Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και s και s2.Μαλιστα φιλος που ειχε το s2 και πηρε το s3 προσφατα μου διαμαρτυρηθηκε οτι εβγαλαν το move to sdcard και ετσι το διαπιστωσα

 

Πλάκα σου κάνω :p

Δεν το έψαξες φαίνεται.

Έτσι είναι

 

Πως αλλαζουμε τις συντομευσεις-εφαρμογες στην οθονη κλειδωματος?

 

Settings-security-lockscreen options

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως αλλαζουμε τις συντομευσεις-εφαρμογες στην οθονη κλειδωματος?

 

Μενού > ρυθμίσεις > Ασφάλεια και κλείδωμα οθόνης > Επιλογές οθόνης κλειδώματος και θα πατήσεις πάνω στις "Συντομεύσεις"

 

@nikos253

Ο Γιουσέιν Μπολτ είσαι ?

Edited by sirgab
Με πρόλαβε άλλος :)
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και γω να ξέρω εάν υπάρχει λύση στο 3.

 

Για δοκίμασε μικρότερη ανάλυση στην φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , τέλος του μηνός θα αγοράσω και γω το κινητό :D Λοιπόν το βρήκα ~543€ στο κατάστημα ΜοbileHellas και ρωτώ εγώ τώρα :p είναι αξιόπιστο το κατάστημα ; το κινητό θα "έχει" Ελληνικά ; για πείτε γνωμες . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Καλό βράδυ:)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , τέλος του μηνός θα αγοράσω και γω το κινητό :D Λοιπόν το βρήκα ~543€ στο κατάστημα ΜοbileHellas και ρωτώ εγώ τώρα :p είναι αξιόπιστο το κατάστημα ; το κινητό θα "έχει" Ελληνικά ; για πείτε γνωμες . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Καλό βράδυ:)

 

Ελληνικα θα εχει ακομα κι αν ειναι απ το Αζερμπαισταν :lol:

Το θεμα ειναι να ειναι ευρωπαικο για να εχεις εγγυηση και service απο την ελληνικη αντιπροσωπεια

:)
Link to comment
Share on other sites

Βιντεάκι για το S beam live από το Samung Pin στο Ολυμπιακό Πάρκο...οχι τόσο για την εφαρμογή αλλά περισσότερο για να πάρετε μια μικρή γεύση από το Λονδίνο ♥

 

"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα θα εχει ακομα κι αν ειναι απ το Αζερμπαισταν :lol:

Το θεμα ειναι να ειναι ευρωπαικο για να εχεις εγγυηση και service απο την ελληνικη αντιπροσωπεια

 

καλησπερα επειδη σκεφτομαι να το παρω και εγω πως μπορουμε να διαπιστωσουμε εαν ειναι ευρωπαικο και το καλυπτη η ελληνικη αντιπροσωπεια???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη σκεφτομαι να το παρω και εγω πως μπορουμε να διαπιστωσουμε εαν ειναι ευρωπαικο και το καλυπτη η ελληνικη αντιπροσωπεια???

 

Από το imei του τηλεφωνώντας στην αντιπροσωπία και ρωτώντας τούς και αν το ανοίξεις πληκτρολογώντας *#1234# και βλέποντας τους κωδικούς που θα σου βγάλει....

O καλύτερος τρόπος είναι να μας πεις από πιο μαγαζί σκέφτεσαι να το αγοράσεις και να σου απαντήσουν τα άτομα που το αγόρασαν από εκεί

:)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. δοκιμασε κανεις να συνδεσει το bluetooth με το αυτοκινητο? μπορεις να απαντας κανονικα απο το τιμονι στις εισερχομενες κλησεις?

 

σε μένα δούλεψε χτες κανονικά, πιθανόν να παίζει ρόλο και το αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. εγώ έχω άλλο πρόβλημα που το είδα σήμερα.ενώ γράφει βίντεο κανονικά όταν κάνω αναπαραγωγή σκοτεινιάζει. γιατί γίνεται αυτό? μήπως θέλει καμία αναβάθμιση στην κάμερα η στον πλαιερ και αν ναι πως θα την κάνω? ευχαριστώ

 

Κι εμενα το κανει αυτο ο μαμισιος player. Βαλε τον BS player και δεν θα εχεις θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δούλεψε χτες κανονικά, πιθανόν να παίζει ρόλο και το αυτοκίνητο?

 

εχω το renault megane coupe. το παλιο μου κινητο Nokia N78 δουλευει κανονικα. λογικα θα κανει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε στο μπλε μου S3 άλλη μια αναβάθμιση, όχι όμως και στο άσπρο μου. Πλέον το άσπρο έχει την XXLFB, ενώ το μπλε την BUBLG3. Ξέρει κανείς κάτι για αυτήν; Το άσπρο είναι από Expansys (16GB), ενώ το μπλε από Πλαίσιο (32GB - Voda).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω root θα δουλευει μετα το app2sd ή μπα??

Μπα!!!

Υπάρχει στο xda καποιο mod που κανει παρόμοια δουλειά ,αλλα πρέπει να ξέρεις τι κάνεις .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1772234

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω τη μεγάλη παρέα του forum και συγχαρητήρια σε όλους για το έργο και την προσπάθεια της κοινότητας.

Κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες του sgs3. Το κινητό είναι απο κάθε άποψη "πολύ μπροστά", μέχρι βέβαια να εμφανιστεί κάτι άλλο, που να το "χτυπήσει". Είμαι γενικά ευχαριστημένος από κάθε πλευρά, αν εξαιρέσω κάποια πραγματάκια που τα είχα στο htc desire hd και εδώ μου λείπουν:

1. το hands-free (της συσκευασίας) δε πραγματοποιεί κλήσεις, παρά μόνο δέχεται (απαράδεκτο για συσκευή 669,00 ευρώ. Μίλησα και με samsung και μου είπαν ότι όντως είναι θέμα.),

2. όταν εχεις συνδέσει b.t. ακουστικό, δε μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήση, την τελευταία (είτε αναπάντητη, είτε εισερχόμενη), παρά μόνον αυτή που πήρα εγώ τελευταία προς τα έξω (λειτουργεί μόνον ως redial),

3. ενώ πήρα κινητό με 4,8'' οθόνη, όταν αναπαράγω φοτό η οθόνη δεν είναι πλήρης. Μόνο εάν κάνεις zoom με τα δάχτυλα.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τα παραπάνω (2 και 3), στο αν υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που λύνουν τα μικρά (για εμένα, αλλά απαραίτητα) προβληματάκια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Για το 2 εγω δεν εχω κανενα τετοιο θεμα χρησιμοποιωντας το Sony Smart Wireless Pro κανονικα κανω ειτε την κληση που δεχτηκα(εισερχομενη η'αναπαντητη)η'αυτην που εκανα εγω.

Κοιταξε μηπως ειναι θεμα του bluetooth σου, δεν λειτουργουν ολα τα bluetooth σε ολα τα κινητα το ιδιο και τις περοσσοτερες φορες φταει το κινητο και το λογισμικο που φοραει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , τέλος του μηνός θα αγοράσω και γω το κινητό :D Λοιπόν το βρήκα ~543€ στο κατάστημα ΜοbileHellas και ρωτώ εγώ τώρα :p είναι αξιόπιστο το κατάστημα ; το κινητό θα "έχει" Ελληνικά ; για πείτε γνωμες . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Καλό βράδυ:)

 

Εγώ το πήρα απο'δώ και ήταν Ελληνικό ;)

 

http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v7.tpl&product_id=1320&category_id=137&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και γω να ξέρω εάν υπάρχει λύση στο 3.

Εμένα πάντως είναι πλήρης. Αφήνει μαύρες μπάρες ή στα πλάγια ή πάνω και κάτω ανάλογα με τη φωτογραφία. Λογικό καθώς ο λόγος πλευρών της φωτογραφίας δεν είναι ίδιος με αυτόν της οθόνης. Αν έκανε μεγέθυνση να σβηστούν οι μπάρες θα έκοβε και από την φωτογραφία στις άλλες πλευρές.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει ερώτηση σχετικά με το γιατί οι εκάστοτε φωτογραφίες δε φαίνονται σε όλο το εύρος της οθόνης. . .

 

Θυμήθηκα και τη ρύθμιση στο αρκ το κοίταξα και εδώ και είναι θέμα ρυθμίσεις, οι προεπιλεγμενες ρυθμίσεις είναι στα 8mp σε 4:3, (για αυτό και δε φαίνεται σε όλη την οθόνη) ενώ βάζοντας την στα 6 mp σε 16:9 "πιάνει" όλη την οθόνη! ;)

 

Από θέμα λήψης φωτογραφιών όμως είναι super!! :)

 

Να επισημάνω και εγώ τη δυσαρέσκεια μου για τη μετακίνηση εφαρμογών. . . . :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

με εσπασε η οθονη σημερα απο πεσιμο... ξερετε που μπορω να την αλλαξω? και ποσο κοστιζει?

 

ευχαριστώ

Αμα σου πω οτι θα ριξεις πολυ κλαμα τι θα πεις??Στο servis της σαμυ θα το πας (σμαρτεκ) κι απο οτι εχει ειπωθει υπολογισε καμια τρακοσοπενηνταρα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

με εσπασε η οθονη σημερα απο πεσιμο... ξερετε που μπορω να την αλλαξω? και ποσο κοστιζει?

 

ευχαριστώ

 

Αν έχεις σχέση με ηλεκτρονική και λεπτοδουλειές μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου ( ~200€), αλλιώς θα κλάψεις τα μισά λεφτά του τηλεφώνου όπως είπε ο t-man. Όπως και να'χει, τα λάθη πληρώνονται...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά βρήκα και άλλο ένα κατάστημα οπότε αυτό (extrememobile) ή αυτό (mobilehellas). Ποιο λέτε ; στο extreme-mobile.gr λέει " 24 μήνες εγγύηση

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από την Επίσημη Ελληνική Αντιπροσωπεία "

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει ερώτηση σχετικά με το γιατί οι εκάστοτε φωτογραφίες δε φαίνονται σε όλο το εύρος της οθόνης. . .

 

Θυμήθηκα και τη ρύθμιση στο αρκ το κοίταξα και εδώ και είναι θέμα ρυθμίσεις, οι προεπιλεγμενες ρυθμίσεις είναι στα 8mp σε 4:3, (για αυτό και δε φαίνεται σε όλη την οθόνη) ενώ βάζοντας την στα 6 mp σε 16:9 "πιάνει" όλη την οθόνη! ;)

 

Από θέμα λήψης φωτογραφιών όμως είναι super!! :)

 

Να επισημάνω και εγώ τη δυσαρέσκεια μου για τη μετακίνηση εφαρμογών. . . . :(

 

Σωστος ο φιλος για τις φοτο:)

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι θα ριξεις πολυ κλαμα τι θα πεις??Στο servis της σαμυ θα το πας (σμαρτεκ) κι απο οτι εχει υπωθει υπολογισε καμια τρακοσοπενηνταρα

 

160 ευρα στη smartec, 140 θεσσαλονικη, η τιμη με φπα και περαστικα..

 

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ.... παω για μια βουτια στη θάλασσα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγες ώρες έγινα και εγώ κάτοχος του μπλε .

Με το που το άνοιξα κατέβασε κάποιο update αλλά προς το παρόν δεν το πειράζω αφού είμαι χαλκιδικη για μπανακι .

Προβλέπεται θερμό τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...