Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζελατίνες €3-4 η εξάδα. Εξαιρετική διαφάνεια, ικανοποιητική αίσθηση και καλύπτουν όλο το τμήμα της οθόνης που μένει ακάλυπτο από μία τυπική θήκη σιλικόνης. Χαλάει η μία, την πετάς, βάζεις άλλη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και γω γι'αυτήν σκεφτόμουνα στην αρχή φίλε μου..αλλά διαβάζοντας τα σχόλια στο επίσημο σαιτ και βλέποντας σχετικά βιντεάκια στο youtube είδα ότι γράφουν πολλά άτομα πως χαράζεται εύκολα με αποτέλεσμα να μένει σημάδι στη ζελατίνα και να μην επανέρχεται μετά!

Αυτό είναι και το κυριότερο προβλημα δλδ..πράγμα που ενοχλεί μετά στο μάτι

 

Στην παρακάτω εικόνα φαίνεται λιγάκι αυτό που εννοώ...

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51xx5mTdu5L.Image._.jpg

 

Εσύ έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο??:confused:

 

Βασικά δεν χαράζεται καθόλου, απλά παρουσιάζει κάποια ζαρώματα-λεκέδες τα οποία βέβαια είναι ορατά κάτω από συγκεκριμένη γωνία. Σε εμένα έχει κάτσει τέλεια και πραγματικά θέλει προσπάθεια να καταλάβει κάποιος οτι φοράω screenprotector.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα σαν και αυτα , που μοιαζουν με του iphone, εχει δοκιμασει καποιος? Αυτα που περιειχε στο κουτι, δεν με βολευουν καθολου, δεν στεραιωνονται καλα στο αυτι. Σκεφτομαι για τα συγκεκριμενα, αλλα μηπως χρειαζεται συγκεκριμενη συμβατοτητα. Επειδη καποια 3,5mm ακουστικα απο nokia που δοκιμασα, με σφουγγαρακι, δεν ακουγοταν καθαρα ο ηχος ή δεν ακουγοταν τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν χαράζεται καθόλου, απλά παρουσιάζει κάποια ζαρώματα-λεκέδες τα οποία βέβαια είναι ορατά κάτω από συγκεκριμένη γωνία. Σε εμένα έχει κάτσει τέλεια και πραγματικά θέλει προσπάθεια να καταλάβει κάποιος οτι φοράω screenprotector.

Φοράς μήπως και θήκη στο κινητό?Γιατί έχω ακούσει ότι επειδή πιάνει όλη την οθόνη,με τη χρήση θήκης ξεκολλάει στις άκρες η ζελατίνα και δημιουργεί φουσκάλες.

 

Πολή καλή για να'ναι αληθινή φαίνεται..ωστόσο ο χρήστης που την πουλάει έχει καλές αξιολογήσεις οπότε είναι έμπιστος!

Μένει να μάθουμε αν όντως αξίζει από κάποιον που την έχει αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Φοράς μήπως και θήκη στο κινητό?Γιατί έχω ακούσει ότι επειδή πιάνει όλη την οθόνη,με τη χρήση θήκης ξεκολλάει στις άκρες η ζελατίνα και δημιουργεί φουσκάλες.

 

Σωστό αυτό, έψαχνα με μανία ζελατίνες που να καλύπτουν όλη την εμπρός επιφάνεια, μέχρι που αντιλήφθηκα ότι, αν χρησιμοποιείς και θήκη, υπάρχει κίνδυνος η ζελατίνα να ανασηκώνεται. Καλό είναι λοιπόν η ζελατίνα να αφήνει περιμετρικά της συσκευής ένα περιθώριο 4-5mm.

Τελικά, κράτησα την puro που ανέφερα παραπάνω, μπορεί να χάνω λίγο σε σήμα, αλλά είναι πραγματικά πολύ καλή σε όλα τα υπόλοιπα. Για τις πιο δύσκολες καταστάσεις καθώς και όπου δεν θέλω να έχω προβλήματα με το σήμα, πήρα μία case mate emerge. καταπληκτικό στην αίσθηση υλικό και ωραίο χρώμα, όχι και πολύ διακριτικό, αλλά όχι και τελείως υπερβολικό.

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_20130210_103249_zps5ca88bfb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

το τηλεφωνο ειναι κορυφη, οπως ολοι ξερουμε

θελουμε σιγουρα μια καλη θηκη και μια καλη μεβρανη, για αυτο επελεξα spigen

ulta nano clear (φοβερη μεμβρανη δεν φαινεται οτι υπαρχει) δεν χρειαζεται παραπανω προστασια, εκτος και αν δουλευεις σε ορυχειο, οποτε αστο σπιτι.

modello (δεν την εχω παρει ακομα) που πιστευω ειναι οτι καλητερο, χωρις να δινει ογκο (ειναι κριμα να μας δινουν το πιο λεπτο κινητο και εμεις να το κανουμε ντουλαπα)

micro sdhc για android, θα ελεγα 64 gb αφου τοσο μπορει και το κινητο μας

http://www.ebay.com/itm/181071633935?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

περα απο αυτα το κινητο εχει και απειρες δυνατοτητες που δεν πρεπει να της αφησουνε να πανε χαμενες

με τετραπυρινο επεξεργαστη στα 1.4 ειναι ενα αξιο pc

θελουμε μια οθονη , ενα ανταπτορα MHL,

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-I9300-I9308-HDTV-Adapter-MHL-HDMI-Cable-EPL-3FHUBEGSTD-New-/281032910899?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item416edde833

bluetooth πληκτρολογιο και ποντικι

http://www.ebay.com/itm/230918191224?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

και εχουμε ετοιμο pc παντου

εχει και gadgets πολυ ωραια

http://www.ebay.com/itm/8X-Optical-Zoom-Camera-Telescope-Lens-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-/330810931807?pt=PDA_Accessories&hash=item4d05de3a5f

δεν αλλιωνει τα χρωματα, καλο για τοπια

και σιγουρα ενα καλωδιο otg 1,5 EURO στο ebay

λυπαμε αλλα την Ελλαδα ειναι κλεφτες και απατεωνες

τον ανταπτορα MHL τον πηρα 17 ευρω απο ebay και εδω εχει 37 ευρω γιατι ρε κλεφτες?

δεν ειπα να μην κερδισουν αλλα οχι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό έβαλα και ησύχασα http://www.vegalaxy.gr/zagg-invisibleshield-hd-for-samsung-galaxy-s3-screen-coverage.html

Ακριβό αλλά...απλά τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια η καινουρια οφισιαλ μπαταρια λεει? ή ειναι καλυτερα καποιος να προτιμησει μια απ τις αλλες που κυκλοφορουν , σε σαφως χαμηλοτερη τιμη?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό έβαλα και ησύχασα http://www.vegalaxy.gr/zagg-invisibleshield-hd-for-samsung-galaxy-s3-screen-coverage.html

Ακριβό αλλά...απλά τέλειο!

 

Με σπρει τοποθετείται;

Link to comment
Share on other sites

Με σπρει τοποθετείται;

 

Ναι με σπρέι.. Πολύ καλή όντως!

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες με σπρει?

Μέσα στο πακέτο εκτός από τη ζελατίνα υπάρχει ειδικό υγρό/σπρέι τοποθέτησης και ένα εργαλείο για να αφαιρείς την υγρασία αφού τη βάλεις..μπορείς να δεις το παρακάτω βίντεο για να καταλάβεις καλύτερα τι εννοώ:

 

 

Eγώ πάντως προτιμώ ζελατίνες που δε θέλουν σπρέι κτλ..για τη συγκεκριμένη ζελατίνα δεν ξέρω αν αξίζει αλλά δεν έχω ακούσει-διαβάσει και τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

H Zagg είναι δύσκολη στην τοποθέτηση και είναι πολύ δύσκολο να την κάνεις να μη φαίνεται (υπό συγκεκριμένες γωνίες φαίνεται ένα ελαφρύ ρυτίδιασμα αν δεν την τοποθετήσεις τέλεια), αλλά είναι από τις πιο ανθεκτικές. Φυσικά, σε καμία περίπτωση δεν είναι άφθαρτη όπως δηλώνει. Αγόρασα μία για ένα ρολόι μου και μετά από 2-3 χρόνια είχες κερδίσει αρκετά χτυπήματα. Την έστειλα πίσω, πλήρωσα τα μεταφορικά και μου έστειλαν καινούργια.

Αυτό το "ρυτίδιασμα¨που λέω φαίνεται και στο βίντεο στην εμπρός πλευρά στην οθόνη. Δεν είναι πολύ ενοχλητικό, αλλά υπάρχει. Από την άλλη, έχεις μια αρκετά καλή προστασία εμπρός-πίσω για καθημερινή χρήση, χωρίς να προσθέτεις τον ελάχιστο όγκο στη συσκευή, αλλά η κάμερα μένει πάλι αποστάτευτη.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβώς την ίδια αγγελία ειχα δει και πριν λιγες μέρες εγω και το σκέφτομαι. . Το θέμα είναι οτι έστειλα email μέσο ebay στον συγκεκριμένο πωλητή της εν λογο καρτας ρωτώντας τον αν είναι γνήσια 32 Kingston σε ποσες μερες θα είναι εδω κλπ και ο τύπος δεν έχει απαντήσει. . !!! Δεν ξέρω απο την μια λέω να το ρισκάρω αλλα το ότι δεν απαντάειο πωλητής το οποίο δεν είναι και στανταρ προϋπόθεση αλλα και η χαμηλή τιμη ολα αυτά με βάζουν σε σκέψεις. . Καμιά γνωμη κάνεις άλλος μήπως ξέρει υπάρχει περίπτωση ναλεει επάνω Kingston αλλα να ειναι μαϊμού μπανάνα ... ???

 

Φιλε Stratos GR με μια γρήγορη ματιά πού έκανα στο Amazon κάτω απο 30 $ δεν την βρίσκω γιαυτό με βάζει σε υποψίες η τοσο χαμηλή τιμή που δίνει ο τύπος στο ebay δεν ξέρω ...

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια αγγελία ειχα δει και πριν λιγες μέρες εγω και το σκέφτομαι. . Το θέμα είναι οτι έστειλα email μέσο ebay στον συγκεκριμένο πωλητή της εν λογο καρτας ρωτώντας τον αν είναι γνήσια 32 Kingston σε ποσες μερες θα είναι εδω κλπ και ο τύπος δεν έχει απαντήσει. . !!! Δεν ξέρω απο την μια λέω να το ρισκάρω αλλα το ότι δεν απαντάειο πωλητής το οποίο δεν είναι και στανταρ προϋπόθεση αλλα και η χαμηλή τιμη ολα αυτά με βάζουν σε σκέψεις. . Καμιά γνωμη κάνεις άλλος μήπως ξέρει υπάρχει περίπτωση ναλεει επάνω Kingston αλλα να ειναι μαϊμού μπανάνα ... ???

 

Όταν γράφει 100% αυθεντική, τι απάντηση περιμένεις;

Σύγκρινε την τιμή με Amazon και συμπέρανε μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/8a6cfd79feb540649212562d741d0ebb/productinfo.aspx Παιδια εχει κανεις αυτη την θηκη????Η σε ασπρη???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καμμια θηκη σταθερη με κλιπ ζωνης απο Ελλαδα?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια αγγελία ειχα δει και πριν λιγες μέρες εγω και το σκέφτομαι. . Το θέμα είναι οτι έστειλα email μέσο ebay στον συγκεκριμένο πωλητή της εν λογο καρτας ρωτώντας τον αν είναι γνήσια 32 Kingston σε ποσες μερες θα είναι εδω κλπ και ο τύπος δεν έχει απαντήσει. . !!! Δεν ξέρω απο την μια λέω να το ρισκάρω αλλα το ότι δεν απαντάειο πωλητής το οποίο δεν είναι και στανταρ προϋπόθεση αλλα και η χαμηλή τιμη ολα αυτά με βάζουν σε σκέψεις. . Καμιά γνωμη κάνεις άλλος μήπως ξέρει υπάρχει περίπτωση ναλεει επάνω Kingston αλλα να ειναι μαϊμού μπανάνα ... ???

 

Φιλε Stratos GR με μια γρήγορη ματιά πού έκανα στο Amazon κάτω απο 30 $ δεν την βρίσκω γιαυτό με βάζει σε υποψίες η τοσο χαμηλή τιμή που δίνει ο τύπος στο ebay δεν ξέρω ...

 

Σου απάντησε κανείς?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

1) Υπαρχει προστατευτικο φιλμ, οπως εχω δει στο iPhone, και για την πισω πλευρα του S3 ; ΟΧΙ της οθονης, για το πισω καπακι.

 

2) Γνωριζει κανεις ποτε θα κυκλοφορησει το extended battery kit της Samsung ;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καμμια θηκη σταθερη με κλιπ ζωνης απο Ελλαδα?Ευχαριστω
την ειχα και μαλιστα την αυθεντικη της samsung.αλλα εγραψα και ποιο πανω οτι πλεον εχω την OtterBox Defender....τα σπαειιιιιι.στην ελλαδα εχει 57 ευρω ενω απο ebay μου ηρθε με 25 (Αμερικη - los angeles απλα περιμενα 12 μερες).η otter εχει και πλαστικη οθονη και κλιπ ζωνης και στεκεται σε γωνια ωστε να διαβαζεις ειναι απλα απιστευτη δες βιντεο στο youtube.το κινητο μας αξιζει αρκετα χρηματα και πρεπει να το προστατευεις ουσιαστικα οχι με ζελατινες... Edited by efialtis1971
Link to comment
Share on other sites

την ειχα και μαλιστα την αυθεντικη της samsung.αλλα εγραψα και ποιο πανω οτι πλεον εχω την OtterBox Defender....τα σπαειιιιιι.στην ελλαδα εχει 57 ευρω ενω απο ebay μου ηρθε με 25 (Αμερικη - los angeles απλα περιμενα 12 μερες).η otter εχει και πλαστικη οθονη και κλιπ ζωνης και στεκεται σε γωνια ωστε να διαβαζεις ειναι απλα απιστευτη δες βιντεο στο youtube.το κινητο μας αξιζει αρκετα χρηματα και πρεπει να το προστατευεις ουσιαστικα οχι με ζελατινες...

 

Δωσε κανενα λινκ ρε Εφιαλτη απο Αμερικα για να παραγγειλω και εγω...Σε ευχαριστω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1) Υπαρχει προστατευτικο φιλμ, οπως εχω δει στο iPhone, και για την πισω πλευρα του S3 ; ΟΧΙ της οθονης, για το πισω καπακι.

 

Δες στην προηγούμενη σελίδα το post #1433 του nemos και το #1438 του koukou_83

Απλά ξαναεπισημαίνω πως αυτό το φιλμ, αν και πολύ καλό σαν ιδέα, αφήνει απροστάτευτο το κάλυμμα της κάμερας. Απορώ εκεί στην samsung πως δεν πρόσθεσαν δύο-τρία χιλιοστά στο πάχος εκεί, να το προφυλάξουν εκείνο το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...