Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπιζω να μην ειναι αυτο, αλλα όσοι το έπαθαν το έπαθαν με τον ίδιο τρόπο... Διάβασε λιγακι εδω..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353394

 

Φιλε μοτο αυτο βρηκα κ γω μετα απο ενα γκουγλαρισμα... λογικα αυτο θα ειναι αν κ μακαρι να μην ειναι αλλα τελος παντων.. του ειπα να το ελεγξει για μπαταρια κτλ.. εγγυηση υπαρχει αλλα το ειχα με ωμεγα.. 6 μηνες το ειχε το παιδι κ 3 εγω.. αν ειναι η μητρικη ευχομαι να την αλλαξουν χωρις κανενα προβλημα λογω ρουτ κ αλλης ρομ. Εσυ τι λες θα την αλλαξουν δωρεαν? Σε ευχαριστω για την απαντηση :-)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μοτο αυτο βρηκα κ γω μετα απο ενα γκουγλαρισμα... λογικα αυτο θα ειναι αν κ μακαρι να μην ειναι αλλα τελος παντων.. του ειπα να το ελεγξει για μπαταρια κτλ.. εγγυηση υπαρχει αλλα το ειχα με ωμεγα.. 6 μηνες το ειχε το παιδι κ 3 εγω.. αν ειναι η μητρικη ευχομαι να την αλλαξουν χωρις κανενα προβλημα λογω ρουτ κ αλλης ρομ. Εσυ τι λες θα την αλλαξουν δωρεαν? Σε ευχαριστω για την απαντηση :-)

 

Βασικα απο την μια να εύχεσαι να ειναι αυτο, γιατι απ οτι λενε δεν μπορουν να δουν οτι ήταν ροοτ η είχε custom rom... Καλη τύχη..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μοτο αυτο βρηκα κ γω μετα απο ενα γκουγλαρισμα... λογικα αυτο θα ειναι αν κ μακαρι να μην ειναι αλλα τελος παντων.. του ειπα να το ελεγξει για μπαταρια κτλ.. εγγυηση υπαρχει αλλα το ειχα με ωμεγα.. 6 μηνες το ειχε το παιδι κ 3 εγω.. αν ειναι η μητρικη ευχομαι να την αλλαξουν χωρις κανενα προβλημα λογω ρουτ κ αλλης ρομ. Εσυ τι λες θα την αλλαξουν δωρεαν? Σε ευχαριστω για την απαντηση :-)

 

Μην ανησυχεις. Αν ειναι sudden Death έχει καεί η πλακέτα και 100% δεν υπάρχει τρόπος να διαπιστώσουν αν είχες root κλπ. Απλά δοκιμάστε να το ανοίξετε με τα τρια κουμπια που λες και εσύ . Πες του να το αφήσει κάμποσες ώρες στην φόρτιση . Μην είναι τίποτα άλλο και προδωθείτε μόνοι σας !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βγαλω την custom rom που φοραω κ να περασω την γνησια που ειχε πρωτα τηες samsung???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βγαλω την custom rom που φοραω κ να περασω την γνησια που ειχε πρωτα τηες samsung???

Εδω είναι ο οδηγός .

Δες και τον οδηγο για unroot ,αν θελήσεις να το φέρεις σε τελείως official κατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα πες μου σε παρακαλω κατα τη γνωμη σου να το γυρισω στο official η να του περασω καποια αλλη custom κ ποια προτινεις??μου εχουν βαλει καποια xperia blue theme...ποια λες???Σε ευχαριστω κ παλι!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα πες μου σε παρακαλω κατα τη γνωμη σου να το γυρισω στο official η να του περασω καποια αλλη custom κ ποια προτινεις??μου εχουν βαλει καποια xperia blue theme...ποια λες???Σε ευχαριστω κ παλι!!!

 

Εξαρτάται τι θέλεις εσύ .Αν θέλεις όλα αυτά τα καλούδια που υπάρχουν στις custom ,τότε προχώρα ,δοκίμαζε και δες ποια καλύπτει τις ανάγκες σου .

Συγκεκριμένη rom δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω πλέον το τηλέφωνο ,αλλά μπορείς να ξεκινήσεις από τα δικους μας για αρχή http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=179

 

Περισσότερα θα σου που τα παιδιά που έχουν δοκιμάσει πρόσφατα κάποιες custom

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα πες μου σε παρακαλω κατα τη γνωμη σου να το γυρισω στο official η να του περασω καποια αλλη custom κ ποια προτινεις??μου εχουν βαλει καποια xperia blue theme...ποια λες???Σε ευχαριστω κ παλι!!!

 

Φιλε μου αυτο μπορει να μην ειναι custom rom, μπορει απλα να ειναι ενα theme που ο δημιουργός του να πειραξε τις πληροφορίες συσκευής.. Δηλαδη μπορεί να εχεις και στοκ ρομ με απλα ενα θεμα...

Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις μια custom rom γιατι δεν εχουν διαφορά απο την στοκ, ισα ισα στην custom θα εχεις καποιες επιλογες παραπάνω...

Roms: Sotmax, Omega κ.λ.π..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα πες μου σε παρακαλω κατα τη γνωμη σου να το γυρισω στο official η να του περασω καποια αλλη custom κ ποια προτινεις??μου εχουν βαλει καποια xperia blue theme...ποια λες???Σε ευχαριστω κ παλι!!!

 

Όπως είχα πει και παλαιότερα, τη Revolution HD την προτείνω ανεπιφύλακτα. Δες παλαιότερα, πρόσφατο post γιατί. Χωρίς να σημαίνει ότι οι άλλες δεν είναι καλές.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω παρει ενα s3 απο hong kong με αγγλικο μενου.Αν του αλλαξω rom θα του βαλει τα ελληνικα η θα το μπρικαρω;:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω παρει ενα s3 απο hong kong με αγγλικο μενου.Αν του αλλαξω rom θα του βαλει τα ελληνικα η θα το μπρικαρω;:(

 

Θα εχει στην επιλογη γλωσσας κ τα ελληνικα, γιατι να brickαρει?? Δεν θα εχεις προβλημα, μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει στην επιλογη γλωσσας κ τα ελληνικα, γιατι να brickαρει?? Δεν θα εχεις προβλημα, μην αγχωνεσαι

 

Oχι δεν τα εχει,και κανω το κολπο για το donwload mode και δεν ποιανει:(Καποια λυση;Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα εκτος ODIN να το κανω root;Και να το φλασαρω με recovery;

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν τα εχει,και κανω το κολπο για το donwload mode και δεν ποιανει:(Καποια λυση;Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα εκτος ODIN να το κανω root;Και να το φλασαρω με recovery;

 

Βαλε το cfroot, βαλε το κινητο σου σε download mode, μπες μεσα στο odin και καν'το... πρεπει να εχει αναλυτικο οδηγο μεσα στο myphone, ψαξ'το...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το cfroot, βαλε το κινητο σου σε download mode, μπες μεσα στο odin και καν'το... πρεπει να εχει αναλυτικο οδηγο μεσα στο myphone, ψαξ'το...

 

Aπο που το βαζω;Σου λεω δεν μπαινει download mode με τα κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Aπο που το βαζω;Σου λεω δεν μπαινει download mode με τα κουμπια

 

Δεν γινεται ρε φιλε να μην μπαινει σε download mode... οταν πατας το πληκτρο απενεργοποιησης, σου βγαζει επιλογη για download mode μεσα στην επιλογη επανεκκινησης??

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται ρε φιλε να μην μπαινει σε download mode... οταν πατας το πληκτρο απενεργοποιησης, σου βγαζει επιλογη για download mode μεσα στην επιλογη επανεκκινησης??

 

οχι και οταν παταω τα κουμπια με βαζει σε recovery

Tα οποια ειναι

Factory Mode

Full Test

Item Test

Clear eMMC

Version

Reboot

Τα παω πανω κατω αλλα οταν παω να τα πατησω καποιο απο αυτα δεν κανει τιποτα

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κανεις τις παρακατω ενεργειες κ δεν σε βαζει??

 

 

Ναι φιλε μου ξερω απο download mode εχω φλασαρει απειρες συσκευες,δεν μπαινει:(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο αυτα που μας λες αυτο που καταλαβαινω ειναι ειτε οτι η συσκευη σου εχει κλειδωμενο bootloader ειτε οτι δυστηχως ειναι ''μαιμου''........
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο αυτα που μας λες αυτο που καταλαβαινω ειναι ειτε οτι η συσκευη σου εχει κλειδωμενο bootloader ειτε οτι δυστηχως ειναι ''μαιμου''........

 

Oχι φιλε μου δεν ειναι μαιμου απλως μαλλον εχει κλειδωμενο bootloader.Το θεμα ειναι τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου δεν ειναι μαιμου απλως μαλλον εχει κλειδωμενο bootloader.Το θεμα ειναι τι κανω;

 

Το international s3 (i9300) ερχεται με ξεκλειδωτο bootloader.. αρα εσυ πρεπει να εχεις της verizon το s3... βρηκα ενα site που λεει ο τυπος στην τελευταια απαντηση τι πρεπει να κανεις για να τον ξεκλειδωσεις

 

http://www.techhotfix.com/forum/showthread.php/92660-How-to-Unlock-Samsung-Galaxy-S3-I9300-bootloader

Link to comment
Share on other sites

Το international s3 (i9300) ερχεται με ξεκλειδωτο bootloader.. αρα εσυ πρεπει να εχεις της verizon το s3... βρηκα ενα site που λεει ο τυπος στην τελευταια απαντηση τι πρεπει να κανεις για να τον ξεκλειδωσεις

 

http://www.techhotfix.com/forum/showthread.php/92660-How-to-Unlock-Samsung-Galaxy-S3-I9300-bootloader

 

Οχι φιλε μου τελικα ειναι μαιμου ειδα την ram του και ειναι 512 το παω πισω

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου τελικα ειναι μαιμου ειδα την ram του και ειναι 512 το παω πισω

 

Δεν τα εχω δει αυτα τα μαιμου, τοσο ιδια ειναι εξωτερικα με το αυθεντικο και ξεγελανε τον κοσμο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...