Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω θεμα

εβαλα omni και δεν ειχα root

ακομα και το zip του supersu φλασαρα και δεν δουλευε

τωρα εβαλα slim και παλι τα ιδια

τι μπορω να κανω; :(

 

edit: καααατι εκανα εκει και εφτιαξε... συγνωμη για την ενοχληση...

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το κινητό είναι πολύ μπροστά. Χαλάει μόνο του και μετά βρίσκει το λάθος και το διορθώνει... Πάλι μόνο του
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να αλλαξω το τι κανει το καθε hardware κουμπι;

θελω το μενου να μου ανοιγει τις προσφατες εφαρμογες και το home αν το παταω συνεχομενα να ανοιγει το google now

 

καποια εφαρμογη ισως;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να αλλαξω το τι κανει το καθε hardware κουμπι;

θελω το μενου να μου ανοιγει τις προσφατες εφαρμογες και το home αν το παταω συνεχομενα να ανοιγει το google now

 

καποια εφαρμογη ισως; χδ

 

Τι rom έχεις; εμένα η Omni έχει επιλογή buttons και από εκεί καθορίζεις τι κάνει το κάθε κουμπί.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι rom έχεις; εμένα η Omni έχει επιλογή buttons και από εκεί καθορίζεις τι κάνει το κάθε κουμπί.

 

Η omni rom πως τη κάνουμε root μπορείς να ανεβάσεις κάποια link

Link to comment
Share on other sites

Έχω την slim.. Και δεν βρίσκω τέτοια επιλογή :-/

 

Εγώ την omni δεν μπόρεσα να την rootαρω. Φλασαρα το zip του supersu αλλά και πάλι δεν δούλεψε..

http://download.chainfire.eu/282/SuperSU/

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να αλλαξω το τι κανει το καθε hardware κουμπι;

θελω το μενου να μου ανοιγει τις προσφατες εφαρμογες και το home αν το παταω συνεχομενα να ανοιγει το google now

 

καποια εφαρμογη ισως;

 

Xposed additions από xposed..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την slim.. Και δεν βρίσκω τέτοια επιλογή :-/

 

Εγώ την omni δεν μπόρεσα να την rootαρω. Φλασαρα το zip του supersu αλλά και πάλι δεν δούλεψε..

http://download.chainfire.eu/282/SuperSU/

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο; Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Η omni rom πως τη κάνουμε root μπορείς να ανεβάσεις κάποια link

 

Δες λίγο την recovery. Είναι σημαντικό.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2562055

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη υπηρχε... απλα ειχε καποιο θεμα.. που δεν θυμαμαι τωρα

 

τελος παντων... τωρα ειμαι με slim και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... μια μικρη απορια. το xposed τρωει ram;

 

Να σου πω την αλήθεια δε ξερω, στις ανοικτές εφαρμογές δεν το δείχνει.. Αλλά όλο και κάτι θα τρώει..

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα

νεος στο φορογμ ακολουθγσα πιστα τις οδηγιες για ροοτ κ τ καταφερα...

εκαναωεπισης την τροποποιηση στην πρωτη σελιδα με τις εφαρμογές για το multiwindow κ ολα καλα...

θελω να βαλω τωρα τ call recording καθως νλεπω οτι σβηνει κ την καθυστέρηση στον ηχο κλησης...αλλα δν βρισκω κατι για τ κιν μ...

εχω s3 4.1.2 root με cwm, δν εχω βει ρομ αν κ αυτη η ομεγκα π διαβαζω εδω θα αξιζει...ο αριθμος μοντελου ειναι XXEMG4

ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα

νεος στο φορογμ ακολουθγσα πιστα τις οδηγιες για ροοτ κ τ καταφερα...

εκαναωεπισης την τροποποιηση στην πρωτη σελιδα με τις εφαρμογές για το multiwindow κ ολα καλα...

θελω να βαλω τωρα τ call recording καθως νλεπω οτι σβηνει κ την καθυστέρηση στον ηχο κλησης...αλλα δν βρισκω κατι για τ κιν μ...

εχω s3 4.1.2 root με cwm, δν εχω βει ρομ αν κ αυτη η ομεγκα π διαβαζω εδω θα αξιζει...ο αριθμος μοντελου ειναι XXEMG4

ευχαριστω για τον χρονο σας...

Βάλε Wanam Xposed αφού πρώτα εγκαταστήσεις το Xposed Framework http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μιχαλη και κατι αλλο...υπαρχει κανένας τροπος να εχω χαμηλη κατανάλωση μπαταριας;

απο τις 11 μεχρι τωρα χωρις την επιλογη εξοικονομηση ενεργειας και με το 2x battery και με χρηση κινητου ειμαι στο 40%

ειναι καλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μιχαλη και κατι αλλο...υπαρχει κανένας τροπος να εχω χαμηλη κατανάλωση μπαταριας;

απο τις 11 μεχρι τωρα χωρις την επιλογη εξοικονομηση ενεργειας και με το 2x battery και με χρηση κινητου ειμαι στο 40%

ειναι καλο αυτο;

 

Εξαρτάται τι χρήση κάνεις , τις συγχρονισμούς εχεις ενεργοποίηση κ,τλ .

Βάλε το better batetery stats απο xda να δεις τι γινεται ,και χρησιμοποίησε το greenify να αδρανοποίησης τις εφαρμογές .

Η συνέχεια στο σωστό θέμα Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S III

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα έχετε να προτείνετε κάποια καλή ρομ από xda? Η οποία να είναι stable και χωρίς bug αλλά να έχει βγάλει όλη τη σαβούρα της μαμά που δεν χρειάζεσαι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα έχετε να προτείνετε κάποια καλή ρομ από xda? Η οποία να είναι stable και χωρίς bug αλλά να έχει βγάλει όλη τη σαβούρα της μαμά που δεν χρειάζεσαι;

Neat Rom που είναι ίδια με τη μαμά αλλά μπορείς να ξεφορτωθείς και αυτά που δε θες ( σου έχει να επιλέξεις την ώρα της εγκαταστασης αν τα θες ή όχι).

Link to comment
Share on other sites

Omni ή CyanogenMod 4.4.2 μπορεί να είναι nightly αλλά σταθεροτατες.

Και βασικό, καθημερινό support

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια με slim βολευτηκα παρα πολυ...

αυτο το dpi (το οποιο εννοειτε μπορειτε να αλλαξετε σε ολες τις roms) ειναι τοσο βολικο!

 

απο τοτε οτι αλλο κινητο αγγιξα παραξενευομουν με το ποσο μεγαλα ειναι τα παντα στην rom τους.

εκει που σε εμενα, στις προσφατες εφαρμογες χωραει 5μιση, με το απλο dpi χωραει 3 (αν θυμαμαι καλα). και γενικα εχει πολλα πλεονεκτηματα που σιγα σιγα συνηθιζετε και δεν αποχωριζεστε :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Υπάρχει κάποια που να είναι σαν τηνστοκ ρομ και bug free τελείως όπως η μαμά 4.3?

Επίσης ερώτηση. Έχω κάνει ρουτ με odin και δεν πέρασα twrp η άλλο .... Απλά έκανα ρουτ την μαμά 4.3

Σε αυτή την περίπτωση πως φλασαρω άλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Neat Rom που είναι ίδια με τη μαμά αλλά μπορείς να ξεφορτωθείς και αυτά που δε θες ( σου έχει να επιλέξεις την ώρα της εγκαταστασης αν τα θες ή όχι).

 

Έχει smart stay, multiple windows κτλ?

Θέλω κι εγώ να γυρίσω σε μία βασισμένη στην μαμίσια γιατί μου λείπουν αυτά που ανέφερα συν κάποια άλλα που δεν έχουν οι βασισμένες στην cm.

Σκεφτόμουν να γυρίσω πάλι σε omega αλλά λέω να δοκιμάσω και την neat rom άμα τα έχει και αυτή.

 

Edit: Από ότι είδα έχει τα πάντα οπότε λέω να την δοκιμάσω.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...