Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενός s3 και έχω θεματάκια.

Πρώτον η μπαταρία κρατάει το πολύ μια μέρα με περιορισμένη χρήση και ανοιχτό wifi..

Δεύτερον.. στα sms μου βγάζει ειδοποίηση ότι έχω ένα αδιάβαστο αλλά μπαίνω στο φάκελο με τα sms και δεν έχω κανένα.. είναι πολύ εκνευριστικό ομως!

 

Θέλει λιγο καιρό να στρώσει η μπαταριά και βοηθα το και εσύ κλεινωντας wifi κτλ όταν κοιμάσαι πχ.

Για τα μνμ πήγαινέ - ρυθμίσεις - εγαρμογες - ολα - μηνύματα και κανε clear cache και data.

Πιστεύω οτι θα σου λυθεί το πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον θελω γνωμες και απο υπολοιπους για την νεα αναβαθμιση, για την καταναλωση μπαταριας το συζηταμε ηδη στο αντιστοιχο θεμα.

 

Περι καταναλωσης, μετα και το τελευταιο update, εγω κι ενας φιλος θεωρουμε πως εχει φτασει σε πολυ κακο σημειο η αυτονομια. Και στο θεμα Data/Wifi, και στην οθονη εν λειτουργια και ακομα και στην αναμονη. Νιωθω την τελευταια αναβαθμιση σαν βομβα στη μπαταρια.

Επισης, πολυ σημαντικο και δεν ξερω αν σχετιζεται με τα παραπονα για μικρη εναπομεινουσα RAM, η Samsung καταφερε δια μαγειας να εξαφανισει το Project Butter απο το GS3 και να φερει πισω lags, hikups, forced closes. Καθυστερηση στο σκρολαρισμα, αισθητη καθυστερηση σε ανοιγμα επαφων/dialer, καταργηση του πραγματικου multitasking με κλεισιμο εφαρμογων οταν ενεργοποιουνται πανω απο 2, γενικα το GS3 οπισθοδρομησε πλεον.

Οποτε προσωπικα απορω, ασχολουνται με το GS4, γεγονος δε μας συμφερει ΚΑΘΟΛΟΥ που φτασε τοσο συντομα προς την κυκλοφορια του, και δινουν απλα ανετοιμες αναβαθμισεις ή...τους ξεφυγε ;

 

οπως με την σειρα nexus το ιδιο θα επρεπε να κανει κ η samsung και οχι να βγαζει δικα της λογισμικα και launcher.Αλλη υποστηριξη σε συνεργασια με την google

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειώσω και εγώ ότι τo θέμα "μπαταρία" είναι τελείως υποκειμενικό και δεν θα έπρεπε να τρομάζουμε ούτε και να δίνουμε θάρρος στον κόσμο. Και εγώ φοβόμουν για την αυτονομία του S3 διαβάζοντας διάφορα, αλλά το πήρα και ακόμη και την πρώτη εβδομάδα που ήμουν με αυτό συνέχεια στο χέρι και το σκάλιζα, δεν υπήρξε φορά που να μου άδειασε η μπαταρία σε λιγότερο από μία ημέρα. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι την τελευταία μου φόρτιση την έκανα στις 16/02 στις 21:10, αυτό το διάστημα το κινητό ήταν ενεργό λίγο πάνω από 3.5 ώρες και αυτή τη στιγμή η μπαταρία μου είναι στο 51%! Με αυτό θέλω απλά να πω ότι το κινητό δεν είναι παράλογα ενεργοβόρο, αν το χρησιμοποιήσεις ήρεμα, τότε η μπαταρία του αντέχει.
Link to comment
Share on other sites

Από τo menu που της έκρυψες ,δεν εχει την επιλογή για "εμφάνιση" ??

 

Το βρηκα απλα ηταν πιο κατω και επρεπε να κανω scroll.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το SG3 και όταν τραβάω βίντεο και το περνάω στον υπολογιστή δε συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο. Στο κινητό μου παίζει κανονικά. Οταν το στέλνω σε άλλη συσκευή με bluetooth και εκεί έχει πάλι πρόβλημα. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω εντοπισει τοσο τραγικες καταστασεις που περιγραφετε..θα το προσεξω παρολα αυτα και θα ενημερωσω και εγω.Να τονισω βεβαια οτι δεν ειμαι τουμπανοχρηστης αλλα δουλευω πολυ internet

 

Για την μπαταρια συμφωνω για το lag εγω εχω nova και apex launcher πανω και χρησιμοποιω μια τον ενα μια τον αλλο και ομως παει σφεντονα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ειναι 2 ημερες και 9 ωρες και εχει ακομα αναμονη 35%

 

Δεν φτανει αυτη η πληροφορια. Πες μας ποσες ωρες λειτουργησε η οθονη ακριβως, προσεγγιστικα τι ειδους χρηση εγινε και ειδικα με wifi/data κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σας τυχαινει και σας να γραφετε ενα.μηνυμα και να μπαινουν στο ενδιαμεσο τελείες; Ξερει κανεις γιατι κ πως; .
Link to comment
Share on other sites

Σας τυχαινει και σας να γραφετε ενα.μηνυμα και να μπαινουν στο ενδιαμεσο τελείες; Ξερει κανεις γιατι κ πως; .

Φαντάζομαι με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων? Μήπως έχεις ορίσει στο διπλό πάτημα του space να βάζει τελεία και μετά κενό? Δες λίγο τις ρυθμίσεις από γλώσσα και εισαγωγή στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς αν θες

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων? Μήπως έχεις ορίσει στο διπλό πάτημα του space να βάζει τελεία και μετά κενό? Δες λίγο τις ρυθμίσεις από γλώσσα και εισαγωγή στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς αν θες

 

Με τη στοκ εφαρμογή ναι! Το διπλό πάτημα του space είναι απενεργοποιημένο πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Χρειάζεται antivirus στην κινητάρα μας ή τσάμπα τα mb ram και την μπαταρία που θα τρώει και αν ναι ποιο συστήνειται?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Χρειάζεται antivirus στην κινητάρα μας ή τσάμπα τα mb ram και την μπαταρία που θα τρώει και αν ναι ποιο συστήνειται?

 

Εγω πιστευω πως δεν χρειάζεται. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη προσοχή στο τι κατεβάζουμε ;-)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω περασει φωτο στις επαφες και μου τις εμφανιζει κανονικα οταν με καλουν σε φοβερη αναλυση. Στα μυνηματα,ενω δειχνει οτι μπορει να το κανει,δεν εμφανιζει τιποτα. Εμφανιζει ενα κενο προσωπο. Κανω κατι λαθος παιδια; Στο note μου τις εμφανιζε αν θυμαμαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω, το κινητό έχει Flash Player γιατι στο GSMarena.com αναφέρει οτι έχει μόνο HTML ;;

 

Πρέπει να τον εγκαταστήσεις εσύ .

κατέβασε τον από εδω ,βάλε το apk στο τηλέφωνο και καν το εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εμενα δεν μου εχει ερθει καμια αναβαθμιση απο αυτες που αναφερατε...το κινητο ειναι γερμανικο.....(λετε να εχει κανει τιποτα η μερκελ??:p:p:p)
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω επειγοντως βοηθεια!

Πηγα να αναβαθμισω σε omega v42.1 και πατησα ο βλακας format data και format data media!

Και τωρα το κινητο δεν ανοιγει και μενει στο boot!!!

Εχω πανικοβληθει και δε ξερω τι να κανω!

παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια αν ξέρεις κανείς κάτι.

Εχω το S3, γερμανικό και φοράει την 4.1.2 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα (root κλπ). Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ανοίγω ή κλείνω φακέλους που έχω φτιάξει στη αρχική οθόνη και στις εφαρμογές, μια φωνή με γερμανική προφορά απαγγέλει :"ο φάκελος άνοιξε", "ο φάκελος έκλεισε". Το ίδιο και όταν πάω να διαμορφώσω τις οθόνες της αρχικής σελίδας: απαγγέλει με γερμανική προφορά διάφορα.

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη σαχλαμάρα που μου σπάει τα νεύρα; (και όχι με κλείσιμο του ήχου :) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω επειγοντως βοηθεια!

Πηγα να αναβαθμισω σε omega v42.1 και πατησα ο βλακας format data και format data media!

Και τωρα το κινητο δεν ανοιγει και μενει στο boot!!!

Εχω πανικοβληθει και δε ξερω τι να κανω!

παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει!!

 

Δοκίμασε να ξανα περάσεις την Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια αν ξέρεις κανείς κάτι.

Εχω το S3, γερμανικό και φοράει την 4.1.2 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα (root κλπ). Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ανοίγω ή κλείνω φακέλους που έχω φτιάξει στη αρχική οθόνη και στις εφαρμογές, μια φωνή με γερμανική προφορά απαγγέλει :"ο φάκελος άνοιξε", "ο φάκελος έκλεισε". Το ίδιο και όταν πάω να διαμορφώσω τις οθόνες της αρχικής σελίδας: απαγγέλει με γερμανική προφορά διάφορα.

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη σαχλαμάρα που μου σπάει τα νεύρα; (και όχι με κλείσιμο του ήχου :) )

 

ειχα παθει και εγω το ιδιο απλα μου το ελεγε στα ελληνικα πηγενε στις ρυθμισεις-προσβασιμοτητα-talkback καπου εκει πρεπει να ειναι σε καποια ρυθμιση..ετσι νομιζω το ειχα βγαλει...για προσπαθησε

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

μαγκες εμενα δεν μου εχει ερθει καμια αναβαθμιση απο αυτες που αναφερατε...το κινητο ειναι γερμανικο.....(λετε να εχει κανει τιποτα η μερκελ??:p:p:p)

 

Και το δικό μου γερμανικό είναι και δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση... πρέπει να περιμένουμε (αν και οι περισσότερες χώρες έχουν λάβει την αναβάθμιση!)

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου γερμανικό είναι και δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση... πρέπει να περιμένουμε (αν και οι περισσότερες χώρες έχουν λάβει την αναβάθμιση!)

 

Για ποια αναβαθμιση μιλατε;εμενα γερμανικο ειναι και περιπου 20 μερες πριν μου ηρθε η 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια αν ξέρεις κανείς κάτι.

Εχω το S3, γερμανικό και φοράει την 4.1.2 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα (root κλπ). Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν ανοίγω ή κλείνω φακέλους που έχω φτιάξει στη αρχική οθόνη και στις εφαρμογές, μια φωνή με γερμανική προφορά απαγγέλει :"ο φάκελος άνοιξε", "ο φάκελος έκλεισε". Το ίδιο και όταν πάω να διαμορφώσω τις οθόνες της αρχικής σελίδας: απαγγέλει με γερμανική προφορά διάφορα.

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω αυτή τη σαχλαμάρα που μου σπάει τα νεύρα; (και όχι με κλείσιμο του ήχου :) )

 

Ρυθμίσεις/προσβασιμοτητα/ talk back

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά ιδέα για το θέμα αποσύνδεσης από το wifi? Αναφέρομαι κι εγώ στο πρόβλημα που ενώ είσαι κανονικά στο δίκτυο σε πετάει έξω και μόλις πάς να συνδεθείς σου βγάζει "πρόβλημα πιστοποίησης δικτύου" , ουαστικά δηλαδή δεν αναγνωρίζει τον κωδικό. Τι κουλό είναι αυτό τώρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...