Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι φοβούνται μην πάθει τίποτα το home button δοκιμάστε την εφαρμογή swipe home button. Πολύ καλή και χρήσιμη αλλά λίγο σπαστική μερικές φορές στο πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα δεν εβγαλα ακρη αλαξα και ακινουρια καρτα sim και τιποτα εσεις εχετε προβλημα με το σημα?τι να κανω?το κιν το εχω μονο τρεις μερες να το παω servise η να ζητησω αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εβγαλα ακρη αλαξα και ακινουρια καρτα sim και τιποτα εσεις εχετε προβλημα με το σημα?τι να κανω?το κιν το εχω μονο τρεις μερες να το παω servise η να ζητησω αντικατασταση?

 

ξαναζητα αντικατασταση καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Καλησπέρα. Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος να μου πει. Έχω πάρει ένα φορτιστή με 2 Αμπερ και δουλεύει μια χαρά. Σημερα εντελώς τυχαία εβαλα το τηλ να φορτίσει κλειστό και δεν φορτιζε. Μετα εβαλα τον μανισιο φορτιστη και φορτιζε κανονικά. Δοκιμασα και κατι άλλους που ειχα με μισο αμπερ και φορτιζε παλι. Λετε να εχει καποια ασφαλεια και δεν φορτιζει κλειστο με μεγαλύτερο απο 1αμπερ φορτιστή; Το εχει αντιμετωπισει καποιος αυτο να μας πει αν και σε αυτον κανει το ιδιο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Καλησπέρα. Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος να μου πει. Έχω πάρει ένα φορτιστή με 2 Αμπερ και δουλεύει μια χαρά. Σημερα εντελώς τυχαία εβαλα το τηλ να φορτίσει κλειστό και δεν φορτιζε. Μετα εβαλα τον μανισιο φορτιστη και φορτιζε κανονικά. Δοκιμασα και κατι άλλους που ειχα με μισο αμπερ και φορτιζε παλι. Λετε να εχει καποια ασφαλεια και δεν φορτιζει κλειστο με μεγαλύτερο απο 1αμπερ φορτιστή; Το εχει αντιμετωπισει καποιος αυτο να μας πει αν και σε αυτον κανει το ιδιο;

 

Εγώ το φόρτιζα κανονικά με 1.2

Αν ο φορτιστής έχει αποσπώμενο καλώδιο, δοκίμασε να κάνεις τράμπα τα καλώδια με άλλον που δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φόρτιζα κανονικά με 1.2

Αν ο φορτιστής έχει αποσπώμενο καλώδιο, δοκίμασε να κάνεις τράμπα τα καλώδια με άλλον που δουλεύει.

 

Δοκιμασα αλλα τιποτα δουλευουν ολοι εκτος αυτου. Αλλα μονο κλειστο. Ανοιχτο δουλευει μια χαρα.Να επισημανω οτι εχω custom rom omega v47. Να παιζει ρολο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αλλα τιποτα δουλευουν ολοι εκτος αυτου. Αλλα μονο κλειστο. Ανοιχτο δουλευει μια χαρα.Να επισημανω οτι εχω custom rom omega v47. Να παιζει ρολο;

 

Aν έχεις αλλάξει κερνελ, δοκίμασε να βάλεις τον μαμά.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την omega 43.9 χτες και πήρα και backup το efs. σήμερα πήγα να επαναφέρω τη backup rom που είχα πάρει χτες πριν περάσω την omega αλλά μου βγάζει md5 mismatch. Έχω ξαναπεράσει το efs backup.Ξέρει κανείς τίποτα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχθες εκανα μια αναβαθμιση γυρω στα 76 μβ ξερει καποιος τι αλλαγεσ εχει φερει ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω Ελληνικό SSGSIII αγορασμένο από Γερμανό ήδη κάνω update μέσω KIES με το που συνέδεσα το κινητό μου έβγαλα Firmware Update. Όπως βλέπω αργεί αρκετά όμως .

 

Update στην 4.1.2. της cosmote ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταστραφεί το αρχείο του backup. Δεν είναι το σωστό δηλαδή.

 

του efs ή της Rom?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

σ'ευχαριστώ αλλά δεν δούλεψε. Δεν πειράζει .τα περασα με titaniumbackup.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Update στην 4.1.2. της cosmote ?

 

ελα ντε, δεν βγαζει τπτ στο δικο μου και ουτε εχω ξανακουσει να πηρε αναβαθμιση τα COS

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω έκανα μια αναβάθμιση που μου εβγαλε και ήταν 66mb... όσοι την κάνατε ξέρετε τι αλλαγές-βελτιώσεις έχει;

 

Ναι ρε παιδια βρηκε κανεις καμια αλλαγη η απλα χασαμε 10 λεπτα απο την ζωη μας?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες κολάει τρελά. Μη πως ξέρει κάποιος πως κάνουμε reset η hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες κολάει τρελά. Μη πως ξέρει κάποιος πως κάνουμε reset η hard reset;

 

Ρυθμίζεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας -> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

ή εναλλακτικά από recovery

 

1) απενεργοποιείς το κινητό

2) κρατάς πατημένα τα εξής κουμπιά (Volume up + Home Button + Lock Button) και τα τρία μαζί μέχρι να δεις ότι το κινητό ανοίγει

3) πλοηγείσαι στο menu που σου εμφανίζει με τα κουμπιά της έντασης και βρίσκεις το "factory reset" και πατάς το Lock Button για να το επιλέξεις.

4) μόλις τελειώσει, βρίσκεις το Reboot από το menu και το επιλέγεις με το Lock Button

 

 

Προσοχή! Θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου!

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο touchwiz? πάω να σβήσω μία περιττή σελίδα (home screen) και μου κολλάει...επίσης πας να σβήσεις μία συντόμευση εφαρμογής στο lock screen μέσα από τα settings και πάλι κολλάει...νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με τo τελευταίο update MG4... :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο touchwiz? πάω να σβήσω μία περιττή σελίδα (home screen) και μου κολλάει...επίσης πας να σβήσεις μία συντόμευση εφαρμογής στο lock screen μέσα από τα settings και πάλι κολλάει...νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με τo τελευταίο update MG4... :mad::mad:

 

Απο μενα δεν παιζει καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα. Μήπως δεν έκατσε καλά η ενημέρωση... και θέλει factory reset;
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

του έχω κάνει 3... :O

βέβαια μετά το reset παραμένει το firmware mg4...μήπως έχει περαστεί από την αρχή λάθος? αν ναι τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωσάρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...