Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν με αφηνει να μπω σε download mode.

 

Σε recovery mode μπαίνει ? αν ναι κανε wipe data .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode μπαίνει ? αν ναι κανε wipe data .

 

Καταφερα το download mode. Το .tar κατεβαινει πιο αργα και απο το θανατο ή ειναι η ιδεα μου? Μπορω να το κατεβασω απο καπου εκτος του http://terafile.co/fb968c006041/I9300XXUGML2_I9300COSGML2_COS.zip επειδη η ιστοσελιδα μου βαζει ρητρα στην ταχυτητα? Υπαρχει καπου μεσα στο φακελο του Kies ισως? Στον οδηγο λεει στο πακετο του αλλα δεν βρηκα κατι και δεν ειναι ιδιεταιρα σαφες..

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα το download mode. Το .tar κατεβαινει πιο αργα και απο το θανατο ή ειναι η ιδεα μου? Μπορω να το κατεβασω απο καπου εκτος του http://terafile.co/fb968c006041/I9300XXUGML2_I9300COSGML2_COS.zip επειδη η ιστοσελιδα μου βαζει ρητρα στην ταχυτητα? Υπαρχει καπου μεσα στο φακελο του Kies ισως? Στον οδηγο λεει στο πακετο του αλλα δεν βρηκα κατι και δεν ειναι ιδιεταιρα σαφες..

 

Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε Android 4.3 έχω το εξής πρόβλημα.Δεν εμφανίζεται η μπάρα αριστερά της οθόνης με τις εφαρμογές.Δοκίμασα να απενεργοποιήσω και να ενερογοποιήσω ξανά τη λειτουργά πολλαπλών παραθύρων οπώς έκανα παλιοτερά αλλά δεν εμφανίζεται.Γνώριζει κάποιος τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή...

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ....εγω τρεις βδομαδες πολεμαγα να την κατεβασω...τελικα χθες το καταφερα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έκανες ήδη, κράτα πατημένο το πλήκτρο "πίσω". Αλλιώς ίσως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση.
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κατοχος του S3 πλεον περιπου μια βδομαδα και ειπα να ανεβασω μια φωτο με χρηση 2 ημερων και καμποσων ωρων χωρις φορτιση.Τι λετε καλα κρατει η μπαταρια μου ; Εκανα μια φορτιση 6 ωρων στην αρχη μια πληρη αποφορτιση στο 6 % και μια φορτιση 8-9 ωρων μετα.Τα αποτελεσματα ειναι αυτα της φωτογραφιας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κατοχος του S3 πλεον περιπου μια βδομαδα και ειπα να ανεβασω μια φωτο με χρηση 2 ημερων και καμποσων ωρων χωρις φορτιση.Τι λετε καλα κρατει η μπαταρια μου ; Εκανα μια φορτιση 6 ωρων στην αρχη μια πληρη αποφορτιση στο 6 % και μια φορτιση 8-9 ωρων μετα.Τα αποτελεσματα ειναι αυτα της φωτογραφιας.

 

σιγουρα ειναι καλο

ομως αν μπορεις πλεον να το δεις, πες μας ποσες περιπου ωρες οθονης και τηλεφωνου συμπεριλαμβανονται σε αυτες τις 2 μερες μπαταρια

 

γιατι στον nexus s μου εβγαλα 4μιση μερες με ελαχιστη εως καθολου χρηση :P

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι καλο

ομως αν μπορεις πλεον να το δεις, πες μας ποσες περιπου ωρες οθονης και τηλεφωνου συμπεριλαμβανονται σε αυτες τις 2 μερες μπαταρια

 

γιατι στον nexus s μου εβγαλα 4μιση μερες με ελαχιστη εως καθολου χρηση :P

 

Η αληθεια ειναι οτι μιλησα γυρω 3-4 ωρες ισως και παραπανω δεν ασχοληθηκα με ιντερνετ σχεδον καθολου και τα βραδια το ειχα ανοιχτο υπολογισε λοιπον. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου επαναφερει στην μνημη μου πως κανω ροοτ και ανροοτ το σ3 μεσω του farmaroot δεν θυμαμαι πιο απο τα 3 διαλεγω

 

Sam

Frodo

Aragorn

???

 

Aragorn αλλά μέχρι 4.1.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο play services της Google είδα εντυπωσιακή βελτίωση στην μπαταρία. Πλέον (με όλα ανοιχτά) φτάνει κοντά τις 40 ώρες αναμονή (από 30 που μου έδινε το τελευταίο διάστημα με την 4.3)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο play services της Google είδα εντυπωσιακή βελτίωση στην μπαταρία. Πλέον (με όλα ανοιχτά) φτάνει κοντά τις 40 ώρες αναμονή (από 30 που μου έδινε το τελευταίο διάστημα με την 4.3)

 

που το βρισκω αυτο και πως το κατεβαζω?

Link to comment
Share on other sites

Πώς βγάζω την φωνητικη εντολή από την οθόνη ξεκλειδωματος; Το μικρόφωνο που φαίνεται πανω στην γραμμή ειδοποιήσεις. ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Γνωριζει καποιος γιατι οταν συνδεω το κινητο με την τηλεοραση μεσω usb η τηλεοραση μαγγωνει ??? Δεν το εχω αυτο το προβλημα με το Νοκια Ν9 ουτε και με ενα απλο usb. Σας ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο play services της Google είδα εντυπωσιακή βελτίωση στην μπαταρία. Πλέον (με όλα ανοιχτά) φτάνει κοντά τις 40 ώρες αναμονή (από 30 που μου έδινε το τελευταίο διάστημα με την 4.3)

 

Thanks για το tip. Το έβαλα και θα δω πως πάει ;-)

Link to comment
Share on other sites

που το βρισκω αυτο και πως το κατεβαζω?

 

Αν διαβάσεις το κείμενο απο το λινκ είναι ξεκάθαρο που το βρίσκεις και πως θαβτο βάλεις. Το κατέβασα και εγώ να το δοκιμάσω.

 

Πάντως σε εμένα βγάζει μήνυμα πως δεν εγκαθίσταται!

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που αυξάνω ή χαμηλώνω την ένταση από τα πλαινά πλήκτρα ακούγεται ένα beep με το κάθε πάτημα (και όταν παίζω μουσική/βίντεο και όταν αυξάνω την ένταση κλήσης) . Μόνο όταν έχω το κινητό στο αθόρυβο δεν ακούγεται. Και με εκνευρίζει ιδιαίτερα που ακούγεται κι εκτός των ακουστικών....

 

Καμιά ιδέα πώς να βγει;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση μετα απο τρεις αποτυχημενες προσπαθειες να κατεβασω το αρχειο αλλα αφου τελειωσει, μου βγαζει το android ανασκελα και πετσοκομμενο και κανει reboot.. Τι προσπαθει να μου πει? Ηρθε το skynet?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση μετα απο τρεις αποτυχημενες προσπαθειες να κατεβασω το αρχειο αλλα αφου τελειωσει, μου βγαζει το android ανασκελα και πετσοκομμενο και κανει reboot.. Τι προσπαθει να μου πει? Ηρθε το skynet?

 

Χα χα χα τελικά πολλοί αρχίζουν να πιστεύουν ότι Google=skynet :-P

 

Προσπαθεί να σου πει μείνε στην 4.1.2 βασικά :rolleyes:

Επειδή διαβάζω και σας βλέπω και παιδεύεστε και επειδή πήγα να το πάθω και εγώ το μικρόβιο 4.3, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καλύτερα 4.1.2 (δουλεύει και screen mirror κανονικά και με το νόμο) οπού με διάφορες εφαρμογές, root και custom rom πετυχαίνεις και πολύ καλή αυτονομία μεταξύ άλλων.

Την 4.3 την δοκίμασα, χάλια η πρώτη προσπάθεια, το παλιό μου desire ήταν πιο γρήγορο. Βελτιώθηκε με custom kernel αλλά no screen mirror.

Αν και όταν και άμα γίνει απαραίτητη η 4.3 να την δοκιμάσουμε αφού έχει ωριμάσει πρώτα. Αυτά :-)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το κείμενο απο το λινκ είναι ξεκάθαρο που το βρίσκεις και πως θαβτο βάλεις. Το κατέβασα και εγώ να το δοκιμάσω.

 

Πάντως σε εμένα βγάζει μήνυμα πως δεν εγκαθίσταται!

Περίεργο...

Εχεις ενεργοποιήσει την αποδοχή εγκατάστασης εφαρμογών εκτός play store (Αγνωστες πηγές)?

(σε 4.3 : ρυθμίσεις/περισσότερα/ασφάλεια/Άγνωστες πηγές)

Χα χα χα τελικά πολλοί αρχίζουν να πιστεύουν ότι Google=skynet :-P

 

Προσπαθεί να σου πει μείνε στην 4.1.2 βασικά :rolleyes:

Επειδή διαβάζω και σας βλέπω και παιδεύεστε και επειδή πήγα να το πάθω και εγώ το μικρόβιο 4.3, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καλύτερα 4.1.2 (δουλεύει και screen mirror κανονικά και με το νόμο) οπού με διάφορες εφαρμογές, root και custom rom πετυχαίνεις και πολύ καλή αυτονομία μεταξύ άλλων.

Την 4.3 την δοκίμασα, χάλια η πρώτη προσπάθεια, το παλιό μου desire ήταν πιο γρήγορο. Βελτιώθηκε με custom kernel αλλά no screen mirror.

Αν και όταν και άμα γίνει απαραίτητη η 4.3 να την δοκιμάσουμε αφού έχει ωριμάσει πρώτα. Αυτά :-)

Σε μένα πάντως η αναβάθμιση ήταν πολύ καλή. Σημαντικά βελτιωμένο, σε μπαταρία, σε redraw (λιγότερα), γενικά δείχνει αρκετά καλύτερο.

Η εγκατάσταση ήταν καθαρή (πλήρες καθάρισμα, ακόμα και το system folder) με omega rom (από omega σε omega δηλαδή) και επανεγκατέστησα όλες τις εφαρμογές που είχα πριν. Δηλαδή το ίδιο συνολικό "φορτίο"

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο play services της Google είδα εντυπωσιακή βελτίωση στην μπαταρία. Πλέον (με όλα ανοιχτά) φτάνει κοντά τις 40 ώρες αναμονή (από 30 που μου έδινε το τελευταίο διάστημα με την 4.3)

Πως βλέπουμε ποια έκδοση services φοράμε ?

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποια έκδοση services φοράμε ?

 

Πας διαχείριση εφαρμογών βρίσκεις υπηρεσίες Google play και στο λεει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...