Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορούν αρκετές φωτογραφίες και μάλιστα με εγγλέζικο κέρμα!

Από τις δικές μας δραχμές :X ...Ευρώ ήθελα να γράψω, ποιο κέρμα ταιριάζει;

 

(Μέχρι να έρθει έξτρα προσοχή στο χειρισμό του!)

 

Θέλει σχετικά μεγάλο κέρμα γιατί αλλιός δεν στέκεται... μέχρι στιγμής εχω κάνει δουλειά με 2 και 0.5 ευρώ.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει σχετικά μεγάλο κέρμα γιατί αλλιός δεν στέκεται... μέχρι στιγμής εχω κάνει δουλειά με 2 και 0.5 ευρώ.

 

Κι αν απλα θελεις να το αφησεις καπου, καθετε στραβα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κανένα καλό screen protector που να το έχετε ήδη χρησιμοποιήσει στο S3 έχεις κάποιος να προτείνει?
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα χθες αυτα

1) θηκη: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=261043264272

2) διαφανής σκληρη θηκη: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280901534393&ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160#ht_2858wt_1163

3) σκληρη θηκη Nillkin: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230807084265&ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160#ht_9912wt_1139

 

edit: να μεταφερθουν στο θεμα Αξεσουαρ. Σορυ.

Edited by sdaoulas
λαθος μερος
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή τη δερματινή θήκη στα 3,5 € και λειτουργεί και ως stand

 

http://www.ebay.com/itm/320924266989?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κάποιες μπαταρίες στο e-bay με 2850mAH και κάποιες με 2300 mAH...

Εχει δοκιμάσει κανείς κάποια απο αυτές;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Κι αν απλα θελεις να το αφησεις καπου, καθετε στραβα;

Λιγο ναι... εμενα δεν με ενοχλει παντως.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κάποιες μπαταρίες στο e-bay με 2850mAH και κάποιες με 2300 mAH...

Εχει δοκιμάσει κανείς κάποια απο αυτές;

 

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω αν αξίζει κάποια μπαταρία από το ebay σε καλή τιμή. Θέλω δύο αλλά δεν τις θέλω για καθημερινή χρήση. Κυρίως για έκτακτες περιπτώσεις όπως camping κτλ. Αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάποια.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω αν αξίζει κάποια μπαταρία από το ebay σε καλή τιμή. Θέλω δύο αλλά δεν τις θέλω για καθημερινή χρήση. Κυρίως για έκτακτες περιπτώσεις όπως camping κτλ. Αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάποια.

 

Καλο ειναι μπαταριες ανωνυμες και φτηνες να τις αποφευγουμε. Ειχα παρει και για το s και για το s2 και αποτελεσμα μηδεν. Π.χ. Μπορει να λεει οτι ειναι 2800 και να ειναι 1500

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι μπαταριες ανωνυμες και φτηνες να τις αποφευγουμε. Ειχα παρει και για το s και για το s2 και αποτελεσμα μηδεν. Π.χ. Μπορει να λεει οτι ειναι 2800 και να ειναι 1500

 

Βασικά δεν με νοιάζει τόσο πολύ αυτό. Αυτό που με νοιάζει πιο πολύ είναι μη σκάσουν και καταστρέψω το τηλέφωνο ή τραυματιστώ. Είχα κι εγώ για το S και ενοείται ότι δεν είχαν την αναμενόμενη αυτονομία αλλά τις φοβόμουν λίγο γιατί η μία είχε φουσκώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω αν αξίζει κάποια μπαταρία από το ebay σε καλή τιμή. Θέλω δύο αλλά δεν τις θέλω για καθημερινή χρήση. Κυρίως για έκτακτες περιπτώσεις όπως camping κτλ. Αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάποια.

 

Παρήγγειλα από eBay αυτές τις 2 μπαταρίες μαζί με φορτιστή τοίχου στα 8,3€

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=261035462577

 

το ίδιο σετάκι το είχα πάρει πριν από ένα χρόνο για το Galaxy SII και έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος. Επειδή καθημερινά χρησιμοποιώ πάρα πολύ internet και βίντεο με έσωσαν. Τις κουβάλαγα και τις 2 extra μπαταρίες μαζί μου και δεν είχα ποτέ άγχος για το αν θα μείνω. Καθημερινά χρησιμοποιώ και την δεύτερη μπαταρία και σε σπάνιες περιπτώσεις (αν τύχει να βάλω και GPS) την τρίτη. Τις συνιστώ πάντως ανεπιφύλακτα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με 9$ (δηλαδή 7.41 Ευρώ) παίρνεις original. Γιατί να ψάχνεις άλλου κατασκευαστή;

 

Y.Γ. Μόλις πήρα μία, περισσότερα σε ....15 μέρες που θα φτάσει!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με 9$ (δηλαδή 7.41 Ευρώ) παίρνεις original. Γιατί να ψάχνεις άλλου κατασκευαστή;

 

Y.Γ. Μόλις πήρα μία, περισσότερα σε ....15 μέρες που θα φτάσει!

 

Πρώτα απ'ολα αυτό που πήρα εγώ είναι 2 μπαταρίες και φορτιστής μαζί σε αυτά τα χρήματα. Απο την άλλη πως είσαι σίγουρος ότι αυτή είναι original; Νομίζω ότι όλες αυτές είναι τρίτων κατασκευαστών που μοιάζουν εντελώς με τις αρχικές. Εξάλλου και η Samsung στο ίδιο εργοαστάσιο με τους άλλους τις φτιάχνει. Πάντως αυτές τις 2 μπαταρίες που είχα πάρει πέρισυ για το Galaxy SII ήταν τόσο ίδιες με αυτή που είχε το τηλέφωνο που δεν κατάφερα να βρω την παραμικρή διαφορά. Απλά με ένα μαρκαδόρο είχα βάλλει ένα σημαδάκι έτσι για την ιστορία για να τις ξεχωρίζω.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'ολα αυτό που πήρα εγώ είναι 2 μπαταρίες και φορτιστής μαζί σε αυτά τα χρήματα. Απο την άλλη πως είσαι σίγουρος ότι αυτή είναι original; Νομίζω ότι όλες αυτές είναι τρίτων κατασκευαστών που μοιάζουν εντελώς με τις αρχικές. Εξάλλου και η Samsung στο ίδιο εργοαστάσιο με τους άλλους τις φτιάχνει. Πάντως αυτές τις 2 μπαταρίες που είχα πάρει πέρισυ για το Galaxy SII ήταν τόσο ίδιες με αυτή που είχε το τηλέφωνο που δεν κατάφερα να βρω την παραμικρή διαφορά. Απλά με ένα μαρκαδόρο είχα βάλλει ένα σημαδάκι έτσι για την ιστορία για να τις ξεχωρίζω.

 

Οταν έγραφες το μήνυμά σου έγραφα και το δικό μου, οπότε δεν το είδα! :lol:

Δηλαδή δεν απαντούσα σε σένα!

Δεύτερο έχω σαν αρχή μου να ψωνίζω κατά 90% από top rated sellers, δηλαδή βάζω αυτό τον όρο στην αναζήτηση και η δική σου αγορά δεν εμφανίστηκε.

 

Δεν μπορεί κανείς να ξέρει αν είναι πολύ καλή μαϊμού ή πραγματικά "μαμίσια" η μπαταρία. Σχεδόν αδύνατο να το καταλάβεις εξωτερικά. Οπότε βασίζεσαι μόνο στο rating του πωλητή (αν και ο δικός σου έχει σχετικά καλό rating μόνο λίγο κάτω από το 99%).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με 9$ (δηλαδή 7.41 Ευρώ) παίρνεις original. Γιατί να ψάχνεις άλλου κατασκευαστή;

 

Y.Γ. Μόλις πήρα μία, περισσότερα σε ....15 μέρες που θα φτάσει!

 

Σκεφτομαι να την πάρω κι εγώ μιας και φαίνεται γνήσια (άλλος αέρας :p) και είναι τσάμπα σχετικά.

Με 2 μπαταρίες στο 100% είσαι καλυμμένος όπου και αν ξημερωθεις :lol:

(αν κρατάει όσο η δική του)

Link to comment
Share on other sites

Με 9$ (δηλαδή 7.41 Ευρώ) παίρνεις original. Γιατί να ψάχνεις άλλου κατασκευαστή;

 

Y.Γ. Μόλις πήρα μία, περισσότερα σε ....15 μέρες που θα φτάσει!

Χτυπησα κι εγω μια επι τοπου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με 9$ (δηλαδή 7.41 Ευρώ) παίρνεις original. Γιατί να ψάχνεις άλλου κατασκευαστή;

 

Y.Γ. Μόλις πήρα μία, περισσότερα σε ....15 μέρες που θα φτάσει!

 

Έχω την εντύπωση ότι όταν γράφουν οι ebay sellers "replacement" δεν πρόκειται για γνήσιες μπαταρίες. Όταν είναι γνήσιες γράφουν (και με μεγάλα γράμματα ώστε να καταλαβαίνει ο αγοραστής γιατί πληρώνει παραπάνω σε σχέση με τους ... ανταγωνιστές) "original". Πρόσεξέ το γιατί μετά δεν θα μπορείς να του επιστρέψεις την μπαταρία με την αιτιολογία ότι δεν είναι αυθεντική.

Link to comment
Share on other sites

Επι τελους,ηλθε και το δικο μου απο τη Γερμανια σημερα το απογευμα,με ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ.

Ειχε μαζι,μια καρτα Samsung 32 Γιγα,ενα καλωδιο συνδεσης με τηλεοραση,και μια θηκη Krusell,δερματινη.

Na ρωτησω και κατι τωρα.Η καρτα SIM ,που ειχα στο W995,κανει να μπει στο S3,ή θελει καμια μικροτερου μεγεθους;

Τα δεδομενα που ειχα στο ΣΟΝΥ,πως θα τα περασω στο καινουριο;Και καλα,αν ειναι στην καρτουλα του.Αν ειναι ομως,μεσα στη μνημη του τηλεφωνου,πως θα περασουν στο αλλο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όταν γράφουν οι ebay sellers "replacement" δεν πρόκειται για γνήσιες μπαταρίες. Όταν είναι γνήσιες γράφουν (και με μεγάλα γράμματα ώστε να καταλαβαίνει ο αγοραστής γιατί πληρώνει παραπάνω σε σχέση με τους ... ανταγωνιστές) "original". Πρόσεξέ το γιατί μετά δεν θα μπορείς να του επιστρέψεις την μπαταρία με την αιτιολογία ότι δεν είναι αυθεντική.

Αναφέρει ότι είναι No-OEM, έχει φωτογραφία του προϊόντος που είναι ίδιο με την γνήσια.

Αν είναι κάτι διαφορετικό, θα φάει αρνητική αξιολόγηση και όλη την διαδικασία του e-bay. Δεν νομίζω ότι κάποιος σοβαρός πωλητής με αρκετές χιλιάδες πωλήσεις και με σχεδόν 100% θετικές θα το ρίσκαρε να κάνει κάτι τόσο χοντρό.

 

Εξάλλου έχω πάρει αντίστοιχη και για το 2Χ που έχω και βγήκε ακριβώς η ίδια (σε διάρκεια, συμπεριφορά κλπ) που να μην ξεχωρίζουν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι είναι No-OEM, έχει φωτογραφία του προϊόντος που είναι ίδιο με την γνήσια.

Αν είναι κάτι διαφορετικό, θα φάει αρνητική αξιολόγηση και όλη την διαδικασία του e-bay. Δεν νομίζω ότι κάποιος σοβαρός πωλητής με αρκετές χιλιάδες πωλήσεις και με σχεδόν 100% θετικές θα το ρίσκαρε να κάνει κάτι τόσο χοντρό.

 

Εξάλλου έχω πάρει αντίστοιχη και για το 2Χ που έχω και βγήκε ακριβώς η ίδια (σε διάρκεια, συμπεριφορά κλπ) που να μην ξεχωρίζουν.

Αμα δεις στο σαιτ,κατω κατω,εκει που κανει περιγραφη,λεει Brand Samsung.

Οπότε,τι συμπερασμα μπορει να βγαλει κανεις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις στο σαιτ,κατω κατω,εκει που κανει περιγραφη,λεει Brand Samsung.

Οπότε,τι συμπερασμα μπορει να βγαλει κανεις;

Δεν σε κατάλαβα. Το ότι το λέει αυτό σημαίνει ότι είναι γνήσια. Αν δεν είναι τότε λέει ψέματα που δεν το πιστεύω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα. Το ότι το λέει αυτό σημαίνει ότι είναι γνήσια. Αν δεν είναι τότε λέει ψέματα που δεν το πιστεύω.

Μα,αυτο λεω κι εγω,οτι αφου λεει μαρκα Σαμσουνγκ,αρα ειναι ΟΚ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα,αυτο λεω κι εγω,οτι αφου λεει μαρκα Σαμσουνγκ,αρα ειναι ΟΚ.

 

:D Θα δείξει η νεκροψία!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...