Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το φιλο πιο πανω απλα να πω να παει σε S3.Σε καμμια περιπτωση δεν ειναι απροβληματιστο το λειτουργικο του σε σχεση με το iOS αλλα απο κει και περα εχεις απεριοριστες δυνατοτητες να παιξεις.Και αν το στησεις καλα απλα σε τρελλαινει το τηλεφωνο!

Εγω φιλε μου εδωσα το 4ρι στη συζυγο και δεν το πουλησα.Οποτε αν ποτε μου ερχεται η καψα για iphone υπαρχει!Για ψυχολογικους λογους ειναι πολυ καλο!:lol:

Σημερα εγκατεστησα την omega.

Το κακο ειναι οτι ακομα ο ασσος (1) παραμενει στο τηλεφωνακι μου σαν να εχω αναπαντητη.Δεν λεει να φυγει το ρημαδι!Αν καποιος εχει καμμια καλη ιδεα ας μου την πει πως φευγει.

Καποιο αξιοπιστο προγραμμα ωστε απ την κεντρικη οθονη να κανω απευθειας αναζητηση στις εφαρμογες οπως στο iphone υπαρχει και ποιο ειναι?

Ευχαριστω ολα τα παιδια και ειδικα τον φιλο ampelift που με εχει βοηθησει απιστευτα!

 

Αν γράψεις την εφαρμογή στο google search δεν σου την βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καντε λιγο το εξης. Μπειτε στο google play και πατε σε οποιαδηποτε εφαρμογη ή παιχνιδι και οταν ανοιξει και φορτωνει τις φωτογραφιες απο την εφαρμογη αυτες αναβοσβηνουν; και μετα σταματανε;
TCe
Link to comment
Share on other sites

Αν γράψεις την εφαρμογή στο google search δεν σου την βγάζει?

 

Χαζομαρα μου απλα επειδη στο s1 ειχα κατεβασει ξεχωρη εφαρμογη ελεγα οτι θελει και εδω.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα !

 

Με λένε Γιάννη και είμαι ένας ακόμη ευτυχής κάτοχος του S3 Bleue γερμανικό της Τ mobile εδώ και 2 μήνες :D

Σας διαβάζω ανελλιπώς εδώ και μήνες τόσο για να μάθω πιο είναι το καλύτερο κινητό για τις ανάγκες μου ( προερχόμενος από το NOKIA E 72 ) μου όσο και για προβλήματα που αντιμετώπισα στην αρχική του χρήση.

Οι περισσότεροι πραγματικά συμπεριφέρεστε ως επαγγελματίες και εύχομαι να το :Oσυνεχίσετε :)

 

Όσον αφορά το θέμα του φίλου μας με τον ασσο εγώ το λύνω με το πάω μπαίνoντας από το hard button στην διαχείριση εφαρμογών και να κάνω διαγραφή της μνήμης cash !( εάν και νομίζω ότι έχει απαντηθεί! )

Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής γιατί μετά από την τελευταία αναβάθμιση η AP ( I9300 XXBLH3 ) διαφέρει από την CP ( I9300 BOBLH2 ) και ενημερωτικά το CSC ( I9300 DTM LH2 ) ;

Γιάννης : Samsung Galaxy S3 16 GB blue :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτό το πρόβλημα,είναι φυσιολογικό? υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα 150 χλμ πλοήγησης με το google maps και την φωνητική του πλογηση.

Η δορυφορική απεικόνιση είναι όλα τα λεφτά. Χρειάζεται βέβαια δυνατο πακέτο data αλλα βοηθά παρα πολυ δύσκολα.

Οι διαδρομές πολυ καλύτερες απο των NDrive και Sygic που χρησιμοποιω στην χώρα που βρίσκομαι.

Για οικονομία στα data το γυρναω σε δορυφορική απεικόνιση όταν είναι απαραίτητο.

Οι φωνητικές οδηγίες στον σωστο χρόνο όχι ελληνικά βέβαια. Και προ πάντως ενημερωμένο με όλα τα σημεία ενδιαφέροντος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτό το πρόβλημα,είναι φυσιολογικό? υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί?

 

Είναι ένα πρόβλημα του tw launcher που έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ.

Στις εκδόσεις jelly bean που δοκιμάζουμε υπάρχει βελτίωση.

Η μόνες λύσεις τώρα είναι να αλλάξεις launcher (κατά προτίμηση nova,apex) ή να ζήσεις με αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για το email φιλε μου δεν γνωρίζω .

Όσον αφορά το wallpaper αν δεν έχεις κάποιον launcher (nova -apex) που έχουν αυτήν τη δυνατότητα τοτε χρησιμοποίησε το Wallpaper Wizardrii™ απο το play .

 

 

Ευχαριστώ!! για το email το ψάχνω καιρό τώρα αλλα δεν μπορώ να βρω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα 150 χλμ πλοήγησης με το google maps και την φωνητική του πλογηση.

Η δορυφορική απεικόνιση είναι όλα τα λεφτά. Χρειάζεται βέβαια δυνατο πακέτο data αλλα βοηθά παρα πολυ δύσκολα.

Οι διαδρομές πολυ καλύτερες απο των NDrive και Sygic που χρησιμοποιω στην χώρα που βρίσκομαι.

Για οικονομία στα data το γυρναω σε δορυφορική απεικόνιση όταν είναι απαραίτητο.

Οι φωνητικές οδηγίες στον σωστο χρόνο όχι ελληνικά βέβαια. Και προ πάντως ενημερωμένο με όλα τα σημεία ενδιαφέροντος.

 

Στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.φίλος έχει το s3 κι εδώ και κάποιες μέρες δεν φορτίζει με τον φορτιστή.

Και να φορτίσει φορτίζει για λίγο.

Πήγε και πήρε δεύτερό φορτιστή,στην αρχή όλα καλά,τώρα τα ίδια.

Το φορτίζει μέσω USB η ενός επιτραπέζιου φορτιστή πάλι με usb,τι να συμβαίνει?

 

Κάποια βοήθεια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια?

 

Επειδή δεν κατάλαβα. Δεν το φορτίζει με τον φορτιστή που είχε μέσα η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα. Δεν το φορτίζει με τον φορτιστή που είχε μέσα η συσκευή?

 

Ούτε με τον φορτιστή ούτε και με άλλον φορτιστή samsung....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με τον φορτιστή ούτε και με άλλον φορτιστή samsung....

 

Έχει πρόβλημα το usb port... service.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το usb port... service.

 

Μάλιστα....άραγε χρειάζεται πολύ χρόνο να μείνει στο σέρβις?

Και γιατί φορτίζει με usb από τον υπολογιστή η από έναν φορητό φορτιστή της zagg?

Κανονικά δε θα πρεπε να υπήρχε θέμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα....άραγε χρειάζεται πολύ χρόνο να μείνει στο σέρβις?

Και γιατί φορτίζει με usb από τον υπολογιστή η από έναν φορητό φορτιστή της zagg?

Κανονικά δε θα πρεπε να υπήρχε θέμα?

Εδώ είσαι... είναι στο Χαϊδάρι και έχουν πολύ κάλο σέρβις κ γρήγορο - SMARTEC Α.Ε.

http://imageshack.us/a/img208/5643/201209160711371.jpg

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι... είναι στο Χαϊδάρι και έχουν πολύ κάλο σέρβις κ γρήγορο - SMARTEC Α.Ε.

http://imageshack.us/a/img208/5643/201209160711371.jpg

Το καλο ειναι οτι και το σπιτι και το γραφειο μου απεχουν 200 μετρα απ το service :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μια περίοδο στο sgs2 μου συνέβαινε όταν έβαζα το κινητό στη φόρτιση, μια να φορτίζει και μια όχι, κι ενώ ήμουν σίγουρος ότι ήθελα service, πέρασα ξανά τη rom και το πρόβλημα διορθώθηκε.
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Αν και ολιγο off topic.Απο σημερα το πρωι η εφαρμογη gmail κρασαρει τοσο στο s3 οσο και στο note.Το s3 με jb και το note με ics official γερμανικη.Το περιεργο ειναι οτι στο gnexus της γυναικας μου παιζει μια χαρα.Μπορει να το τεσταρει καποιος παρακαλω?

 

Τρελη παπ@$$@α με το gmail.Ειναι γνωστο το προβλημα.

Εδω η σελιδα της google που το συζητανε.Το προσθετω αν το χρειαστει καποιος στο μελλον

http://productforums.google.com/forum/m/#!topic/gmail/jb9zyCni3pc

 

 

Και φυσικα καινουργια ΟΤΑ dli8 :banghead:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι απο χθες βραδυ το s voice εχει μουγκαθει.Ναι μεν βγαζει το κειμενο απαντηση αλλα δεν ακουγεται φωνη.Να φταιει η omega που εβαλα η κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με την "συλλογη". Περασα τις φωτο μου στην sd σε φακελους αλλα σε κανεναν δε μου τις δειχνει με τη σωστη σειρα. Συνηθως ξεκινα απο το τελος προς την αρχη και σε καποιες περιπτωσεις τα μπερδευει τελειως. Εχει γιατρεια αυτο; Ειναι ενοχλητικο γιατι καποιοι φακελοι εχουν μεχρι και 700 φωτο, οποτε δε γινεται καθε φορα να ψαχνω το τελος!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με την "συλλογη". Περασα τις φωτο μου στην sd σε φακελους αλλα σε κανεναν δε μου τις δειχνει με τη σωστη σειρα. Συνηθως ξεκινα απο το τελος προς την αρχη και σε καποιες περιπτωσεις τα μπερδευει τελειως. Εχει γιατρεια αυτο; Ειναι ενοχλητικο γιατι καποιοι φακελοι εχουν μεχρι και 700 φωτο, οποτε δε γινεται καθε φορα να ψαχνω το τελος!

 

Δε γνωρίζω πως τις διαβάζει ή πως τις έχεις ονομάσει...

Όμως θα σου πρότεινα να περάσεις το quickpic από το Google play για foto gallery.

Ίσως λύσει και το πρόβλημα σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο βιντεάκι είδα χειρισμό με bluetooth mouse ( συγκεκριμένα όταν συνδέεται σε tv με το hdmi connector)

Δοκίμασα να βάλω το bluetooth mouse που έχω αλλά ενώ το βλέπει δεν κάνει τίποτα.

Μου ξεφεύγει κάτι η συνδέεται μόνο όταν έχω και τον hdmi connector ;

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω πως τις διαβάζει ή πως τις έχεις ονομάσει...

Όμως θα σου πρότεινα να περάσεις το quickpic από το Google play για foto gallery.

Ίσως λύσει και το πρόβλημα σου.

 

Thnx βρε elthis! Εγω τις εχω αποθηκευμενες με τα ονοματα που παιρνουν απο τις μηχανες που ειναι παντα με αυξων αριθμο. Προφανως ειναι χαζομαρα της εφαρμογης. Παντως το quickpic ειναι μακραν καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο ακόμα?
πιθανώς σε λίγο καιρο.

 

Παιδια εχω μια απορια σχετικα με την "συλλογη". Περασα τις φωτο μου στην sd σε φακελους αλλα σε κανεναν δε μου τις δειχνει με τη σωστη σειρα. Συνηθως ξεκινα απο το τελος προς την αρχη και σε καποιες περιπτωσεις τα μπερδευει τελειως. Εχει γιατρεια αυτο; Ειναι ενοχλητικο γιατι καποιοι φακελοι εχουν μεχρι και 700 φωτο, οποτε δε γινεται καθε φορα να ψαχνω το τελος!

 

Για δοκίμασε σ ένα φάκελο πριν τον περασεις στην καρτα σου, να κανεις ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία.

Επίσης μέσα απο την Συλλογή άνοιξε ένα φάκελο και απο το μενου επέλεξε group by.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πιθανώς σε λίγο καιρο.

 

 

 

Για δοκίμασε σ ένα φάκελο πριν τον περασεις στην καρτα σου, να κανεις ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία.

Επίσης μέσα απο την Συλλογή άνοιξε ένα φάκελο και απο το μενου επέλεξε group by.

 

Ευχαριστω Κώστα. Με βόλεψε πολυ η λύση του elthis γιατι δουλεύει απο την αρχή όπως πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...