Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινεται να συνδεσω ενα αρχειο excel που εχω στον υπολογιστη μου με το κινητο? δηλαδη αν κανω αλλαγες σε αυτο απο τον υπολογιστη να περνανε και στο κινητο και το αντιστροφο? κατι σαν συγχρονισμος δηλαδη.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία cloud, όπως είναι το google drive, το Dropbox, το skydrive και άλλες.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σύνδεσα με το PC, αλλά δεν το βρίσκει καν...τι μπορεί να παίζει;

(με κλασσικό καλώδιο mini usb--> usb).

 

:!::!::)

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα με το PC, αλλά δεν το βρίσκει καν...τι μπορεί να παίζει;

(με κλασσικό καλώδιο mini usb--> usb).

 

:!::!::)

 

Κατέβασες να εγκαταστήσεις το kies πρώτα (για να εγκατασταθούν οι drivers βασικά);

Λειτουργικό που έχεις;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το ψιλιάστηκα για το Kies και το κατέβασα...δεν την "είδε" και κάνω τώρα την επιδιόρθωση σύνδεσης.

XP Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έναν νέο κάτοχο που άλλαξε στρατόπεδο και μεταπήδησε από ios & iphone4...:O

 

Αν και είπα ότι πρώτα θα περιμένω το νέο iphone και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω, μου παρουσιάστηκε μια πολύ καλή οικονομική ευκαιρία για να αποκτήσω το σ3 και δεν την άφησα να πάει χαμένη.

 

Δεν νιώθω καθόλου ότι μετάνιωσα την επιλογή που έκανα. Το κινητό πραγματικά είναι απίστευτο!

Θέλω λιγάκι για να συνηθίσω το μέγεθος, αλλά θα στρώσει:p

 

Το μεγαλύτερο σοκ το παθαίνω όταν αφήνω το σ3 που περιεργάζομαι και πιάνω το iphone4 (που το έχω πλέον 2ο κινητό με cu) για να μιλήσω ή να στείλω κάποιο μήνυμα!!

 

*Ένα μεγάλο ευχαριστώ και για το topic. Αν και κουράστηκα μέχρι να διαβάσω σχεδόν όλες τις σελίδες του, αλλά μου έλυσε πολλές απορίες και βοήθησε αρκετά την μετάβαση μου από ios σε android.

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έναν νέο κάτοχο που άλλαξε στρατόπεδο και μεταπήδησε από ios & iphone4...:O

 

Αν και είπα ότι πρώτα θα περιμένω το νέο iphone και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω, μου παρουσιάστηκε μια πολύ καλή οικονομική ευκαιρία για να αποκτήσω το σ3 και δεν την άφησα να πάει χαμένη.

 

Δεν νιώθω καθόλου ότι μετάνιωσα την επιλογή που έκανα. Το κινητό πραγματικά είναι απίστευτο!

Θέλω λιγάκι για να συνηθίσω το μέγεθος, αλλά θα στρώσει:p

 

Το μεγαλύτερο σοκ το παθαίνω όταν αφήνω το σ3 που περιεργάζομαι και πιάνω το iphone4 (που το έχω πλέον 2ο κινητό με cu) για να μιλήσω ή να στείλω κάποιο μήνυμα!!

 

*Ένα μεγάλο ευχαριστώ και για το topic. Αν και κουράστηκα μέχρι να διαβάσω σχεδόν όλες τις σελίδες του, αλλά μου έλυσε πολλές απορίες και βοήθησε αρκετά την μετάβαση μου από ios σε android.

Καλώς ήρθες κ καλώς σε βρήκαμε;)

Έρχεσαι απο ενα πολύ καλό λειτουργικό σε ένα εξίσου πολύ καλό λειτουργικό, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε στην όποια απορία έχεις κ σου ευχόμαστε καλό ταξίδι με την Android Airlines :lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

 

Κάποια εφαρμογή επεμβαίνει στη διεργασία του τηλεφώνου, δεν είναι φυσιολογικό να ανάβει όποτε τού'ρθει. Βρες ποια είναι και σβήστην... αν δεν είναι εφαρμογή, έχει πρόβλημα ο αισθητήρας σου. Έχεις καμιά ζελατίνα ή κάτι να τον καλύπτει;

 

 

 

 

 

Ωπα,τωρα το ειδα.

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω,πως να το ψαξω;

Οσον αφορα σε ζελατινα,ναι,εχω μια sgp flex απο ακρη σε ακρη.Αλλα που ειναι αυτος ο αισθητηρας;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες κ καλώς σε βρήκαμε;)

Έρχεσαι απο ενα πολύ καλό λειτουργικό σε ένα εξίσου πολύ καλό λειτουργικό, εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε στην όποια απορία έχεις κ σου ευχόμαστε καλό ταξίδι με την Android Airlines :lol:

 

Τελείως διαφορετική η φιλοσοφία του android! Να πω την αλήθεια, είναι αρχή ακόμα και χάνομαι στα μενού και τις επιλογές. Ωστόσο είναι πολύ όμορφο. Εμένα τουλάχιστον μου δημιουργεί την εντύπωση που ανέφερες. Ότι έφυγα από ένα πολύ καλό λειτουργικό και πήγα σε ένα εξίσου καλό λειτουργικο.

 

Για το τηλέφωνο ως συκευή, έχω να πω ότι είναι πολύ καλό! Και το λέει αυτό ένας που είχε μάθει στο γυαλί/μέταλλο του αιφον και ήταν πολύ δύσπιστος στο να το αλλάξει

 

Να πω και την πρώτη απορία μου.

Πρώτη ημέρα σήμερα και έχω ανοιχτά τα ΠΑΝΤΑ! Όλες τις επιλογές κίνησης, όλους τους αισθητήρες, Είμαι ακόμα στο στάδιο που παίζω με το νέο μου παιχνίδι:cool:

Επειδή όμως καταλαβαίνω ότι τρώνε πολύ μπαταρία, αν από την εμπειρία σας με αυτά, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αυτά που είναι πιο πρακτικά στην καθημερινότητα και ποια τσάμπα θα τα έχω ανοιχτά και θα μου τρώνε μπαταρία αφου προσφέρουν πιο πολύ εφέ και όχι πρακτικότητα. Ξέρω υποκειμενικό όλο αυτό, αλλά έχει πολλές επιλογές για να διαλέξω και ψάχνω ακόμα τον μπούσουλα!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Τελείως διαφορετική η φιλοσοφία του android! Να πω την αλήθεια, είναι αρχή ακόμα και χάνομαι στα μενού και τις επιλογές. Ωστόσο είναι πολύ όμορφο. Εμένα τουλάχιστον μου δημιουργεί την εντύπωση που ανέφερες. Ότι έφυγα από ένα πολύ καλό λειτουργικό και πήγα σε ένα εξίσου καλό λειτουργικο.

 

Για το τηλέφωνο ως συκευή, έχω να πω ότι είναι πολύ καλό! Και το λέει αυτό ένας που είχε μάθει στο γυαλί/μέταλλο του αιφον και ήταν πολύ δύσπιστος στο να το αλλάξει

 

Να πω και την πρώτη απορία μου.

Πρώτη ημέρα σήμερα και έχω ανοιχτά τα ΠΑΝΤΑ! Όλες τις επιλογές κίνησης, όλους τους αισθητήρες, Είμαι ακόμα στο στάδιο που παίζω με το νέο μου παιχνίδι:cool:

Επειδή όμως καταλαβαίνω ότι τρώνε πολύ μπαταρία, αν από την εμπειρία σας με αυτά, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αυτά που είναι πιο πρακτικά στην καθημερινότητα και ποια τσάμπα θα τα έχω ανοιχτά και θα μου τρώνε μπαταρία αφου προσφέρουν πιο πολύ εφέ και όχι πρακτικότητα. Ξέρω υποκειμενικό όλο αυτό, αλλά έχει πολλές επιλογές για να διαλέξω και ψάχνω ακόμα τον μπούσουλα!

Κοιτα λογικα τα NFC - SBEAM - WIFI DIRECT - WIFI DIRECT SHARE - LIVE WALLPAPERS - τα WIDGET καιρού -SVOICE - GOOGLE MAPS - STREET VIEW - EMAIL - EXCHANGE SERVICE - FLIPBOARD αν δεν το θέλεις - GOOGLE+ - της YAHOO NEWS Κ FINANCE .

Και για όταν γίνεις root μπορείς να διαγράφεις τελείως οταν θα ξέρεις τι δεν θέλεις καθόλου βάσει αυτής της λίστας - https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκλεισε από μπαταρία το θηριάκι και πάω για πρώτη φόρτιση όλο το βράδυ!

Noted αυτά που είπες και αφού βαρεθώ το παιχνίδι των πρώτων ημερών θα είναι από τα πρώτα που θα δώ αν με εξυπηρετούν να είναι on ή off! Thanks!:)

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Με το wi fi direct πως μεταφέρω αρχεία ;

Δουλεύει και με pc ;

Η λογική είναι μεταφορά δεδομένων με ότι είναι συνδεμενο στο ρουτερ;

Link to comment
Share on other sites

Με το wi fi direct πως μεταφέρω αρχεία ;

Δουλεύει και με pc ;

Η λογική είναι μεταφορά δεδομένων με ότι είναι συνδεμενο στο ρουτερ;

 

αν το pc / laptop εχει wifi direct μεταφερεις χαλαρα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το κινητο στο laptop με usb δεν μπορω να δω την κάρτα σαν εξωτερικό δίσκο?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το κινητο στο laptop με usb δεν μπορω να δω την κάρτα σαν εξωτερικό δίσκο?

 

Δυστυχώς όχι...Έχει αλλάξει το σύστημα πλέον και υπάρχει μονο MTP σύνδεση (Media Transfer Protocol).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως αφαιρώ τις εγκατεστημένες από την samsung εφαρμογές?

Ενώ τις κάνω απεγκατάσταση δεν διαγράφονται και στη επόμενη ενημέρωση που γίνεται από το play store ξαναεγκαθιστάντε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως αφαιρώ τις εγκατεστημένες από την samsung εφαρμογές?

Ενώ τις κάνω απεγκατάσταση δεν διαγράφονται και στη επόμενη ενημέρωση που γίνεται από το play store ξαναεγκαθιστάντε.

 

Θελει root και καποια εφαρμογη που απεγκαθιστα εφαρμογες συστηματος, οπως πχ το Titanium backup.

Χωρις root δε γινεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ μήπως το χρειάζεται κανείς...έρχετε πάντως πολύ σύντομα ούτως ή άλλως :happy:

 

Samsung-Updates.com

 

here's the latest Jelly Bean internal Samsung release leak for international version of SGS3 (GT-I9300).

 

Here you can find OTA update for Galaxy S3 (GT-I9300) to the latest available version that were leaked (higher version than was released earlier).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867672

"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ μήπως το χρειάζεται κανείς...έρχετε πάντως πολύ σύντομα ούτως ή άλλως :happy:

 

Samsung-Updates.com

 

here's the latest Jelly Bean internal Samsung release leak for international version of SGS3 (GT-I9300).

 

Here you can find OTA update for Galaxy S3 (GT-I9300) to the latest available version that were leaked (higher version than was released earlier).

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867672

 

Ενημερωτικα, σε tweet απο samsung mobile, ανακοινωθηκε νεο firmware update για αυριο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Που? Σε ποιό Samsung Mobile? το κεντρικό δεν τουίταρε τίποτα
"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

Που? Σε ποιό Samsung Mobile? το κεντρικό δεν τουίταρε τίποτα

 

Οχι στο κεντρικο...

Το postαρε ο τυπος που ανεβαζει πρωτος τα leak στους xda απο samsung mobile.

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πολλά leak και απο official τίποτα...
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

αν το pc / laptop εχει wifi direct μεταφερεις χαλαρα.

 

Το direct wi fi είναι άλλο πράγμα ; Προφανώς όλες οι συσκευές μου συνδέονται μέσω wi fi

Link to comment
Share on other sites

Το direct wi fi είναι άλλο πράγμα ; Προφανώς όλες οι συσκευές μου συνδέονται μέσω wi fi

 

Ειναι ενας τροπος να μεταφερεις αρχεια σε συσκευες που εχουν και αυτες wi fi direct.Δεν χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ,απλα το ενεργοποιεις,σκαναρεις για συσκευες και στελνεις! Φαντασου τη διαδικασια σα να στελνεις με bluetooth απλα εδω το τηλεφωνο χρησιμοποιει το δεκτη wi fi και εχει πολυ πιο γρηγορη μεταφορα δεδομενων. http://www.youtube.com/watch?v=gCEawDprnOQ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.....εδω και 2 μερες ειμαι κατοχος του galaxy S3..... δε γνωριζω πολλα απο android μονο τα βασικα...το πρωτο πραγμα μου εκανα ηταν να κανω λιγο τις ρυθμισεις+να συγχρονισω τα mail μου..εχω μερικες αποριες αν μπορειτε να βοηθησετε αν εχετε χρονο σαν λιγο ασχετος που ειμαι//...

 

#1 Το skype που προσπαθησα να το λειτουργησω εβλεπα κανονικα τον αλλον,αλλα οχι αυτος εμενα,παρα μονο μια μαυρη εικονα,διαβασα οταν κατεβαζα την εφαρμογη οτι και αλλοι ειχαν αυτο το προβλημα...

 

#2 το s-voice τελικα μονο με ιντερνετ δουλευει? Γιατι το δοκιμασα χωρις wifi και εβγαζε error...οπως και οι φωνητικες λειτουργιες στα μηνυματα

 

#3 1 RAM μηπως ειναι λιγο? Γιατι οποτε παω στις ρυθμισεις να δω,βλεπω 150-180 ελευθερα και πηγα απεγκατεστησα τη βλακεια το go chat της samsung και μετα πηγε 250++... επισης το cache memory ειναι κατι σαν αρχεια των εφαρμογων? Λιγο καποιος να μου εξηγησει τι πρεπει να κανω αν πρεπει να κατεβασω καμια εφαρμογη οπως task killer και σε τι ποσοστο να κραταω τη ραμ μηπως και τραβηξει κανα κολλημα...η κανει κανα μπαμ... ( οχι σχολια ειπαμε,λιγο ασχετος):p

 

#4 τελος,βλεπω εφαρμογες οπως fb,hotmail,viber κ.α που ενω κλεινω το wifi αυτα συνεχιζουν και ειναι ανοιχτα και τρωνε RAM...+οτι στο fb με εχει 24/24ωρο μεσα χωρις καν να ειμαι...

 

Αυτα τα λιγα μπορεσα να δω σε αυτες τις 2 μερες....οποια αλλη συμβουλη,εφαρμογες για αρχαριο καλοδεχουμενη για να μπορεσω να εχω το κινητο καλα και να μην κανω βλακεια και το χαλασω..!!!:D σε root δε παω καθως το λογισμικο δε το ξερω....

 

Ελπιζω μετα απο αυτο το μνμ αν εχω και αλλες αποριες να βοηθησετε....:p:p επειδη ηταν λιγο μεγαλο.... ευχαριστωωωωω

 

Υ.Γ. κατεβαζα διαφορες εφαρμογες ( οπως light flow) κ μετα που ανοιξα κανα 2-3 αρχισε κατι κολληματα στην αρχικη οθονη και οταν ερχοταν μηνυμα και ενω το διαβαζα,αυτο συνεχιζε να το εχει οτι δεν το ειχα διαβασει....το εκανα επανεκινηση,ολα οκ...το ξαναεκανε μετα και πηγα εσβησα κατι χαζες εφαρμογες και ολα καλα.... μμμμ καλα αρχισα...θα τη καταστρεψω τη συσκευη και ειναι δωρο και απο τη μελλοντικη μου γυναικα μου...χαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο παρεακι .

Για κοιτάξτε στης OTA δεν βλέπω να λέει LEAK :)

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=0&os=1&type=1#firmware

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...