Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S3 υποστηριζει Media Transfer Protocol και οχι usb mass storage,για να παιρνας αρχεια απο και προς pc,επελεξε καλυτερα as Media device(MTP) και οχι σαν Camera(PTP),επισης τι λειτουργικο φοραει το pc σου και τι αρχεια θες να περασεις που δεν γινεται,εκτος φωτο,μουσικη που λες?

Και επισης πως το αναγνωριζει το κινητο σου το pc,σαν τι?

 

Εχω win 7 και τα αρχεια που εχω προβλημα στη μεταφορα τους ειναι zip και rar

 

Σε συνδεση Camera(PTP) βλεπει κανονικα την μνημη με ονομα phone ενω ανα βαλω και αλλη την βλεπει ως card

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι φωτογραφιες που εχω βαλει στον υπολογιστη,και που ειναι απο το W995,που τις ειχα βαλει εκει,πως τις περναω στο S3;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω win 7 και τα αρχεια που εχω προβλημα στη μεταφορα τους ειναι zip και rar

 

Σε συνδεση Camera(PTP) βλεπει κανονικα την μνημη με ονομα phone ενω ανα βαλω και αλλη την βλεπει ως card

Σωστα και σε μενα ετσι τα βλεπει,βεβαια να σου πω δεν εχω δοκιμασει να περασω ζιπαρισμενα αρχεια.......αν τα ξεζιπαρεις ισως περασουν

Κατι φωτογραφιες που εχω βαλει στον υπολογιστη,και που ειναι απο το W995,που τις ειχα βαλει εκει,πως τις περναω στο S3;

 

Αν εχεις mac δεν ξερω,αν εχεις windows τα συνδεεις κανονικα με usb θα γινει αυτοματα αναγνωρισει drivers και οπως ανεφερα παραπανω,τα παιρνας κανονικα ειτε στο phone,ειτε στην sd card.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του myphone.

 

Νέο μέλος στην παρέα σας κι εδώ κι ένα μήνα και κάτι κάτοχος του galaxy siii.Ομολογώ ότι μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις από το λίγο που έχω ασχοληθεί μαζί του δεδομένου ότι έχω αλλάξει όλες τις συσκευές iphone από τότε που βγήκαν.Θα τα πούμε λεπτομερέστερα σε άλλο thread.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας.Δούλευα εδώ και καιρό το Android file transfer χωρίς απολύτως κανέ απρόβλημα.Σήμερα δοκίμασα λιγάκι το Kies και ξαφνικά πλέον δεν μπαίνει ούτε στο ένα αλλά ούτε και στο άλλο.

 

Μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

 

Δοκιμάζω PTP δοκιμάζω MTP και τα ίδια.

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του myphone.

 

Νέο μέλος στην παρέα σας κι εδώ κι ένα μήνα και κάτι κάτοχος του galaxy siii.Ομολογώ ότι μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις από το λίγο που έχω ασχοληθεί μαζί του δεδομένου ότι έχω αλλάξει όλες τις συσκευές iphone από τότε που βγήκαν.Θα τα πούμε λεπτομερέστερα σε άλλο thread.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας.Δούλευα εδώ και καιρό το Android file transfer χωρίς απολύτως κανέ απρόβλημα.Σήμερα δοκίμασα λιγάκι το Kies και ξαφνικά πλέον δεν μπαίνει ούτε στο ένα αλλά ούτε και στο άλλο.

 

Μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

 

Δοκιμάζω PTP δοκιμάζω MTP και τα ίδια.

 

Τι να κάνω?

Κανε επανεκινηση υπολογιστη και κινητο και δοκιμασε εναλακτικα και μια αλλη θυρα usb Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στην εφαρμογή του τηλεφώνου για τα mail έχω 3 λογαριασμούς. Μπορώ να αλλάξω το χρώμα του καθε λογαριασμού όταν το εχω σε συνδυασμένη προβολή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απ'οτι φαινεται ερχεται και το μαυρο! (αν και μετα απ μαυρο S2 θα προτιμησω το λευκο σε λιγες μερες) http://www.sammobile.com/2012/08/13/black-galaxy-s-iii-releasing-in-4-6-weeks/
Link to comment
Share on other sites

Αφου σβηστικε το προηγουμενο ποστ μου, ας ξαναρωτησω :

 

Ξερει καποιος να μας πει πως(εαν γινεται) να εγκαθιστουμε εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη ( microSD ) ?

 

thk u

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Αφου σβηστικε το προηγουμενο ποστ μου, ας ξαναρωτησω :

 

Ξερει καποιος να μας πει πως(εαν γινεται) να εγκαθιστουμε εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη ( microSD ) ?

 

thk u

 

Σβήστηκε γιατί μια σελίδα πριν έχει γίνει εκτενή αναφορά σ αυτό που ρωτάς. Επίσης έχει ερωτηθεί-απαντηθεί πάνω από 10 φορές.

 

Δεν γίνεται και δεν χρειάζεται γιατί έχεις περίπου 11GB χώρο στην εσωτερική κάρτα για εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Settings/Language and input/Text-to-speech output/ Driving Mode off.

ή talkbalk ειναι ανοιχτο . Accessibility>talkbalk.

Καλησπέρα,

Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά και τίποτα!

το TalkBack είναι ανενεργό και στο Text-to-speech output το driving mode είναι off.

:(

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στην εφαρμογή του τηλεφώνου για τα mail έχω 3 λογαριασμούς. Μπορώ να αλλάξω το χρώμα του καθε λογαριασμού όταν το εχω σε συνδυασμένη προβολή;

 

Το κανει απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά και τίποτα!

το TalkBack είναι ανενεργό και στο Text-to-speech output το driving mode είναι off.

:(

 

Τι να σου πω ..

Δοκίμασε να απενεργοποίησης το Google Text-to-speech και το Samsung TTS απο την διαχείριση εφαρμογών

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, στέλνω μικρά τονισμένα (μου την σπάνε τα μηνύματα με κεφαλαία) και φτάνουν μια χαρά. Εχω το swiftkey tablet και το απλό (αγορασμένα απο το play store) και ποτέ δεν μου κάνανε το παραμικρό πρόβλημα σε όλες τις συσκευές μου.

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της samsung για τα μηνύματα.

Μάλιστα, ευχαριστώ. Δε στέλνω πάνω από 1 sms/ημέρα, οπότε απλά θα το γυρνάω σε samsung keyboard. Το swiftkey είναι εξαιρετικά βολικό κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα ίδια!
Aπεγκατεστησε το kies και ξαναεγκατεστησε το παλι.Το προγραμμα αυτο ειναι απο τα πλεον αχρηστα,αλλα τελος παντων...!!

 

Σβήστηκε γιατί μια σελίδα πριν έχει γίνει εκτενή αναφορά σ αυτό που ρωτάς. Επίσης έχει ερωτηθεί-απαντηθεί πάνω από 10 φορές.

Ντρεπεσαι να πεις 100 και βαλε??

 

@@Προς τους νεους χρηστες :Χρησιμοποιηστε την αναζητηση η στην τελικη κανετε τον κοπο και διαβαστε τις τελευταιες 10 σελιδες τουλαχιστον πριν ποσταρετε ενα προβλημα σας.Συνηθως θα βρειτε την λυση.Το να θελουμε μια απαντηση αμμεσα σε κατι το οποιο πολλες φορες μαλιστα εχει απαντηθει λιγα ποστ πριν χωρις να κανουμε τον κοπο εστω να σκρολαρουμε λιγο την σελιδα πιο πισω εχει σαν αποτελεσμα να γεμιζει σκουπιδια το φορουμ και να χανονται χρησιμα ποστ μεσα στο βουνο των αχρηστων και επαναλαμβανωμενων πληροφοριων.Ειναι για καλο ολων μας.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, μου το κάνει μόνο όταν ανοίγω τον έναν φάκελο όπου έχω μέσα διάφορες εφαρμογές καθώς και όταν αλλάζω τις οθόνες στο περιβάλλον εργασίας.

Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Τι να πω, θα του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

[quote name=truckmAπεγκατεστησε το kies και ξαναεγκατεστησε το παλι.Το προγραμμα αυτο ειναι απο τα πλεον αχρηστα,αλλα τελος παντων...!!

 

 

To έκανα αλλά το android transfer εξακολουθεί να γάζει μήνυμα.

 

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

Link to comment
Share on other sites

[quote name=truckmAπεγκατεστησε το kies και ξαναεγκατεστησε το παλι.Το προγραμμα αυτο ειναι απο τα πλεον αχρηστα,αλλα τελος παντων...!!

 

 

To έκανα αλλά το android transfer εξακολουθεί να γάζει μήνυμα.

 

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

Βρε συ,μπας κι εχει χαλασει το καλωδιο σου?Δεν εχεις καποιο αλλο να δοκιμασεις?
Link to comment
Share on other sites

Μα το με το Kies συνδέεται.

 

Θα δοκιμάσω άλλο ένα καλώδιο αν και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.

Στο αρχικο σου ποστ γραφεις <<Θα ήθελα τα φώτα σας.Δούλευα εδώ και καιρό το Android file transfer χωρίς απολύτως κανέ απρόβλημα.Σήμερα δοκίμασα λιγάκι το Kies και ξαφνικά πλέον δεν μπαίνει ούτε στο ένα αλλά ούτε και στο άλλο.

 

Μου βγάζει το εξής μήνυμα.

Please connect your Android device with a USB cable to get started.

 

Δοκιμάζω PTP δοκιμάζω MTP και τα ίδια.>>

 

εγω καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου οτι δεν σου συνδεεται ουτε στο kies!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να τραβηξουμε φωτο σε 16:9, χωρις να ριξουμε την αναλυση?

 

Φίλε μου αυτό που ζητάς δεν γίνεται.

Ουσιαστικά όταν ζητάς από το κινητό να τραβήξει φωτογραφίες 16:9, αυτό που ουσιαστικά κάνει είναι να κάνει crop την εικόνα που δέχεται ο αισθητήρας σε αυτή την αναλογία. Υπενθυμίζω ότι η αναλογία διαστάσεων του αισθητήρα είναι 4:3. Εκ των πραγμάτων δηλαδή όταν τραβάς σε 16:9 χρησιμοποιεί λιγότερα pixel για να σου δώσει αυτό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι καλησπερα.

 

Στις φωτιγραφιες μου κανω tag καποια ονοματα - επαφες και αργοτερα μου ξαναβγαζει με ερωτηματικο τις ιδιες φωτογραφιες σαν να μην ειχα κανει τιποτα. Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο? Εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά σουτάρω το hox αν βγει αλήθεια!

:p

 

Ωρε Νίκο μια λες θα σουτάρει το ένα η το άλλο Τί σου φταίνε τα καημένα ? Χα χα άντε 15 μέρες μείναν.. για τα φασόλια και έρχεται χειμώνας προσοχη στα κρυωματα χα χα.. για να δούμε θα ΠΕΤΑΕΙ η κιητάρα η όχι?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...