Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε αλλα καμμια διαφορα ...Ουτε με τον δικο μου φορτιστη παει καλυτερα.

 

Βγάλε την μπαταρία για κανένα λεπτό και ξαναβάλτην.

Αν δε φτιάξει, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε αλλα καμμια διαφορα ...Ουτε με τον δικο μου φορτιστη παει καλυτερα.

Δοκίμασε να καθαρίσεις τις επαφές στο κινητό με μια μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καθαρίσεις τις επαφές στο κινητό με μια μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα

 

Πωωωω.

Απορώ πως το παρέλειψα. :O

Link to comment
Share on other sites

΅ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ... ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΕΛΛΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΚΙΝ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 300Ε ΣΤΑ ΣΚΡΟΥΤΖΟΜΑΓΑΖΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ?! (ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΤΗΑΝΑΤΟ W310 s.ε Κ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΙΤΗ ) ΥΣ ''' ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΙΝΤ.SHOP ? ΥΣ2΄''' ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΟΥ ΣΑΝ "'' ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2012 ''" Η ΕΧΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ...!!!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις εαν είναι ενεργοποιημένη η μεταβλητή εαν στο πληκτρολογιο κλίσης γραψεις #*197328640# Αμέσως σε περνάει σε ενα μενού που η επιλογή 8 είναι υπομενού amr-wb. Εκεί έχει τις τιμες.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις εαν είναι ενεργοποιημένη η μεταβλητή εαν στο πληκτρολογιο κλίσης γραψεις #*197328640# Αμέσως σε περνάει σε ενα μενού που η επιλογή 8 είναι υπομενού amr-wb. Εκεί έχει τις τιμες.

 

Στο i9305 (DBT) που έχω, υπάρχει σαν subvalue (8) στο πεδίο UMTS και είναι off

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την απάντηση που σου δίνει η Samsung καταλαβαίνω ότι έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή που θέλεις.

Απλά σου διευκρινίζει ότι υπάρχει στο λογισμικό που περιλαμβάνει τα πράγματα της Cosmote μέσα....

Που σημαίνει ότι δεν ψάχνεις πια για csc(EUR) αλλά για csc(COS).

Αλλά ο μόνος τρόπος για να το δεις είναι να περάσεις το firmware με (COS).

 

Ισως να έχεις δίκιο,αφού το δικό μου ειναι EUR. Ομως θα έπρεπε η εταιρία να υποστηρίζει και την περίπτωση αυτή ...

 

Πως καταλαβαίνεις ότι η μεταβλητή είναι ενεργοποιημένη ?

 

Συγνώμη, το απάντησα παραπάνω όχι όμως με παράθεση. Δίνεις στο πληκτρολόγιο *#197328640# και αμέσως σου εμφανίζεται μενού με διάφορες ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Το υπομενού με κωδικό 8 αφορά το ARM-WB. Οποιος έχει csc COS και μπορεί ας ελέγξει εάν είναι ενεργοποιημένο...

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

΅ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ... ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΕΛΛΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΚΙΝ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 300Ε ΣΤΑ ΣΚΡΟΥΤΖΟΜΑΓΑΖΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ?! (ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΤΗΑΝΑΤΟ W310 s.ε Κ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΙΤΗ ) ΥΣ ''' ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΙΝΤ.SHOP ? ΥΣ2΄''' ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΟΥ ΣΑΝ "'' ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2012 ''" Η ΕΧΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ...!!!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Στα 290 ευρω που εχει πεσει τωρα νομιζω ειναι οτι το καλυτερο αυτη τη στιγμη..Ενια παρα πολυ καλο κινητο.Τα skourομαγαζα φερνουν συσκευες κατα κανονα που δεν ειναι για Ελλαδα αλλα για χωρα ΕΟΚ οποτε δεν εχεις πεοβλγμα με την εγγυηση. Ο μονος σιγουρος τροπος για το αν καλυπτεται απο εγγυηση ειναι με το ΙΜΕΙ του κινητου να παρεις και να ρωτησεις την Samsung Hellas.Λειτουργει μεχρι 6μμ και Σαββατο μεχρι το μεσημερι. Τηλ 21068976911

 

Μιας φιλης το κινητο ξαφνικα αρχισε να αργει παρα πολυ να φορτισει !!! Πανω απο 1 ωρα στο ρευμα για να δωσει 10% στην μπαταρια

Ειναι αγορασμενο πριν 6μηνες μονο.

 

Τι μπορει να φταιει ?

 

Η επαναφορα εργοστασιακων μπορει να βοηθησει ?

 

Εκανε οτι εχετε πει αλλα...

 

Ανοιξα το κινητο μου (το εβγαλα απο την φορτιση) με full μπαταρια στις 5+30πμ και με ανοιχτα gps , bluetooth , wifi και δεδομενα κινητης ειναι στο 92% χωρις να εχω μιλησει ακομα.

Η φιλη μου το ανοιξε στις 7πμ με μονο το wifi ανοιχτο και ειναι στο 81%

 

Νομιζω κατι δεν παει καλα...

Edited by StratosGR

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχεις δίκιο,αφού το δικό μου ειναι EUR. Ομως θα έπρεπε η εταιρία να υποστηρίζει και την περίπτωση αυτή ...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δυστυχώς δεν ισχύει

 

Εκανε οτι εχετε πει αλλα...

 

Ανοιξα το κινητο μου (το εβγαλα απο την φορτιση) με full μπαταρια στις 5+30πμ και με ανοιχτα gps , bluetooth , wifi και δεδομενα κινητης ειναι στο 92% χωρις να εχω μιλησει ακομα.

Η φιλη μου το ανοιξε στις 7πμ με μονο το wifi ανοιχτο και ειναι στο 81%

 

Νομιζω κατι δεν παει καλα...

 

Άλλο δε φορτίζει και άλλο πέφτει γρήγορα.

Αυτό είναι διαφορετικό πρόβλημα.

Μπορεί να έχεις ένα σωρό ανοιχτά πράγματα και να τρέχουν και να στην τρώνε.

Να βάλεις ένα πρόγραμμα όπως το betterbatterystats ή κάποιο παρόμοιο, για να δεις τι είναι αυτό που στην καταναλώνει.

Το θέμα της αργής φόρτισης το έλυσες;

 

 

Και για τους 2:

Δεν κάνουμε συνεχόμενα post.Όταν θέλουμε να απαντήσουμε σε πολλούς κάνουμε πολλαπλή παράθεση και αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι που ξεχάσαμε, κάνουμε τροποποίηση του υπάρχοντος μηνύματος.Δε κάνουμε καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Άλλο δε φορτίζει και άλλο πέφτει γρήγορα.

Αυτό είναι διαφορετικό πρόβλημα.

Μπορεί να έχεις ένα σωρό ανοιχτά πράγματα και να τρέχουν και να στην τρώνε.

Να βάλεις ένα πρόγραμμα όπως το betterbatterystats ή κάποιο παρόμοιο, για να δεις τι είναι αυτό που στην καταναλώνει.

Το θέμα της αργής φόρτισης το έλυσες;

 

 

 

Το θεμα της αργης φορτισης δεν ξερω γιατι χθες το εβαλε στην πριζα και κοιμηθηκε οποτε λογικο ηταν να ειναι γεματο το πρωι.Θα το ξαναδει σημερα..

Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα αυτο εγινε απο προχθες που για πρωτη φορα εβγαλε την μαπταρια (το εκαν κι εγω ομως) για να δουμε το s/n της συσκευης και μεσα απο το http://www.imei.info να δουμε μεχρι ποτε εχει εγγυηση το κινητο ....Αν βεβαια ισχυει και για Ελλαδα αυτη η εγγυηση που δεν μπορουμε να ξερουμε.

 

 

Η συνεχεια !!!

 

Το κινητο και φορτιζει πολυ αργα και πεφτει η ματαρια του πολυ γρηγορα...Αν ειναι θεμα μπαταριας καλυπτεται απο την εγγυηση ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως κανένας από εσάς έχει το βίντεο που είχε το κινητό όταν το πήραμε;

Γιατί το έχω σβήσει από καιρό και θα ήθελα να το ξαναδώ.

Κάποιο λινκ ίσως;;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία, αν δεν κάνω λάθος, έχει 6 μήνες εγγύηση.

 

Ναι τοσο εχει άλλα επειδη ασχοληθηκα τωρα και του εκανα επαναφορα εγοστασιακων συνδεδεμενο με τον δικο μου φορτιστη το τηλ ειναι στο 100% ενω με τον φορτιστη της φιλης μου το δικο μου νομιζω αργει να φορτισει.

Δεν ξερω αν ειναι λογικο αυτο αλλα θα δειξει σε λιγο πως θα παει της φιλης μου που θα το βγαλω απο τον φορτιστη.

 

:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως κανένας από εσάς έχει το βίντεο που είχε το κινητό όταν το πήραμε;

Γιατί το έχω σβήσει από καιρό και θα ήθελα να το ξαναδώ.

Κάποιο λινκ ίσως;;

 

Αυτο λες...?

Link to comment
Share on other sites

Need Help!

Εχω προσθεσει... προφανως κατα λαθος... ή καποιος τριτος (υποπτεύομαι ενα ανιψάκι:O) ενα νουμερο στη λιστα απορριψης με αποτελεσμα να μην μπορω να δεχτω κλησεις απο αυτο το τηλ.

Δεν εχω καποια σχετικη εφαρμογη αρα ειναι το default της συσκευης!

Ψαχνω λοιπον που ειναι αυτη η λιστα στις ρυθμισεις για να σβήσω το νουμερο που εχει μπει black list...

Ψαχνω αλλα δεν το βρισκω... που ακριβως ειναι αυτη η λιστα????

 

Ευχαριστω εκ των προτεραίων για την βοηθεια σας!:)

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο> Ρυθμίσεις Κλήσεων (πατάς το κουμπί του μενού - αριστερό)> Απόρριψη κλήσης> Λίστα αυτόματης απόρριψης.

Λογικά αυτό είναι που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα galaxy s3 και παρατήρησα ότι όταν είμαι κάπου που η οθόνη είναι άσπρη από πίσω φαίνεται η οθόνη με τις επιλογές που έχει όταν είσαι σε κλίση πχ την σιγαση την ανοιχτή ακρόαση και αυτά. ..μήπως φταίει ο launcher?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα galaxy s3 και παρατήρησα ότι όταν είμαι κάπου που η οθόνη είναι άσπρη από πίσω φαίνεται η οθόνη με τις επιλογές που έχει όταν είσαι σε κλίση πχ την σιγαση την ανοιχτή ακρόαση και αυτά. ..μήπως φταίει ο launcher?

 

Δεν ειναι καθολου θεμα του launcher ειναι θεμα τον amoled!! Για να γινει αυτο μάλλον απο τις πολλές ώρες κλίσης που κανεις με ακουστικά και η οθόνη μένει ανοιχτή καθ' όλης τις διάρκειας τις κλίσης με αποτέλεσμα να εχουν γίνει burn-in τα pixel πάνω στην οθόνη και αυτο να φτιάχνεται μονο με αλλαγή οθόνης!!

Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω άλλη μία ερώτηση...Πως βλέπω αν έχω ακόμα εγγύηση άμα έχω χάσει την απόδειξη αγοράς του?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πάρεις τη Smartec και δώσεις το IMEI σου θα μπορέσουν να σου πουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για την εγγυηση και την χωρα κατασκευης του κινητου κανοντας εγγραφη μπορεις να το δεις και απο εδω

 

http://www.imei.info/

 

αλλα δεν ξερω αν το δεχοντε στην Samsung Hellas

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Και που ξέρει το κάθε site το πότε το αγόρασα εγώ;

Μόνο ο πωλητής το ξέρει.Ούτε καν η Samsung.

Η Samsung ξέρει μόνο ότι πούλησε π.χ. 10 κομμάτια με 10 συγκεκριμένα ΙΜΕΙ στο τάδε κατάστημα την τάδε μέρα.

Το πότε τα πούλησε όμως το κατάστημα αυτά τα 10, δε το γνωρίζει.

Γι αυτό ζητάνε στο σέρβις την απόδειξη αγοράς με το ΙΜΕΙ αναγραφόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει κινητό στη Smartec χωρίς την απόδειξη και το μόνο που έκαναν ήταν να μου ελέγξουν το Barcode. Είδαν ότι είναι στην εγγύηση και προχώρησαν κανονικά.

Φαντάζομαι ότι με κάποιο τρόπο ενημερώνονται τα συστήματα της Samsung για την αγορά της κάθε συσκευής, τουλάχιστον από τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων που έχουν μηχανογράφηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό απλά μήπως μπορώ να δω τουλάχιστον πότε κατασκευαστηκε για να υπολογίσω περίπου αν έχω εγγύηση ή όχι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...