Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Σήμερα το s3 μου δεν είναι στα ''καλά του''!

 

Πάω να το ανοίξω και κολλάει..Μία θα ξεκολλήσει μια θα ξεκολλήσει και θα ξανακολλήσει..Ούτε αυτό δεν ξέρει..Τού χω κάνει 4-5 reboot όλη μέρα..

 

Με μαμά ρομ 4.1.2...

 

Any ideas?

 

Ήθελα να ρωτήσω,αν περάσω την 4.2 me Odin αν χάνω εγγύηση κ.λ.π γιατί πιστεύω ότι η μαμά 4.1.2 κάνει όλη την ''ζημια'' με τα κολλήματα την RAM κ.λ.π!!

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την χάνεις την εγγύηση γιατί η 4.2 είναι ανεπίσημη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s4 γιατι την εχει προεγκατεστημενη?

 

Προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

ΓΙΑΤΊ; Γιατί αυτό είναι πιο καινούριο και κυκλοφόρησε με 4.2.2. Δεν υπάρχει γιατί...

Τότε ήταν το πιο καινούριο και αυτή την έκδοση έβαλαν. Δεν είχαν κάτι να χάσουν.

Link to comment
Share on other sites

στο galaxy s4 γιατι την εχει προεγκατεστημενη?

 

Επειδη ειναι s4......Με οτι αυτο σημαινει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηρα πριν λιγο απο Γερμανο ενα μπλε 9300, ειδα οτι εχει ρομ της κοσμοτε επανω και αναρωτιεμαι αν υπαρχει καλυτερη 4.1.2. Τωρα φοραει την I9300XXELLA, μεγεια μας!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο, χτες συνδεσα το κινητο στο PC, γι ανα κανω Backup Μεσω του αθλιου Kies.

Μετα απο κανα δυο αποτυχημενες αποπειρες συνδεσης και επανεκινησης και του PC και του S3, εγινε η συνδεση και μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει αναβαθμιση για το S3, η MG4 αν θυμαμαι καλα.

Μετα απο κανα δυο αποτυχημενες αποπειρες πληρους backup εφαρμογων-δεδομενων-SMS κτλ μεσω KIES, απελπιστηκα και τα παρατησα. Να πω την αληθεια εκανα μια αποπειρα αναβαθμισης, χωρις backup, αλλα το KIES κολλησε και εκει τα παρατησα εντελως !!!

Τωρα το ξανασυνδεσα και δε μου δειχνει να υπαρχει αναβαθμιση !!!! Οτι να ναι.

 

Ερωτηση:

Αν κανω την αναβαθμιση τελικα μεσω KIES, χωρις backup, θα τα χασω ολα; Θα ειναι σα format;

 

 

οτι να ναι 2: το ξανασυνσδεσα, μετα το μνμ, και μου εβγαλε οτι υπαρχει "Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MG4 / PHONE:MG4 / CSC:MG3 (DBT)"

Edited by nfot
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο, χτες συνδεσα το κινητο στο PC, γι ανα κανω Backup Μεσω του αθλιου Kies.

Μετα απο κανα δυο αποτυχημενες αποπειρες συνδεσης και επανεκινησης και του PC και του S3, εγινε η συνδεση και μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει αναβαθμιση για το S3, η MG4 αν θυμαμαι καλα.

Μετα απο κανα δυο αποτυχημενες αποπειρες πληρους backup εφαρμογων-δεδομενων-SMS κτλ μεσω KIES, απελπιστηκα και τα παρατησα. Να πω την αληθεια εκανα μια αποπειρα αναβαθμισης, χωρις backup, αλλα το KIES κολλησε και εκει τα παρατησα εντελως !!!

Τωρα το ξανασυνδεσα και δε μου δειχνει να υπαρχει αναβαθμιση !!!! Οτι να ναι.

 

Ερωτηση:

Αν κανω την αναβαθμιση τελικα μεσω KIES, χωρις backup, θα τα χασω ολα; Θα ειναι σα format;

 

 

οτι να ναι 2: το ξανασυνσδεσα, μετα το μνμ, και μου εβγαλε οτι υπαρχει "Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MG4 / PHONE:MG4 / CSC:MG3 (DBT)"

 

Όχι δεν είναι σαν format, αλλά χάνεις το root και μετά πρέπει να το ξανακάνεις root. Yπόθεση 2 λεπτών δηλαδή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματά που αφορούσαν το πως να γινει η μπάρα ειδοποιήσεων διάφανη μεταφερθήκαν στις Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις ,θα παρακαλέσω να συνεχίσετε εκεί την συζήτηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ξαναζητησω βοηθεια για 2 απροσδοκητα προβληματα που μου εμφανιστηκαν και ζητω συγγνωμη εαν εχουν ξαναπαντηθει παλιοτερα αλλα οσο και να ψαξα δε βρηκα κατι που να με βοηθα. αρχικα να ρωτησω πως διαλεγω τον ηχο ειδοποιησης. διαβαζοντας αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 ειδα οτι ήχοι ειδοποίησης κατοικούν στον φάκελο media/audio/notifications. πηγαινοντας σε αυτην την τοποθεσια δεν βρηκα μεσα τους default ηχους της samsung, ενω οταν προσθεσα εναν δικο μου ηχο στην συγκεκριμενη τοποθεσια δεν εμφανιστηκε παρα μονο στην προσθηκη στο μενου ρυθμισεις/ηχος/default notifications (

στο 3.32 του βιντεο).

 

παρολα αυτα οταν επιλεγω εναν δικο μου ηχο και με καλουν, ο συγκεκριμενος ηχος(οχι της samsung) ακουγεται μονο για λιγα δευτερολεπτα και μετα σταματα αποτομα, πραγμα που δε συμβαινει με τους default ηχους οπου οταν τελειωνουν ξαναεπαναλαμβανονται μεχρι ο χρηστης να αποδεχτει η απορριψει την κληση...:confused:

 

η δευτερη ερωτηση ειναι πιο απλη και εχει να κανει με το εαν περασα σωστα την sd card για επακταση μνημης. στον file manager μου δεν φενεται η θεση (

στο 4.28 του βιντεο εμενα φενεται μονο ο φακελος "sdcard") δεν ξερω εαν εχει κανει με το γεγονος οτι δεν εχω rootαρει την συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ξαναζητησω βοηθεια για 2 απροσδοκητα προβληματα που μου εμφανιστηκαν και ζητω συγγνωμη εαν εχουν ξαναπαντηθει παλιοτερα αλλα οσο και να ψαξα δε βρηκα κατι που να με βοηθα. αρχικα να ρωτησω πως διαλεγω τον ηχο ειδοποιησης. διαβαζοντας αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 ειδα οτι ήχοι ειδοποίησης κατοικούν στον φάκελο media/audio/notifications. πηγαινοντας σε αυτην την τοποθεσια δεν βρηκα μεσα τους default ηχους της samsung, ενω οταν προσθεσα εναν δικο μου ηχο στην συγκεκριμενη τοποθεσια δεν εμφανιστηκε παρα μονο στην προσθηκη στο μενου ρυθμισεις/ηχος/default notifications (
στο 3.32 του βιντεο).

 

παρολα αυτα οταν επιλεγω εναν δικο μου ηχο και με καλουν, ο συγκεκριμενος ηχος(οχι της samsung) ακουγεται μονο για λιγα δευτερολεπτα και μετα σταματα αποτομα, πραγμα που δε συμβαινει με τους default ηχους οπου οταν τελειωνουν ξαναεπαναλαμβανονται μεχρι ο χρηστης να αποδεχτει η απορριψει την κληση...:confused:

 

η δευτερη ερωτηση ειναι πιο απλη και εχει να κανει με το εαν περασα σωστα την sd card για επακταση μνημης. στον file manager μου δεν φενεται η θεση (

στο 4.28 του βιντεο εμενα φενεται μονο ο φακελος "sdcard") δεν ξερω εαν εχει κανει με το γεγονος οτι δεν εχω rootαρει την συσκευη.

 

Η κάρτα που πέρασες είναι η ExtSdcard.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα που πέρασες είναι η ExtSdcard.

 

ακριβως, αλλα δεν φενεται πουθενα στα αρχεια για αυτο και σκεφτηκα μηπως εκανα καποιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ξαναζητησω βοηθεια για 2 απροσδοκητα προβληματα που μου εμφανιστηκαν και ζητω συγγνωμη εαν εχουν ξαναπαντηθει παλιοτερα αλλα οσο και να ψαξα δε βρηκα κατι που να με βοηθα. αρχικα να ρωτησω πως διαλεγω τον ηχο ειδοποιησης. διαβαζοντας αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 ειδα οτι ήχοι ειδοποίησης κατοικούν στον φάκελο media/audio/notifications. πηγαινοντας σε αυτην την τοποθεσια δεν βρηκα μεσα τους default ηχους της samsung, ενω οταν προσθεσα εναν δικο μου ηχο στην συγκεκριμενη τοποθεσια δεν εμφανιστηκε παρα μονο στην προσθηκη στο μενου ρυθμισεις/ηχος/default notifications (
στο 3.32 του βιντεο).

 

Για να δεις ηχους συστηματος (και γενικα αρχεια συστηματος..) πρεπει να εισαι root.

Εαν εισαι πας με εναν file manager (πχ. root explorer) στη διαδρομη : /system/media/audio και εκει υπαρχουν οι φακελοι με τους αναλογους ηχους που αναζητας....

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ηχους συστηματος (και γενικα αρχεια συστηματος..) πρεπει να εισαι root.

Εαν εισαι πας με εναν file manager (πχ. root explorer) στη διαδρομη : /system/media/audio και εκει υπαρχουν οι φακελοι με τους αναλογους ηχους που αναζητας....

 

το ιδιο συμβαινει και με την "ExtSdcard" να υποθεσω... για το θεμα με τους ηχους το προβλημα δεν εχει να κανει με τα default songs της samsung αλλα με τα αρχεια ηχου που βαζω στην θεση media/audio/notifications και μετα δεν μπορω να τα διαλεξω απο τον καταλογο των ηχων ειδοποιησης(μικρο το προβλημα μιας και σε μενα υπαρχει η επιλογη "προσθηκη" στην τοποθεσια ρυθμισεις/ηχος/ηχος κλησης συσκευης) οποτε το μοναδικο προβλημα εχει να κανει με τα δικα μου αρχεια ηχου τα οποια(μονο οταν επιλεγονται ως ηχος κλησης διαρκουν ελαχιστα δευτερολεπτα και μετα σταματουν να παιζουν ενω ο αλλος συνεχιζει να καλει...!!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος.....αλλα υποψιαζομαι οτι κανεις ενα μικρο λαθακι....

Αν τοση ωρα θες να πεις ,οτι δεν σου βγαζει επιλογη να διαλεξεις ως ηχο κλησης, εναν ηχο που του προσθετεις εσυ.....ειναι λογικο να μην στον εμφανιζει....γιατι τον βαζεις μεσα στο /notifications ενω πρεπει να μπει μεσα στο /ringtones.....

Το να μην παιζει ολοκληρο ή επαναλαμβανομενο τον ηχο ....δεν μου ετυχε ποτε και δεν ξερω να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συμβαινει και με την "ExtSdcard" να υποθεσω... για το θεμα με τους ηχους το προβλημα δεν εχει να κανει με τα default songs της samsung αλλα με τα αρχεια ηχου που βαζω στην θεση media/audio/notifications και μετα δεν μπορω να τα διαλεξω απο τον καταλογο των ηχων ειδοποιησης(μικρο το προβλημα μιας και σε μενα υπαρχει η επιλογη "προσθηκη" στην τοποθεσια ρυθμισεις/ηχος/ηχος κλησης συσκευης) οποτε το μοναδικο προβλημα εχει να κανει με τα δικα μου αρχεια ηχου τα οποια(μονο οταν επιλεγονται ως ηχος κλησης διαρκουν ελαχιστα δευτερολεπτα και μετα σταματουν να παιζουν ενω ο αλλος συνεχιζει να καλει...!!)

 

Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να ορίσεις τον ήχο που θες μέσα από τον Music player.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε update προχτες. Ακομα 4.1.2. Εκδοση φασματος Ι9300XXEMG4. Κernel 3.0.31- 1314436
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα!

 

Το κινητό δε λέει να συνδεθεί με τίποτα στο wifi του σπιτιού μου όταν βάζω κωδικό (WPA2) ενω αλλα κινητά συνδέονται κανονικά!

 

Ολα ξεκίνησαν όταν στο ρούτερ ενεργοποίησα το wireless device managment τότε το κινητό αποσυνδέθηκε κ παρ' οτι έβαζα τον κωδικό που είναι σωστός μου λεει λαθος κωδικος κ σφάλμα πιστοποίησης!

 

Τωρα εχω απενεργοποίησει τον κωδικο κ μπαινω ετσι αλλα επειδη μόλις το μυριστούν στη γειτονια θα γίνει χαμός όπως καταλαβαίνεται πρέπει να βρω μια λυση! Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα official update χωρις root η συσκευη π.χ. απο 4.0.4 σε 4.1.2 γινονται απο το κινητο η μεσω καποιου προγραμματος του υπολογιστη οπως τα Sony με το update service;;
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο αδερφος μου πηρε το S3 απο τον Γερμανο εχθες...και θελω να το κανω ροοτ για σβισουμε καποιες σαβουρες!!!

τι ακριβως πρπει να κανω!???

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...