Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περασω την Android revolution hd στο S3 χρειαζεται wipe? η απλα την περναω και ενταξει?.Aν χρειαζεται wipe date κλπ. αυτο γινεται πριν το φλασαρισμα η μετα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περασω την Android revolution hd στο S3 χρειαζεται wipe? η απλα την περναω και ενταξει?.Aν χρειαζεται wipe date κλπ. αυτο γινεται πριν το φλασαρισμα η μετα?

Ευχαριστω

 

Αν προέρχεσαι απο άλλη rom χρειαζεται πριν την περάσεις να κάνεις όλα τα wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν προέρχεσαι απο άλλη rom χρειαζεται πριν την περάσεις να κάνεις όλα τα wipe .

 

Ειμαι με την ΧΧΕMG4 κατοπιν update που εγινε αυτοματα προσφατα.Το κινητο ηταν Πολωνικο οταν αγοραστηκε.

Χρειαζεται να γινει wipe?

Αν μπορουσες να μου ελεγες καπως λεπτομερειακα,πως θα κανω το wipe? γιατι ειδα υπαρχουν διαφορες επιλογες.

Kαι μια τελευταια ερωτηση,τι γνωμη εχεις για την Android revolution hd?.

Ευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ΧΧΕMG4 κατοπιν update που εγινε αυτοματα προσφατα.Το κινητο ηταν Πολωνικο οταν αγοραστηκε.

Χρειαζεται να γινει wipe?

Αν μπορουσες να μου ελεγες καπως λεπτομερειακα,πως θα κανω το wipe? γιατι ειδα υπαρχουν διαφορες επιλογες.

 

Ευχαριστω

 

Ναι θα κάνεις τα wipe κανονικά .

Μπαίνεις στο menu του cwm και κάνεις : 1. Wipe data/factory reset

2. Wipe cache partition

3. Wipe Dalvik cache - (είναι στο μενού -advanced)

Μετά κάνεις install την rom .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ΧΧΕMG4 κατοπιν update που εγινε αυτοματα προσφατα.Το κινητο ηταν Πολωνικο οταν αγοραστηκε.

Χρειαζεται να γινει wipe?

Αν μπορουσες να μου ελεγες καπως λεπτομερειακα,πως θα κανω το wipe? γιατι ειδα υπαρχουν διαφορες επιλογες.

Kαι μια τελευταια ερωτηση,τι γνωμη εχεις για την Android revolution hd?.

Ευχαριστω

 

Πάρε οπωσδήποτε ένα backup τον efs φάκελο(με τον root exlporer για παράδειγμα) γιατί αν θες να ξαναγυρίσεις πίσω θα έχεις θέμα. Εμένα είχε χαθεί το IMEI με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου σήμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρε οπωσδήποτε ένα backup τον efs φάκελο(με τον root exlporer για παράδειγμα) γιατί αν θες να ξαναγυρίσεις πίσω θα έχεις θέμα. Εμένα είχε χαθεί το IMEI με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου σήμα.

 

Ευχαριστω φιλοι μου για την βοηθεια,οσο αφορα την Android revolution hd,αξιζει να την βαλω η να περιμενω την 4.3?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλοι μου για την βοηθεια,οσο αφορα την Android revolution hd,αξιζει να την βαλω η να περιμενω την 4.3?

 

Βάλε την Revolution, αλλιώς θα περιμένεις πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλοι μου για την βοηθεια,οσο αφορα την Android revolution hd,αξιζει να την βαλω η να περιμενω την 4.3?

 

Εξαιρετική η revolution... Μετά την δοκιμή διαφόρων ρομ τον τελευταίο καιρό έχω μείνει στην hd revolution.

Link to comment
Share on other sites

Φιλες και φιλοι καλησπερα. Δυστυχως με τα "πειραματα" που κανω με το κινητο μου, καποια στιγμη εγκατεστησα μεσω odin το αρχειακι Bootloader_XXELLA_Odin.tar και απο τοτε δεν μου λειτουργει η συνδεση με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας (vodafone). Ξαναπερασα ενα τυχαιο παλαιοτερο εργοστασιακο firmware (πχ I9300BUALF1_I9300VFGALF1_I9300BULF1_HOME.tar.md5) αλλα δεν "βλεπει" το δικτυο! Καποια λυση? Κοντευω να τρελλαθω!
Link to comment
Share on other sites

To πάρτυ άρχισε...Από το πρωί δουλέυω την super nexus 2 και τώρα κατεβάζω την revolution HD και την Omega. Δουλειά δεν είχαμε, δουλειά βρήκαμε...

Η supernexus είναι καλή, αλλά έχω δύο προβλήματα. Μερικά μενού (πχ αυτό της επιλογής widget) έχει κάποιες παραμορφώσεις στα γραφικά κατά το σκρολάρισμα και επίσης δεν υποστηρίζει FM radio, ενώ το spirit FM το βρήκα απαίσιο. Οπότε, λέω να κοιτάξω προς καμιά samsung based. Θα ξεκινήσω μετην revolution, αφού την βρίσκετε καλή.

Μία ερώτηση μόνο. Αφού μπω σε recovery mode, κάνω wipe data. Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι δεν σβήνονται όλα τα παλιά αρχεία, αληθεύει αυτό; Αν ναι, υπάρχει τρόπος να πετάξω όλα τα παλιά αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

To πάρτυ άρχισε...Από το πρωί δουλέυω την super nexus 2 και τώρα κατεβάζω την revolution HD και την Omega. Δουλειά δεν είχαμε, δουλειά βρήκαμε...

Η supernexus είναι καλή, αλλά έχω δύο προβλήματα. Μερικά μενού (πχ αυτό της επιλογής widget) έχει κάποιες παραμορφώσεις στα γραφικά κατά το σκρολάρισμα και επίσης δεν υποστηρίζει FM radio, ενώ το spirit FM το βρήκα απαίσιο. Οπότε, λέω να κοιτάξω προς καμιά samsung based. Θα ξεκινήσω μετην revolution, αφού την βρίσκετε καλή.

Μία ερώτηση μόνο. Αφού μπω σε recovery mode, κάνω wipe data. Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι δεν σβήνονται όλα τα παλιά αρχεία, αληθεύει αυτό; Αν ναι, υπάρχει τρόπος να πετάξω όλα τα παλιά αρχεία;

 

δεν σβηνονται τα αρχεια της εσωτερικης sd....με megawipe που εχουν ορισμενες ρομ σβηνονται τα παντα αλλα δεν το συνιστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλες και φιλοι καλησπερα. Δυστυχως με τα "πειραματα" που κανω με το κινητο μου, καποια στιγμη εγκατεστησα μεσω odin το αρχειακι Bootloader_XXELLA_Odin.tar και απο τοτε δεν μου λειτουργει η συνδεση με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας (vodafone). Ξαναπερασα ενα τυχαιο παλαιοτερο εργοστασιακο firmware (πχ I9300BUALF1_I9300VFGALF1_I9300BULF1_HOME.tar.md5) αλλα δεν "βλεπει" το δικτυο! Καποια λυση? Κοντευω να τρελλαθω!

 

Τι κάνει αυτό το αρχειάκι? Ποια έκδοση είχες πριν?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν σβηνονται τα αρχεια της εσωτερικης sd....με megawipe που εχουν ορισμενες ρομ σβηνονται τα παντα αλλα δεν το συνιστω!

 

Υπάρχει λοιπόν κάποιος ασφαλής τρόπος για να καθαρίσουμε το κινητό πριν την εγκατάσταση μίας ROM; Από ό,τι είδα, μένει αρκετή σαβούρα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λοιπόν κάποιος ασφαλής τρόπος για να καθαρίσουμε το κινητό πριν την εγκατάσταση μίας ROM; Από ό,τι είδα, μένει αρκετή σαβούρα εκεί.

Ψάξε στο xda υπάρχουν κάποια zip που φλασαροντας τα κάνεις full wipe ,επίσης δοκίμασε να κάνεις wipe και μέσα απο της ρυθμίσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αν εκανες αναβαθμιση στην mg4 και μετα εβαλες πιο παλια ρομ,μπες απο recovery και φλασαρισε το μοντεμ του mg4 και θα φτιαξει το ΙΜΕΙ.κατεβασε αυτο που λεει emergency zip:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43946365&postcount=15 Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φίλε stelioz78, μπορείς να μου πεις λίγο πώς το flash-άρω από recovery; γιατί σκέφτομαι να γυρίσω στην προηγούμενη 4.1.2 και αν απλά flashάρεις το παλιό firmware και μετά αυτό το modem και είσαι κομπλέ, τότε να το κάνω έτσι και να μην μπλεχτώ με backup efs και τέτοια. δεν ξέρω αν μου το προτείνεις να το κάνω με αυτό τον τρόπο βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

αν εκανες αναβαθμιση στην mg4 και μετα εβαλες πιο παλια ρομ,μπες απο recovery και φλασαρισε το μοντεμ του mg4 και θα φτιαξει το ΙΜΕΙ.κατεβασε αυτο που λεει emergency zip:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43946365&postcount=15

 

Δηλαδη βαζω το αρχειακι αυτο στην SD card και το κανω εγκατασταση απο recovery? ανεξαρτητα απο το ποια ρομ εχω? (πχ τωρα εχω την στοκ 4.1.2 I9300BUELL1)

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα απο cwm recovery.οχι απο τη μαμισια.το προβλημα με το ΙΜΕΙ δημιουργειται απο το καινουριο μοντεμ της MG4 ρομ.οποτε περνας οποια ρομ θελεις και μετα φλασαρεις και το μοντεμ της mg4 και εισαι ενταξει

στη cwm recovery επιλεγεις install zip,το βρισκεις οπου ειναι και το φλασαρεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βαζω το αρχειακι αυτο στην SD card και το κανω εγκατασταση απο recovery? ανεξαρτητα απο το ποια ρομ εχω? (πχ τωρα εχω την στοκ 4.1.2 I9300BUELL1)

 

ναι δεν εχει σημασια η ρομ.απλα οταν εβαλες την mg4 αλλαξε τη μορφη του efs εξαιτιας του νεου μοντεμ.οποτε οποια ρομ εχεις θα το φλααρεις και θα δουλευει με το νεο μοντεμ

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα απο cwm recovery.οχι απο τη μαμισια.το προβλημα με το ΙΜΕΙ δημιουργειται απο το καινουριο μοντεμ της MG4 ρομ.οποτε περνας οποια ρομ θελεις και μετα φλασαρεις και το μοντεμ της mg4 και εισαι ενταξει

στη cwm recovery επιλεγεις install zip,το βρισκεις οπου ειναι και το φλασαρεις

 

Φιλε ΜΕ ΣΩΣΕΣ!!! Θα σου κανω αγαλμα! Εφτιαξε το ρημαδι! Μιση μερα εφαγα να ψαχνω! Χιλια ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ε καλα δεν ηταν δικη μου ανακαλυψη,ας ειναι καλα τα ταλεντα στο xda που μας σωζουν παντα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ε καλα δεν ηταν δικη μου ανακαλυψη,ας ειναι καλα τα ταλεντα στο xda που μας σωζουν παντα

 

Δεν εχει σημασια! Βοηθησες!! Οποτε τι κανουμε? Οποτε βλεπουμε ρομ που να βασιζεται στην XXEMG4 μακρυα τρεχοντας??? Η απλα τρεχουμε το αρχειακι αν παμε σε αλλη ρομ με αλλο παλαιοτερο μοντεμ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...