Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ρε παιδιά εάν βρείτε τρόπο να πειράξουμε τα εικονίδια quick settings μέσα από το gravity box....(ή ας πούμε να αλλάξουμε χρώμα στη notification bar...ή να βάλουμε την κυκλική μπαταρία του gravity και όχι της cm).... πείτε και σε εμένα γιατί δεν τα έχω καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως ρε παιδιά εάν βρείτε τρόπο να πειράξουμε τα εικονίδια quick settings μέσα από το gravity box....(ή ας πούμε να αλλάξουμε χρώμα στη notification bar...ή να βάλουμε την κυκλική μπαταρία του gravity και όχι της cm).... πείτε και σε εμένα γιατί δεν τα έχω καταφέρει.

 

Τελικά τι γύρισα σε Art,αφού μπορώ να ζήσω και χωρίς το Gravity.

τώρα λέω να περάσω και κέρνελ.

Πάντως εχθές που το σκάλιζα,εκτός απο ότι η μπαταρία φεύγει νερό,το κινητό ζεσταίνεται πολύ και ειδικά η οθόνη,αν είναι αναμένη αρκετή ώρα.το καλοκαίρι βλέπω να κρασάρει ανελέητα.

Θα σας ενημερώσω σε λίγο.

 

edit.Πάλι τα ίδια και με τον stable boeffla.

μόλις κάνει rebbot μου γράφει η διαδικασία android κλπ κλπ,σταμάτησε και δεν με αφήνει να κάνω τπτ.

Δε μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά,τόσος κόσμος τον έχει..

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γύρισα σε Art,αφού μπορώ να ζήσω και χωρίς το Gravity.

τώρα λέω να περάσω και κέρνελ.

Πάντως εχθές που το σκάλιζα,εκτός απο ότι η μπαταρία φεύγει νερό,το κινητό ζεσταίνεται πολύ και ειδικά η οθόνη,αν είναι αναμένη αρκετή ώρα.το καλοκαίρι βλέπω να κρασάρει ανελέητα.

Θα σας ενημερώσω σε λίγο.

Εντάξει είναι και λίγο λογικό να συμβαίνουν αυτά στο στήσιμο, σκέψου τι τραβάει η συσκευούλα όταν τρέχουν τόσες ενημερώσεις από πίσω, εγκαταστάσεις κλπ κλπ.

Λέω να βάλω κι εγώ boeffla αλλά το σκέφτομαι λίγο ακόμα για τους εξής λόγους, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τη συσκευή με τον official της cm11 και ίσως με καλύψει εντέλει, ενώ παράλληλα θέλω να αποφύγω την εγκατάσταση της rom απ'την αρχή σε περίπτωση που δεν δω και με τον boeffla αξιοσημείωτη διαφορά.. έχω κατεβάσει πάντως τη 2.3a stable και την έχω στην αναμονή.. :)

 

Γυρίζοντας το σε ART βλέπεις κάπου κάποια διαφορά που αξίζει να ειπωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και λίγο λογικό να συμβαίνουν αυτά στο στήσιμο, σκέψου τι τραβάει η συσκευούλα όταν τρέχουν τόσες ενημερώσεις από πίσω, εγκαταστάσεις κλπ κλπ.

Λέω να βάλω κι εγώ boeffla αλλά το σκέφτομαι λίγο ακόμα για τους εξής λόγους, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τη συσκευή με τον official της cm11 και ίσως με καλύψει εντέλει, ενώ παράλληλα θέλω να αποφύγω την εγκατάσταση της rom απ'την αρχή σε περίπτωση που δεν δω και με τον boeffla αξιοσημείωτη διαφορά.. έχω κατεβάσει πάντως τη 2.3a stable και την έχω στην αναμονή.. :)

 

Γυρίζοντας το σε ART βλέπεις κάπου κάποια διαφορά που αξίζει να ειπωθεί;

 

εγώ μάλλον κάνω βλακεία και δεν τον παίρνει....:P :P

Με αρτ έχει μια σπιρτάδα στο άνοιγμα των εφαρμογών.

τώρα για τον Boeffla,εγώ θέλω να τον βάλω,αλλά το κινητό μου μάλλον όχι...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

edit.Πάλι τα ίδια και με τον stable boeffla.

μόλις κάνει rebbot μου γράφει η διαδικασία android κλπ κλπ,σταμάτησε και δεν με αφήνει να κάνω τπτ.

Δε μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά,τόσος κόσμος τον έχει..

 

Με αρτ έχει μια σπιρτάδα στο άνοιγμα των εφαρμογών.

τώρα για τον Boeffla,εγώ θέλω να τον βάλω,αλλά το κινητό μου μάλλον όχι...

Κι εγώ είχα θέμα με το φλασάρισμα του philz touch στην εγκατάσταση απ'το recovery της 4.3 πάντως, όλο aborted έβγαζε και τελικά το εγκατέστησα με Odin. Από εκεί και πέρα όλα καλά με τη cm11 και τα gapps, μπορείς να δοκιμάσεις με το Odin για τον kernel ή λέω χαζομάρα;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα απο cwm.

Kάτσε να ξελαμπικάρει και θα τα γράψω όλα.

Απλά για να θυμίσω, το κακό με το ART είναι ότι δεν λειτουργεί ούτε το xposed framework -εκτός του gravity box δηλαδή- και μαζί με αυτό και το Unbounce, πολύ σημαντική εφαρμογή κατ'εμέ για εξοικονόμηση ενέργειας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να θυμίσω, το κακό με το ART είναι ότι δεν λειτουργεί ούτε το xposed framework -εκτός του gravity box δηλαδή- και μαζί με αυτό και το Unbounce, πολύ σημαντική εφαρμογή κατ'εμέ για εξοικονόμηση ενέργειας.. ;)

 

Δε με πειράζει που δεν θα τα έχω.και το greenify καλή δουλειά κάνει.

Λοιπόν.εχθες είχα λάθος κέρνελ:p και σήμερα ήταν corrupted το αρχείο.

Με τα πολλά πέρασα εν τέλη τον stable 2.3a Boeffla και έβαλα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του περίπου τα ίδια που είχα και στην 4,3 καθώς τα πήγαινε καλούτσικα και απο επιδόσεις αλλά και με την μπαταρία.

Θα δύμε τώρα πως θα πάει!:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά πέρασα εν τέλη τον stable 2.3a Boeffla και έβαλα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του περίπου τα ίδια που είχα και στην 4,3 καθώς τα πήγαινε καλούτσικα και απο επιδόσεις αλλά και με την μπαταρία.

Θα δύμε τώρα πως θα πάει!:lol::lol:

 

Όταν λες "ρυθμίσεις της εφαρμογής του" εννοείς πράγματα τύπου "ovelocking" κλπ; Γιατί εγώ σίγουρα τέτοια πράγματα δεν θα πειράξω οπότε ίσως είναι και δώρο άδωρο να τον εγκαταστήσω, φαντάζομαι ότι η επαναφορά στον stock της cyanogen απαιτεί φλασάρισμα της cm11 απ'την αρχή σωστά; (Δεν έψαξα και στη σελίδα της cyanogen για kernels η αλήθεια είναι..)

 

Άλλαξε και την υπογραφή σου τώρα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "ρυθμίσεις της εφαρμογής του" εννοείς πράγματα τύπου "ovelocking" κλπ; Γιατί εγώ σίγουρα τέτοια πράγματα δεν θα πειράξω οπότε ίσως είναι και δώρο άδωρο να τον εγκαταστήσω, φαντάζομαι ότι η επαναφορά στον stock της cyanogen απαιτεί φλασάρισμα της cm11 απ'την αρχή σωστά; (Δεν έψαξα και στη σελίδα της cyanogen για kernels η αλήθεια είναι..)

 

Άλλαξε και την υπογραφή σου τώρα.:lol:

 

τ μόνο που δεν κάνω είναι overclock και undervolt.

Αλλαγές σε governors,scheduler ,ήχο,Lwed notoficatiosn κλπ κλπ.Έχει ωραία πράγματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το spirit fm σε art δεν φαίνεται να λειτουργεί...

Μεγάλο πλήγμα.΄

edit

Τελικά με Boeffla kernel δεν λειτουργεί το Spirit.

Στοκ προς το παρόν και βλέπουμε τι θα μας πει η μπαταρία.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με boeffla έχω spirit κανονικά. Τώρα και με art δεν είμαι σίγουρος αν το έχω δοκιμάσει.

 

τον Ng?

γιατί με τον Ng δεν μου δουλεύει.Δεν ειναι θεμα art τελικά.

 

Και με τον απλό τίποτα.

Το έχει κανείς το Spirit με art και boffla ;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τον Ng?

γιατί με τον Ng δεν μου δουλεύει.Δεν ειναι θεμα art τελικά.

Και με τον απλό τίποτα.

Το έχει κανείς το Spirit με art και boffla ;

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο εγώ, με ποιο τρόπο γύρισες από boeffla σε στοκ kernel, φλάσαρες από πάνω ξανά τη rom η βρήκες μόνο τον στοκ kernel της cm11 και τον εγκατέστησες από recovery;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα για boeffla kernel και cm 11 βάζουμε αυτόν και cm 11 την τελευταία snapshot για πιο σταθερότητα.Οι φωτογραφίες δεν είναι το ίδιο με sammy rom
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο εγώ, με ποιο τρόπο γύρισες από boeffla σε στοκ kernel, φλάσαρες από πάνω ξανά τη rom η βρήκες μόνο τον στοκ kernel της cm11 και τον εγκατέστησες από recovery;

 

απλά ξαναφλασάρεις την ρομ,δε χάνεις τίποτα.

Θα μείνω με τον boefflla και ας μην έχει ράδιο.με τον απλό προς το παρόν.Αν δω την μπαταρία να πετάει θα πάω προς NG μεριά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα για boeffla kernel και cm 11 βάζουμε αυτόν και cm 11 την τελευταία snapshot για πιο σταθερότητα.Οι φωτογραφίες δεν είναι το ίδιο με sammy rom

Γιατί τον boeffla NG 2.4 beta κι όχι τον boeffla 2.3a stable (non NG); Οι NG είναι για Samsung based roms, κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

απλά ξαναφλασάρεις την ρομ,δε χάνεις τίποτα.

Θα μείνω με τον boefflla και ας μην έχει ράδιο.με τον απλό προς το παρόν.Αν δω την μπαταρία να πετάει θα πάω προς NG μεριά.

Δεν παίζει με την καμία να γυρίσεις σε Dalvik δηλαδή ε;

Χρυσόστομε οι NG δεν είναι για Samsung based roms και οι non NG για cyanogen; Νομίζω ότι κάτι τέτοιο διάβασα στη σελίδα του boeffla..

Μπορείς δηλαδή να βάλεις και NG σε cyanogen; Τι καλύτερο ας πούμε έχουν;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 μπορείς να βάλεις,απλά αν έχω καταλάβει σωστά οι NG υπόσχονται καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.Νομίζω έχουν κάποιος drivers της samsung.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 μπορείς να βάλεις Μάκη.

 

Έστω πως θέλουμε να γυρίσουμε σε στοκ.

Φλασάρουμε μια μέσω cmw η μέσω Odin;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 μπορείς να βάλεις Μάκη.

 

Έστω πως θέλουμε να γυρίσουμε σε στοκ.

Φλασάρουμε μια μέσω cmw η μέσω Odin;;

Για στοκ firmware μόνο μέσω Odin φυσικά ;)

 

Λες να επιστρέψεις στη Samsung;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Για στοκ firmware μόνο μέσω Odin φυσικά ;)

 

Λες να επιστρέψεις στη Samsung;

 

Ειναι μια σκέψη.Θα δείξει.στικ λέμε τώρα,την Archi θα βάλω πάλι αν και όταν.

οι official rom στο αντίστοιχο θέμα θέμα είναι χωρίς pit αρχείο .Πως τις περνάμε μετά απο Cm;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, να λοιπόν κάτι που μας χάλασε νωρίς νωρίς.. τι κάνουμε τώρα;

 

 

Edit: με επανεκκίνηση έφτιαξε αλλά.. για να δούμε..

 

Edit2: κι αφού επέμενε στο κρασάρισμα ο κύβος ερρίφθη, restore το nadroid backup που κράτησα και επιστροφή στην 4.3 της Samsung, κρίμα..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Εδώ και 2,5 χρόνια έχω ένα Samsung galaxy S3 GT-I9300, και του φοράω την Temasek Gyanogen 4.4.2 custom rom. Είπα να αλλάξω την rom και να βάλω μια άλλη. Πρόσφατα πέρασα τα windows 7 ultimate x64, για να τα φρεσκάρω το toshiba qosmio G50 μου. Πέρασα και τους drivers της Samsung for mobile phones V 1.3.1500.0, και πάω να καρφώσω το τηλέφωνο μου, και διαπιστώνω ότι δεν το βλέπει καθόλου σε καμιά θύρα του laptop. Το μόνο που κάνει είναι να μου φορτώνει την μπαταρία. Λέω ότι θα έχει πρόβλημα με τους συγκεκριμένους drivers, τους βγάζω, κλείνω το μηχάνημα, κάνω επανεκκίνηση και φορτώνω το kies. Ξαναβάζω το τηλέφωνο, και μια από τα ίδια. Τι να φταίει βρε παιδιά; ανοίγω και το odin και δεν το βλέπει καθόλου. Τι κάνω τώρα ; Δοκίμασα στο ίδιο laptop, μιας και έχει δυο σκληρούς δίσκους και τα windows 8.1 , και εκεί τα ίδια , και δεν είναι copy-paste τα windows είναι γνήσια αγορασμένα και τα 7 και τα 8.1. Τι μπορεί να φταίει;;; Η πλάκα είναι ότι έχω της γυναίκας μου το iphone 4s και το συγχρονίζω κανονικά με το itunes χωρίς προβλήματα!!! Για ρίξτε καμιά λύση θα τρελαθώ, λες να τα έπαιξε το σαμι; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω με τον boefflla και ας μην έχει ράδιο.με τον απλό προς το παρόν.

 

Εγώ έχω τον boefflla και το FM ράδιο λειτουργεί κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...