Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σου πρότεινα 2. Η μία είναι Samsung Based Rom (παρόμοια με την stock, αλλά χωρίς περιττές εφαρμογές και με κάποια καλούδια παραπάνω) και είναι η Revolution HD 29.0 και η άλλη είναι AOSP Rom (σαν την Cyanogen) και είναι η Slim Bean [sTABLE] [build 8]. Την 2η την έχω δοκιμάσει ο ίδιος και μου άρεσε πάρα πολύ. Η διαδικασία είναι γνωστή (από Recovery τα βήματα που προείπες). Τέλος, όσον αφορά kernel, έχω καταλήξει προσωπικά στην άποψη του ότι "καλύτερος kernel είναι αυτός που περιέχει η εκάστοτε rom". :happy:

 

λοιπον υστερα απο χθεσινο ξενυχτι και αλλαγη 3 ρομ καταληξαμε στην revolution hd.στην αρχη φλασαραμε slim bean η οποια δεν του αρεσε πολυ και μετα περασαμε σε paranoid android που ενω τη φλασαραμε καθαρα περασαμε και τα gapps μετα απο καποια ωρα χανοταν η κουρτινα και δεν βρισκαμε καμια ρυθμιση για να την επαναφερουμε.τελικα φλασαραμε τη revolution hd και απο οτι μου ειπε σημερα του εχει κατσει πολυ καλα χωρις το παραμικρο λαγκ,παγωματα,κολληματα κλπ και πως ειναι πολυ καλυτερη απο την ομεγα που ειχε πριν.

ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια σας ελπιζω να μην σας κουρασα.ηθελα απλα να παραθεσω τα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος έχει δοκιμάσει και την Revolution HD και την Omega V47 μπορεί να μου πει ποια θεωρεί καλύτερη χωρίς προβλήματα? Με την Omega έχω κάτι επανεκκινήσεις που και που αλλά αυτό μπορεί να οφείλονταν στον Siyah kernel. Τώρα έβαλα τον Boeffla v3.0 και βλέπουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι καλύτερη rom χωρίς προβλήματα για το i9305

 

Εγω εχω φλασαρει εδω και μερες την ripper rom v18 η οποια ειναι samsung based και δουλευει απροβληματιστα.

Ειναι customizable αρκετα και εχει καποιες εξτρα επιλογες οπως και ota αναβαθμισεις οποτε βγαινει καποια καινουρια ενημερωση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια καλή-σταθερή Pure Android rom 4.2.2 μπορείτε να μου προτείνετε; Έχω δοκιμάσει τις τελευταίες μέρες την Slim Bean αλλά έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από το Android OS και τα Google Services. Δοκίμασα και την Paranoid Android αλλά είναι 4.3 και έχει αρκετά προβλήματα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια καλή-σταθερή Pure Android rom 4.2.2 μπορείτε να μου προτείνετε; Έχω δοκιμάσει τις τελευταίες μέρες την Slim Bean αλλά έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας από το Android OS και τα Google Services. Δοκίμασα και την Paranoid Android αλλά είναι 4.3 και έχει αρκετά προβλήματα ακόμα.

 

Για δες την Resurrection Remix.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φλασαρει εδω και μερες την ripper rom v18 η οποια ειναι samsung based και δουλευει απροβληματιστα.

Ειναι customizable αρκετα και εχει καποιες εξτρα επιλογες οπως και ota αναβαθμισεις οποτε βγαινει καποια καινουρια ενημερωση.

 

Πολυ ενδιαφέρον αυτό.

Δηλαδή ανεξαρτήτως που θα το έχεις root και με ξένη ρομ αυτή θα μπορεί να παίρνει τις αναβαθμίσεις που θα βγάζει η Samsung;

Κάποιο λινκ της ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Για δες την Resurrection Remix.

 

Αρκετά καλή φαίνεται. Για να δούμε και από μπαταρία πως τα πάει.

 

 

Πολυ ενδιαφέρον αυτό.

Δηλαδή ανεξαρτήτως που θα το έχεις root και με ξένη ρομ αυτή θα μπορεί να παίρνει τις αναβαθμίσεις που θα βγάζει η Samsung;

Κάποιο λινκ της ρομ;

 

Δεν νομίζω, λογικά οι αναβαθμίσεις που παίρνει θα είναι αναβαθμίσεις της ίδιας της rom, από τον developer.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφέρον αυτό.

Δηλαδή ανεξαρτήτως που θα το έχεις root και με ξένη ρομ αυτή θα μπορεί να παίρνει τις αναβαθμίσεις που θα βγάζει η Samsung;

Κάποιο λινκ της ρομ;

 

Οι αναβαθμισεις που θα παιρνει Ota θα ειναι για την ripper rom. Ας πουμε θεωρητικα οτι οταν βγει η εκδοση v19 της ripper, τοτε θα την κατεβασεις και θα την φλασαρεις μεσω της συσκευης σου. Απο την στιγμη που φορας custom rom τις ξεχνας τις επισημες ενημερωσεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις.

με rom manager περναω κανονικα cwm recovery;

πως μπορω να εχω ραδιο σε aosp; εχω ακουσει με το sprint fm αλλα δεν βρισκω ακριβως που ειναι η εφαρμογη να την κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις.

με rom manager περναω κανονικα cwm recovery;

πως μπορω να εχω ραδιο σε aosp; εχω ακουσει με το sprint fm αλλα δεν βρισκω ακριβως που ειναι η εφαρμογη να την κατεβασω.

 

Περνάς recovery ναι. Όσο για το ράδιο, η μόνη σου λύση είναι το Spirit FM. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω φλασαρει εδω και μερες την ripper rom v18 η οποια ειναι samsung based και δουλευει απροβληματιστα.

Ειναι customizable αρκετα και εχει καποιες εξτρα επιλογες οπως και ota αναβαθμισεις οποτε βγαινει καποια καινουρια ενημερωση.

 

Σου είναι εύκολο να δώσεις οδηγίες εγκατάστασης γιατί από XDA δεν πολύ κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

παιδια χοντρο προβλημα

 

σημερα για πρωτη φορα εβαλα custom rom (paranoid android 3.97) και κατι πολυ περιεργο συνεβει.

ολα τα αρχεια μου στην εσωτερικη sd εξαφανιστηκαν.

για την ακριβεια δεν εξαφανηστηκαν απλως ειναι "αορατα". δεν μπορω να τα δω τιποτα.

φαινεται οτι ειναι γεματη αλλα ειναι σαν να εφαγε format.

υπαρχουν οι αδειοι αρχικοι φακελοι.

ουτε στον υπολογιστη μπορω να τα δω τα αρχεια.

μετα εβαλα cyanogen και παλι τα ιδια.

μονο απο cwm μπορω να δω αρχεια.

τι μπορω να κανω;;; εχω τρομοκρατηθει!!!

 

edit: εκανα restore το nandroid στο tw και ευτυχως ολα οκ.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη cyanοgen 10 και το κινητό έχει βρει επιτέλους το φως του!! Έβαλα και με ένα mod από xda την transparency bar που υπάρχει και στο s4 φλασάρωντας από cwm ένα αρχείο zip, αλλά επειδή δε μου αρέσει όπως λειτουργεί θέλω να την αφαιρέσω. Υπάρχει τρόπος να φύγει; Αλλά και γενικά υπάρχει τρόπος να αφαιρέσουμε ένα zip αρχείο που έχει φλασαριστεί;
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη cyanοgen 10 και το κινητό έχει βρει επιτέλους το φως του!! Έβαλα και με ένα mod από xda την transparency bar που υπάρχει και στο s4 φλασάρωντας από cwm ένα αρχείο zip, αλλά επειδή δε μου αρέσει όπως λειτουργεί θέλω να την αφαιρέσω. Υπάρχει τρόπος να φύγει; Αλλά και γενικά υπάρχει τρόπος να αφαιρέσουμε ένα zip αρχείο που έχει φλασαριστεί;

 

Να φλασαρεις και παλι την cyanogenmod απο την αρχη. Αν δε κανω λαθος ειναι ο μονος τροπος για να "φυγουν" τα διαφορα Mod που εχεις βαλει. Φυσικα δε θα χρειαστει να ξανακανεις wipe data αν ξαναπερασεις την ιδια rom και ετσι δε θα χρειαστει να ξαναστησεις το κινητο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια αλλα με το titanium με ποιον τροπο μπορω να κανω freeze εφαρμογες ?

 

ή μηπως αυτο γινεται μονο στην pro εκδοση?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια αλλα με το titanium με ποιον τροπο μπορω να κανω freeze εφαρμογες ?

 

ή μηπως αυτο γινεται μονο στην pro εκδοση?

 

Δοκίμασε το Greenify.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Greenify.. :happy:

 

Καλησπερα!

Το Greenfy τι ειναι ; ειναι καλυτερο απο το titanium για δωσε μερικες λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το Greenfy τι ειναι ; ειναι καλυτερο απο το titanium για δωσε μερικες λεπτομερειες!

 

Είναι ότι καλύτερο στο να κάνεις hibermate εφαρμογές. Να μην τρέχουν στο παρασκήνιο δηλαδή.. παρά μόνο όταν θες εσύ. Βεβαίως απαιτεί δικαιώματα root.

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ανενεργες εφαρμογες συστηματος για αυτο κ ρωταω για το titanium. το greenify καλο αλλα μονο για εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει εμεις...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ανενεργες εφαρμογες συστηματος για αυτο κ ρωταω για το titanium. το greenify καλο αλλα μονο για εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει εμεις...

 

Αν απλά θέλεις να τις παγώσεις, χωρίς να τις σβήσεις, το κάνεις από την Διαχείριση Εφαρμογών στις ρυθμίσεις. Δεν χρειάζεσαι το Titanium Backup. Τώρα, εάν ζητάς να κάνεις απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος, που πριν γίνεις root δεν μπορούσες (Flipboard κ.α.), τότε από την καρτέλα του Titanium "Επαναφορά...", επιλέγεις ποια εφαρμογή θες, και κάνεις απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά θέλεις να τις παγώσεις, χωρίς να τις σβήσεις, το κάνεις από την Διαχείριση Εφαρμογών στις ρυθμίσεις. Δεν χρειάζεσαι το Titanium Backup. Τώρα, εάν ζητάς να κάνεις απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος, που πριν γίνεις root δεν μπορούσες (Flipboard κ.α.), τότε από την καρτέλα του Titanium "Επαναφορά...", επιλέγεις ποια εφαρμογή θες, και κάνεις απεγκατάσταση.

 

αν εννοεις την επιβολη διακοπης δεν ειναι αυτο που πραγματικα εννοω γιατι οι εφαρμογες ξανα σηκωνονται και σε καθε επανεκκινηση του τηλεφωνου θα γινεται το ιδιο κ οχι μονο

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το i9300 και φοράει την aokp_i9300_jb-mr1_milestone-2 4.2.2. Αυτό που θέλω να μάθω είναι πως μπορώ να δω αν φοράει την αναβαθμισμενη version της κάμερας και με ποιο τρόπο αναβαθμίζω ;
Link to comment
Share on other sites

Απο τα γραφομενα σας λεω να δοκιμάσω την Revolution HD 29.0 αλλα θα ηθελα την γνωμη σας και για την 32 και αν αξιζει η μεταβαση σε 4.2.1?

Σχετικα με την διαδικασια φλασαρισματος χρειαζεται να κανω κατι ιδιαίτερο η απλως βαζω το zip στην καρτα και φλασαρω με cwm?

Εχω να ασχοληθώ με φλασαρισματα απο το HD2 και θυμαμαι σε εκεινο πως πριν φλασσαρω καποιες φορες πειραζα τα partition του κινητου για να ταιριάξει η rom.

Στην Revolution υπαρχει αναγκη για κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...