Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε για την απάντηση Έχω παρατηρηση οτι αργεί μερικά δευτερόλεπτα να μπει στης επαφές οταν παταω το κουμπί επαφές συμβενει και σε σας αυτο για μονο σε μένα ; Γιατι στο iPhone μένει απευθείας

 

Ναι, ετσι ειναι στα samsung, δυστυχως... και στις επαφες, κ στα μηνυματα, κ στην εφαρμογη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια δυο ερωτησεις και εγω οταν τελειωνει μια κληση δεν ειναι αμμεση η ενεργοποιηση τησ οθονης ωστε να πατησω στην οθονη τερματιοσμο κλησης...συμβαινει σε ολους αυτο?

και δευτερον υπαρχει καποπιος φορτιστης με πιο μακρυ καλωδιο?μπορει καποιος να μου υποδειξει εναν απο τους πολλυς που εχει το eshop?

 

 

Εγω χρησιμοποιώ τον φορτιστή από το κινητό που πήρα στη γυναίκα μου (samsung) το οποίο είναι σε μάκρος καλωδίου όπως είχαμε συνηθίσει:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απάντηση Έχω παρατηρηση οτι αργεί μερικά δευτερόλεπτα να μπει στης επαφές οταν παταω το κουμπί επαφές συμβενει και σε σας αυτο για μονο σε μένα ; Γιατι στο iPhone μένει απευθείας

 

Βάλε το exdialer από το Google play και θα ανοίγουν ακαριαία και οι επαφές και το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ενεργοποιησα την εφαρμογη που ειναι για ατομα που εχουν προβλημα ορασης και δεν μπορω να επαναφερω το τηλ στην αρχικη του κατασταση,τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα δεν νομίζω ούτε εγω να εχει. Αλλα υπάρχει μια πιθανότητα να αργεί να φορτίσει αν είναι ''μικρός'' ο φορτιστής.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δυο ερωτησεις και εγω οταν τελειωνει μια κληση δεν ειναι αμμεση η ενεργοποιηση τησ οθονης ωστε να πατησω στην οθονη τερματιοσμο κλησης...συμβαινει σε ολους αυτο?

Ρύθμισε να κλείνει η κλήση από το power button. Εγώ αυτό έχω κάνει και σωθηκα :).

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εξοικονόμηση ενέργειας επηρεάζει αρκετά την απόδοση του κινητού.2 μέρες τώρα έβλεπα το κινητό να έχει lag και τελικά είχα ενεργοποιήσει κατά λάθος την εξοικονόμηση ενέργειας.μιλάμε για τεράστια διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φορτιστη απο sony Ericsson.. Θα δημιουργησω καποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με αυτο?

 

Απο τα λιγα που ξερω ειναι προτυμοτερο το καθε κινητο με τον φορτιστη του.. Αλλες αποδωσεις εχει ο καθε φορτιστης για το αντιστοιχο κινητο!! Εγω παντος δεν θα το ρισκαρα.. ειδικα σε κινητο 500 ευρω :P

 

@Dj_Foris

Δηλαδη προτεινεται να την εχουμε απενεργοποιημενη την εξοικονομηση?

Edited by SourTouki
Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό θα είναι οι φορτιστες να μην φορτίζουν την μπαταριά γρηγορότερα από το μαμά φορτιστή.

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον μαμά και του HTC Desire που έχω μονό όμως αν βάλω προέκταση στο καλώδιο USB (ο μαμά δεν φορτίζει με την προέκταση).

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω ειναι προτυμοτερο το καθε κινητο με τον φορτιστη του.. Αλλες αποδωσεις εχει ο καθε φορτιστης για το αντιστοιχο κινητο!! Εγω παντος δεν θα το ρισκαρα.. ειδικα σε κινητο 500 ευρω :P

 

@Dj_Foris

Δηλαδη προτεινεται να την εχουμε απενεργοποιημενη την εξοικονομηση?

 

Γενικά καλό θα είναι οι φορτιστες να μην φορτίζουν την μπαταριά γρηγορότερα από το μαμά φορτιστή.

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον μαμά και του HTC Desire που έχω μονό όμως αν βάλω προέκταση στο καλώδιο USB (ο μαμά δεν φορτίζει με την προέκταση).

To SIII έχει από μαμά σχετικά δυνατό φορτιστή (1000mA) και είναι σχετικά δύσκολο να βρείτε φορτιστή μεγαλύτερο ανάμεσα σε αυτούς από προηγούμενα τηλέφωνα.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το φορτίζετε με οποιοδήποτε (αξιόπιστο) φορτιστή έχετε που να είναι μέχρι εκεί (στα 1000mA).

Το δικό μου το φορτίζω κατά 90% με ένα παλιότερο LG. Κοντεύει χρόνο και δεν έχει "πέσει" καθόλου η μπαταρία.

Δεν θα πρότεινα, μόνο, τους no name φορτιστές, καθώς τα κυκλώματά τους δεν είναι αξιόπιστα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το note2 εχει 2000 ma το φορτισα μια φορα το s3 αλλα εκανε ακριβος τον ιδιο χρονο που κανει και με τον 1000 ma.πρεπει να εχει καποια προστασια και δεν το αφήνει να φορτισει πιο γρηγορα.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα μακρυτερο καλωδιο micro-usb μαρκας equip. ο μαμα φορτιστης δεν θα φορτιζει δηλαδη με αυτο το καλωδιο;

αν οχι να ελεγχω τα mA σε εναν φορτιστη; εχω εναν απο huawei ideos x5 φανταζομαι θα ειμαι οκ ε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το δικο μου εχει αριθμο κατασκευης JZO54K.I9300XXEMA2 απο οτι καταλαβαινω ειναι μαλλον απο σιγκαπουρη,βεβαια υπαρχει στο βιβλιαρακι της εγγυησης η ελλαδα?ισχυει η εγγυηση?ας πει καποιος που γνωριζει,ευχαριστω!!!

 

βεβαια το βιβλιαρακι χρησης οπως και το κουτι ειναι στα γαλλικα..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το exdialer από το Google play και θα ανοίγουν ακαριαία και οι επαφές και το τηλέφωνο.

 

Φίλε μου το έβαλα είναι πολυ καλο προγραματακι μπενη αμέσως όμως μήπως ξερης να μου πεις τη ρύθμισης θα κάνω ; Θέλω όταν ανοίγω την εφαρμογή μα μπενη αμέσως στης επαφές Τι πρεπει να ριθμισω ;; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω ειναι προτυμοτερο το καθε κινητο με τον φορτιστη του.. Αλλες αποδωσεις εχει ο καθε φορτιστης για το αντιστοιχο κινητο!! Εγω παντος δεν θα το ρισκαρα.. ειδικα σε κινητο 500 ευρω :P

 

Μια χαρά θα είναι το κινητό με όλους τους επώνυμους φορτιστές. Οι νόμοι της φυσικής δεν αλλάζουν όταν αλλάζουμε κινητό.

 

@Dj_Foris

Δηλαδη προτεινεται να την εχουμε απενεργοποιημενη την εξοικονομηση?

 

 

Προσωπικά, δοκίμασα μια φορά να το έχω στην εξοικονόμηση και δεν άντεξα πάνω από 2 λεπτά. Το κινητό σέρνεται ειλικρινά.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δοκίμασα μια φορά να το έχω στην εξοικονόμηση και δεν άντεξα πάνω από 2 λεπτά. Το κινητό σέρνεται ειλικρινά.

 

Απο εχθες που ειδα το ποστ σου να το λες το εχω βγαλει και εγω.. οντως μπορω να πω οτι παει πιο γρηγορα το κινητο και δεν εχει κολληματα ουτε και τρωι μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

παιδια προκειται να αγορασω ενα s3 μεταχειρισμενο και θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να κοιταξω κατα την αγορα περα απο γρατζουνιες και τετοια. υπαρχει καποιος κωδικος (*#....#*) για ελεγχο της συσκευης? επισης ποια η διαφορα του 4g μοντελου? εχει την ιδια υποστηριξη απο developers? επεξεργαστης, μνημη κτλ ειναι ιδια? ποιο ειναι καλυτερο? δεν με ενδιαφερει το 4g σαν δικτυο αλλα βρηκα ενα στην ιδια τιμη με το 3g γιαυτο ρωταω. ευχαριστω για τον χρονο σας... :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια προκειται να αγορασω ενα s3 μεταχειρισμενο και θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να κοιταξω κατα την αγορα περα απο γρατζουνιες και τετοια. υπαρχει καποιος κωδικος (*#....#*) για ελεγχο της συσκευης? επισης ποια η διαφορα του 4g μοντελου? εχει την ιδια υποστηριξη απο developers? επεξεργαστης, μνημη κτλ ειναι ιδια? ποιο ειναι καλυτερο? δεν με ενδιαφερει το 4g σαν δικτυο αλλα βρηκα ενα στην ιδια τιμη με το 3g γιαυτο ρωταω. ευχαριστω για τον χρονο σας... :)

 

Καταρχήν να έχει απόδειξη αγοράς για να είσαι καλυμμένος με την εγγύηση. Το 4g με το 3g νομίζω ότι διαφέρουν μόνο στη RAM. Το 4g έχει 2GB ram. Αν το βρήκες την ίδια τιμή πάρε το 4g.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχει απόδειξη αγοράς για να είσαι καλυμμένος με την εγγύηση. Το 4g με το 3g νομίζω ότι διαφέρουν μόνο στη RAM. Το 4g έχει 2GB ram. Αν το βρήκες την ίδια τιμή πάρε το 4g.

 

με το IMEI δεν φαινεται η εγγυηση? και σχετικα με το 4g το 1gb ραμ παραπανω ειναι καλο αλλα αναρωτιεμαι μηπως εχει διαφορες στην διαρκεια της μπαταριας ή κατι τετοιο. και επειδη εχω νεξους τωρα και εχω συνηθισει τα φλασαρισματα apo to xda φανταζομαι οτι το 4g δεν εχει τοσο πολυ υποστηριξη πως το 3g. ι9300 ειναι το 3g ε? τα αυτοκολλητακια για την υγρασια που βρισκονται? να προσεξω το burn effect της amoled ή δεν χρειαζεται?

Edited by eimai
Link to comment
Share on other sites

με το IMEI δεν φαινεται η εγγυηση? και σχετικα με το 4g το 1gb ραμ παραπανω ειναι καλο αλλα αναρωτιεμαι μηπως εχει διαφορες στην διαρκεια της μπαταριας ή κατι τετοιο. και επειδη εχω νεξους τωρα και εχω συνηθισει τα φλασαρισματα apo to xda φανταζομαι οτι το 4g δεν εχει τοσο πολυ υποστηριξη πως το 3g. ι9300 ειναι το 3g ε? τα αυτοκολλητακια για την υγρασια που βρισκονται? να προσεξω το burn effect της amoled ή δεν χρειαζεται?

 

i9300 ειναι το 3g. Λογικά με το IMEI φαίνεται η εγγύηση αλλά όταν εγώ όταν είχα πάρει μια φορά στην samsung στα κεντρικά μου είπαν ότι θέλουν απόδειξη για την εγγύηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να έχει απόδειξη αγοράς για να είσαι καλυμμένος με την εγγύηση. Το 4g με το 3g νομίζω ότι διαφέρουν μόνο στη RAM. Το 4g έχει 2GB ram. Αν το βρήκες την ίδια τιμή πάρε το 4g.

 

Συμφωνω με τον φιλο.. Αν ειναι ιδια η τιμη καλυτερα το 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Χθες το βραδυ το ειχα για φορτιση και μολις σηκωθηκα ειχε κολησει στο 73%. Ενω εδειχνε οτι φορτιζει δεν πηγαινε πανω απο 73%. Παιζει προβλημα με τον φορτιστη?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...