Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή για τον Boeffla ?

Έφαγα τέτοιο κόλλημα, ρεσταρτ και πάγωμα του τηλεφώνου μετά την εγκατάσταση του (2.1.48 boeffla-config-v2) που έκανα απευθείας επαναφορά . Και πάλι έχω κάτι περίεργα αλλά σε αραιό διαστήματα( 2 ημέρες) σε πολύ μικρό βαθμό. Να φταίει κατι άλλο ???

 

1 1/2 χρόνο με boeffla και το κινητό δεν έχει κανένα θέμα. Κάτι άλλο σου φταίει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν έχεις Cm11 o kernel είναι ο 2.3 σε stable κασι ο 2.4beta την εφαρμογή την κατεβάζεις απο εδώ

Από το λινκ που προτύνεις τον έχω κατεβάσει . την έκδοση {για Samsung JB 4.3 (Version 5 only!!!)} 5.3.

Είμαι ροοτ ,στοκ ροομ και Clockwordmod recovery.

 

1 1/2 χρόνο με boeffla και το κινητό δεν έχει κανένα θέμα. Κάτι άλλο σου φταίει.

Με τον κερνελ δεν έχω θέμα με την εφαρμογή ήταν το πρόβλημα και την απεγκατέστησα

Link to comment
Share on other sites

Από το λινκ που προτύνεις τον έχω κατεβάσει . την έκδοση {για Samsung JB 4.3 (Version 5 only!!!)} 5.3.

Είμαι ροοτ ,στοκ ροομ και Clockwordmod recovery.

 

 

Με τον κερνελ δεν έχω θέμα με την εφαρμογή ήταν το πρόβλημα και την απεγκατέστησα

 

Δε νομίζω να είναι αυτό το θέμα.Πως την έκανες εγκατάσταση;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι αυτό το θέμα.Πως την έκανες εγκατάσταση;

Μέσα από το ρεκοβερυ . (έκανα κάτι λάθος??? ) Με το που πέρασα την εφαρμογή και την άνοιξα προσπαθώντας να δω τις ρυθμίσεις της, άρχισε τα κολλήματα να ζεσταίνεται υπερβολικά το τηλέφωνό, έκανε αρκετές επανεκκινήσεις μέχρι που τελικά κατόρθωσα να μπω στο βοοτ και να κάνω επαναφορά.

Έφταιγε αυτό ή κάτι άλλο? Δεν γνωρίζω

Υ.Γ Έχω κάποιές υποψίες να μην έχει καθίσει καλά η αναβάθμιση της samsung πριν το ροοτ και το ρεκαβερυ.( εάν δεν λέω καμιά βλακεία) και τα κάνει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το ρεκοβερυ . (έκανα κάτι λάθος??? ) Με το που πέρασα την εφαρμογή και την άνοιξα προσπαθώντας να δω τις ρυθμίσεις της, άρχισε τα κολλήματα να ζεσταίνεται υπερβολικά το τηλέφωνό, έκανε αρκετές επανεκκινήσεις μέχρι που τελικά κατόρθωσα να μπω στο βοοτ και να κάνω επαναφορά.

Έφταιγε αυτό ή κάτι άλλο? Δεν γνωρίζω

Υ.Γ Έχω κάποιές υποψίες να μην έχει καθίσει καλά η αναβάθμιση της samsung πριν το ροοτ και το ρεκαβερυ.( εάν δεν λέω καμιά βλακεία) και τα κάνει όλα αυτά.

 

η εφαρμογή είναι αυτό που λέει:Εφαρμογή

Πατάς το αρχείο που κατέβασες και κάνεις εγκατάσταση.

Μήπως δεν έχεις βάλει την σωστή έκδοση έκδοση κερνελ;ποια ρομ φοράς;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή είναι αυτό που λέει:Εφαρμογή

Πατάς το αρχείο που κατέβασες και κάνεις εγκατάσταση.

Μήπως δεν έχεις βάλει την σωστή έκδοση έκδοση κερνελ;ποια ρομ φοράς;

Αυτήν την εφαρμογή έχω κατεβάσει στην έκδοσή 2.1.48

Ροομ μαμά + ροοτ + ρεκοβερυ

Edited by bilste1965
εισαγωγή φωτογραφιας
Link to comment
Share on other sites

Απο το i9300 Download (nightly) κατεβαζεις την τελευταια 19-10 και μετα τα gapps που θέλεις. Κατα τα αλλά όπως τα είπε ο προλαλησας.

 

Παιδιά βοήθεια.

 

Το έκανα Root, πέρασα ClockworkMod και αντιγράφω στην external sd το zip της Lquid και τα gapps.

Όταν πάω να κάνω instal zip from external sdcard βγάζει τα εξής:

 

Erasing system...

Mounting system...

Installing system...

Creating Symlinks...

set_metadata_recursive:some changes failed

E: Error in /external_sd/LS-KK-v3.2-2014-10-19-i9300.zip

(Status 7)

Installation aborded

 

Και το έχω το κινητό με recovery μονο και περιμένω μια λύση.

Τα τρία wipe τα έκανα πριν ξεκινήσω. Δοκίμασα να 2-3 φορές... πάλι το ιδιο error.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

 

Το έκανα Root, πέρασα ClockworkMod και αντιγράφω στην external sd το zip της Lquid και τα gapps.

Όταν πάω να κάνω instal zip from external sdcard βγάζει τα εξής:

 

Erasing system...

Mounting system...

Installing system...

Creating Symlinks...

set_metadata_recursive:some changes failed

E: Error in /external_sd/LS-KK-v3.2-2014-10-19-i9300.zip

(Status 7)

Installation aborded

 

Και το έχω το κινητό με recovery μονο και περιμένω μια λύση.

Τα τρία wipe τα έκανα πριν ξεκινήσω. Δοκίμασα να 2-3 φορές... πάλι το ιδιο error.

 

Χρειάζεσαι νεώτερη έκδοση CWM από 6.0.4.5 ή να "πατσάρεις" το zip εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι νεώτερη έκδοση CWM από 6.0.4.5 ή να "πατσάρεις" το zip εγκατάστασης.

 

Ποια έκδοση να βάλω? Έχεις ένα link?

Τι ενοείς να "να πατσάρω το zip εγκατάστασης" ? Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός?

 

Ευχαριστώ

 

Ποια έκδοση να βάλω? Έχεις ένα link?

Τι ενοείς να "να πατσάρω το zip εγκατάστασης" ? Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός?

 

Ευχαριστώ

Εντάξει...

Έβαλα τη νεώτερη έκδοση και πήγαν όλα καλά.

 

Ευχαριστώ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σας εβαλα και εγώ αυτές της Ρομ 4.4 διαφορες και έχω το εξής πρόβλημα δεν παίζουν κάποιες εφαρμογές δεν γίνεται εγκατάσταση ξέρει κάποιος κάτι; οι εφαρμογές που θέλω δεν είναι ελεύθερες. Ευχαριστώ Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γυρισα στην μαμα rom μετα απο προβληματα που ειχα κυριως με την καμερα ,εκανα root την 4.3 και περασα boeffla kernel εως εδω ολα καλα αλλα ενω φαινεται να εχει περασει ο κερνελ δεν βλεπω πουθενα εικονιδιο του boeffla για να κανω ρυθμισεις ξερει καποιος τι παιζει η που εχω κανει λαθος ;

 

περασε τον 5.3 stable

Link to comment
Share on other sites

λοιπον γυρισα στην μαμα rom μετα απο προβληματα που ειχα κυριως με την καμερα ,εκανα root την 4.3 και περασα boeffla kernel εως εδω ολα καλα αλλα ενω φαινεται να εχει περασει ο κερνελ δεν βλεπω πουθενα εικονιδιο του boeffla για να κανω ρυθμισεις ξερει καποιος τι παιζει η που εχω κανει λαθος ;

 

περασε τον 5.3 stable

 

για ξαναδιάβασε τι λέει http://www.boeffla-kernel.de/index.php/2012-10-31-06-13-16.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια για σας εβαλα και εγώ αυτές της Ρομ 4.4 διαφορες και έχω το εξής πρόβλημα δεν παίζουν κάποιες εφαρμογές δεν γίνεται εγκατάσταση ξέρει κάποιος κάτι; οι εφαρμογές που θέλω δεν είναι ελεύθερες. Ευχαριστώ

 

Ποιες εφαρμογές δεν σου παίζουν;εμένα πχ το watsup....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Navionics χάρτες θάλασσασης και μια εφαρμογή για να εκτιπονω email. Και δεν παίζουν ούτε σε αλλα κινητά με 4.4 μόνο σε 4.3 μήπως θέλουν κάτι οι εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Navionics χάρτες θάλασσασης και μια εφαρμογή για να εκτιπονω email. Και δεν παίζουν ούτε σε αλλα κινητά με 4.4 μόνο σε 4.3 μήπως θέλουν κάτι οι εφαρμογές;

 

Για εφαρμογές ρωτάς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά. Να ευχαριστήσω τον Chryssostomos αλλά και τους υπόλοιπους για την βοήθεια.

Μετά από νέα εγκατάστασή αυτή την φορά της έκδοσης 2.1.50 και αμέσως αναβάθμισή σε 2.1.51 η εφαρμογή για την παραμετροποίηση το boeffla κερνελ λειτουργεί χωρίς προβλήματα .

Έχετε να προτείνεται κάποιες δοκιμασμένες ρυθμίσεις για καλύτερή διαχείρισή μνήμης - μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά. Να ευχαριστήσω τον Chryssostomos αλλά και τους υπόλοιπους για την βοήθεια.

Μετά από νέα εγκατάστασή αυτή την φορά της έκδοσης 2.1.50 και αμέσως αναβάθμισή σε 2.1.51 η εφαρμογή για την παραμετροποίηση το boeffla κερνελ λειτουργεί χωρίς προβλήματα .

Έχετε να προτείνεται κάποιες δοκιμασμένες ρυθμίσεις για καλύτερή διαχείρισή μνήμης - μπαταρία ?

 

Governor: zzmove

profile: zzmove-optimal ή cfq

Scheduler internal sd: Zen external:Zen ή cfq

cpu+gpu ως έχουν

 

Αν θες εγώ έχω πειράξει και τον ήχο και είναι φοβερός με τα ακουστικά

Boeffla sound ON

Headphones:58

Speaker:60

Equalizer on

Saturation prevention on

Profile: Bass Treble

Speaker tunning: On

privacy mode :on

FLL tuning:on

Stereo expansion:10

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Governor: zzmove

profile: zzmove-optimal ή cfq

Scheduler internal sd: Zen external:Zen ή cfq

cpu+gpu ως έχουν

 

Αν θες εγώ έχω πειράξει και τον ήχο και είναι φοβερός με τα ακουστικά

Boeffla sound ON

Headphones:58

Speaker:60

Equalizer on

Saturation prevention on

Profile: Bass Treble

Speaker tunning: On

privacy mode :on

FLL tuning:on

Stereo expansion:10

Ήδη τα έχω ενεργοποιήσει και το παρακολουθώ. Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ Chryssostomos :):):)

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα;;

 

Στο ότι συνδέω το τηλέφωνο σε οποιαδήποτε usb, και δεν μου το βλέπει σαν δίσκο, για να προσθέσω ή να αρπάξω τις φωτογραφίες, ας πούμε!!:(

Link to comment
Share on other sites

Στο ότι συνδέω το τηλέφωνο σε οποιαδήποτε usb, και δεν μου το βλέπει σαν δίσκο, για να προσθέσω ή να αρπάξω τις φωτογραφίες, ας πούμε!!:(

 

δοκιμασε να ενεργοποιησεις usb debugging στα developer options :)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς τον εντοπισμό σφαλμάτων usb;;;

 

Ναι αυτό είναι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι.

Το έχω ενεργοποιησει αλλά δεν γίνετε τίποτα, πάω στην διαχείριση συσκευών, και το βλέπει με τρίγωνο με θαυμαστικό. Έχω βάλει το kies για τους drivers, έχω δοκιμάσει και άλλους, αλλά δεν θέλει να το δει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...