουργεί καλά για την ενημέρωση αναπάντητων , μηνυμάτων ή για τις απαντήσεις κλήσεων.

 

Πολύ ωραία φίλε θα πάρω και εγώ αφου την δοκίμασες και είναι οκ με την εφαρμογή.

Είδα και μία άλλη που έχει μόνο πάνω παραθυράκι.

Μάλλον για εκεί πάω.

Link to comment
Share on other sites

Μην έχουμε πάλι σήριαλ please.

Δες τις μπαταρίες και του S3 και του S4 και πάμε παρακάτω, αν έχεις άλλη ερώτηση.

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-L1G6LLABXAR

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-B600BUBESTA

Απ' οτι βλεπω εγω σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ δεν εχει nfc κυκλωμα.

 

Στο 1:20 αυτου του βιντεο γιατι εγω βλεπω να ειναι πανω στο πισω καλυμα το nfc κυκλωμα(Οχι το κιτρινο αλλα το μαυρο)????

 

Και κατι αλλο καμια θηκη που να κουμπωνει πισω στο κινητο και να ειναι flip-flop ωστε να ανοιγει απο αριστερα εχει να μου προτεινει κανεις?

Λογικα καποια σαν αυτη τη θηκη:

http://image4.pushauction.com/0/0/89f22e97-2144-4b44-a226-485a1ae89ce5/046cf6a0-e042-489d-a7ec-2104b8ae8db2.jpg

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι βλεπω εγω σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ δεν εχει nfc κυκλωμα.

Στο S3 είναι στην μπαταρία, και από ότι διαβάζω και στο S4 το ίδιο.

Αν διαβάσεις την περιγραφή στα link του Στράτου θα το δείς ότι το αναφέρει.

Επίσης αν κάνεις τον κόπο και δείς την μπαταρία στο κινητό σου θα δείς ότι γράφει επάνω near field communication (NFC δηλαδή)

 

Μην ξαναρωτήσεις το ίδιο, είναι τσεκαρισμένο από 10 μεριές ότι έτσι είναι, κάνε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο να το επιβεβαιώσεις. :)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι βλεπω εγω σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ δεν εχει nfc κυκλωμα.

 

Στο 1:20 αυτου του βιντεο γιατι εγω βλεπω να ειναι πανω στο πισω καλυμα το nfc κυκλωμα(Οχι το κιτρινο αλλα το μαυρο)????

 

Όταν είναι να αμφισβητήσεις κάποιον κάνε το σωστά!

Έψαξες και βρήκες το βίντεο αλλά δεν μπήκες στον κόπο να το δεις, να διαβάσεις την περιγραφή ή ακόμα πιο εύκολα να διαβάσεις τον τίτλο. Αν το είχες κάνει θα έβλεπες πως το NFC που βλέπεις στο καπάκι είναι πρόσθετο (NFC Chip Antenna Sensor) το οποίο έχει βάλει ο ίδιος επειδή όπως φαίνεται με την ασύρματη φόρτιση που έχει τοποθετήσει δεν πιάνει καλά το NFC που υπάρχει πάνω στην μπαταρία.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να δω αν καταλαβα καλα.

 

Ολα τα nfc ειναι στην μπαταρια και απλα αν παρει καποιος την ασυρματη βαση φορτισης μεσω nfc κυκλωματος πρεπει να βαλει το στικερ που εχει στο πισω καπακι οπως δειχνει στο βιντεο που ανεβασα ποιο πανω σωστα?

 

Επισης αν αλλαξεις μπαταρια και βαλεις μια no name τοτε πολυ απλα λογικα θα χανεις και το nfc σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και απο μένα καινούργιος εδώ και θέλω να ρωτίσω το εξείς:

 

έχω δει πολλά άτομα μεταξή αυτών και φίλους μου όταν κάθονται σε μία καρέκλα και έχουν το κινητό τους τηλέγωνο στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού τος να σπάει η οθόνη απο την πίεση που δέχεται το κινητό.

 

Υπάρχει καμία θηκη για s3 που θα μου λύση αυτό το πρόβλημα;

 

θα προτιμούσα να είναι απο ebay για θέμα κόστους αλά και απο ελλάδα δεν με χαλάει αν είναι κάτι καλό.

 

 

και μαζί με όλα αυτά θέλω αν μπορείται να μου συστησεται καποιά καλή silicon case και κανά καλό screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

 

Μπορείς να πάρεις μία σκληρή θήκη που κουμπώνει στο πίσω μέρος και προστατεύει περιμετρικά το κινητό.

 

Αλλιώς, μία θήκη τύπου πορτοφόλι που να το προστατεύει μπροστά πίσω.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις μία σκληρή θήκη που κουμπώνει στο πίσω μέρος και προστατεύει περιμετρικά το κινητό.

 

 

 

κάποιο παράδειγμα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

κάποιο παράδειγμα φίλε μου

 

Αν και εδω δεν ειναι το καταλληλο θεμα για θηκες και λοιπα αξεσουαρ, να μερικα παραδειγματα...

 

http://www.ebw.gr/el/Product/145508/Skliri-Thiki-Face-Samsung-i9300-Galaxy-S-III-Shine-Style-Mayro-5205598044442

http://www.ebw.gr/el/product/104598/ThIKI-SAMSUNG-I9300-FACEPLATE-KRUSELL-COLORCOVER-BLACK-METAL-OR

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Μια απορια, με τη μεγαλη μπαταρια της Samsung (που σου δεινει και το πισω καπακι μαζι), ξερεττε κατα ποσα χιλιοστα "μεγαλωνει" το τηλεφωνο??

Θηκη, θα μπορω να βρω πουθενα?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα,

Αρης

Link to comment
Share on other sites

krusell hector θηκη δερματινη ζωνης. αυτη εχω.

 

http://www.amazon.com/Krusell-Universal-Beltloops-SmartPhones-Screen-Black/dp/B007ADD8OA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και απο μένα καινούργιος εδώ και θέλω να ρωτίσω το εξείς:

 

έχω δει πολλά άτομα μεταξή αυτών και φίλους μου όταν κάθονται σε μία καρέκλα και έχουν το κινητό τους τηλέγωνο στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού τος να σπάει η οθόνη απο την πίεση που δέχεται το κινητό.

 

Υπάρχει καμία θηκη για s3 που θα μου λύση αυτό το πρόβλημα;

 

θα προτιμούσα να είναι απο ebay για θέμα κόστους αλά και απο ελλάδα δεν με χαλάει αν είναι κάτι καλό.

 

 

και μαζί με όλα αυτά θέλω αν μπορείται να μου συστησεται καποιά καλή silicon case και κανά καλό screen protector.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν του βάλεις μια γερή θήκη, μετά δεν θα χωράει σε τσέπη, οπότε δεν θα υπάρχει και πρόβλημα :lol:

Πάντα στην μπροστά τσέπη του παντελονιού το έχω, ποτέ δεν "ζορίστηκε" για να σπάσει. Θέλει πολύ δύναμη ή χτύπημα για να συμβεί, δεν είναι εύκολο.

 

Γερές θήκες πχ είναι οι otterbox

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια otterbox comutter για galaxy s3 για πουλημα.οποιος θελει ας στειλει πμ. Η θηκη δε καταλαβαινει τπτ.και ειναι και η μονη αν δε κανω λαθος με πορτακια για τις υποδοχες.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την casemate tough και είμαι ευχαριστημένος. Λογικά η otterbox είναι καλύτερη αλλά πρέπει να δίνει και περισσότερο όγκο.
Link to comment
Share on other sites

 

με 2,32 euro έχω κοπίδι και ζελατίνες για όποια συσκευή θελω για τa επομενα μου χρόνια

μόλις το δοκίμασα και απλα τα σπαει τελος τα εξοδα σε ζελατίνες που έκανα τοσα χρόνια . επόμενο progect και η βαση κινητου για το αυτοκίνητο

http://lifehacker.com/5747897/how-to-build-a-car-mount-for-your-cellphone-from-office-supplies

βλέπεις η κρίση φέρνει λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλο ειναι αλλα σα τη ζελατινα δεν ειναι σε θεμα εφαρμογης.ας πουμε εγω που ειμαι ψειρας θελω τα σωστα ανοιγματα για καμερα ακουστικα.οσο να ειναι με το κοπιδι παιζει να γρατζουνισεις τιποτα και δε θα ειναι αλφαδια.και οι ζελατινες τωρα στο ebay ειναι σχεδον τσαμπα
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δοκιμασε το και θα παθεις πλακα με την εφαρμογή και την ποιότητα.το κοπιδι με το κινητό δεν ερχονται σε επαφη πουθενα με ενα χαρακα κανω τις γραμμες και κοβω μετα την ζελατινα .επίσης νομιζω οτι για να μπουμε στην διαδικασια να ασχολουμαστε με ζελατινες και ενα καρο αλλα πραγματα σημαίνει οτι ολοι σε ενα επιπεδο ειμαστε ψειρες. έντυσα ολα τα δικα μου gadgetakia και κάποιων φίλων μου παραπονο κανενας ολοι χαμογελαστοί .οσο για το ebay που λες και μονο τα μεταφορικα να βαλεις μαζι με το γεγονος οτι δεν εχουν για ολες τις συσκευές + οτι δεν ειναι ευκολο για κάποιους να παραγγείλουν απο εκει η ακόμα δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν ειναι μια πολυ καλη λυση .πραγματικα κλαιω ολα τα χρηματα που εχω δωσει κατα διαστηματα...απλα λεω κατι που ανακάλυψα που ισως βοηθήσει κάποιους μετα απο εκει περι ορεξεως ζαμπονομποντιρογκα που λεει και ο λαος
Link to comment
Share on other sites

μπορει να προτεινει καποιος μια μπαταρια για το galaxy s3 αρκετα μεγαλυτερη ή ιση με 3100mh?που να το μικραινει οσο το δυνατον λιγοτερο και που δεν θα χει κινδυνο το τηλ.(κινεζικα κτλ)

απο ebay κατα προτιμηση!:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να προτεινει καποιος μια μπαταρια για το galaxy s3 αρκετα μεγαλυτερη ή ιση με 3100mh?που να το μικραινει οσο το δυνατον λιγοτερο και που δεν θα χει κινδυνο το τηλ.(κινεζικα κτλ)

απο ebay κατα προτιμηση!:)

 

απο αμαζον

http://www.amazon.com/Genuine-Samsung-Extended-Battery-3000mAh/dp/B00BMQ56QE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1380689918&sr=8-1&keywords=galaxy+s3+battery+3000mah

 

απο εβαυ

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-SAMSUNG-I9300-GALAXY-S3-EB-K1G6UBUGSTD-3000mAH-EXTENDED-BATTERY-KIT-BLUE-/151076096499?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item232cd649f3#ht_813wt_721

 

η οριτζιναλ 3000mah της σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...