Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκτος απο factory reset τι αλλο πρεπει να κανουμε πριν την εγκατασταση ρομ;;

Στο ιντερνετ καποια παιδια λενε και για wipe cache k wipe dalvic...

 

Ναι, κανε τα και αυτά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το bootamination της Cosmote δεν το εχω βγαλει απλα κατηργησα κατι εφαρμογες της Cosmote οπως τα Cosmote Games κτλ..

Η 4.3 της Cosmote ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη αναβαθμιση σε σχεση με την 4.1.2 . Απλα καλο ειναι οταν κανει καποιος αναβαθμιση απο μια εκδοση Android σε μια αλλη να κανει φορματ το κινητο πριν και μετα για να γλιτωσει απο διαφορα προβληματα.

 

τι εννοεις φορματ πριν και μετα? Πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φορματ πριν και μετα? Πως γινεται αυτο?

 

Factory reset ,χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd .

 

Πηγαίνεις ρυθμίσεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας> επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων ή μπαίνοντας σε recovery mode με τον συνδυασμό των πλήκτρων( power /volume up/home button ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Factory reset ,χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd .

 

Πηγαίνεις ρυθμίσεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας> επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων ή μπαίνοντας σε recovery mode με τον συνδυασμό των πλήκτρων( power /volume up/home button ).

 

για το πριν εκει πηγε το μυαλο μου... το μετα ομως? αφου εγκαταστησεις ξανακανεις factory reset? εκει κολησα πιο πολυ....που λεει πριν και μετα

Link to comment
Share on other sites

για το πριν εκει πηγε το μυαλο μου... το μετα ομως? αφου εγκαταστησεις ξανακανεις factory reset? εκει κολησα πιο πολυ....που λεει πριν και μετα

 

Εγω έκανα μόνο πριν reset και όλα πήγαν καλά. Αφού είναι καθαρό απο πρίν τι θα βρωμίσει με την ενημέρωση??? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα μόνο πριν reset και όλα πήγαν καλά. Αφού είναι καθαρό απο πρίν τι θα βρωμίσει με την ενημέρωση??? :p

 

ελα μου ντε.... γι αυτο πραξενευτηκα. Επειδη το ειπε δυο φορες μαλιστα, μηπως εννοει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλαησπέρα παιδιά,

 

Εδώ και μερικές βδομάδες τρέχω την 4.3 για EUR μοντέλα.Την Ελληνική.Περίμενα να βγεί η Cosmote μεχρι που χθες βγήκε..

 

Κατέβασα την ρομ της Cosmote 4.3 απο το sammobile,κατεβαίνει όλα καλά αλλά το RAR δεν ανοίγει-κανει extract Το αρχείo Md5 ωστε να το βάλω μέσω odin.

 

Οστώσο,όταν πάω και φλασσάρω την Original 4.1.2 απο Odin,δεν εγκαθησταται το modem και το IMEI είναι του τυπου 049ΧΧΧΧΧΧ.Και απο Kies μου βγάζει νέα ενημέρωση πατάω κατεβάζει μεσα σε μερικά δευτερόλεπτα κάτι αρχεία και επι 30 λεπτά λέει προετιμασία χωρίς να κάνει τίποτα..

 

Τι να κάνω ωστε να πάω σε Cosmote 4.3?Eφοσον το rar εχει προβλημα και το Odin επείσης;

 

Ευχαριστώ!:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλαησπέρα παιδιά,

 

Εδώ και μερικές βδομάδες τρέχω την 4.3 για EUR μοντέλα.Την Ελληνική.Περίμενα να βγεί η Cosmote μεχρι που χθες βγήκε..

 

Κατέβασα την ρομ της Cosmote 4.3 απο το sammobile,κατεβαίνει όλα καλά αλλά το RAR δεν ανοίγει-κανει extract Το αρχείo Md5 ωστε να το βάλω μέσω odin.

 

Οστώσο,όταν πάω και φλασσάρω την Original 4.1.2 απο Odin,δεν εγκαθησταται το modem και το IMEI είναι του τυπου 049ΧΧΧΧΧΧ.Και απο Kies μου βγάζει νέα ενημέρωση πατάω κατεβάζει μεσα σε μερικά δευτερόλεπτα κάτι αρχεία και επι 30 λεπτά λέει προετιμασία χωρίς να κάνει τίποτα..

 

Τι να κάνω ωστε να πάω σε Cosmote 4.3?Eφοσον το rar εχει προβλημα και το Odin επείσης;

 

Ευχαριστώ!:!:

 

Το ξανακατεβάζεις για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατέβασα 4.1.2 Cosmote και πάλι No modem και απo sammobile kai sami-firmware

Ξανακατεβασα 4.3 Cosmote και παλι δεν ανοίγει το .rar

 

Τo Kies πάλι δεν λειτουργεί σωστά με 4.1.2 προς update 4.3

Link to comment
Share on other sites

Το φορματ μετα το εκανα γιατι απο αναβαθμιση σε 4.1.2 απο 4.0.4 και απο 4.1.2 σε 4.3 στο πρωτο μπουταρισμα μου κρασαραν ολες οι προεγκατεστημενες εφαρμογες της Cosmote Ρομ (Cosmote Games κτλ..). Μετα απο το δευτερο φορματ ολα λειτουργησαν κανονικα χωρις κανενα θεμα. Κατι σαν εξτρα δικλειδα ασφαλειας για να μην ξανασχοληθεις μετα την εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Ξανακατέβασα 4.1.2 Cosmote και πάλι No modem και απo sammobile kai sami-firmware

Ξανακατεβασα 4.3 Cosmote και παλι δεν ανοίγει το .rar

 

Τo Kies πάλι δεν λειτουργεί σωστά με 4.1.2 προς update 4.3

 

Το πρόβλημα είναι σε σένα.

To rar ανοίγει κανονικά.

Ή ξανακατέβασμα, ή το πρόγραμμα που το ανοίγεις έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

No problem ;) μήπως να δοκίμαζες να περάσεις την ίδια ρομ με Odin?

 

Που το κατεβαζω και αν υπαρχει και κανενα guide θα ηταν τελεια. Θα βλεπει ομως το κινητο? Επειδη κολλαει στην οθονη αναβαθμισης δεν το αναγνωριζει σαν συνδεδεμενη συσκευη στον υπολογιστη.. Ουτε το Kies, ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Που το κατεβαζω και αν υπαρχει και κανενα guide θα ηταν τελεια. Θα βλεπει ομως το κινητο? Επειδη κολλαει στην οθονη αναβαθμισης δεν το αναγνωριζει σαν συνδεδεμενη συσκευη στον υπολογιστη.. Ουτε το Kies, ουτε τιποτα.

 

Δοκίμασε : Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. ... Πηγα να κανω μια σύνδεση εικονικού δικτύου, VPN έβαλα και ένα pin όπως με ζήτησε, αλλά δε θέλω πια να το χρησιμοποιείσω. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να διαγράψω - σταματήσω. Απο τότε οταν κλειδώσει η οθόνη μου ζητάει αυτό το pin για να εχω πρόσβαση στο τηλέφωνο Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Καταρχην συγγνωμη αν δεν ειμαι στο καταλληλο θεμα.

Το κινητο μου φοραει το τελευταιο nightly (12.1) της CM11 και δεν αναβει καθολου το notification light.

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να το τεσταρω να δω αν λειτουργει ή αν ειναι bug της ROM

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Όλα οκ με το Odin και το zip της 4.3 Cosmote

 

Θα ήθελα να με φωτίσετε με μια τεχνική Hardware λεπτομέρια..

 

Σήμερα σέταρα ένα S3 Φίλου,και παρατήρησα ότι το Home Button του ειναι πολύ πιο Crisp σε σχέση με το δικό μου άψωγα συντηρημένο S3.Εμένα όταν το πατάω στο κέντρο δεν είναι τοσο..(Σκληρό να το πώ ?) σε σχέση με το καινούριο..

 

Είναι φυσιολογικό και έτσι θα γίνει και το άλλο η πάω για αλλαγή;Γιατι τις περισσότερες φορές απο συνήθεια το πατάω λίγο απ τν δεξιά μεριά και όχι απο την μέση..

 

Επείσης παρατήρησα ότι σε ίδια λειτουργία και φωτεινότητα (φουλ) οι οθόνες μας αν και η δικιά μου με ζελατίνα δεν ήταν ίδιες.Εμένα σαν να ήταν λίγο πιο σκοτεινή.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου επαναφερει στην μνημη μου πως κανω ροοτ και ανροοτ το σ3 μεσω του farmaroot δεν θυμαμαι πιο απο τα 3 διαλεγω

 

Sam

Frodo

Aragorn

???

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε cosmote 4.3 δουλεύουν τα βελάκια στο space γιατί παρόλο που έχω δύο γλώσσες δεν...

Βέβαια έβαλα το SwiftKey αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και δεν δουλεύει..

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε cosmote 4.3 δουλεύουν τα βελάκια στο space γιατί παρόλο που έχω δύο γλώσσες δεν...

Βέβαια έβαλα το SwiftKey αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και δεν δουλεύει..

 

Δες μήπως έχασες το ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχασες το ΙΜΕΙ

 

Όχι.. Στις πληροφορίες της συσκευής το βγάζει κανονικά

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Στις πληροφορίες της συσκευής το βγάζει κανονικά

 

Κάνε τότε μια εκκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου από το διαχειριστή εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.περασα την 4.3 και δεν μου ειναι ενεργες οι φωνητικες εντολες της φωτογραφικης μηχανης μηπως ξερει καποιος γιατι δεν ενεργοποιουνται(smile ,capture κλπ)το εχει καποιος αλλος το προβλημα αυτο?Α επισης και τα πολλαπλα παραθυρα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τότε μια εκκαθάριση δεδομένων του πληκτρολογίου από το διαχειριστή εφαρμογών.

 

Τζίφος.. Δοκίμασα να βάλω και άλλες γλώσσες αλλά τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια.περασα την 4.3 και δεν μου ειναι ενεργες οι φωνητικες εντολες της φωτογραφικης μηχανης μηπως ξερει καποιος γιατι δεν ενεργοποιουνται(smile ,capture κλπ)το εχει καποιος αλλος το προβλημα αυτο?Α επισης και τα πολλαπλα παραθυρα.Ευχαριστω

 

Δοκίμασε settings /my device/voice control κάτω κατω

Για τα πολλαπλά παράθυρα έχεις ενεργοποιεί το multiwindow?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.περασα την 4.3 και δεν μου ειναι ενεργες οι φωνητικες εντολες της φωτογραφικης μηχανης μηπως ξερει καποιος γιατι δεν ενεργοποιουνται(smile ,capture κλπ)το εχει καποιος αλλος το προβλημα αυτο?Α επισης και τα πολλαπλα παραθυρα.Ευχαριστω

 

 

Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω φιλε με τα πολλαπλα παραθυρα.

Το ενεργοποιω και τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζίφος.. Δοκίμασα να βάλω και άλλες γλώσσες αλλά τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασε settings /my device/voice control κάτω κατω

Για τα πολλαπλά παράθυρα έχεις ενεργοποιεί το multiwindow?

 

Κι εμενα πολαπλα παραθυρα δεν..

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.. Δοκίμασα να βάλω και άλλες γλώσσες αλλά τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασε settings /my device/voice control κάτω κατω

Για τα πολλαπλά παράθυρα έχεις ενεργοποιεί το multiwindow?

 

στις ρυθμισεις-συσκευη-ελεγχος εντασης-καμερα,δεν ενεργοποιηται η καμερα, ειναι σβηστο(δεν τσεκαρεται).απο που ενεργοποιουμε το multiwindow?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...