Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα!κοιταξε δεν βγαζω ποσοστα απο την ρομ !!Δοκιμασε να κανεις ενα megawipe , και υστερα wipe data/wipe cache/wipe dalvik Και fix permissions και περνα την ρομ παλι!επισης προσεχε τις ρυθμισεις εγκαταστασης!!!εχουν σημασια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα!κοιταξε δεν βγαζω ποσοστα απο την ρομ !!Δοκιμασε να κανεις ενα megawipe , και υστερα wipe data/wipe cache/wipe dalvik Και fix permissions και περνα την ρομ παλι!επισης προσεχε τις ρυθμισεις εγκαταστασης!!!εχουν σημασια...

Βρε, δεν σε παρεξήγησα ούτε καν το σκέφτηκα, είναι προφανές ότι κάτι συμβαίνει με την περίπτωσή μου και θα σκάσω αν δεν το βρω :lol:... Θα κάνω ότι μου είπες και ίσως λειτουργήσω και καμιά μέρα την ρομ χωρίς την εξωτερική sd, μπορεί και να ευθύνεται ποιος ξέρει.. Megawipe πως κάνω, τρέχω κάποιο script? Κάνει wipe τα πάντα? Φωτογραφίες και αρχεία? Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και εγώ stock based roms γιατί είναι πιο σταθερές και λειτουργικές από τις aosp/aokp και σε συνδυασμό με jelly bean domination και apex/nova launcher γραφικά είναι ίδιες με pure Android. Κάνω αυτήν την επιλογή γιατί θεωρώ ότι το splanner της Samsung είναι το καλύτερο ημερολόγιο που κυκλοφορεί και μου αρέσουν επίσης και χρησιμοποιώ τα motions. Επίσης η stock camera είναι μακράν η πιο γρήγορη και αξιόπιστη. Φοράω Ultimarom με siyah kernel overclocked στα 1.5 και η μπαταρία είναι ικανοποιητικη.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω εδω και καμια εβδομαδα με CM10.1 και πραγματικα ειναι πολυ καλη γρηγορη και ολα λειτουργουν σωστα. Δοκιμαστε την σε συνδυασμο με τον κερνελ που δινει ο TEMASEΚ παει σφαιρα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1797109

 

Σε αφήνει να κατεβάσεις τον κερνελ ξεχωριστά; Είναι το αρχείο userinit.sh.zip;

Link to comment
Share on other sites

Σε αφήνει να κατεβάσεις τον κερνελ ξεχωριστά; Είναι το αρχείο userinit.sh.zip;

Ναι τον κατεβαζεις απο εδω,

http://temasek.hopto.org/?dir=Samsung%20Galaxy%20S3%20-%20i9300/CM10.1/Temasek%20Kernel

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς με τα Ril τί παίζει; Είναι αλήθεια ότι άμα δεν είναι ίδια Ril και modem μπορεί να αντιμετωπίζεις προβλήματα με το σήμα και την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι φοβερη!ΠΡΟΣΕΧΕ τι θα επιλεξεις κατα την διαρκεια της εγκαταστασης την 2.3 βαλε εννοειται

 

+ 1 από μένα...... Πολύ καλή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε cm 10.1 , ποιον kernel Προτεινεται ? Επισης , απλα με ενα flash μεσω recovery "περνιέται" ;; Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

πάντα σε cm10.1 άφηνω το κέρνελ όπως ειναι,νομίζω δουλευει καλύτερα απο του yank

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.

Εφτιαξα μια εφαρμογη που προσθετει ενα πλαισιο σε ολα τα εικονιδια των εφαρμογων που ηδη εχετε, π.χ αν ειστε stock θα προσθεσει το πλαισιο στα stock εικονιδια... λειτουργει σε custom launcher..

Δοκιμασμενο σε Apex & Nova..

Ειναι .apk και το κανετε εγκατασταση απο το τηλεφωνο σας οπως ολα τα apk..

 

Motomoto_icon_pack.apk

 

http://imageshack.us/a/img715/8999/20130309200044.png http://imageshack.us/a/img713/1056/20130309200246.png http://imageshack.us/a/img13/494/20130309200227.png http://imageshack.us/a/img838/9127/20130309200216.png

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια cm based που να καει save απο καμερα στην sd;

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία σχόλια, χθες το βράδυ πέρασα cm 10.1. Αν και είχα κάποιες αμφιβολίες γιατί είχα στήσει το κιν. πάρα πολύ καλά χωρίς ροοτ και άλλες ρομ, έπαθα την πλάκα μου με την ταχύτητα. Όλα φαίνεται να λειτουργούν πολύ καλά εκτός από το ραδιόφωνο που απλά δε πέρασα την εφαρμογή. Έτσι θα έπρεπε να δουλεύει ένα κιν. αυτής της κατηγορίας. Ελπίζω να καταφέρω και να μείνω καιρό εδώ γιατί η αλήθεια είναι ότι δε νιώθω πολύ καλά όταν αρχίζω και πειράζω κάτι:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μετά από τα τελευταία posts σας ψήθηκα να περάσω την foxhound 2.3 έχει πολλές επιλογές όταν την περνάς και χάθηκα η αλήθεια είναι γιατί δεν ήξερα ακριβώς τι κάνει η κάθε μια και τι πρέπει να επιλέξω για καλύτερο. Όταν τελείωσα το install έχοντας κάνει και ποιο πριν mega wipe διαπίστωσα κάποια πολύ μικρά κολλήματα αλλά το κινητό πήγαινε πολύ γρήγορα σε γενικές γραμμές! Μόλις όμως πέρασα από titanium backup τα apps μου το κινητό πάει τα έπαιξε κολλούσε συνέχεια και λαγκαρε για ώρα τι restart να κάνω και fix permissions αλλά τίποτα… Σιγά σιγά όμως σαν να ηρέμησε δηλαδή δεν κάνει αυτά τα τρομερά κολλήματα αλλά κολαει ακομα δεν είναι καθολου smooth μερικές φορές. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως έκανα κάτι λάθος στις επιλογές που διάλεξα όταν την πέρασα; Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι επιλογές προτείνει θα το εκτιμούσα πολύ, επίσης ποια πιστεύετε ότι είναι οι ποιο stable rom;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η foxhound βασιζεται σε samsung rom ?

 

Ναι στην 4.1.2.

Απο χτες κι εγω με cm10.1 και λογικα αν δεν εχω σοβαρα bugs δεν ξαναγυρναω πισω(μεχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι χωρις εκπληξεις).Η ταχυτητα της σε τρελαινει.

Και την 4.2.1 leaked δοκιμασα αλλα δεν με επεισε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην 4.1.2.

Απο χτες κι εγω με cm10.1 και λογικα αν δεν εχω σοβαρα bugs δεν ξαναγυρναω πισω(μεχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι χωρις εκπληξεις).Η ταχυτητα της σε τρελαινει.

Και την 4.2.1 leaked δοκιμασα αλλα δεν με επεισε.

 

Και γω ετσι . Με χαλαει παρα πολυ το ραδιοφωνο που δεν εχει..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....εχει κανενας ευκαιρο λινκ για το ink effect σε XXELKC odex...????

Οσα βρηκα στους xda ειναι απο dropbox και μου λεει οτι ειναι deleted......:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά δεν έκατσε η foxhound στην συσκευή μου. Την πέρασα ξανά προχθές αλλά τώρα είχε ένα θέμα στο τρόπο που με άκουγαν οι άλλοι, σαν να ήταν ο ήχος από μέρους μου distorted.. Πέρασα τελικά την τελευταία Ω ώστε να είμαι σίγουρος και όλα καλά (πέρασα και Kalagas blue theme και ευχαριστιεμαι το εικαστικό αποτέλεσμα του φίλου Γιαννη) :)
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τρέχουν οι εξελίξεις :wacko:

 

Λίγο καιρό είχα να μπω και βλέπω τώρα για 1002 ρομς να μιλάτε :confused:

 

Επειδή είμαι σε νηπιακό στάδιο, ας κάνω μερικές χαζές ερωτήσεις (ψέματα λέω, το κάνω για να δοκιμάσω τις γνώσεις σας :lol:)

 

- αυτή η ΕΛΛ4 που έβαλα κάααποτε είναι πλέον "αρχαία" ε; να πάω σε ανώτερη; αξίζει;

- έκανα μόλις backup μέσω cwm, άρα ό,τι και να πάει στραβά μπορώ πάντα να γυρίσω πίσω, σωστά;

- έστω και αλλάζω ρομ, μετά πρέπει πάλι από την αρχή να τη στείσω ε; :(

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τρέχουν οι εξελίξεις :wacko:

 

Λίγο καιρό είχα να μπω και βλέπω τώρα για 1002 ρομς να μιλάτε :confused:

 

Επειδή είμαι σε νηπιακό στάδιο, ας κάνω μερικές χαζές ερωτήσεις (ψέματα λέω, το κάνω για να δοκιμάσω τις γνώσεις σας :lol:)

 

- αυτή η ΕΛΛ4 που έβαλα κάααποτε είναι πλέον "αρχαία" ε; να πάω σε ανώτερη; αξίζει;

- έκανα μόλις backup μέσω cwm, άρα ό,τι και να πάει στραβά μπορώ πάντα να γυρίσω πίσω, σωστά;

- έστω και αλλάζω ρομ, μετά πρέπει πάλι από την αρχή να τη στείσω ε; :(

 

Τα ξέρεις και μόνος σου:D, σε όλα Ναι

Link to comment
Share on other sites

Και γω ετσι . Με χαλαει παρα πολυ το ραδιοφωνο που δεν εχει..

 

Δεν σου δουλεύει το spirit fm; Εδω μια χαρά παίζει το ραδιόφωνο με CM10.1 .

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δουλεύει το spirit fm; Εδω μια χαρά παίζει το ραδιόφωνο με CM10.1 .

 

Που το βρισκω αυτο; :confused:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...