Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Ένας φίλος μου με ρωτάει ποια είναι η καλύτερη ρομ για το κινητό. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες; Ευχαριστώ προκαταβολικά...
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Ένας φίλος μου με ρωτάει ποια είναι η καλύτερη ρομ για το κινητό. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες; Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Η STOCK απλα!!! και χωρίς αμφιβολία .

Αν δεν σε νοίαζει να χάσεις καποια feature της samsung τοτε Cyanogenmod ειναι η άλλη λυση .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θα αγορασω ενα s3 μεταχειρισμενο. εχω βρει 2 με την ιδια τιμη. το ενα ειναι 4g και το αλλο 3g. μετα απο ερωτηση που εκανα στο γενικο thread για το s3 μου ειπαν τα παιδια να βεβαιωθω οτι εχει αποδειξη αγορας για την εγγυηση. η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

πρεπει να προσεξω κατι αλλο κατα την αγορα? (εκτος απο γρατζουνιες και τετοια)

τα αυτοκολλητακια για την υγρασια ποσα ειναι και που βρισκονται για να τα ελεγξω? τι χρωμα πρεπει να ειναι?

το burn effect για τις amoled να το λαβω υπ οψιν μου? πως το ελεγχω?

υπαρχει καποιος κωδικος τυπου #*.....*# για πληρη ελεγχο της συσκευης?

το 4g εκτος απο την ραμ εχει αλλες διαφορες? με ενδιαφερει ο επεξεργαστης, η μπαταρια και αν η υποστηριξη απο το xda ειναι η ιδια σε σχεση με το 3g. (εχω νεξους και ειμαι κολλημενος με τα φλασαρισματα :P)

ελπιζω να μην σας κουρασα με τις ερωτησεις μου και ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποτέ περίπου να περιμένουμε να δούμε τα καλούδια του S4 στο S3? Για ανεπίσημα μιλάω φυσικά και όχι από Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποτέ περίπου να περιμένουμε να δούμε τα καλούδια του S4 στο S3? Για ανεπίσημα μιλάω φυσικά και όχι από Samsung.

 

Σημερα παντως στα Public Ν. Σμυρνης το φερανε. Οποτε αφου γινεται διαθεσιμο σιγα σιγα θα δουμε και ports των rom του.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποτέ περίπου να περιμένουμε να δούμε τα καλούδια του S4 στο S3? Για ανεπίσημα μιλάω φυσικά και όχι από Samsung.

 

Καλυτερα να περιμενεις να τα παρεις επισημα στο επομενο update των s3, παρα να κατεβαζεις συνεχεια zip αρχεια κ να τα φλασαρεις... και σιγα σιγα θα αρχισουν να τα βαζουν και στις roms τους τα τσακαλια απο το xda... :)

Link to comment
Share on other sites

η MC3 ΗΡΘΕ χτες στον γαλαξια ενος φιλου μου.εγω εχω βαλει την MC2 προσφατα αλλα μου βγαζει στο κινητο κ στο kies οτι το τηλ ειναι τροποποιημενο κ δεν παιρνει αναβαθμιση.γιατι??φταιει το οτι ειναι root??
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να περιμενεις να τα παρεις επισημα στο επομενο update των s3, παρα να κατεβαζεις συνεχεια zip αρχεια κ να τα φλασαρεις... και σιγα σιγα θα αρχισουν να τα βαζουν και στις roms τους τα τσακαλια απο το xda... :)

Καλά, δεν έχω σκοπό να κάτσω να τα βάλω ένα ένα. Θα περιμένω να προσαρμοστούν στην omega. Απλά ήθελα να δω αν υπάρχει κάποιο νέο γιατί λογικά το επίσημο update θα αργήσει πιο πολύ πιστεύω από τους custom devs.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μ κανεις μια μπαταρια σαν την απλη π δειχνει απο διπλα ποσο τα % ειναι σε μπλε ομως ?? Edited by dimitrism23
Link to comment
Share on other sites

Γινετε να μ κανετε μια μπαταρια σαν την απλη π δειχνει διπλα ποσο τα % ειναι αλλα σε χρωμα μπλε ??

 

Το φλασαρεις απο cwm recovery..

 

http://irving-engenery.appspot.com/db.tt/8aQqIk8R

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά θα πω,οτι απο τις καλύτερες βελτιώσεις στο 3αρι ειναι ο Perseus kernel.Οποιος δεν τον έχει ακόμα δοκιμάσει χάνει...Διαβαστε όμως και τι πρέπει να τσεκάρετε στα settings του kernel για να εχετε καλό αποτέλεσμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά θα πω,οτι απο τις καλύτερες βελτιώσεις στο 3αρι ειναι ο Perseus kernel.Οποιος δεν τον έχει ακόμα δοκιμάσει χάνει...Διαβαστε όμως και τι πρέπει να τσεκάρετε στα settings του kernel για να εχετε καλό αποτέλεσμα.

 

Τον έχω περάσει και έχεις δίκιο.Μεγάλη διαφορά.Κυρίως στα χρώματα αλλά και σε μπαταρία.Έχω κάνει overclocking στα 1600Mhz και πάει σφαίρα,χρειάζεται να πειράξω και τα ρεύματα ή δεν είναι αναγκαίο;Να το αφήσω έτσι στα 1600Mhz με default ρυθμίσεις στα ρεύματα;Το μόνο μείον είναι οτί δουλεύει σε ψηλότερες θερμοκρασίες από τον stock kernel.Σε εμένα με συνεχόμενη χρήση internet είναι στους 40 βαθμούς και πάνω συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω περάσει και έχεις δίκιο.Μεγάλη διαφορά.Κυρίως στα χρώματα αλλά και σε μπαταρία.Έχω κάνει overclocking στα 1600Mhz και πάει σφαίρα,χρειάζεται να πειράξω και τα ρεύματα ή δεν είναι αναγκαίο;Να το αφήσω έτσι στα 1600Mhz με default ρυθμίσεις στα ρεύματα;Το μόνο μείον είναι οτί δουλεύει σε ψηλότερες θερμοκρασίες από τον stock kernel.Σε εμένα με συνεχόμενη χρήση internet είναι στους 40 βαθμούς και πάνω συνέχεια.

 

Τιποτα δεν ειναι οι 40 βαθμοι, μην μασας... αν εισαι ικανοποιημενος με την αποκριση, μην πειραζεις ρευματα, δεν υπαρχει λογος...

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω περάσει και έχεις δίκιο.Μεγάλη διαφορά.Κυρίως στα χρώματα αλλά και σε μπαταρία.Έχω κάνει overclocking στα 1600Mhz και πάει σφαίρα,χρειάζεται να πειράξω και τα ρεύματα ή δεν είναι αναγκαίο;Να το αφήσω έτσι στα 1600Mhz με default ρυθμίσεις στα ρεύματα;Το μόνο μείον είναι οτί δουλεύει σε ψηλότερες θερμοκρασίες από τον stock kernel.Σε εμένα με συνεχόμενη χρήση internet είναι στους 40 βαθμούς και πάνω συνέχεια.

 

Πάει άνετα και 1.7 χωρίς να χρειαστεί να πειράξεις κάτι.Ακομα και undervold μπορείς να κάνεις και να ειναι οκ.Αναλογα με τις ανοχές τις CPU.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η STOCK απλα!!! και χωρίς αμφιβολία .

Αν δεν σε νοίαζει να χάσεις καποια feature της samsung τοτε Cyanogenmod ειναι η άλλη λυση .

 

Ευχαριστώ! Καμία άλλη πρόταση για ρομ; Εσείς ποια χρησιμοποιείτε;

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου αρέσει η αίσθηση του perseus,σαν να φρενάρει το τηλέφωνο σε αρκετές περιπτώσεις,δε μου κάθεται καλά,έχω καταλήξει σε Boeffla με linaro sources,(για εμένα)ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει so far

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θα αγορασω ενα s3 μεταχειρισμενο. εχω βρει 2 με την ιδια τιμη. το ενα ειναι 4g και το αλλο 3g. μετα απο ερωτηση που εκανα στο γενικο thread για το s3 μου ειπαν τα παιδια να βεβαιωθω οτι εχει αποδειξη αγορας για την εγγυηση. η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

πρεπει να προσεξω κατι αλλο κατα την αγορα? (εκτος απο γρατζουνιες και τετοια)

τα αυτοκολλητακια για την υγρασια ποσα ειναι και που βρισκονται για να τα ελεγξω? τι χρωμα πρεπει να ειναι?

το burn effect για τις amoled να το λαβω υπ οψιν μου? πως το ελεγχω?

υπαρχει καποιος κωδικος τυπου #*.....*# για πληρη ελεγχο της συσκευης?

το 4g εκτος απο την ραμ εχει αλλες διαφορες? με ενδιαφερει ο επεξεργαστης, η μπαταρια και αν η υποστηριξη απο το xda ειναι η ιδια σε σχεση με το 3g. (εχω νεξους και ειμαι κολλημενος με τα φλασαρισματα :P)

ελπιζω να μην σας κουρασα με τις ερωτησεις μου και ευχαριστω για τον χρονο σας

 

κανείς????

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου αρέσει η αίσθηση του perseus,σαν να φρενάρει το τηλέφωνο σε αρκετές περιπτώσεις,δε μου κάθεται καλά,έχω καταλήξει σε Boeffla με linaro sources,(για εμένα)ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει so far

 

Για μια ακόμα φορά θα πω,οτι απο τις καλύτερες βελτιώσεις στο 3αρι ειναι ο Perseus kernel.Οποιος δεν τον έχει ακόμα δοκιμάσει χάνει...Διαβαστε όμως και τι πρέπει να τσεκάρετε στα settings του kernel για να εχετε καλό αποτέλεσμα.

 

Perseus και Boeffla νομίζω ότι δεν είναι για επιδόσεις. Απλά είναι πιο battery friendly. Ο Siyah αυτή την στιγμή είναι ο καλύτερος για smoothness. Ο Perseus βέβαια έχει απειρες ρυθμίσεις μέσα και φοβερό developer που ασχολείται ενεργά.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια omega rom 44.4(Νομιζω) και το μετανιωσα καθως, δεν ξερω γιατι, το homescreen κολαει καργα και καθε φορα που μπαινω σε μια εφαρμογη και μετα ξανα homescreen κανει λες και ξαναφορτωνει τα widgets. Προσπαθω να βρω και τις official stock roms, αλλα χωρις τυχη. Ενα λινκ θα βοηθουσε αφανταστα. Ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια omega rom 44.4(Νομιζω) και το μετανιωσα καθως, δεν ξερω γιατι, το homescreen κολαει καργα και καθε φορα που μπαινω σε μια εφαρμογη και μετα ξανα homescreen κανει λες και ξαναφορτωνει τα widgets. Προσπαθω να βρω και τις official stock roms, αλλα χωρις τυχη. Ενα λινκ θα βοηθουσε αφανταστα. Ευχαριστω :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

http://www.samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

αν θες ομεγα βάλε την 43.3 .η 44.3 είναι 4.2.1 και είναι το πρώτο firmware που βγήκε από τη Samsung και δεν είναι πολύ καλό.

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

 

http://www.samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

αν θες ομεγα βάλε την 43.3 .η 44.3 είναι 4.2.1 και είναι το πρώτο firmware που βγήκε από τη Samsung και δεν είναι πολύ καλό.

 

Μολις παρατηρησα οτι η 44.3 ειναι beta. ******* μου...

 

Ευχαριστω :)

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις μου πέρασαν την dragon rom κ διαπίστωσαν οτι πατώντας παρατεταμένα το δεξι touch πλήκτρο(back) ενω εμφανιζόταν αριστερά η μπάρα multiview-multitask,τώρα τίποτα..Δεν την υποστηριζει η πρεπει να κάνω κάτι άλλο.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων..Βοήθεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με custom ROM εδώ κι ένα χρόνο που το έχω και επειδή δεν αντέχω δεύτερο καλοκαίρι με αυτή την φωτεινότητα, ρωτάω το εξής : υπάρχει κάποια ROM που να έχει πιθανά κάποιο φιξακι ή κάποιος κερνελ, που να διορθώνει αυτό το θέμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ΕΙμαι ενα βημα πριν να βαλω την OMEGA v43.3 , τι λετε ? αξιζει ? θελω σταθεροτητα και οικονομια στην μπαταρια , γιατι με την μαμα official σαν να ζοριζετε λιγακι.

 

Επεισης εβαλα το Greenify και το Rescan Media , και σαν να εστρωσε το κινητο .

 

 

Ειμαι απο χθες με omega v43.3 και δεν εχω δει κατι αρνητικο. Για μπαταρια δεν μπορω να σου πω ακομα. Παντως το greenify πρωτη φορα απο εσενα το ακουω και ειναι και γ*μω τις εφαρμογες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...