Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα εχω δει αυτα τα μαιμου, τοσο ιδια ειναι εξωτερικα με το αυθεντικο και ξεγελανε τον κοσμο??

Κάποιος που ασχολείται δεν παίζει να μπερδευτεί.. Γενικά όμως είναι επικίνδυνη η ομοιότητα για το μη εκπαιδευμένο μάτι.. Προσοχή παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τα εχω δει αυτα τα μαιμου, τοσο ιδια ειναι εξωτερικα με το αυθεντικο και ξεγελανε τον κοσμο??

 

Ολοιδια φιλε μου αν δεν εβαζα το android info να δω την ram εντελως τυχαια δεν θα το καταλαβαινα.Tελος παντων το πηγα πισω και πηρα τα λεφτα μου:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ολοιδια φιλε μου αν δεν εβαζα το android info να δω την ram εντελως τυχαια δεν θα το καταλαβαινα.Tελος παντων το πηγα πισω και πηρα τα λεφτα μου:mad:

 

Παλι καλα, ξεμπερδεψες χωρις να ταλαιπωρηθεις... παρε τωρα ενα κανονικο s3 και ξεκινα τα φλασσαρισματα....

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα, ξεμπερδεψες χωρις να ταλαιπωρηθεις... παρε τωρα ενα κανονικο s3 και ξεκινα τα φλασσαρισματα....

 

Ναι παλι καλα ,το ειχα το s3 αλλα το εδωσα γιατι ειχα συνηθίσει το note 2,αλλα με βλεπω να το παιρνω παλι.Απλως δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι παλι καλα ,το ειχα το s3 αλλα το εδωσα γιατι ειχα συνηθίσει το note 2,αλλα με βλεπω να το παιρνω παλι.Απλως δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα:O

 

Ειναι παρα πολυ καλη η τιμη του πλεον... εξαιρετικο value for money, κ ειδικα για τους root friends, που απογειωνονται οι επιδοσεις του... το note2 τι απεγινε??

Link to comment
Share on other sites

Ολοιδια φιλε μου αν δεν εβαζα το android info να δω την ram εντελως τυχαια δεν θα το καταλαβαινα.Tελος παντων το πηγα πισω και πηρα τα λεφτα μου:mad:

 

Οταν λες οτι το πηγες πισω και πηρες τα λεφτα σου πισω....??? Εννοεις οτι η αγορα ειχε γινει απο καταστημα???Αν ναι μηπως πρεπει να μαθουμε και εμεις οι υπολοιποι ποιο καταστημα ειναι αυτο που κοροϊδευει τον κοσμο?????

Γιατι ειδα οτι το περασατε πολυ "φλου" σαν να μην τρεχει τιποτα.....

Δεν ενδιαφερει κανεναν αλλο δηλαδη???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω παρει ενα s3 απο hong kong με αγγλικο μενου.Αν του αλλαξω rom θα του βαλει τα ελληνικα η θα το μπρικαρω;:(

μαλλον ο φιλος δεν μας τα ειπε ολα για την αγορα και που την εκανε......γιατι στην αρχη λεει οτι το πηρε απο εξω και μετα απο λιγο οτι το επεστρεψε απο εκει που το πηρε ......σημερα που ειναι κυριακη......

φιλε μου μη με παρεξηγησεις αλλα μαλλον μας μπερδεψες λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ καλη η τιμη του πλεον... εξαιρετικο value for money, κ ειδικα για τους root friends, που απογειωνονται οι επιδοσεις του... το note2 τι απεγινε??

Το εδωσα γιατι ηθελα τα χρηματα:OΤελικα ξαναπηρα s3:happy:

Οταν λες οτι το πηγες πισω και πηρες τα λεφτα σου πισω....??? Εννοεις οτι η αγορα ειχε γινει απο καταστημα???Αν ναι μηπως πρεπει να μαθουμε και εμεις οι υπολοιποι ποιο καταστημα ειναι αυτο που κοροϊδευει τον κοσμο?????

Γιατι ειδα οτι το περασατε πολυ "φλου" σαν να μην τρεχει τιποτα.....

Δεν ενδιαφερει κανεναν αλλο δηλαδη???

Οχι το πηρα απο ενα τυπο στο αγγελιοπολης.Τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα οτι ειναι μαιμου.Και μου οτι δεν το ηξερε και να βρισκομασταν να μου εδινε τα λεφτα μου πισω και πηγα:)

μαλλον ο φιλος δεν μας τα ειπε ολα για την αγορα και που την εκανε......γιατι στην αρχη λεει οτι το πηρε απο εξω και μετα απο λιγο οτι το επεστρεψε απο εκει που το πηρε ......σημερα που ειναι κυριακη......

φιλε μου μη με παρεξηγησεις αλλα μαλλον μας μπερδεψες λιγακι

Φιλε μου δεν κοροιδευω κανεναν τα εξηγω ολα ποιο πανω;)

Link to comment
Share on other sites

Το εδωσα γιατι ηθελα τα χρηματα:OΤελικα ξαναπηρα s3:happy:

 

Οχι το πηρα απο ενα τυπο στο αγγελιοπολης.Τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα οτι ειναι μαιμου.Και μου οτι δεν το ηξερε και να βρισκομασταν να μου εδινε τα λεφτα μου πισω και πηγα:)

 

Φιλε μου δεν κοροιδευω κανεναν τα εξηγω ολα ποιο πανω;)

 

Πολύ αμφιβάλω ότι δεν το ήξερε...

Απλά δεν ήθελε να ακουστεί πολύ γιατί θα το έχει κάνει επάγγελμα. Πιθανά θα έχει σπρώξει σε πολλούς τέτοιες μαϊμούδες...

Ελπίζω να κάνω λάθος....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω βάλει στο galaxy s3 i9300 την παρακάτω custom rom Omega AOKP v6.0 Jelly Bean Android 4.2.2. Είδα στο xda οτι βγήκε αναβάθμιση της. Η ερώτηση μου είναι πως κάνουμε αναβάθμιση μια custom rom; την περνάμε από πάνω με τον ίδιο τρόπο που κάναμε την custom rom, δηλαδή μπαίνουμε με recovery κάνουμε wipe data/factory reset και την κάνουμε install; η δεν χρειάζεται να κάνουμε wipe για να μην χάσουμε τα data μας;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω βάλει στο galaxy s3 i9300 την παρακάτω custom rom Omega AOKP v6.0 Jelly Bean Android 4.2.2. Είδα στο xda οτι βγήκε αναβάθμιση της. Η ερώτηση μου είναι πως κάνουμε αναβάθμιση μια custom rom; την περνάμε από πάνω με τον ίδιο τρόπο που κάναμε την custom rom, δηλαδή μπαίνουμε με recovery κάνουμε wipe data/factory reset και την κάνουμε install; η δεν χρειάζεται να κάνουμε wipe για να μην χάσουμε τα data μας;

Πολλές φορές o developer γράφει πως πρέπει να κάνεις update. Συνήθως και στις περισσότερες φορές δεν χρειάζεται να κάνεις wipe data για να περάσεις από μια έκδοση στην επόμενη. Στο παρελθόν που το είχα κάνει κάποιες φορές όμως αντιμετώπισα μικρό θεματακια οπότε από τότε κάνω full wipe, και data δηλαδή :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω βάλει στο galaxy s3 i9300 την παρακάτω custom rom Omega AOKP v6.0 Jelly Bean Android 4.2.2. Είδα στο xda οτι βγήκε αναβάθμιση της. Η ερώτηση μου είναι πως κάνουμε αναβάθμιση μια custom rom; την περνάμε από πάνω με τον ίδιο τρόπο που κάναμε την custom rom, δηλαδή μπαίνουμε με recovery κάνουμε wipe data/factory reset και την κάνουμε install; η δεν χρειάζεται να κάνουμε wipe για να μην χάσουμε τα data μας;

 

Απο την στιγμη που δεν εχει αλλαξει το firmware στην νεα εκδοση, θεωρητικα δεν χρειαζεται να κανεις full wipe.. στα threads της omega σου γραφει ο developer αν χρειαζεται να το κανεις ετσι ή αλλιως... οπως λεει κ ο ευθυμης πιο πανω, καλο ειναι να παρεις backup τις εφαρμογες, να κανεις factory reset, μετα να κανεις restore, αλλα οχι τα δεδομενα συστηματος, μονο τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους, για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω αν είναι ασφαλές για την συσκευή,ένα overclocking στα 1600Mhz.Θα επηρεάσει μακροχρόνια το τηλ ή θα του δημιουργήσει προβλήματα;Προς το παρόν δουλεύει άψογα στα 1600Mhz με perseus kernel.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω αν είναι ασφαλές για την συσκευή,ένα overclocking στα 1600Mhz.Θα επηρεάσει μακροχρόνια το τηλ ή θα του δημιουργήσει προβλήματα;Προς το παρόν δουλεύει άψογα στα 1600Mhz με perseus kernel.

 

Δεν εχεις κανενα προβλημα... απλα εχεις περισσοτερο battery drain, φυσιολογικο βεβαια... με τα ρευματα προσεξε λιγο, αν και ολες οι εφαρμογες που σου επιτρεπουν να πειραξεις ρευματα, αν κανεις κατι λαθος και κολλησει η συσκευη, κανει restart και επαναφερει τις προηγουμενες τιμες που δουλευαν σωστα... οποτε εισαι οκ, μην φοβασαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανενα προβλημα... απλα εχεις περισσοτερο battery drain, φυσιολογικο βεβαια... με τα ρευματα προσεξε λιγο, αν και ολες οι εφαρμογες που σου επιτρεπουν να πειραξεις ρευματα, αν κανεις κατι λαθος και κολλησει η συσκευη, κανει restart και επαναφερει τις προηγουμενες τιμες που δουλευαν σωστα... οποτε εισαι οκ, μην φοβασαι...

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου.Τα ρεύματα δεν τα πείραξα καθόλου.Απλώς αύξησα την συχνότητα στα 1600Mhz και δουλεύει πολύ καλά στην omega με perseus.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο μενου που λεει κινηση..εχει δοκιμασει κανεις να αποθηκευσει στιγμιοτυπο περνωντας την παλαμη του οπως λεει?σε μενα δεν πιανει..γινεται η οχι??
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
εχει παρατηρησει κανεις οταν μιλαει να εχει επιστροφη φωνης στο ακουστικο,μου το εκανε ελαχιστες φορες,λογικα θεμα δικτυου λενε. Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο μενου που λεει κινηση..εχει δοκιμασει κανεις να αποθηκευσει στιγμιοτυπο περνωντας την παλαμη του οπως λεει?σε μενα δεν πιανει..γινεται η οχι??

 

Φυσικα και δουλευει....εγω το κανω συνεχεια.....

Πρεπει να την ακουμπας ομως .....

στον αερα δεν πιανει.....

Εχεις καταλαβει ακριβως πως γινεται??

 

 

 

 

εχει παρατηρησει κανεις οταν μιλαει να εχει επιστροφη φωνης στο ακουστικο,μου το εκανε ελαχιστες φορες,λογικα θεμα δικτυου λενε.

 

Και δικτυου αλλα και εντασης ακουστικου του συνομιλιτη σου...

Γιατι αν το εχει πολυ δυνατα ο ηχος δεν μενει μονο στο αυτι του....αλλα φτανει και στο κατω μερος του τηλεφωνου που ειναι το μικροφωνο και ετσι ακους τον εαυτο σου....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο μενου που λεει κινηση..εχει δοκιμασει κανεις να αποθηκευσει στιγμιοτυπο περνωντας την παλαμη του οπως λεει?σε μενα δεν πιανει..γινεται η οχι??

 

Κ εμενα με δυσκολευε στην αρχη, θελει να βρεις τον τροπο... το ψιλοακουμπας με την παλαμη σερνοντας το χερι απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Φυσικα και δουλευει....εγω το κανω συνεχεια.....

Πρεπει να την ακουμπας ομως .....

στον αερα δεν πιανει.....

Εχεις καταλαβει ακριβως πως γινεται??

 

 

 

 

 

 

Και δικτυου αλλα και εντασης ακουστικου του συνομιλιτη σου...

Γιατι αν το εχει πολυ δυνατα ο ηχος δεν μενει μονο στο αυτι του....αλλα φτανει και στο κατω μερος του τηλεφωνου που ειναι το μικροφωνο και ετσι ακους τον εαυτο σου....

 

οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα συσκευη,σωστα?σου το εχει κανει κ σε εσενα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εδω και 3 μηνες περιπου εκανα root στο galaxy s3 μου... ηθελα να γυρισω στην stock rom αλλα χωρις πολλες γνωσεις πανω στο θεμα... τελικα σημερα το πρωι ενω προσπαθησα να βαλω την custom rom με odin κωλλησε και δεν ξεκιναγε... βγαζει στο μπλε ανθρωπακι και κανει ολη την ωρα restart και παλι τα ιδια... εβγαλα την μπαταρια και πατωντας το volume power kai menu button μου εβγαλε το μηνυμα που σου λεει να οτι ειναι επικυνδηνο να βαζεις αλλες rom αλλα κολλαει στο download... λογικα το εχω brickari αλλα δεν ξερω πως θα το κανω να δουλεψει παλι...

τελικα κατελιξα οτι ειμαι πολυ μεγαλος χακερ....

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα συσκευη,σωστα?σου το εχει κανει κ σε εσενα?

 

Οχι δεν ειναι προβλημα της συσκευης...

Εχω την εντυπωση οτι δεν μπορει να βγαλει τετοιο προβλημα η συσκευη..

Πιστευω οτι δεν μπορει να χαλασει κατι μεσα στο τηλεφωνο και το αποτελεσμα να ειναι να ακους τη φωνη σου....

Βεβαια δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος...δεν ειμαι και τεχνικος....

Και οσο για την απορια σου ...ναι το κανει και σε εμενα μερικες φορες....

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Οχι δεν ειναι προβλημα της συσκευης...

Εχω την εντυπωση οτι δεν μπορει να βγαλει τετοιο προβλημα η συσκευη..

Πιστευω οτι δεν μπορει να χαλασει κατι μεσα στο τηλεφωνο και το αποτελεσμα να ειναι να ακους τη φωνη σου....

Βεβαια δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος...δεν ειμαι και τεχνικος....

Και οσο για την απορια σου ...ναι το κανει και σε εμενα μερικες φορες....

 

να σαι καλα φιλε μου,σε ευχαριστω κ καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!περασα την εφαρμογή διαχείρηση Led στην οποια μπορώ να βάλω οποια αποχρωση χρώματος θελω στο Ledaki.πχ κιτρινο χρώμα στα μηνυματα,πορτοκαλί στης αναπάντητες!Η απορία μου ειναι δεν υπάρχει φοβος να καει το λεντάκι με τις περιεργες αποχρώσεις;Ξερω το τηλεφωνο απο μόνο του εχει μπλε φως στις ειδοποιησεις και κοκκινο οταν φορτιζει.Οι αλλες αποχρώσεις δεν καταστρέφουν την λάμπα;:(
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εδω και 3 μηνες περιπου εκανα root στο galaxy s3 μου... ηθελα να γυρισω στην stock rom αλλα χωρις πολλες γνωσεις πανω στο θεμα... τελικα σημερα το πρωι ενω προσπαθησα να βαλω την custom rom με odin κωλλησε και δεν ξεκιναγε... βγαζει στο μπλε ανθρωπακι και κανει ολη την ωρα restart και παλι τα ιδια... εβγαλα την μπαταρια και πατωντας το volume power kai menu button μου εβγαλε το μηνυμα που σου λεει να οτι ειναι επικυνδηνο να βαζεις αλλες rom αλλα κολλαει στο download... λογικα το εχω brickari αλλα δεν ξερω πως θα το κανω να δουλεψει παλι...

τελικα κατελιξα οτι ειμαι πολυ μεγαλος χακερ....

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...!!!!!

 

Μπορείς να μπεις σε download mode ή στο recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...