Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω στον Μιχάλη.

 

4) Να κοιταξεις οταν κατεβαζεις απο το pc να διαλεγεις την σωστη συσκευή..

Εμενα π.χ μου βγαζει Galaxy S2 και Galaxy S3..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θα το συνιστούσα, μόνο το syscope είναι άχρηστο απ'αυτά αν είσαι root. Γιατί τέτοια μανία τι σε πειράζουν; :p

 

Μηπως μπορουσα να "ελαφρυνω" την rom λιγο παραπανω! στην 4.1.1 σβηνοντας καποια περιττα, ειχα σχεδον παντα 300mb ελευθερα ram. Τωρα με Omega παλι, 4.1.2, νιωθω οτι δεσμευει πιο πολυ χωρο. Αν και ξερω οτι ετσι λειτουργει, απλα εστω για ψυχολογικους λογους. Ειχα συνηθισει σε AOSP στο προηγουμενο κινητο, απο εκει ξεκινουν ολα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους αγορασα το Sony Ericsson MW600 ειναι bloutouth και το συνδεσα με το sg3 ολα καλα ΑΛΛΑ εχω μια ερωτηση ξερει κανεις πως μπορω να βλεπω το id αυτου που καλει γιατι μου διχνει τον αριθμο του καλουντοσ αλλα οχι το ονομα του.ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έκανα root το κιν. μου και του πέρασα και CWM και όλα πήγαν τέλεια με την πρώτη :). Το θέμα όμως είναι πως ενώ τα έκανα για να περάσω το mod για περισσότερα app στο multiWindow, το λινκ στους xda για xxell4 δε δουλεύει:(. Υπάρχει κάπου αλλού ή ξέρετε αν περάσω από κάποια άλλη rom τι μπορεί να γίνει (Μάλλον δε θα πρέπει)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έκανα root το κιν. μου και του πέρασα και CWM και όλα πήγαν τέλεια με την πρώτη :). Το θέμα όμως είναι πως ενώ τα έκανα για να περάσω το mod για περισσότερα app στο multiWindow, το λινκ στους xda για xxell4 δε δουλεύει:(. Υπάρχει κάπου αλλού ή ξέρετε αν περάσω από κάποια άλλη rom τι μπορεί να γίνει (Μάλλον δε θα πρέπει)?

 

Δοκίμασε αυτο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε αυτη τη σελιδα ειχα μπεί και εκει δε δουλευει το λινκ για xxell4

 

Ψάξε τα posts μέσα στο θέμα και όχι μόνο στο πρώτο post.

Υπάρχει σίγουρα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε αυτη τη σελιδα ειχα μπεί και εκει δε δουλευει το λινκ για xxell4

 

Αν δεν το βρεις πέρνα αυτο είναι από εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Τα κατάφερα τελικά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να αρχίσω να δοκιμάζω άλλες ρομ. Από Δευτέρα όμως. Καλό Σ/Κ να έχετε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα mod για να εχουμε το multitasking bar του one X? οπως ειναι στην MS team rom για οποιον ξερει..
Link to comment
Share on other sites

Τα τρία ελληνικά δίκτυα υποστηρίζουν fast dormancy ή καλύτερα να το απενεργοποιησουμε στον γαλαξία; Βλέπω πριν 6 μηνες οτι δεν.. και ρωτάω μήπως έχει αλλάξει κάτι τώρα.

 

Δημιουργεί όντως τόσο battery drain οσο λενε;

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα mod για να εχουμε το multitasking bar του one X? οπως ειναι στην MS team rom για οποιον ξερει..

 

Δεν ξέρω τι multitasking εχει η ms team rom γιατί δεν την έχω βαλει ,άλλα δες αυτο μήπως και σου κάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το sygic για πλοήγηση?

 

ρωτάω διότι δεν συνεργάζεται σε μένα καθόλου καλά(κολάει για δευτερόλεπτα η οθόνη η γυρίζει μόνη της)

ενώ στο galaxy s2 πήγαινε σφαίρα χωρίς κανένα θέμα

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς το sygic για πλοήγηση?

 

ρωτάω διότι δεν συνεργάζεται σε μένα καθόλου καλά(κολάει για δευτερόλεπτα η οθόνη η γυρίζει μόνη της)

ενώ στο galaxy s2 πήγαινε σφαίρα χωρίς κανένα θέμα

 

Στο Galaxy S3 πριν μια βδομαδα που το δουλεψα ολα ηταν μια χαρα..χθες το βραδυ το δουλεψα και στο Note II χωρις κανενα προβλημα..

Εγω θα ελεγα να κανεις απεγκατασταση αλλα να διαγραψεις και τον φακελο απο την sd, και ξανα περνα το απο την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία ελληνικά δίκτυα υποστηρίζουν fast dormancy ή καλύτερα να το απενεργοποιησουμε στον γαλαξία; Βλέπω πριν 6 μηνες οτι δεν.. και ρωτάω μήπως έχει αλλάξει κάτι τώρα.

 

Δημιουργεί όντως τόσο battery drain οσο λενε;

 

Φιλε μου σε παρακαλώ μπορείς να μου πείς τι είναι αυτό το fast dormancy ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε παρακαλώ μπορείς να μου πείς τι είναι αυτό το fast dormancy ???

 

Το εξηγεί πολύ καλά εδώ: http://www.androidnz.net/2012/06/at-your-own-risk-how-to-disable-fast.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Στράτος απ'όσο θυμάμαι είχε αναφέρει (και όπως είδα ακόμα και στις ρομ του το προτείνει) όσοι έχουν Cosmote καλό θα ήταν να μην το απενεργοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα μια βοηθεια απο τους εμπειρους του φορουμ γιατι νομιζω εκανα πατατα και εχβ θεμα με την εγγυηση.

Εχω βαλει το μηνυμα και στο thread επισημα firmware οποτε παρακαλω τους μοντς οπως διαγραφει αν ειναι λαθος.

Λοιπον στο θεμα τωρα..

 

Λοιπον πηρα το τηλεφωνο απο birdp.

Το εκανα ρουτ με το galaxy toolkit.

Αποφασισα να δοκιμασω να το ξανακανω unroot,μηδενισα το μετρητη με triangle ολα καλα.

Κατεβασα απο σαμ την τελευταια ελληνικη και...

Σε download mode μου βγαζει system status custom οπως και μεσα στη κατασταση οτι τροποποιηθηκε.

Να πω οτι ειχα εκδοση βασικου φασματος κατι σε i9300dxelk1

, ξερω βλακεια δεν σημειωσα ακριβως αλλα νομιζβ οτι ειναι αυτη και τωρα εγινε i9300xxell4.

.Να υποθεσω οτι φταει αυτο?

Πως βρισκω την ιδια εκδοση??

Διαβασα οτι μεσω kies με το s/n μπορω να βρω τι φοραγε απο μαμα.

Παιδια οποιαδηποτε βοηθεια πολυτιμη γιατι εχω θεμα εγγυησης..Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

@ hotcarver1

Ακολούθησε αυτά τα βήματα για να βρεις το επίσημο firmware για την συσκευή σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

@ hotcarver1

Ακολούθησε αυτά τα βήματα για να βρεις το επίσημο firmware για την συσκευή σου .

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω το βραδυ.

Κατι ακομη να ρωτησω.

Η διαδικασια ειναι μηδενιζω με TA και πριν ανοιξει βγαζω μπαταρια την ξαναβαζω, μπαινω σε download mode και το συνδεω στο keys?

Αν δεν τη βγαλω παρατηρησα οτι συνεχιζει και μετραει one count.

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω το βραδυ.

Κατι ακομη να ρωτησω.

Η διαδικασια ειναι μηδενιζω με TA και πριν ανοιξει βγαζω μπαταρια την ξαναβαζω, μπαινω σε download mode και το συνδεω στο keys?

Αν δεν τη βγαλω παρατηρησα οτι συνεχιζει και μετραει one count.

Ευχαριστω και παλι.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες για unroot που υπαρχουν εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξανακανω την ερωτηση.Βλεπει κανεις μεγαλη διαφορα με το fast dormancy on και off ;

 

τίποτα καμία διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...