Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα Αυτο που λες και έσβησα όσα υπήρχαν.Το αποτέλεσμα όμως,δεν άλλαξε.Δεν έχω ήχο...

 

Καντου και ενα reboot .

Αν δεν βρεις αλλη λύση τότε ... factory reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια τεσταροντας το nexus μου με JB 4.1, και το S3 με 4.0.4 , με το τελευταιο update, η αποκριση που εχει το nexus στο ανοιγμα εφαρμογων ειναι διπλασια απο το S3, τωρα διπυρινος χρονισμενος 1.2MHZ με τετραπυρηνο 1.4MHZ, μου φαινεται πολυ κουφο. Στο S3 για σιγουρια μετα το τελευταιο update εκανα factory reset και το ξαναστησα. Εχεται να πειτε κατι για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τεσταροντας το nexus μου με JB 4.1, και το S3 με 4.0.4 , με το τελευταιο update, η αποκριση που εχει το nexus στο ανοιγμα εφαρμογων ειναι διπλασια απο το S3, τωρα διπυρινος χρονισμενος 1.2MHZ με τετραπυρηνο 1.4MHZ, μου φαινεται πολυ κουφο. Στο S3 για σιγουρια μετα το τελευταιο update εκανα factory reset και το ξαναστησα. Εχεται να πειτε κατι για αυτο;

 

Απλά έτσι που το έγραψες δεν κατάλαβα ποιο από τα 2 είναι πιο γρήγορο??!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι που το έγραψες δεν κατάλαβα ποιο από τα 2 είναι πιο γρήγορο??!!!

 

Το nexus και τα δυο με stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus και τα δυο με stock rom.

 

Γενικά αυτό δηλώνουν οι περισσότεροι χρήστες με nexus, ότι δηλαδή είναι πάρα πολύ γρήγορο με 4.1 και εδώ επιβεβαιωνεται ότι το hardware από μόνο του απλά δεν φτάνει αν το λογισμικό δεν ακολουθεί.. Οπότε μην σου φαίνεται περίεργο που είναι εμφανής η ταχύτατη απόκριση του nexus σε σχέση με το s3

Link to comment
Share on other sites

Το nexus και τα δυο με stock rom.

 

αφου λοιπον αυτη η διαφορα ταχυτητας υπερ του nexus οφειλετε στο jb τοτε δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει οταν μας τη δωσει επιτελους και στο s3

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καντου και ενα reboot .

Αν δεν βρεις αλλη λύση τότε ... factory reset

 

Το εκανα reboot,και επανηλθε,φανηκε η εικονα των ακουστικων,πανω ψηλα και αριστερα,και μολις το εβαλα στο ραδιο,επαιξε κανονικα με τα ακουστικα.

Ευχαριστω πολυ.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτό δηλώνουν οι περισσότεροι χρήστες με nexus, ότι δηλαδή είναι πάρα πολύ γρήγορο με 4.1 και εδώ επιβεβαιωνεται ότι το hardware από μόνο του απλά δεν φτάνει αν το λογισμικό δεν ακολουθεί.. Οπότε μην σου φαίνεται περίεργο που είναι εμφανής η ταχύτατη απόκριση του nexus σε σχέση με το s3

 

Μακαρι να εχεις δικιο φιλε efthimis31 γιατι η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα, πολυ απο τα κολληματα του S3, γιατι αυτη την στιγμη θεωρειται το καλυτερο smart phone της αγορας. Παντως πρεπει να ειναι μεγαλη η διαφορα της 4.0.4 με την JB 4.1.Ελπιζω να την δουμε συντομα στο S3.

Link to comment
Share on other sites

Kοιτωντας τα δεδομενα,διαπιστωσα οτι εχει γινει χρηση απο σαιτ που δεν τα ξερω καν.Πχ.

n-tv topnews 1.11MB

Λειτουργικο Αndroid 428ΚΒ

υπηρεσιες google 82KB

εφαρμογες που καταργηθηκαν 32ΚΒ

weather Main (Germany), 26KB

Xaρτες 18ΚΒ

Αναζητηση google 11KB

ChatON 1.3KB

μηχανη κειμενο σε ομιλια google 1.2KB

Τι μπορω να κανω για να μην υπαρχουν αυτα που δεν χρησιμοποιω;

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εχεις δικιο φιλε efthimis31 γιατι η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα, πολυ απο τα κολληματα του S3, γιατι αυτη την στιγμη θεωρειται το καλυτερο smart phone της αγορας. Παντως πρεπει να ειναι μεγαλη η διαφορα της 4.0.4 με την JB 4.1.Ελπιζω να την δουμε συντομα στο S3.

Δίκιο έχεις σε όλα και οφείλει η Samsung να την δώσει γρήγορα και προσεγμένα στο s3 αφού πιστεύω ότι θα δώσει άλλον "αερα" στην συσκευη.. Περιμένουμε λοιπόν να δούμε το πότε!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ubergizmo.com/2012/07/galaxy-s3-to-get-jelly-bean-soon-galaxy-s2-in-testing/

Μακάρι να είναι όπως γράφει , στο xda λένε πως είναι έγκυρο ... θα δούμε!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.. Απο σήμερα και εγώ κάτοχος του θηρίου :-)

Δεν άντεξα και το πήρα σε λευκό. Κουκλί πραγματικά.

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που δόθηκε το ics, λέω ότι είναι χάλια. Χαίρομαι που αποδεικνύεται και που ευτυχώς διορθώνεται με το JB.

Το S3 άλλα και το one x δεν δείχνουν την δύναμη τους εξ αιτίας του ics. Οποίος έχει Sii ας δοκιμάσει την τελευταία gingerbread και θα δει αμέσως την διαφορά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβληματακι

 

τις τελευταιες μερες μου ερχεται μια σπαστικη ειδοποιηση οτι κερδισα ενα iPad

 

πως μπορω να την απενεργοποιησω και απο που μου ερχεται;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι κ εγώ νέος κάτοχος της συσκευής . το θέμα που έχω είναι το εξής.

είναι branded συσκευή της cosmote. μόλις το πήρα τα στοιχεία του ήταν :

4.0.4

I9300BOLE5

I9300XXALE8

Μου έδωσε αναβάθμιση κ μετά τα στοιχεία ήταν:

4.0.4

I9300BOLF1

I9300XXBLFB

 

AP. I9300XXBLFB

CP. I9300BOLF1

CSC. I9300COSLF2

 

Θέλω να rootάρω την συσκευή μου,δεν μπορώ να βρω όμως το συγκεκριμένο firmware ώστε να το έχω ως backup αν συμβεί κάτι.

Τι μπορώ να κάνω; καμία ιδέα;

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι κ εγώ νέος κάτοχος της συσκευής . το θέμα που έχω είναι το εξής.

είναι branded συσκευή της cosmote. μόλις το πήρα τα στοιχεία του ήταν :

4.0.4

I9300BOLE5

I9300XXALE8

Μου έδωσε αναβάθμιση κ μετά τα στοιχεία ήταν:

4.0.4

I9300BOLF1

I9300XXBLFB

 

AP. I9300XXBLFB

CP. I9300BOLF1

CSC. I9300COSLF2

 

Θέλω να rootάρω την συσκευή μου,δεν μπορώ να βρω όμως το συγκεκριμένο firmware ώστε να το έχω ως backup αν συμβεί κάτι.

Τι μπορώ να κάνω; καμία ιδέα;

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ψάξε για κάποιο παλαιότερο firmware της cosmote.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για κάποιο παλαιότερο firmware της cosmote.

 

κοιταξα στο http://www.sammobile.com αλλα δεν εχει καποιο παλιο firmware cosmote.

εχει μονο απλα ''greece'' και ''greece vodafone''.

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που δόθηκε το ics, λέω ότι είναι χάλια. Χαίρομαι που αποδεικνύεται και που ευτυχώς διορθώνεται με το JB.

Το S3 άλλα και το one x δεν δείχνουν την δύναμη τους εξ αιτίας του ics. Οποίος έχει Sii ας δοκιμάσει την τελευταία gingerbread και θα δει αμέσως την διαφορά.

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε Τε σαλατ παρότι ξέρω ότι είσαι ένας από τους πιο έμπειρους και πιο προσεκτικούς χρήστες του φόρουμ,και ζυγίζεις πολύ προσεκτικά αυτά που λες πριν τα πεις.Είχα S II και τώρα Note.Προσωπικά έχω τελείως διαφορετική άποψη ,απλά το GB είχε ωριμάσει εξαιρετικά οσοναφορά τα mods αλλά ως στοκ κατάσταση και οι δυο ,μια χαρά είναι και η ICS kai με έναν εξαιρετικό browser.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που δόθηκε το ics, λέω ότι είναι χάλια. Χαίρομαι που αποδεικνύεται και που ευτυχώς διορθώνεται με το JB.

Το S3 άλλα και το one x δεν δείχνουν την δύναμη τους εξ αιτίας του ics. Οποίος έχει Sii ας δοκιμάσει την τελευταία gingerbread και θα δει αμέσως την διαφορά.

 

Συμφωνω απολυτα!! Το δειχνω εξαλου και στην υπογραφη μου εδω και καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτό είδα στο ics και το πρόλαβα από τις beta. Την επίσημη την έβαλα λίγο πριν το πουλήσω.

Το Siii για να γίνει όπως το θέλω χρειάζεται Nova, startup manager, και kernel που τρέχει στα 1800MHz:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτό είδα στο ics και το πρόλαβα από τις beta. Την επίσημη την έβαλα λίγο πριν το πουλήσω.

Το Siii για να γίνει όπως το θέλω χρειάζεται Nova, startup manager, και kernel που τρέχει στα 1800MHz:)

Ειναι κατι παρομοιο νομιζω με τις 2.2 που μας ειχαν δωσει τοτε στο S με τις οποιες σερνοταν στην κυριολεξια, και με την ελευση των 2.2.1 το κινητο εκτοξευθηκε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβληματακι

 

τις τελευταιες μερες μου ερχεται μια σπαστικη ειδοποιηση οτι κερδισα ενα iPad

 

πως μπορω να την απενεργοποιησω και απο που μου ερχεται;

 

Κάποια δωρεάν (ή κρακαρισμένη) εφαρμογή που έβαλες (πχ καποιο live wallpaper) μπορεί να σου έκανε τη ζημιά.

Θέλει λίγο ψάξιμο, υπάρχουν κάποια προγράμματα που βρίσκουν ποιο προγραμμα φταίει.

Ψάξε σε "airpush detector" ή τίποτα τέτοιο στο play store ή στο google για περισσότερες πληροφορίες

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι παρομοιο νομιζω με τις 2.2 που μας ειχαν δωσει τοτε στο S με τις οποιες σερνοταν στην κυριολεξια, και με την ελευση των 2.2.1 το κινητο εκτοξευθηκε.

 

Τώρα όμως είναι γενικό το φαινόμενο. Σε καμία συσκευη δεν είναι πιο γρήγορο. Συν η απαίσια διαχείριση ram. Δεν μπορει να έχω με τις ίδιες εφαρμογές στhn 2.3.7 340MB free ram μέσο όρο και κατευθείαν να πιέσω στα 200 με το ics χωρίς καμία βελτίωση στο multitasking μάλιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου είναι από T mobile.

AP: I9300XXALE8

CP: I9300BOLE5

CSC: I9300DTMLE3

 

Επειδή έχω το ίδιο ακριβώς firmware από την T mobile, με ποιό πρόγραμμα έκανες το unbrand? Και αν μπορείς να πεις και ποια stock rom πέρασες έπειτα, που είχες πρόβλημα με το update.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο αυτο που συμβαινει φιλε μου. Μετα την αναβαθμιση το συστημα ψαχνει για το στοκ recovery το οποιο δεν βρισκει γιατι οπως καταλαβαινω το εχεις ρουταρει με custom kernel και εχεις cwm recovery (διορθωσεμε αν κανω λαθος σε αυτο).Εχεις δυο επιλογες, η μια να ξαναφλασαρεις τη ρομ απο την αρχη για ερθει σε στοκ μορφη το recovery (εγω δεν θα το εκανα αυτο γιατι ο αλλος τροπος παρακατω ειναι αμεσος χωρις φασαριες) και η δευτερη επιλογη να φλασαρεις τον στοκ κερνελ που ειχε η ρομ σου. Μετα απο αυτο δεν θα σου ξαναβγαλει σφαλμα στο update.

 

Thanks a lot...

πλέον

AP: I9300XXBLFB

CP: I9300XXLFB

CSC: I9300EURBLG1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...