Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος ξερει ας μου απαντησει και στα 2

 

 

+++

Ξερει κανεις στην εφαρμογη autostarts γιατι εμφανιζει τις εφαρμογες διπλες,τριπλες ακομα και 7 απλες ??

Επισης αν κανω disable μια εφαρμογη πχ στην επιλογη after start up σημαινε οτι δεν θα ανοιγει ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ετσι?

Γιατι εκανα το hotmail πχ και οταν πηγα να το ανοιξω μετα μου ζητησε εξαρχης ολα τα στοιχεια μου παλι σαν να την ανογα πρωτη φορα...

 

Το εχεις βαλει group by event για να στο δειχνει ετσι ε? Ετσι βγαζει καποιες, εγω επιλεγω group by application γιατι με βολευει καλυτερα, και αποκλειω συγκεκριμενες εφαρμογες που θελω. Στο δευτερο που λες, ναι σωστο ειναι, αν και τυχαινει καποιες εφαρμογες να συνεχιζουν να ανοιγουν. Τωρα γιατι σου ζητησε τα στοιχεια σου δεν ξερω,δεν μου εχει τυχει σε καμια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις μου κανει κατεβασμα ενα πακετο ενημερωσεις ξερει καποιος τι αφορα αυτο το πακετο ?

 

Και εμένα μου έκανε μια μικρή γύρω στα 22 mb…

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις βαλει group by event για να στο δειχνει ετσι ε? Ετσι βγαζει καποιες, εγω επιλεγω group by application γιατι με βολευει καλυτερα, και αποκλειω συγκεκριμενες εφαρμογες που θελω. Στο δευτερο που λες, ναι σωστο ειναι, αν και τυχαινει καποιες εφαρμογες να συνεχιζουν να ανοιγουν. Τωρα γιατι σου ζητησε τα στοιχεια σου δεν ξερω,δεν μου εχει τυχει σε καμια εφαρμογη.

 

ναι αλλα γιατι το βγαζει πολλες φορες καθε φορα?

 

Το αλλο θεμα με την ραμ γιατι ανοιγουν και τρεχουν τοσες εφαρμογες background?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που ειναι stock να μου πει τι γραφει

το πεδιο "κατασταση συσκευης" στις" πληροφοριες συσκευης".

Ρωτω γιατι εβαλα. και εβγαλα το Exynos Abuse και τωρα ενω το τηλ ειναι unroot μου βγαζει στην κατασταση συσκευης "τροποποιημενο" και δεν μπορω να κανω αναβαθμισεις αφου μου βγαζει μηνυμα οτι το τηλεφωνο εχει τροποποιηθει....

Τα φωτα σας?

 

παιδες μια γνωμη?

κανεις?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση.

Αγορασα το s3 μεταχειρισμενο.

Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εχω τα 50g του dropbox επειδη τα εχει χρησιμοποιησει ο αλλος;

Εκανα log in στο dropbox, αλλα δεν ελαβα κανενα email για να ενεργοποιησω το Bonus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να εμφανίζεται η οθόνη του κινητού σε τηλεόραση Samsung μέσω allsharecast χωρίς να χρειάζεται σύνδεση με καλώδιο; Φωτογραφίες κλπ. βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια γνωμη?

κανεις?

 

κατασταση συσκευης λεει " κανονικο'

πληροφοριες συσκευης εχει τον κωδικο μοντελου,εκδοση αντροιντ εκδοση φασματος,εκδοση κερνελ , αριθμο κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να την πατάμε και να δείχνει πιες εφαρμογές είναι ανοιχτές? εννοώ να μην χρειάζεται να πατάμε το κεντρίκο πλήκτρο του s3 για να δούμε τις ανοιχτές εφαρμογές...
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να την πατάμε και να δείχνει πιες εφαρμογές είναι ανοιχτές? εννοώ να μην χρειάζεται να πατάμε το κεντρίκο πλήκτρο του s3 για να δούμε τις ανοιχτές εφαρμογές...

 

Δες το Multitask Shortcut .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να εμφανίζεται η οθόνη του κινητού σε τηλεόραση Samsung μέσω allsharecast χωρίς να χρειάζεται σύνδεση με καλώδιο; Φωτογραφίες κλπ. βλέπω.

 

Με το μηχάνημα all share της samsung. Η μέσω dlna αν υποστηρίζει η τηλεόραση σου. Επίσης γίνεται και μέσω playstation αν έχεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να την πατάμε και να δείχνει πιες εφαρμογές είναι ανοιχτές? εννοώ να μην χρειάζεται να πατάμε το κεντρίκο πλήκτρο του s3 για να δούμε τις ανοιχτές εφαρμογές...

 

εγώ χρησιμοποιώ αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=factory.widgets.recentapps&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImZhY3Rvcnkud2lkZ2V0cy5yZWNlbnRhcHBzIl0.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,ισχυει οντως οτι ειναι ολοκληροτικο φορματ με τον τροπο μεσα απο το μενου?"επαναφορα ρυθμισεων"?διαγραφει τα παντα?ποια η διαφορα με τον αλλο τροπο με τα κλειστο το κινητο κ πατας τα Buttons?
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξει με factory reset, αν έκανες σωστά το unroot.

 

Απεγκατεστησα το superSu κανοντας απο εκει unroot στην συνεχεια αφαιρεσα το Exynos Abuse....καπου το διαβασα στους Xda.....εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το αποτελεσμα. παλι τα ΙΔΙΑ.:angry::blink:

Τι δεν εκανα σωστα?. Σε αυτη την περιπτωση που το τηλεφωνο ειναι ουσιαστικα unroot

υπαρχει προβλημα με την εγγυηση.

Ειμαι με 4.1.2 γιατι στο topic του root αναφερεται οτι δεν δουλευει σε αυτη την εκδοση το Exynos Abuse....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ισχυει οντως οτι ειναι ολοκληροτικο φορματ με τον τροπο μεσα απο το μενου?"επαναφορα ρυθμισεων"?διαγραφει τα παντα?ποια η διαφορα με τον αλλο τροπο με τα κλειστο το κινητο κ πατας τα Buttons?

καλησπερα παιδια.υπαρχει καποιος που να πουλαει την συσκευη του?εννοειται σε αριστη κατασταση με εγγυηση κ προς θεου να ειναι φθηνοτερα απο το σκρουτζ.αν ναι ας μου στειλει να το συζητησουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα το Σάββατο με την προσφορά της Vodafone , είχε μέσα και φυλλάδιο της εταιρίας και το κινητό εφαρμογές της.
Link to comment
Share on other sites

με το καλώδιο OTG τι τύπους format από φλασάκια και σκληρούς δίσκους διαβάζει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Στο Dropbox έκανα όλες τις ενέργειες,εκτός από την πρόσκληση φίλων, και μου έδωσε μόνο 2,8 gb. Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εχει αναφερθεί αλλα που να το βρω σε τοσο μεγάλο τοπικ...

Υπαρχει τρόπος να κλειδώσουμε φακελο με αρχεια video και photo και να γίνεται το άνοιγμα του μονο με κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

με το καλώδιο OTG τι τύπους format από φλασάκια και σκληρούς δίσκους διαβάζει?

 

Fat και exFat τα διαβαζει χωρις προβλημα....

Αλλα αν θελεις το φλασακι σου να δεχτει αρχεια πανω απο 4GB τοτε το φορμαρεις σε exFat....

Για ntfs πρεπει να ψαχτεις λιγο παραπανω αλλα αν πας σε exFat τοτε δεν υπαρχει λογος....

Link to comment
Share on other sites

Fat και exFat τα διαβαζει χωρις προβλημα....

Αλλα αν θελεις το φλασακι σου να δεχτει αρχεια πανω απο 4GB τοτε το φορμαρεις σε exFat....

Για ntfs πρεπει να ψαχτεις λιγο παραπανω αλλα αν πας σε exFat τοτε δεν υπαρχει λογος....

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Κάπου είχα διαβάσει, μάλλον εδώ μέσα κάτι σχετικά με τα ntfs, θα το ψάξω.

 

 

Απεγκατεστησα το superSu κανοντας απο εκει unroot στην συνεχεια αφαιρεσα το Exynos Abuse....καπου το διαβασα στους Xda.....εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το αποτελεσμα. παλι τα ΙΔΙΑ.:angry::blink:

Τι δεν εκανα σωστα?. Σε αυτη την περιπτωση που το τηλεφωνο ειναι ουσιαστικα unroot

υπαρχει προβλημα με την εγγυηση.

Ειμαι με 4.1.2 γιατι στο topic του root αναφερεται οτι δεν δουλευει σε αυτη την εκδοση το Exynos Abuse....

 

Το exynos abuse μου δουλεύει μια χαρά στην 4.1.2. Όποτε θέλω το βάζω, όποτε θέλω το βγάζω. Πανεύκολο και γρήγορο χωρίς να κάνεις και πολλά πράγματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Στο Dropbox έκανα όλες τις ενέργειες,εκτός από την πρόσκληση φίλων, και μου έδωσε μόνο 2,8 gb. Τι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Συνδεσου στο dropbox και από pc και θα σου έρθει email για τα 50 γιγα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ. Κάπου είχα διαβάσει, μάλλον εδώ μέσα κάτι σχετικά με τα ntfs, θα το ψάξω.

 

Για το ntfs πρέπει ή να βρεις καποια προγραμματα στο google play που δουλευουν μόνο με root ή το Nexus Photo viewer που είναι το μονο που βρηκα που δουλεύει χωρίς root, αλλά διαβάζει αν θυμάμαι καλά μόνο φωτογραφίες και βίντεο και τα εμφανίζει λιγο χύμα χωρίς φακέλους κλπ.

 

Παρ'ολα αυτά καταφερε να διαβάσει 2 Τ δίσκο ntfs με εξωτερική τροφοδοσία.

Edited by annie_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...