Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχουμε πει και παλιότερα. Είναι το μοντέλο I9305 με την LTE υποστήριξη και τα 2GB RAM.

Λέγεται ότι θα κυκλοφορήσει σε όλη την Ευρώπη αλλά νομίζω πως δεν υπάρχουν ακόμα ημερομηνίες διάθεσης σε κάθε χώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει διαπιστωσει καποιος κολληματα λογο του 1GB μνημης ; Γιατι σας βλεπω σαν πιανει τρελα για τα 2GB .

 

Να ξερω δηλαδη τι να περιμενω...:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωσει καποιος κολληματα λογο του 1GB μνημης ; Γιατι σας βλεπω σαν πιανει τρελα για τα 2GB .

 

Να ξερω δηλαδη τι να περιμενω...:D

 

Οχι μια χαρά πάει το τηλέφωνο απλά τα 2gb ram ειναι ποιο πολλά υποσχόμενο μελλοντικα..:)

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρά πάει το τηλέφωνο απλά τα 2gb ram ειναι ποιο πολλά υποσχόμενο μελλοντικα..:)

 

Ενταξει μωρε λες και θα το κρατησουμε για παντα !! ΠΑνω απο 3μηνο δεν εχω κρατησει κανενα οποτε..

 

Εως τοτε θα εχουν βγει καινουρια " τερατακια" :D

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μωρε λες και θα κρατησουμε για παντα !!

 

+1000 αλλά για κάποιους που θέλουν τηλέφωνο για 1-2 χρόνια είναι σημαντικό.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μωρε λες και θα κρατησουμε για παντα !! ΠΑνω απο 3μηνο δεν εχω κρατησει κανενα οποτε..

 

Εως τοτε θα εχουν βγει καινουρια " τερατακια" :D

Η αλήθεια είναι ότι με τα 2GB ram έχει μια άνεση το τηλέφωνο και δείχνει να μην "στολαρει" πουθενά και για κανένα λόγο.. Τουλαχιστον αυτά βλέπω με ίδιο επεξεργαστή (ναι ναι ξέρω, σχεδόν ιδιο) ,ανάλυση οθόνης, εφαρμογές, tw, κτλ κτλ στο note2.. Από την άλλη ίσως απλά λόγω διαφοράς κάποιων μηνών του s3 σε σχέση με το note2 να έφτιαξαν ότι έπρεπε. Για μένα το s3 είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο τηλέφωνο και αν δεν είχα το μικρόβιο του note θα του κρατούσα και θα ήμουν και πάρα πολύ ευχαριστημένος.. Σε όλα του πολύ καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με τα 2GB ram έχει μια άνεση το τηλέφωνο και δείχνει να μην "στολαρει" πουθενά και για κανένα λόγο.. Τουλαχιστον αυτά βλέπω με ίδιο επεξεργαστή (ναι ναι ξέρω, σχεδόν ιδιο) ,ανάλυση οθόνης, εφαρμογές, tw, κτλ κτλ στο note2.. Από την άλλη ίσως απλά λόγω διαφοράς κάποιων μηνών του s3 σε σχέση με το note2 να έφτιαξαν ότι έπρεπε. Για μένα το s3 είναι ένα πολύ ολοκληρωμένο τηλέφωνο και αν δεν είχα το μικρόβιο του note θα του κρατούσα και θα ήμουν και πάρα πολύ ευχαριστημένος.. Σε όλα του πολύ καλό!!

 

Δηλαδη υπαρχει οντος διαφορα ε ;; Μαλιστα..Ενταξει προς το παρων εμενα με καλυπτει το s3 παει πολυ καλα.

 

Παιδια στο quadrant τι score πρεπει να βγαζει ; Το δικο μου γυρω στις 5,500 χιλιαδες. Οσο για το Note..Ενταξει ειναι πολυ μεγαλο ( ειχα το 1) για να το παιρνω στη δουλεια-για tablet μου κανει μια χαρα παντως ! Αλλα απο την στιγμη που εβγαλαν κατι αναμεσα σε tablet και τηλεφωνο ( δηλαδη S 3 ) δεν μου χρειαζεται ! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση γιατί όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν σβήνει η οθόνη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση γιατί όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν σβήνει η οθόνη?

 

Πρέπει να σβήνει, εκτός αν δεν το φέρνεις στο αυτί σου. Κάποια εφάρμογή φταίει. Παλιότερα αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί το πρόβλημα αυτό από κάποιον σε σχέση με το viber ή κάτι τέτοιο...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σβήνει, εκτός αν δεν το φέρνεις στο αυτί σου. Κάποια εφάρμογή φταίει. Παλιότερα αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί το πρόβλημα αυτό από κάποιον σε σχέση με το viber ή κάτι τέτοιο...

 

Δεν σβήνει δυστυχώς.

Λες το viber να δημιουργεί πρόβλημα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνει δυστυχώς.

Λες το viber να δημιουργεί πρόβλημα?

 

Δε θυμάμαι αν ήταν αυτό σίγουρα. Δεν έχεις παρά να το βγάλεις και να το δοκιμάσεις :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν ήταν αυτό σίγουρα. Δεν έχεις παρά να το βγάλεις και να το δοκιμάσεις :)

 

Το έβγαλα αλλά τα ίδια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν ήταν αυτό σίγουρα. Δεν έχεις παρά να το βγάλεις και να το δοκιμάσεις :)

Το viber απλά άφηνε το proximity sensor ανοιχτό αλλά δεν δημιουργούσε άλλο θέμα σε κλήσεις (κι αυτό πάλι έπρεπε να είσαι σε σκοτάδι να το δεις). Διόρθωσε το πρόβλημα με update μετά από 2 μέρες.. Το θυμάμαι γιατί εγώ είχα αναφέρει το θέμα. Τώρα για το πρόβλημα του ταξιδιώτη δείχνει σαν να μην λειτουργεί καλά ή καθόλου το proximity sensor

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα αλλά τα ίδια

 

Εχεις τικαρει το Αυτόματη απενεργοποίηση οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσεων??

Εχει αναφερθεί απο κάποιους οτι το Google Voice δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα κλείνοντας και κάνοντας restart φτιάχνει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωσει καποιος κολληματα λογο του 1GB μνημης ; Γιατι σας βλεπω σαν πιανει τρελα για τα 2GB .

 

Να ξερω δηλαδη τι να περιμενω...:D

 

Ουσιαστικα το θέμα των 2gb ram ειναι ψυχολογικό.

Αν είχαν φροντίσει τον dialer και τις επαφές να μην κλείνουν όπως γίνεται με αυτούς που βρίσκουμε στο market, δεν θα είχε καμία σημασία.

Σε καθημερινή φυσιολογική χρήση smartphone, δεν αντιμετωπίσω κανένα προβλημα.

Ούτε ίχνος lag κλπ.

Εγω όπως έχω στήσει την συσκευη μου με την Πολωνικη, δεν με απασχολει πλέον.

Μάλιστα σκέπτομαι να κράτησω το Siii μεχρι να βγει κάποια συσκευη που θα αξίζει πραγματικα και θα καλύπτει κατα μεγάλο ποσοστο όσα θέλω.

Αν συνεχίσω με android δεν πρόκειται να ξανα αγοράσω συσκευη πριν περάσουν 3 μήνες απο την κυκλοφορία της. Συμφέρει πολυ αφου οι τιμές έρχονται εκει που θα έπρεπε να ειναι απο την αρχη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει jb στο s3 έχετε το future που έχει το νέο note όταν τραβάει video που μπορείς να κάνεις pause και όχι μόνο stop και να συνεχίσει κανονικά να τραβάει το ίδιο βίντεο μετά από λίγο πράγμα πολύ χρήσιμο μερικές φορές

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα το θέμα των 2gb ram ειναι ψυχολογικό.

Αν είχαν φροντίσει τον dialer και τις επαφές να μην κλείνουν όπως γίνεται με αυτούς που βρίσκουμε στο market, δεν θα είχε καμία σημασία.

Σε καθημερινή φυσιολογική χρήση smartphone, δεν αντιμετωπίσω κανένα προβλημα.

Ούτε ίχνος lag κλπ.

Εγω όπως έχω στήσει την συσκευη μου με την Πολωνικη, δεν με απασχολει πλέον.

Μάλιστα σκέπτομαι να κράτησω το Siii μεχρι να βγει κάποια συσκευη που θα αξίζει πραγματικα και θα καλύπτει κατα μεγάλο ποσοστο όσα θέλω.

Αν συνεχίσω με android δεν πρόκειται να ξανα αγοράσω συσκευη πριν περάσουν 3 μήνες απο την κυκλοφορία της. Συμφέρει πολυ αφου οι τιμές έρχονται εκει που θα έπρεπε να ειναι απο την αρχη.

 

Αχμ..τι εννοεις φιλε " να μην κλεινει ο dialer " ;;; Δεν καταλαβα .

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τικαρει το Αυτόματη απενεργοποίηση οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσεων??

Εχει αναφερθεί απο κάποιους οτι το Google Voice δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα κλείνοντας και κάνοντας restart φτιάχνει

 

Πως γίνεται αυτό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό?

Το Αυτόματη απενεργοποίηση οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσεων βρίσκεται στης ρυθμίσεις κλήσεων .

Για το google voice κοίταξε στις εφαρμογές για voice ,πριν το απενεργοποίησης δοκίμασε με ενα restart στο τηλεφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. εχει δωσει η sumsung στην πωλωνια την 4.1.1 απο τις 24 του σεπτεμβριου και απο εκει και επειτα τιποτα αλλο πουθενα. τι ακριβως κανει ? δεν εχετε απορια ? εκανε τους πωλωνους testers της jb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει jb στο s3 έχετε το future που έχει το νέο note όταν τραβάει video που μπορείς να κάνεις pause και όχι μόνο stop και να συνεχίσει κανονικά να τραβάει το ίδιο βίντεο μετά από λίγο πράγμα πολύ χρήσιμο μερικές φορές

Ναι την εχει Μανο.

Αχμ..τι εννοεις φιλε " να μην κλεινει ο dialer " ;;; Δεν καταλαβα .

 

Ο dialer αν ανοίξεις πολλές εφαρμογές κλείνει για να δώσει την ram σε άλλες εφαρμογές που την χρειάζονται. Οπότε αν τον χρειαστείς καθυστερεί 2δευτερολεπτ; να ανοίξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχει Μανο.

 

Οπότε είναι future της jb μαλιστα..

Επίσης Κώστα έχει την προβολή που έχω στο note στις εικόνες δλδ να τις παρουσιάζει σε σπιράλ κ.α.?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω το Galaxy S3 με jb!!! Η διαφορα ειναι οτι ειναι το Ιαπωνικο s3 με τα χαρακτηριστικα του Galaxy-note2. Δειτε το video που ανεβασε απο παρουσιαση η σαμμυ σημερα στην επισημη σελιδα της---->

 

http://www.sammobile.com/2012/10/13/galaxy-siii-alpha-japanese-version-has-multi-view/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχει και το software του note2 απο οτι ειδα.Αντε ωραία να έχουμε κατι να περιμένουμε απο το XDA. Έστω και με 1gb λιγότερο δεν πιστεύω να έχουμε θεμα στο πορτ.Απο την άλλη άκουσα ότι η Samsung θα το δώσει κανονικά στο jelly Bean,για να δούμε... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Βλεπω οτι βγηκε και για την Σουηδια η JB αντε να δουμε μπας και ξεκινησει για ολες τις χωρες σιγα σιγσ.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...