Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πεσ μας πως το άλλαξες να το αλλάξω κ εγώ :)

 

Aki είδα σε άλλο forum ότι το ζητούσες κι εσύ (είμαστε παλιοί γνωστοί από εποχές μήλων :D) ... Άσε πολύ κόπος και λίγη τύχη μέσω γνωστών πάντα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τωρα πηρα το κινητο και εχω αποριες λοιπον σημερα μου ηρθε μια ειδοποιηση απο το ημερολογιο για ενα συμβαν στην οθονη του κινητου ειχα για επιλογες ενα χ απο αριστερα και zzzz απο δεξια τι κανει η καθε επιλογη?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ισχύει η παρακάτω είδηση? edit ---> δείτε και εδώ, άλλη περίπτωση!!!

 

Του έσκασε στα χέρια το Samsung Galaxy S3

 

Κατασκευαστικά σφάλματα τα οποία μπορούσαν να προκαλέσουν τραυματισμό των κατόχων αποκαλύπτονται στα ολοκαίνουρια Samsung Galasy S3. Τελευταίο περιστατικό συνέβη στο Δουβλίνο.

 

http://www.sofokleousin.gr/thumbnail.php?file=galaxys3_blownup_694606190.jpg&size=summary_large

 

Όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες που ανέβασε ένας από τους πρώτους κατόχους του κινητού (ο οποίος ήταν και ο… τυχερός), η συσκευή έβγαλε φλόγα στο κάτω μέρος της και μετά εξερράγη, αφήνοντας ίχνη από τη φωτιά. Ο κάτοχος της συσκευής μένει στο Δουβλίνο και δήλωσε πως την ώρα που έγινε το περιστατικό, το είχε τοποθετήσει σε μία ειδική θήκη στο αυτοκίνητό του.

 

ΔΕΙΤΕ και εδώ , περισσότερες φωτογραφίες!!!:!:

 

Το κινητό συνέχισε να λειτουργεί ακόμη και μετά το περιστατικό, χωρίς ωστόσο να μπορεί να φορτίσει.

 

Edit H Samsung απάντησε αυτό : (που δείχνει πως γνωρίζει το πρόβλημα!!) """Samsung is aware of this issue and will begin investigating as soon as we receive the specific product in question.

 

"Once the investigation is complete, we will be able to provide further details on the situation. We are committed to providing our customers with the safest products possible and are looking at this seriously."""

 

πηγή

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ήδη πολλές φορές και υπάρχει και ως είδηση στο myphone.

Ας μην επανερχόμαστε σε θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ήδη πολλές φορές και υπάρχει και ως είδηση στο myphone.

Ας μην επανερχόμαστε σε θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί!

 

Ε καλά χαλάρωσε μεγάλε ..., έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου?

Ας το βάζατε στο τόπικ του Samsung galaxy s3 για να το ξέραμε!!

Τι δουλειά έχει η είδηση στο ""Συσκευές"" ?

Τέλος πάντων! Τι άλλη φορά θα ξεφυλλίσουμε τις 30.000 σελίδες για να ποστάρουμε κάτι!!:rolleyes:

... φιλικά!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Είμαι χαλαρός και απλά έκανα μία επισήμανση.

2) Το SIII είναι συσκευή και η συγκεκριμένη είδηση μπορεί να αφορά και άλλους εκτός από τους ήδη κατόχους του SIII.

3) Το θέμα είναι σχετικά καινούργιο και δε νομίζω να έχει ακόμα 30.000 σελίδες (μακάρι να φτάσει).

4) Το φιλικά στο τέλος του κειμένου σου δεν αναιρεί τον ειρωνικό τρόπο γραφής σου ούτε τη λέξη "μεγάλε" με την οποία με χαρακτήρισες! Θα σε παρακαλούσα λοιπόν στο μέλλον να είσαι πιο προσεκτικός.

 

Ευχαριστώ.

 

Κλείνει το Off Topic και συνεχίζουμε κανονικά!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε παιδιά πρωί πρωί κάνει και ζέστη, ψυχραιμία... ;)

 

Στα δικά μας!! Λοιπόν πήρα χθες το μπλε οπότε είναι λογικά από τις τελευταίες παρτίδες και λόγω χρώματος και παρατήρησα ότι η μπαταρία έχει πιο νορμάλ συμπεριφορά.. Δηλαδή δεν πέφτει μετά την φόρτιση. Και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό το update που πήραν κάποιοι διόρθωσε και αυτό.. Από την άλλη βέβαια ρουταρα και πέρασα Omega οπότε δεν ξέρω τελικά τι ισχυει

Link to comment
Share on other sites

για να ελεφρυνη λιγο το κλιμα.

 

παιδες μεσα στη συλλογη μου εμφανιζει και καποιες εικονες που δεν ειναι τοπικα αποθηκευμενες στη συσκευη μου. και δεν σβηνονται κιολας. πως τις διωχνω να μην εμφανιζονται;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην είναι αποθηκευμένες στην συσκευή. Για το πως να μην τις βλέπεις στη συλλογή κοίτα τα τελευταία μηνύματα στο "τροποποιήσεις".
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην είναι αποθηκευμένες στην συσκευή. Για το πως να μην τις βλέπεις στη συλλογή κοίτα τα τελευταία μηνύματα στο "τροποποιήσεις".

 

φιλε κοιτα την συλλογη μου. οι γκρι εικονες ειναι που δεν θελω να φαινονται. Ειναι απο το picasa. Τι ειναι αυτο; δεν εχω τετοιο πραμα εγω.

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε κοιτα την συλλογη μου. οι γκρι εικονες ειναι που δεν θελω να φαινονται. Ειναι απο το picasa. Τι ειναι αυτο; δεν εχω τετοιο πραμα εγω.

 

Πήγαινε σε κάθε εικόνα και επέλεξε με πλήκτρο μενού λεπτομέρειες να δεις σε ποια θέση βρίσκονται.. Στην συνέχεια δες τις τροποποιησεις και αν χρειαστεί προσθέτεις στον φάκελο ένα ".nomedia" αρχείο..

Ερώτηση, έχετε βάλει όλοι ζελατίνα στην οθόνη? Αρνούμαι να βάλω μ' αρέσει η αίσθηση..

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάθε εικόνα και επέλεξε με πλήκτρο μενού λεπτομέρειες να δεις σε ποια θέση βρίσκονται.. Στην συνέχεια δες τις τροποποιησεις και αν χρειαστεί προσθέτεις στον φάκελο ένα ".nomedia" αρχείο..

Ερώτηση, έχετε βάλει όλοι ζελατίνα στην οθόνη? Αρνούμαι να βάλω μ' αρέσει η αίσθηση..

 

το κανω και δε μου λεει την θεση τους. Λεει μονο τιτλο, ωρα, πλατος, υψος και μεγεθος εικονας. ειναι καποιες εικονες απο το προφιλ του fb, καποιες εικονες απο ενα blog μου παλιο του 2008.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε παιδιά πρωί πρωί κάνει και ζέστη, ψυχραιμία... ;)

 

Στα δικά μας!! Λοιπόν πήρα χθες το μπλε οπότε είναι λογικά από τις τελευταίες παρτίδες και λόγω χρώματος και παρατήρησα ότι η μπαταρία έχει πιο νορμάλ συμπεριφορά.. Δηλαδή δεν πέφτει μετά την φόρτιση. Και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό το update που πήραν κάποιοι διόρθωσε και αυτό.. Από την άλλη βέβαια ρουταρα και πέρασα Omega οπότε δεν ξέρω τελικά τι ισχυει

 

Εγκατεστησα το νεο update αλλα δεν ειδα καμμια ειδοποιό διαφορά.

Η μπαταρια με το που βγαλεις το φορτιστη μετα απο λιγη ωρα παει στο 99%. :confused:

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα "schedule" που να το ρυθμίζεις πότε να κλείνει και πότε να ανοίγει π.χ το bluetooth, το wifi κ.α ... ?

 

Δοκίμασα ένα που βρήκα στο market (power schedule) αλλά δεν μου δούλεψε ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

το κανω και δε μου λεει την θεση τους. Λεει μονο τιτλο, ωρα, πλατος, υψος και μεγεθος εικονας. ειναι καποιες εικονες απο το προφιλ του fb, καποιες εικονες απο ενα blog μου παλιο του 2008.

 

Μπες στο gmail σου, πάνω πάνω γράφει ημερολόγιο, drive, χάρτες ομάδες, φωτογραφίες κ.τ.λ. Κανε κλικ στο φωτογραφίες και διέγραψε αυτές που δεν χρειάζεσαι. Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά έτσι πρέπει να διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το νεο update αλλα δεν ειδα καμμια ειδοποιό διαφορά.

Η μπαταρια με το που βγαλεις το φορτιστη μετα απο λιγη ωρα παει στο 99%. :confused:

 

Ήλπιζα μήπως το διόρθωσαν με αυτό το update :(

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάθε εικόνα και επέλεξε με πλήκτρο μενού λεπτομέρειες να δεις σε ποια θέση βρίσκονται.. Στην συνέχεια δες τις τροποποιησεις και αν χρειαστεί προσθέτεις στον φάκελο ένα ".nomedia" αρχείο..

Ερώτηση, έχετε βάλει όλοι ζελατίνα στην οθόνη? Αρνούμαι να βάλω μ' αρέσει η αίσθηση..

Εγω δεν εχω βαλει και ουτε προκειται δεν αξιζει πιστευω αν το προσεχεις επαρκως πχ δεν το αφηνεις σε τσεπη με κερματα η' αλλα αιχμηρα αντικειμενα η' με την οθονη πχ σε τραπεζι η'οπουδηποτε ,ασε που θα χασεις την αισθηση και ισως χασεις ελαφρως σε ευκρινεια.

Εγκατεστησα το νεο update αλλα δεν ειδα καμμια ειδοποιό διαφορά.

Η μπαταρια με το που βγαλεις το φορτιστη μετα απο λιγη ωρα παει στο 99%. :confused:

 

Να μη σε ανησυχει η μπαταρια και το 99% σε ολους το κανει δεν ειναι προβλημα καθολου:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω και εγώ σήμερα το μπλε επιτέλους μετά από ΠΟΛΥ καιρό...

 

Γρήγορη ερώτηση:

Μπορώ να κάνω backup τα πάντα με το που θα το πάρω (πριν κάνω root και οτιδήποτε άλλο)?

Ή μόνο με nandroid μετά το root ουσιαστικά είναι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω και εγώ σήμερα το μπλε επιτέλους μετά από ΠΟΛΥ καιρό...

 

Γρήγορη ερώτηση:

Μπορώ να κάνω backup τα πάντα με το που θα το πάρω (πριν κάνω root και οτιδήποτε άλλο)?

Ή μόνο με nandroid μετά το root ουσιαστικά είναι το ίδιο?

 

Με το καλο να παραλαβεις.

Εννοεις να παρεις πληρη αντιγραφο της ρομ που θα εχει το κινητο? Αν εννοεις αυτο δυστυχως δεν γινεται χωρις ρουτ.Nandroid μετα το ρουτ, θα κανει αυτο που θελεις

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

προσπαθω να αποφυγω να εμφανιζεται το σπαστικο LED μπλε λαμπακι οταν αφορα καποια ειδοποιηση (μυνημα, mail κλπ).

ΑΛΛΑ παρ'οτι πηγα στις ρυθμησεις -> ενδειξη LED και το ξετσεκαρα, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ και μου αναβει και εχω "σπαστει".

μηπως πρεπει να κανω και κατι αλλο??

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

ειμαι καινούριος με τα android και θα ηθελα λιγη βοήθεια.

εχω ενα Galaxy s3 αν παρω καρτα sd πως θα περάσω μεσα τις φωτο και τις εφαρμογές στην καρτα?θα πρεπει να κανω root?

 

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

ειμαι καινούριος με τα android και θα ηθελα λιγη βοήθεια.

εχω ενα Galaxy s3 αν παρω καρτα sd πως θα περάσω μεσα τις φωτο και τις εφαρμογές στην καρτα?θα πρεπει να κανω root?

 

 

ευχαριστώ.

 

Δεν χρειάζεται.

αν εγκαταστήσεις Microsd θα σου βγάλει επιλογή η κάμερα να αποθηκεύσεις τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα.

Επίσης από το PC (για ευκολία) μπορείς να μετακινήσεις όλες τις φωτογραφίες σε όποια μνήμη θέλεις.

 

Οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται (ακόμα) στην εξωτερική. Είναι περιορισμός της Samsung. Ελπίζουμε στο μέλλον να το επιτρέψει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται.

αν εγκαταστήσεις Microsd θα σου βγάλει επιλογή η κάμερα να αποθηκεύσεις τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα.

Επίσης από το PC (για ευκολία) μπορείς να μετακινήσεις όλες τις φωτογραφίες σε όποια μνήμη θέλεις.

 

Οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται (ακόμα) στην εξωτερική. Είναι περιορισμός της Samsung. Ελπίζουμε στο μέλλον να το επιτρέψει.

 

ναι γ αυτ λεω μηπως θελει ροοτ για να το περάσω με καποια απο τα προγράμματα που εχεις οσον αφορα τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πως γίνεται να μου φορτώνει το κινητό στο PC όταν το συνδέω φωτογραφίες που έχω διαγράψει στο κινητό πριν το συνδέσω ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία πως γίνεται να μου φορτώνει το κινητό στο PC όταν το συνδέω φωτογραφίες που έχω διαγράψει στο κινητό πριν το συνδέσω ?

Μήπως εχεις βάλει να της ανεβάζει απο το dropbox αυτόματα μόλις της βγάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...