Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Βλεπω οτι βγηκε και για την Σουηδια η JB αντε να δουμε μπας και ξεκινησει για ολες τις χωρες σιγα σιγσ.

 

Άντε να δούμε γιατί έχει καθυστερήσει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε σε κάθε εικόνα και επέλεξε με πλήκτρο μενού λεπτομέρειες να δεις σε ποια θέση βρίσκονται.. Στην συνέχεια δες τις τροποποιησεις και αν χρειαστεί προσθέτεις στον φάκελο ένα ".nomedia" αρχείο..

 

ρε παιδια αυτο το ".nomedia" αρχειο ΔΕΝ μου δουλευει.

εγκατεστισα και το StudioKUMA nomedia αλλα και παλι φαινονται ολες οι εικονες.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε γιατί έχει καθυστερήσει

 

βαλτε την απλα με odin και ξεμπερδευεται.....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το ".nomedia" αρχειο ΔΕΝ μου δουλευει.

εγκατεστισα και το StudioKUMA nomedia αλλα και παλι φαινονται ολες οι εικονες.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

 

Διάβασε το faq σε παρακαλώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

βαλτε την απλα με odin και ξεμπερδευεται.....

 

Έχω mac,υπάρχει κάτι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω mac,υπάρχει κάτι?

 

Heimdall. Άλλος θεός, κάτω από τον Odin... :google:...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά,λοιπόν,ένας φίλος έχει ένα galaxy s3 το οποίο φορτίζει πλέον μόνο μέσω USB,η με εξτρά εξωτερικό φορτιστή τύπου zagg πού παίρνει κι αυτός usb.

Με κανονικό φορτιστή τίποτα.γιατί αυτό?

Επίσης αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με την θύρα δεν είναι τρελό να φορτίζει μόνο μέσω usb?κανονικά θα πρεπε να μην φορτίζει καθόλου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Heimdall. Άλλος θεός, κάτω από τον Odin... :Google:...

 

Και ποια η διαδικασία.κάποια βοήθεια?αποκλειστικά για Mac user όμως:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το faq σε παρακαλώ.

 

το εχω διαβασει και δεν βρηκα λυση, μου ξεφυγε κατι?

 

 

sorry, μου ειχε ξεφυγει το..."και το Media Storage"

και εχω κανει αμετρητα restart....

 

thk u

Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Το branded τι είναι? πως θα το ξέρω αυτο πριν το ανοίξω? με courier θα το παραλάβω. Έχει τύχει σε κάποιον απο blue phone να εinai branded???

 

Το branded σημαίνει ότι το κινητό είναι κλειδωμένο σε κάποιο τηλεφωνικό δίκτυο της χώρας της οποίας προέρχεται...Κοινώς εδώ στην Ελλάδα δεν θα δουλεύει σε Cosmote-Vodafone-Wind...Θα το ρωτήσεις αυτό πριν το παραγγείλεις,αλλά από skroutzo-μάγαζο δεν νομίζω να έχεις τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το να εχει χαλάσει ο φορτιστής δεν παιζει?

 

Ή το καλώδιό του να έχει πρόβλημα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει γιατί έχει αγοράσει και δεύτερό φορτιστή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια για τις απαντήσεις σας. Απο εβδομάδα θα το εχω λογικά . Ανυπομονώ. Βασικά ήθελα το iPhone το 5 και τώρα ουτε που θέλω να το βλέπω. βαρέθηκα να δίνω ένα σωρό λεφτα και να μην εχω τίποτα αν δεν κάνω jailbreak. Και μου αρέσει η μεγαλύτερη οθόνη του s3. Εξάλλου εγω το βάζω σε τσάντα. Όχι σε τσέπη. Χε χε. Και επιτέλους θα εχω και live wallpapers. Lol lol. E γυναικα είμαι. Μου αρέσουν αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει γιατί έχει αγοράσει και δεύτερό φορτιστή.

 

2ο φορτιστή επίσημο; για το s3; ή κάποιας άλλης συσκευής; αν δεν του δουλεύουν οι αυθεντικοί φορτιστές θέλει σέρβις. Αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια για τις απαντήσεις σας. Απο εβδομάδα θα το εχω λογικά . Ανυπομονώ. Βασικά ήθελα το iPhone το 5 και τώρα ουτε που θέλω να το βλέπω. βαρέθηκα να δίνω ένα σωρό λεφτα και να μην εχω τίποτα αν δεν κάνω jailbreak. Και μου αρέσει η μεγαλύτερη οθόνη του s3. Εξάλλου εγω το βάζω σε τσάντα. Όχι σε τσέπη. Χε χε. Και επιτέλους θα εχω και live wallpapers. Lol lol. E γυναικα είμαι. Μου αρέσουν αυτα.

Αν δεν είσαι η κοντή αδερφή της Madonna :p μια χαρά θα το έχεις και σε τσέπη μην σε ανησυχεί καθόλου το θέμα.. Η οθόνη είναι όλα τα λεφτά. Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν φέρει το expansys την Γιαπωνεζικη έκδοση με τα 2gb ram, δεν θα ισχύει η εγγύηση στην ελλαδα απο την στιγμη που δεν θα γίνει επίσημη εισαγωγη.

Για κάθε προβλημα θα πρεπει να αποστέλλεται στην expansys.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν φέρει το expansys την Γιαπωνεζικη έκδοση με τα 2gb ram, δεν θα ισχύει η εγγύηση στην ελλαδα απο την στιγμη που δεν θα γίνει επίσημη εισαγωγη.

Για κάθε προβλημα θα πρεπει να αποστέλλεται στην expansys.

Δεν παίζει να φέρει το expansys ασιατικό κινητό. Το θέμα είναι ότι θα φέρει το Ευρωπαϊκό LTE με τα 2gb, όταν βγει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζουν και πεφτουν καντηλια προς την Samsung...

... η κοροιδια εχει και τα ορια της.

 

http://www.sammobile.com/2012/10/15/samsung-owners-update-policy-for-samsungs-smartphones-and-tablets-is-one-big-fail/

 

Αλλο να σε βλεπει ως "πελατη"... κι αλλο ως "προβατο".

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζουν και πεφτουν καντηλια προς την Samsung...

... η κοροιδια εχει και τα ορια της.

 

http://www.sammobile.com/2012/10/15/samsung-owners-update-policy-for-samsungs-smartphones-and-tablets-is-one-big-fail/

 

Αλλο να σε βλεπει ως "πελατη"... κι αλλο ως "προβατο".

 

Καιρος ηταν! Τωρα το καταλαβαν; Προσωπικα μετα απο χρόνια συμβιωση με το Galaxy S, SII, GNote και τωρα με το GSIII εχω καταλαβει οτι η συγκεκριμενη εταιρια κοροιδευει τους πελατες της πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη και κυριως απο την σημαντικοτερη αντιπαλο της θεωρητικα βλεπε μηλοεταιρια. Γνωμη μου παντα. Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καιρος ηταν! Τωρα το καταλαβαν; Προσωπικα μετα απο χρόνια συμβιωση με το Galaxy S, SII, GNote και τωρα με το GSIII εχω καταλαβει οτι η συγκεκριμενη εταιρια κοροιδευει τους πελατες της πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη και κυριως απο την σημαντικοτερη αντιπαλο της θεωρητικα βλεπε μηλοεταιρια. Γνωμη μου παντα. Φιλικα

 

Μην λέμε μεγάλε κουβέντες....

Για παράδειγμα πριν 1.5 χρόνια αγόρασα το LG2X, με Froyo με την υπόσχεση σε 1-2 μήνες να πάρει GB. To πήρε (με bugs) μετά από 8 μήνες. Την ίδια περίοδο (Δεκέμβριο) υποσχέθηκαν ότι θα πάρει ICS το Q2. Μπήκαμε στο Q4 και ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

 

Το θέμα και η διαφορά είναι ότι το SIII δουλεύει άψογα από την αρχή. Η όποια βελτίωση είναι καλοδεχούμενη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το τηλέφωνο δεν είναι πλήρως λειτουργικό. Στο LG2X τα bug ακόμα και μετά από 1,5 χρόνια εξακολουθούν να υπάρχουν και να είναι πολύ εκνευριστικά.

Σε όποιο θέμα συσκευής (HTC - Sony - LG - Apple κλπ) και να μπείς θα δείς άπειρα τέτοια παράπονα. Άλλοτε δικαιολογημένα, άλλοτε όχι. Πληροφοριακά η Samsung αυτή την εποχή έχει τα λιγότερα με διαφορά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δν νομιζω οτι το gs3 δουλευει αψογα απο την αρχη εξ αιτιας του launcher redraw ( ειμαι φουλ στοκ ). Ειναι απαραδεκτο για μια τετοια συσκευη πολλων ευρω (παρολο που το κοστος κατασκευης της ειναι φθηνο) να ξαναφορτωνουν ολα τα widget και συντομευσεις τις περισσοτερες φορες που βγαινω απο καποια εφαρμογη. Ουτε στο one x με το βαρυτατο sense δεν γινοταν αυτο! Συμπερασμα; Η samsung εχει την πρωτια στα μισοτελειωμενα firmwares. Ανεκαθεν και στα κινητα samsung που ανεφερα παραπανω. Ενα φρεσκο παραδειγμα η πολωνικη jb, μεγα fail επισης και η σημερινη σουηδικη. Ενταξει για καποιον που δεν ενδιαφερεται μ αυτα δεν θα εχει προβλημα. Προσωπικα τα σκεφτομαι αλλιως...φιλικα παντα
Link to comment
Share on other sites

Καιρος ηταν! Τωρα το καταλαβαν; Προσωπικα μετα απο χρόνια συμβιωση με το Galaxy S, SII, GNote και τωρα με το GSIII εχω καταλαβει οτι η συγκεκριμενη εταιρια κοροιδευει τους πελατες της πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη και κυριως απο την σημαντικοτερη αντιπαλο της θεωρητικα βλεπε μηλοεταιρια. Γνωμη μου παντα. Φιλικα

Δεν θέλω να δικαιολογήσω την τακτικη τους απο την οποία φαίνεται καθαρά οτι υπάρχει σκοπιμότητα στην καθυστέρηση αφου η Πολωνικη δουλεύει άψογα παντου, αλλα οταν η htc δεν εχει δώσει ακόμα ούτε καν την δυνατότητα μέσω leaked να περάσουν το JB και εχει κυκλοφορήσει το HOX 2,5 μήνες πριν το Siii, ειναι καλύτερη η Samsung.

Βλέπουμε την Sony και την LG να βγάζουν συσκευες μέσα στον Σεπτέμβριο και να τις δίνουν με ics.

 

Αν είχε δώσει το JB αρχές Σεπτέμβρη κάποιοι ίσως δεν θα πήγαιναν στο note. Το ίδιο και η HTC. Αν είχε δώσει το JB κάποιοι θα το προτιμούσαν έναντι του HOX+ λόγο οτι πλέον το βρίσκεις 450€.

 

Βρίσκουν και τα κάνουν. Ελπίζω να πανε καλα τα WP8 για να τους αναγκάσουν να σταματήσουν αυτη την κοροϊδία.

Δυστυχώς δεν έχουμε επιλογές αφου τα nexus ειναι Σπαρτιατικα.

Φταίνε όλοι και η google περισσοτερο γιατι δεν αντιδρά αφου κανει την δουλεια της.

 

Η Πολωνικη ειναι μια χαρά που έχεις εντοπίσει προβλημα?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Πολωνικη ειναι μια χαρά που έχεις εντοπίσει προβλημα?

 

Σε μένα τουλάχιστον έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε deep sleep. Στο 8ωρο του ύπνου, με όλα αναμμένα χάνει 17-19% αντί για κάτω από 10% που έχανε η ICS. Μικρή διαφορά και τα + της είναι πολλά περισσότερα. Πχ τα redraw του TW έχουν εξαφανιστεί κατά 95%.

 

Το σημαντικό είναι ότι είναι 100% λειτουργικό, δουλεύουν όλα χωρίς να κάνουν λαγκαρίσματα ακόμα και μετά από πολλές μέρες χρήση. Αυτή τη στιγμή είναι στις 240+ώρες χωρίς restart και δουλεύει σαν να ξεκίνησε πρίν μία ώρα. Και με πολύ βαριά χρήση, nav, hdmi out, κάμερα, video, τα "πάντα όλα" ανοιχτά, youtube over 3G κλπ. Η σταθερότητά του είναι εντυπωσιακή. Μόνο με iphone μπορεί να συγκριθεί (από όσα έχω δοκιμάσει), άντε και με τα series 40! Ακόμα και το WP7.5 δεν είναι τοσο σταθερά (από το lumia 800 που έχω)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία την οθόνη πως την τραβάμε (screenshot)? Γίνετε?

πάτα power + κεντρικό πλήκτρο.

το γράφει στο εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής

ψαξε να το βρείς στα widget μεσα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...