Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια γνωριζετε εαν υπαρχει καποια θηκη για το s3 που να καλυπτει τις θυρες φορτισης και ακουστικων ωστε να μην μπαινουν σκονες κτλπα.....????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο, εκτος αν εννοείς τις θηκες που ειναι σαν "πορτοφόλια" βαλε βγαλε δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια γνωριζετε εαν υπαρχει καποια θηκη για το s3 που να καλυπτει τις θυρες φορτισης και ακουστικων ωστε να μην μπαινουν σκονες κτλπα.....????

Αυτήν έχω.

Ξεμπερδεύεις.'Ερχεται μαζί με screen protector.

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=34806

 

http://www.amazon.com/OtterBox-Commuter-Series-Galaxy-Packaging/dp/B0085JRQQE

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Κλεινει και τις θυρες ??? Καθως η δουλεια μου εχει λιγες σκονες παραπανω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

επειδη αντιμετωπιζω καποια προβληματακια με το σημα δικτυου (μεγαλη ασταθεια και το εχω μονο σε gsm) μπορει καποιος να μου γραψει τα στοιχεια της αντιπροσωπιας για service?

αν το παω παιζει να του κανουν επιτοπου καποιον ελεγχο η πρεπει οποσδηποτε να το αφησω εκει? ειμαι και απο επαρχια και δυσκολευει το πραγμα.

ευχαριστω ....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κλεινει και τις θυρες ??? Καθως η δουλεια μου εχει λιγες σκονες παραπανω

 

Κανονικότατα.

Βέβαια υπάρχει και μία πιο αποτελεσματική έκδοση...

Αλλά δεν νομίζω...

http://www.otterbox.com/armor-series-galaxy-s3/armor-series-galaxy-s3,default,pg.html

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα.

Βέβαια υπάρχει και μία πιο αποτελεσματική έκδοση...

Αλλά δεν νομίζω...

http://www.otterbox.com/armor-series-galaxy-s3/armor-series-galaxy-s3,default,pg.html

E οχι ενταξει αποφευγω να παιζω ποδοσφαιρο με το κινητο ......Ασχετο την βρηκα ebay γυρο στα 12 ευρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

επειδη αντιμετωπιζω καποια προβληματακια με το σημα δικτυου (μεγαλη ασταθεια και το εχω μονο σε gsm) μπορει καποιος να μου γραψει τα στοιχεια της αντιπροσωπιας για service?

αν το παω παιζει να του κανουν επιτοπου καποιον ελεγχο η πρεπει οποσδηποτε να το αφησω εκει? ειμαι και απο επαρχια και δυσκολευει το πραγμα.

ευχαριστω ....

Δες στοιχεία επικοινωνίας από εδώ

http://www.smartec.gr/contact.php

 

Το συγκεκριμένο service έχει μια υπηρεσία όπου το δίνεις και περιμένεις μέχρι να κάνουν έναν έλεγχο και να δεις αν θέλει κάποιο ανταλλακτικό ή μπορούν να κάνουν επιδιόρθωση.. Κανε τον κόπο και επικοινώνησε μαζί τους να σε καθοδηγήσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Γνωστος μου ειναι ετοιμος προς αγορα του συγκεκριμενου κινητου,πιστευω πως ειναι η καλυτερη επιλογη στα χρηματα που παιζει αυτη την στιγμη (352 ευρω),

τι λεει το κινητο,εχει τπτ προβληματα?

 

Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω στην αγορα του για να ξερω οτι ειναι 100% ok και απο σωστη χωρα προελευσης κλπ κλπ....περι εισαγωγης,κ οτι δεν μου πουλανε οτι να ναι!!Εκτος απο την αποδειξη φυσικα!

1 χρονο εγγυηση εχει?

 

Επισης καπου ειχα διαβασει καποια στιγμη την διαφορα του lte non regional,αλλα δεν την θυμαμαι...

 

Αν υπαρχει καποιος που μπορει να απαντηση συντομα θα το εκτιμησω!

 

Ευχαριστω!

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Δες στοιχεία επικοινωνίας από εδώ

http://www.smartec.gr/contact.php

 

Το συγκεκριμένο service έχει μια υπηρεσία όπου το δίνεις και περιμένεις μέχρι να κάνουν έναν έλεγχο και να δεις αν θέλει κάποιο ανταλλακτικό ή μπορούν να κάνουν επιδιόρθωση.. Κανε τον κόπο και επικοινώνησε μαζί τους να σε καθοδηγήσουν :)

 

σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι. τους πηρα τηλ και οντως μπορουν να κανουν καποιον τυπικο βεβαια ελεγχο επι τοπου.

πριν το παω ομως πρεπει να επαναφερω την αρχικη του rom...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου..

Στην περιπτωση που παρουμε ενα παραεισαγωγης S3 και παθει και λογο παραεισαγωγης δεν εχουμε εγγυηση τι κανουμε οεο???

 

Και πως μπορω να καταλαβω αν ειναι παραεισαγωγης??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου..

Στην περιπτωση που παρουμε ενα παραεισαγωγης S3 και παθει και λογο παραεισαγωγης δεν εχουμε εγγυηση τι κανουμε οεο???

 

Και πως μπορω να καταλαβω αν ειναι παραεισαγωγης??

 

Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση.. Από την στιγμή που το "παρα-εισαγωγής" όπως λες, έχει ελληνικά στην εγγύηση του, καλύπτεται απο Ελλάδα. Να ξέρεις πως πολλά μεγάλα πασίγνωστα καταστήματα, πουλάνε εισαγωγής από Γερμανία-Τσεχία-Σουηδία για Ελληνικά.. Οπότε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό δεν έχεις θέμα με την εγγύηση!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση.. Από την στιγμή που το "παρα-εισαγωγής" όπως λες, έχει ελληνικά στην εγγύηση του, καλύπτεται απο Ελλάδα. Να ξέρεις πως πολλά μεγάλα πασίγνωστα καταστήματα, πουλάνε εισαγωγής από Γερμανία-Τσεχία-Σουηδία για Ελληνικά.. Οπότε.. ;)

 

Απο οτι μου ειπαν δεν εχει ελληνικα στο κουτι μεσα.. Δεν υπαρχει αποδειξη .. Δεν ξερω γιατι.. δεν ειναι κλεμενο.. απλα το βρηκα φτηνα και μου ειπε οτι το πηρε απο το Internet απο μαγαζι στη Θεσ/νικη ανατολικα και ειναι παραεισαγωγης..

 

Αν είναι ευρωπαϊκό δεν έχεις θέμα με την εγγύηση!

 

Που θα το δω.. απο της πληροφοριες συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ποσταρω άλλη μια φορά.. Αν δείτε το παρακάτω ή κάτι αντίστοιχο τότε όλα οκ με εγγύηση γιατί η συσκευή προορίζεται για κυκλοφορία στις χώρες εντός EU (μεταξύ αυτών και η Ελλάδα με αρχικά GR) :)

http://db.tt/1foSAplv

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπαν δεν εχει ελληνικα στο κουτι μεσα.. Δεν υπαρχει αποδειξη .. Δεν ξερω γιατι.. δεν ειναι κλεμενο.. απλα το βρηκα φτηνα και μου ειπε οτι το πηρε απο το Internet απο μαγαζι στη Θεσ/νικη ανατολικα και ειναι παραεισαγωγης..

 

 

 

Που θα το δω.. απο της πληροφοριες συσκευης?

 

προσεχε μονο να μην παρεις καμια μαιμου και εκει ειναι το χειροτερο.ποσο φτηνα το πηρες?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ποσταρω άλλη μια φορά.. Αν δείτε το παρακάτω ή κάτι αντίστοιχο τότε όλα οκ με εγγύηση γιατί η συσκευή προορίζεται για κυκλοφορία στις χώρες εντός EU (μεταξύ αυτών και η Ελλάδα με αρχικά GR) :)

http://db.tt/1foSAplv

 

αυτο ειναι στανταρ που λες??

 

προσεχε μονο να μην παρεις καμια μαιμου και εκει ειναι το χειροτερο.ποσο φτηνα το πηρες?

 

Δεν ειναι μαιμου σιγουρα.. εξαλλου θα το δω πριν το παρω.. 250 το περνω

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι στανταρ που λες??

Oh yes!! Απλά πρόσεξε το IMEI του κουτιού (θα δεις έναν αριθμό σαν serial number της συσκευής, το IMEI δηλαδή) να ταιριάζει με αυτό της συσκευής (είναι πάνω στην συσκευή και κάτω από την μπαταρία στο πίσω μέρος)..

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι στανταρ που λες??

 

 

 

Δεν ειναι μαιμου σιγουρα.. εξαλλου θα το δω πριν το παρω.. 250 το περνω

 

ετσι μου ελεγε και ενας φιλος και την πατησε παντος.να το προσεξεις καλα γιατι μονο αν εχεις s3 το καταλαβαίνεις σχετικα ευκολα.τα εχουν κανει σχεδον ιδια!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε επικοινωνία που είχα παλιότερα με την Samsung για το θέμα εγγύησης μέσω ιμει μου είπαν πως θα πρέπει να υπάρχει απαραίτητα απόδειξη αγοράς ώστε να σε καλύψουν. Όποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας το αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ελεγε και ενας φιλος και την πατησε παντος.να το προσεξεις καλα γιατι μονο αν εχεις s3 το καταλαβαίνεις σχετικα ευκολα.τα εχουν κανει σχεδον ιδια!

 

Εχω S3 Ελληνικο απλα θελω ακομα ενα για δικο μου ατομο.

 

Πάντως σε επικοινωνία που είχα παλιότερα με την Samsung για το θέμα εγγύησης μέσω ιμει μου είπαν πως θα πρέπει να υπάρχει απαραίτητα απόδειξη αγοράς ώστε να σε καλύψουν. Όποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας το αναφέρει.

 

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο.. Γιατι απο τη στιγμη που εχεις το κινητο αγορασμενο γνησιο χτυπωντας η μαμα το ΙΜΕΙ θα δει τα παντα για το κινητο.. Τωρα αν οντως αληθευει δεν ξερω.. ας μας πει οποιος ξερει με σιγουρια

 

Oh yes!! Απλά πρόσεξε το IMEI του κουτιού (θα δεις έναν αριθμό σαν serial number της συσκευής, το IMEI δηλαδή) να ταιριάζει με αυτό της συσκευής (είναι πάνω στην συσκευή και κάτω από την μπαταρία στο πίσω μέρος)..

 

Ναι οκ φιλε μου.. Το γνωριζω αυτο.. Απλα δεν ηξερα αυτο που ειπες για το κουτι..

 

Θενκς

Edited by SourTouki
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει ως τώρα 2 προσαρμογείς mhl to hdmi γιατί ενώ δείχνει κανονικά στην τηλεόραση δεν μου φορτίζει παράλληλα το κινητό.Μήπως παίζει καμιά ρύθμιση;

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Help,

 

Μετά από unroot το GS3 μου έχει ως χώρα την Κύπρο (CYO) από μόνο του..

 

Δοκίμασα το Firmware Upgrade and Initialization από το KIES αλλά και πάλι τίποτα...

Πρέπει να ξαναγίνω root να τρέξω το προγραμματάκι αλλαγής και μετά πάλι unroot ή υπάρχει γρηγορότερος τρόπος?

 

Επίσης αν το κάνω αυτό θα ανέβει ο flash counter και πρέπει να χρησιμοποιήσω πάλι Triangle away?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...