Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H εκδοση LTE υποστηριζει ραδιο μεσω σπιριτ? Και στην στοκ Η' μονο σε καστομ?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H εκδοση LTE υποστηριζει ραδιο μεσω σπιριτ? Και στην στοκ Η' μονο σε καστομ?

 

δεν υποστηρίζει ραδιόφωνο γιατί δεν έχει το chip όχι γιατί λείπει η εφαρμογή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή κλήσεων ούτε να βάλω σε αναμονή κάποιον ενώ πριν μπορούσα να τα κάνω και τα δυο..έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φταίει η ram? Πάντως το μόνο που με τρομάζει είναι το γεγονός ότι να μην μπορέσουν να βρουν τη βλάβη στο σέρβις και να μου πούνε ότι το το τηλέφωνο ειναι μια χαρά

Το κινητυο πηγε για σερβις.Αλλαγη μπαταριας και αναβαθμιση λογισμικου.Μια μερα τωρα που το εχω φαινεται να λυθηκε το προβλημα.Δεν μου εχει κανει επανεκκινηση.Μπραβο στο service στην Νικαια.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ρωτήσω κατι, τελικα με το προβλημα του audio stuttering που αναφερθηκε πριν απο μερικους μηνες τι εγινε;

 

(αυτο που ενω ακους μουσικη κανονικα, ξαφνικα ακουγεται σαν να γινεται μια μικρη παυση ή σαν να λεει ο τραγουδιστης την ιδια συλλαβη δυο φορες, και συμβαινει και με την εφαρμογη Μουσικη και με την Play Music)

 

Δυστυχως το εχω το προβλημα (stock 4.3 unrooted) απο τοτε που εφυγα απο την άψογη 4.1.2, και μου εχει σπασει τα νευρα.:( Βρηκε κανεις καποια λυση;

 

ΥΓ: Οι λυσεις που βρηκα ψαχνοντας στο net περιλαμβανουν αλλαγη ρυθμισης του cpu governor, αύξηση της read ahead cache και αλλα κουλά. Χωρια οι λιτανίες του τυπου "βγαλε μπαταρια και sim για 15 λεπτα" "απενεργοποιησε τα data και wifi" που φυσικα δεν εκαναν τιποτα. Οποτε ας κανω ενα γκαλοπ για να δω ποσοι με stock το εχουν και αν βρηκαν κατι...

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναγράψει αρκετές φορές μια επιεικια από τους διαχειριστές παρακαλώ.. Έχω πάρει ένα hdmi adaptor για Samsung gallaxy s3 και ξαφνικά έπαψε να το αναγνωρίζει το τηλέφωνο και δεν μπορώ να δω στην τηλεόραση από το κινητό. Πήρα καινούργιο hdmi adaptor και πάλι τα ίδια. Απλά φορτίζει το κινητό χωρίς να μεταφέρει την εικόνα στην τηλεόραση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναγράψει αρκετές φορές μια επιεικια από τους διαχειριστές παρακαλώ.. Έχω πάρει ένα hdmi adaptor για Samsung gallaxy s3 και ξαφνικά έπαψε να το αναγνωρίζει το τηλέφωνο και δεν μπορώ να δω στην τηλεόραση από το κινητό. Πήρα καινούργιο hdmi adaptor και πάλι τα ίδια. Απλά φορτίζει το κινητό χωρίς να μεταφέρει την εικόνα στην τηλεόραση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ

Όταν λες ξαφνικά? Δούλεψε κάποιες φορές και μετά τίποτα? Άλλαξες rom ή kernel?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας ρωτήσω κατι, τελικα με το προβλημα του audio stuttering που αναφερθηκε πριν απο μερικους μηνες τι εγινε;

 

(αυτο που ενω ακους μουσικη κανονικα, ξαφνικα ακουγεται σαν να γινεται μια μικρη παυση ή σαν να λεει ο τραγουδιστης την ιδια συλλαβη δυο φορες, και συμβαινει και με την εφαρμογη Μουσικη και με την Play Music)

 

Δυστυχως το εχω το προβλημα (stock 4.3 unrooted) απο τοτε που εφυγα απο την άψογη 4.1.2, και μου εχει σπασει τα νευρα.:( Βρηκε κανεις καποια λυση;

 

ΥΓ: Οι λυσεις που βρηκα ψαχνοντας στο net περιλαμβανουν αλλαγη ρυθμισης του cpu governor, αύξηση της read ahead cache και αλλα κουλά. Χωρια οι λιτανίες του τυπου "βγαλε μπαταρια και sim για 15 λεπτα" "απενεργοποιησε τα data και wifi" που φυσικα δεν εκαναν τιποτα. Οποτε ας κανω ενα γκαλοπ για να δω ποσοι με stock το εχουν και αν βρηκαν κατι...

 

Το έχω και εγώ το πρόβλημα (επίσης με 4.3 unrooted και γενικά απείραχτο το τηλέφωνο). Δεν ξέρω ποια είναι η λύση...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το πρόβλημα (επίσης με 4.3 unrooted και γενικά απείραχτο το τηλέφωνο). Δεν ξέρω ποια είναι η λύση...

Βάλε boeffla kernel ανέβασε το minimum της cpu στα 400-500 και δοκίμασε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξέρω να αλλάξω rom η kernel, έβλεπα ταινίες κανονικά και τώρα με το που του βάζω το usb δεν μου αναγνωρίζει το hdmi πριν έγραφε συνδέθηκε με καλώδιο hdmi και μετέφερε την εικόνα στην tv μου. Τώρα απλά βγάζει τον κεραυνό ότι φορτίζει. Γίνεται η θύρα usb του τηλεφώνου να λειτουργεί μόνο για φόρτιση και να μην μπορώ να στείλω δεδομένα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είναι κάτοχος ενός s3 εδώ και 1,5 χρόνο περίπου και εδώ και μερικές μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα wifi.Δεν συνδέεται καθόλου ή συνδέεται και ξεσυνδέεται αμέσως.Το πρώτο είναι πιο συνηθισμένο.συμβαίνει σε όλα τα wifi και όχι σε ένα συγκεκριμένο.με τα δεδομένα Δεν έχω κανένα πρόβλημα.Τι μπορεί να φταίει; Μήπως η μπαταρία που τα έχει παίξει ή μήπως να ξαναπεράσω την ρομ από την αρχή; το τηλ είναι όπως αγοράστηκε αρουταριστο και με την μαμισια ρομ.όποιος γνωρίζει παρακαλώ να μου πει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια πρωτα στις ρυθμισεις μηπως ειναι ενεργοποιημενη η λειτουργια εξοικονομησης μπαταριας.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι επεμβαινει πολλες φορες και στο wifi,επελεξε τι θες να σταματαει και δες το αποτελεσμα.επισης την λειτουργια αυτη την επιλεγουμε οταν πεσει η μπαταρια αρκετα πχ 30% και χρειαζομαστε ενεργεια μεχρι να φτασουμε σε φορτιστη.μετα απο αυτο ισως μια επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων διορθωση το θεμα. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με την μπαταρια ειναιοτι μετα το 15 % κλεινει στο 10λεπτομε τεταρτο...(με χρηση) αμα αλλαξω μπαταρια λετε οτι θα ειμαι κομπλε?

επιπλεον παρατηρησα οτι μερικες φορες ιπεφτει 2 η 3% η μπαταρια σε μια στιγμη...εκανα hard reset αλλα τπτ ... τι με συμβουλευεται?

Link to comment
Share on other sites

Σ Ευχαριστώ πολύ Σταύρο.Μάλλον λύθηκε το πρόβλημα.το κάνω δοκιμές σε διάφορα wifi.Να σαι καλά
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εχω δωσει το δικο μου σε ενα φιλο ρουταρισμενο και ρυθμισμενο και στα καλα καθουμενα ακουγεται μια γυναικεια φωνη να λεει στα αγγλικα, γραμματα της αλφαβητου... Πολυ εκνευριστικο. Τι μπορει να εχει γινει? Εχει κανεις παρομοια εμπειρια??
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εχω δωσει το δικο μου σε ενα φιλο ρουταρισμενο και ρυθμισμενο και στα καλα καθουμενα ακουγεται μια γυναικεια φωνη να λεει στα αγγλικα, γραμματα της αλφαβητου... Πολυ εκνευριστικο. Τι μπορει να εχει γινει? Εχει κανεις παρομοια εμπειρια??

Πιθανολογώ ότι έχει εγκατεστημένο το greenify και το έχει ενεργοποιήσει από "ρυθμίσεις-προσβασιμότητα". Εάν ναι, πήγαινε εκεί και δες αν το greenify εμφανίζεται ως "ενεργό", επέλεξε το και θα διαπιστώσεις ότι αναφέρει κάτι περί συσκευών Samsung συγκεκριμένα και διαφόρων ζητημάτων με την φωνητική ομιλία. Επέλεξε τις "ρυθμίσεις" χαμηλά στην ίδια οθόνη και τσέκαρε αν είναι τικαρισμένο το "κουτάκι" στην επόμενη οθόνη.. κάτι παίζεται εκεί πιστεύω, αν βέβαια έχει greenify διαφορετικά αγνόησε το μήνυμά μου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι έχει εγκατεστημένο το greenify και το έχει ενεργοποιήσει από "ρυθμίσεις-προσβασιμότητα". Εάν ναι, πήγαινε εκεί και δες αν το greenify εμφανίζεται ως "ενεργό", επέλεξε το και θα διαπιστώσεις ότι αναφέρει κάτι περί συσκευών Samsung συγκεκριμένα και διαφόρων ζητημάτων με την φωνητική ομιλία. Επέλεξε τις "ρυθμίσεις" χαμηλά στην ίδια οθόνη και τσέκαρε αν είναι τικαρισμένο το "κουτάκι" στην επόμενη οθόνη.. κάτι παίζεται εκεί πιστεύω, αν βέβαια έχει greenify διαφορετικά αγνόησε το μήνυμά μου. ;)

 

Φιλε μου εισαι Θεος!! Εφτιαξε! Σ ευχαριστω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιό πρόγραμμα προτείνετε για να παρακολουθώ ποια εφαρμογή καίει περισσό

τερη ματαρία και πόσο. Εχω πολλές εφαρμογές κα καθε τόσο βαζω και βγαζω αρκετες και θελω να κραταω το κινητό σε ανεκτα επιπεδα μπαταρίας. .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα παιδιά ... είμαι κ εγώ κάτοχος της συσκευής κ θα ήθελα την βοήθεια σας για ενα θέμα που έχω στο ημερολόγιο. ... δυστυχώς ενω μου δείχνει πως συγχρονίζει με το Gmail αυτό δεβ συμβαίνει ποτε με αποτέλεσμα άλλα να χάνονται κ άλλα να τα περναω χειροκίνητα εδώ κ εκεί ... ! :cry: Καλοπροερετη κάθε βοήθεια ... !
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν χρεισημοποιω τετοιου ειδους εφαρμογες,προτειμω την μανησια,απο οσο εχω διαβασει η better batery status, καπως ετσι, ακουστηκε πολυ
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά το s3 μου σταμάτησε ξαφνικά να συνδέεται με usb δοκιμασα σε άλλους υπολογιστές με διαφορετικα καλώδια και τίποτα. δεν αναγραφει καν στην οθόνη συνδεθηκε με usb ..απλα μου βγάζει τον κεραυνό της φόρτισης ..καμιά ιδέα? το έκλεισα το ξανανοιξα εβγαλα sim καμιά αλλαγή. να του κάνω hard reset ?θα βοηθήσει πιστεύετε?
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά το s3 μου σταμάτησε ξαφνικά να συνδέεται με usb δοκιμασα σε άλλους υπολογιστές με διαφορετικα καλώδια και τίποτα. δεν αναγραφει καν στην οθόνη συνδεθηκε με usb ..απλα μου βγάζει τον κεραυνό της φόρτισης ..καμιά ιδέα? το έκλεισα το ξανανοιξα εβγαλα sim καμιά αλλαγή. να του κάνω hard reset ?θα βοηθήσει πιστεύετε?

αν ειναι παλιο το τηλ.ισως εχει μαζεψει τιποτα βρωμιες στο port δες το και με προσοχη καθαρισε το.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξέρω να αλλάξω rom η kernel, έβλεπα ταινίες κανονικά και τώρα με το που του βάζω το usb δεν μου αναγνωρίζει το hdmi πριν έγραφε συνδέθηκε με καλώδιο hdmi και μετέφερε την εικόνα στην tv μου. Τώρα απλά βγάζει τον κεραυνό ότι φορτίζει. Γίνεται η θύρα usb του τηλεφώνου να λειτουργεί μόνο για φόρτιση και να μην μπορώ να στείλω δεδομένα?

 

Μήπως άλλαξες firmware στην τηλεόραση και είναι εκεί το πρόβλημα; Εχεις δοκιμάσει σε άλλη;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...