Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι καλά είσαι με μια μέρα αν τρέχουν αυτά που λες.

 

Μα και να θες δεν κλειονουν ποτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπες ρυθμισεις-επιλογες προγραμματιστη και ξετικαρισε τα ολα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παιδιά,Έχω παρατηρήσει ότι απο την 1η μέρα μέχρι σήμερα (4 μήνες)η απόδοση της μπαταρίας μου έχει πέσει..Και απ'όσο φένεται μέρα με την μέρα ακόμα περισσότερο..

 

Μήπος φταέι ότι έχω πολλές εφαρμογές; (Viber,Skype,Facebook)και τρεχουν στο background?

 

Στην αρχή η μπαταρία με έβγαζε άνετα 2 μέρες..Τώρα 1 με το ζόρι..

 

Να κάνω για αρχή reset sto memory της μπαταριας;

 

Έχει ξανατύχει σε κανένα;

 

EDIT:Έκανα calibration..Τώρα θα δίξει!

 

Μα και να θες δεν κλειονουν ποτε!!!!

 

Αν κανεις αποσυνδεση απο αυτες ακομα τρεχουν ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το τηλέφωνο επανέρχεται στις εργοστασιακες ρυθμίσεις τι γίνεται? Δεν μπορώ να το συγχρονισω με το Gmail και δεν το "βλέπει" πλέον ο υπολογιστής μου και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το τηλέφωνο επανέρχεται στις εργοστασιακες ρυθμίσεις τι γίνεται? Δεν μπορώ να το συγχρονισω με το Gmail και δεν το "βλέπει" πλέον ο υπολογιστής μου και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ

Είναι σαν να το βγάζεις απο το κουτί του .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχουμε antivirus και αν ναι έχετε να προτείνετε κανά καλό, ελαφρύ?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε ναι και άλλοι λένε όχι. Προσωπικά πιστεύω πως αν κατεβάζεις από Play Store δεν το χρειάζεσαι.

Android - προτάσεις: Security εφαρμογές και anti-virus

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Samsung Galaxy S3 hard reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Ρυθμισεις /Δημιουργα αντιγραφων/Επαναφορα .....

 

Βγαλε την καρτα μνημης πριν να μην στην σβησει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη, η samsung εχει βγαλει καποια επισημη αναβαθμηση για το κινητο και αν ναι ποια?

οι λειτουργιες του S4 οπως Smart Scroll ,Smart Pause κλπ εχουν περαστει σε αναβαθμηση ?

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη, η samsung εχει βγαλει καποια επισημη αναβαθμηση για το κινητο και αν ναι ποια?

οι λειτουργιες του S4 οπως Smart Scroll ,Smart Pause κλπ εχουν περαστει σε αναβαθμηση ?

 

4.1.2 είναι η τελευταία επίσημη. Οι λειτουργίες του S4 αναμένονται σε επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

4.1.2 είναι η τελευταία επίσημη. Οι λειτουργίες του S4 αναμένονται σε επόμενη.

 

σε custom rom υπαρχουν αυτες οι λειτουργιες ?

και κατι τελευταιο, σε νορμαλ χρηση smartphone καθε ποτε θελει φορτηση στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

σε custom rom υπαρχουν αυτες οι λειτουργιες ?

και κατι τελευταιο, σε νορμαλ χρηση smartphone καθε ποτε θελει φορτηση στο περιπου?

 

Όχι δεν υπάρχουν, με λογική χρήση, εγώ βγάζω άνετα μία μέρα...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πολύ 12 ώρες... η μπαταρία έχει θέμα μόλις του βάλεις μερικές εφαρμογές (πχ viber, whatsapp, email κτλ) τότε ξέρεις πως το βράδυ θα το φορτίσεις....
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Θα με συγχωρέσετε για τα κεφαλαία παρακάτω αλλά οφείλονται σε επικόληση κειμένου και θέλω να είναι αυτούσιο. Είμαι κάτοχος ενός SAMSUNG GALAXY S3 με πάροχο cosmote. Αναρωτήθηκα γιατί το κινητό μας, αφού έχει τη δυνατότητα, δεν υποστηρίζει τη νέα υπηρεσία HD VOICE.

Ψάχνοντας βρήκα ότι για να υποστηρίζεται πρέπει να γίνει enable η μεταβλητή AMR-WB στο CSC EUR του λειτουργικού του τηλεφώνου, έχω την τελευταία version 4.1.2. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997990)

Αρχικά έστειλα το παρακάτω μήνυμα στη cosmote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΘΑ ΔΩΘΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ HD VOICE ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ SAMSUNG GALAXY S3 ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ANDROID ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ (ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ CSC EUR ΠΟΥ Η ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ AMR-WB ΕΧΕΙ ΤΙΜΗ DISABLED ΓΙΑ COSMOTE...). ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΗΡΘΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ (VER. 4.1.2) ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΑΝΕΝΕΡΓΗ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ,

Και η απάντησή τους:

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι έχουμε ενημερώσει την κατασκευάστρια εταιρεία ώστε να προστεθεί η υπηρεσία HD στο επόμενο update των συσκευών. Παραμένουμε στη διάθεση σας για όποια συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.

Στη συνέχεια έστειλα μήνυμα στη SAMSUNG:

ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ COSMOTE ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S3 ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ HD VOICE ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ COSMOTE ΗΤΑΝ: (παρέθεσα την απάντηση)

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ AMR-WB (ΣΤΟ CSC) ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ) ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ ΑΥΤΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ…

Η απάντηση της SAMSUNG !!!

Σχετικά με το αίτημα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η υπηρεσία HD VOICE έχει προστεθεί στη τελευταία ενημέρωση υλικολογισμικού για τα κινητά τηλέφωνα με προεγκατεστημένο το υλικολογισμικό της COSMOTE και είναι ήδη διαθέσιμη.

Βοηθήστε με μέλη του forum… τι καταλαβαίνεται από την απάντηση αυτή;;; :confused: Εγώ καταλαβαίνω ότι μόνο στις νέες συσκευές με νέο λειτουργικό παρέχονται οι νέες δυνατότητες, σωστά;

:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κιν 4 μήνες περίπου, τον τελευταίο μου κάνει συχνά restart. Μέσο όρο 1 ανά 3-4 ημέρες.

Τι να κάνω; Σε χαλάει για τέτοιο κινητό.

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κιν 4 μήνες περίπου, τον τελευταίο μου κάνει συχνά restart. Μέσο όρο 1 ανά 3-4 ημέρες.

Τι να κάνω; Σε χαλάει για τέτοιο κινητό.

 

ποτε περιπου γινεται αυτο; οταν παιζεις παιχνιδια ή οταν εισαι σε απλες εφαρμογες; ή σε ακυρα σημεια;

σε τι ποσοστα θερμοκρασιας; ισως ζεστενεται παρα πολυ και κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,

οταν το ζοριζω δεν μου το έχει κάνει ποτε. Οταν είναι idle, βλεπω ξαφνικά το logo cosmote :mad:, και restart. Και δεν είναι ζεστό, και δεν έχει περιέργες εφαρμογές στο background. Να περιμένω λες την 4.3 ή είναι θέμα hardware?

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με μέλη του forum… τι καταλαβαίνεται από την απάντηση αυτή;;; :confused: Εγώ καταλαβαίνω ότι μόνο στις νέες συσκευές με νέο λειτουργικό παρέχονται οι νέες δυνατότητες, σωστά;

:!:

 

Εγώ πάντως από την απάντηση που σου δίνει η Samsung καταλαβαίνω ότι έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή που θέλεις.

Απλά σου διευκρινίζει ότι υπάρχει στο λογισμικό που περιλαμβάνει τα πράγματα της Cosmote μέσα....

Που σημαίνει ότι δεν ψάχνεις πια για csc(EUR) αλλά για csc(COS).

Αλλά ο μόνος τρόπος για να το δεις είναι να περάσεις το firmware με (COS).

Link to comment
Share on other sites

Μιας φιλης το κινητο ξαφνικα αρχισε να αργει παρα πολυ να φορτισει !!! Πανω απο 1 ωρα στο ρευμα για να δωσει 10% στην μπαταρια

Ειναι αγορασμενο πριν 6μηνες μονο.

 

Τι μπορει να φταιει ?

 

Η επαναφορα εργοστασιακων μπορει να βοηθησει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την απάντηση που σου δίνει η Samsung καταλαβαίνω ότι έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή που θέλεις.

Απλά σου διευκρινίζει ότι υπάρχει στο λογισμικό που περιλαμβάνει τα πράγματα της Cosmote μέσα....

Που σημαίνει ότι δεν ψάχνεις πια για csc(EUR) αλλά για csc(COS).

Αλλά ο μόνος τρόπος για να το δεις είναι να περάσεις το firmware με (COS).

 

Πως καταλαβαίνεις ότι η μεταβλητή είναι ενεργοποιημένη ?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Μιας φιλης το κινητο ξαφνικα αρχισε να αργει παρα πολυ να φορτισει !!! Πανω απο 1 ωρα στο ρευμα για να δωσει 10% στην μπαταρια

Ειναι αγορασμενο πριν 6μηνες μονο.

 

Τι μπορει να φταιει ?

 

Η επαναφορα εργοστασιακων μπορει να βοηθησει ?

 

Δοκίμασε ενα αλλό καλώδιό ....

Συνήθως αυτό ευθύνεται .

 

 

 

 

Πως καταλαβαίνεις ότι η μεταβλητή είναι ενεργοποιημένη ?

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα :p:p

Ισως ξέρει ο φίλος IKAL....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ενα αλλό καλώδιό ....

Συνήθως αυτό ευθύνεται .

 

 

 

 

Δοκιμασε αλλα καμμια διαφορα ...Ουτε με τον δικο μου φορτιστη παει καλυτερα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...