Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Black Box ειχε στην προηγουμενη εκδοση (1.3.1) σοβαρο Bug με το ιστορικο κλησεων. Στην 1.4 το φτιαξανε αλλα αφαιρεθηκε η ηχογραφηση κλησεων! Κατα τα αλλα ειναι μια αρκετα καλη Rom.

 

Δεν το πρόσεξα για την ηχογράφηση, γιατί δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.Τελικά το πάλεψα περισσότερο, βρήκα τρόπο να εγκαταστήσω το S planner και το S memo, αλλά γενικότερα δεν κάθησε καλά στο κινητό μου, μου έβγαζε προβλήματα. Αλλά είναι πολύ όμορφη και πολύ γρήγορη...

Αν βρω τρόπο να εγκαταστήσω και το FM radio της samsung (το spirit δεν μου αρέσει καθόλου), θα αρχίσω τις καθαρές android. Ξέρει κανείς τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις τι γινετε με το δικτυο της cosmote

αλλαξα λογισμικο και δεν μπορω να στειλω μηνυμα ουτε να παρω τηλεφωνο και μου βγαζει

μη εγγεγραμεννο στο δικτυο πρεπει να αλλαξω καποιον kernel η να βαλω αλλο λογισμικο?

ας με βοηθησει καποιος

Edited by geomads
ηθελα να κανω ξεχωριστη ερωτηση μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει στο προβλημα μου που εχω αναγκη
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γινετε με το δικτυο της cosmote

αλλαξα λογισμικο και δεν μπορω να στειλω μηνυμα ουτε να παρω τηλεφωνο και μου βγαζει

μη εγγεγραμεννο στο δικτυο πρεπει να αλλαξω καποιον kernel η να βαλω αλλο λογισμικο?

ας με βοηθησει καποιος

 

Λογικά δεν είναι θέμα cosmote. Το έπαθα κι εγώ πριν μια εβδομάδα που αγόρασα τηλέφωνο και του άλλαξα ρομ. Δεν μπορούσα να φανταστώ ποιο πρόβλημα μπορεί να υπάρξει, αφού δεν είχα προλάβει να ενημερωθώ.

Λοιπόν για να καταλάβεις ποιο είναι το πρόβλημα και να για να δεις τη λύση κοίτα εδώ και εδώ.

Δοκίμασε να φλασάρεις το " emergency zip" που υπάρχει στο δεύτερο link.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν είναι θέμα cosmote. Το έπαθα κι εγώ πριν μια εβδομάδα που αγόρασα τηλέφωνο και του άλλαξα ρομ. Δεν μπορούσα να φανταστώ ποιο πρόβλημα μπορεί να υπάρξει, αφού δεν είχα προλάβει να ενημερωθώ.

Λοιπόν για να καταλάβεις ποιο είναι το πρόβλημα και να για να δεις τη λύση κοίτα εδώ και εδώ.

Δοκίμασε να φλασάρεις το " emergency zip" που υπάρχει στο δεύτερο link.

 

εκανες αθτο και λυθηκε το προβλημα? θα το κανω πιο αργα γιατι εχω μαθημα σε λιγο..κανωντας αυτα εφτιαξε?

 

μπορεις να μου εξηγησεις αναλυτικα και πως θα το κανω σε παρακαλω

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εκανες αθτο και λυθηκε το προβλημα? θα το κανω πιο αργα γιατι εχω μαθημα σε λιγο..κανωντας αυτα εφτιαξε?

 

 

:!:

 

Προσωπικά πήγα στο μαγαζί απ'όπου τ'αγόρασα και μου το αντικατέστησαν. Μετά ενημερώθηκα και δεν εγκατέστησα κάποια ρομ που θα μπορούσε να μου ξαναεμφανίσει το πρόβλημα και έτσι μέχρι τώρα δεν το δοκίμασα ακόμα.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήγα στο μαγαζί απ'όπου τ'αγόρασα και μου το αντικατέστησαν. Μετά ενημερώθηκα και δεν εγκατέστησα κάποια ρομ που θα μπορούσε να μου ξαναεμφανίσει το πρόβλημα και έτσι μέχρι τώρα δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

ας το δοκιμασω και αυτο τελευτεα μου προσπαθεια μετα δεν ξερω τι να κανω τα εχω προσπαθησει σχεδον ολα :(

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις αναλυτικα και πως θα το κανω σε παρακαλω

:!:

 

Συνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή, τοποθετείς αυτό το ζιπαρισμένο αρχείο στην sdcard του τηλεφώνου σου, μπαίνεις σε recovery mode (πατώντας Volume up + Home + power ταυτόχρονα) επιλέγεις install zip from sdcard, το βρίσκεις, το κάνεις εγκατάσταση και reboot.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήγα στο μαγαζί απ'όπου τ'αγόρασα και μου το αντικατέστησαν. Μετά ενημερώθηκα και δεν εγκατέστησα κάποια ρομ που θα μπορούσε να μου ξαναεμφανίσει το πρόβλημα και έτσι μέχρι τώρα δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

Συνδέεις τηλέφωνο με υπολογιστή, τοποθετείς αυτό το ζιπαρισμένο αρχείο στην sdcard του τηλεφώνου σου, μπαίνεις σε recovery mode (πατώντας Volume up + Home + power ταυτόχρονα) επιλέγεις install zip from sdcard, το βρίσκεις, το κάνεις εγκατάσταση και reboot.

 

οταν βγαζει με κοκκινα γραμματα E:signature verification failed τι σαημαινει ομως?

Link to comment
Share on other sites

οταν βγαζει με κοκκινα γραμματα E:signature verification failed τι σαημαινει ομως?

 

Έχεις περάσει custom recovery ? αν ναι ποιο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει custom recovery ? αν ναι ποιο ?

 

την παναγια και τα ματια εχω κανει τα παντα εχω κατεβασει και δοκιμασα

τωρα εχει το I9300OXXELK4

 

τι πρεπει να βαλω για να το φτιαξω? :(

Link to comment
Share on other sites

την παναγια και τα ματια εχω κανει τα παντα εχω κατεβασει και δοκιμασα

τωρα εχει το I9300OXXELK4

 

τι πρεπει να βαλω για να το φτιαξω? :(

 

Δες κατάλαβες , cwm έχεις βάλει για να μπορείς να περάσεις roms/mods.?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει custom recovery ? αν ναι ποιο ?

 

Δες κατάλαβες , cwm έχεις βάλει για να μπορείς να περάσεις roms/mods.?

 

μεσα απο το odin το εκανα με PDA

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το odin το εκανα με PDA

 

Αρα εχεις κανει root και περασες το cwm . Δοκίμασε κάποιο άλλο recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002953

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις κανει root και περασες το cwm . Δοκίμασε κάποιο άλλο recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002953

 

ειχα το root και μετα απο τα flasarisma του PDA εκανα διαγραφει τα παντα και χαθηκε και το root

Link to comment
Share on other sites

ειχα το root και μετα απο τα flasarisma του PDA εκανα διαγραφει τα παντα και χαθηκε και το root

 

Δεν χάνεται έτσι εύκολα το root ,εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις ξανά την διαδικασία root/cwm και μετά συνεχίζεις .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις κανει root και περασες το cwm . Δοκίμασε κάποιο άλλο recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002953

 

Δεν χάνεται έτσι εύκολα το root ,εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις ξανά την διαδικασία root/cwm και μετά συνεχίζεις .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

 

ωραια ναι οκ το κανω root και μετα τι κανω τι θα περασω για να μην εχω το προβλημα που εχω?

 

ΤΟΟΟ ΕΦΤΙΑΑΞΑΑΑ

Edited by geomads
Link to comment
Share on other sites

ωραια ναι οκ το κανω root και μετα τι κανω τι θα περασω για να μην εχω το προβλημα που εχω?

 

Έχει στον οδηγό που σου έδωσα το cwm ,το περνάς και είσαι έτοιμος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ωραια ναι οκ το κανω root και μετα τι κανω τι θα περασω για να μην εχω το προβλημα που εχω?

 

Ξαναπροσπάθησε να φλασάρεις με το recovery που σου είπε ο φίλος πιο πάνω το emergency zip από εδώ.

Αν διαβάσεις και το κείμενο θα καταλάβεις γιατί υπάρχει το πρόβλημα.

Εκείνο που χρειάζεσαι είναι να εγκαταστήσεις ξανά το XXEMG4 modem που είχες όταν αγόρασες το τηλέφωνο και που άλλαξε όταν εγκατέστησες άλλη rom.

To "emergency zip" είναι ουσιαστικά το XXEMG4 modem που είχες αρχικά.

 

ΤΟΟΟ ΕΦΤΙΑΑΞΑΑΑ

 

Ωραία λοιπόν, πες μας μόνο αν θέλεις με ποιο τρόπο το έφτιαξες.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Για να τρέξει σωστά ktool πρέπει να είναι με το μαμισιο firmware;

 

Κατα προτίμηση ναι.

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα και με custom rom αλλά εγώ πάντα το έκανα αμέσως μετά το root.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; τα αρχεια θα είναι πεταμένα στην εσωτερικη sd.

Αντιμετωπιζεις κάποιο πρόβλημα ή το θες για ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; τα αρχεια θα είναι πεταμένα στην εσωτερικη sd.

Αντιμετωπιζεις κάποιο πρόβλημα ή το θες για ασφάλεια;

 

 

 

 

 

 

 

Δεν έχω πρόβλημα για ασφάλεια περισσότερο, αλλά μου βγάζει το παρακάτω όταν του κάνω check

[ATTACH]36384

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...