Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι και η καλύτερη κάτω απο τον ήλιο ,αλλα με λίγη προσπάθεια θα κάνεις την δουλειά σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κα ευχαριστω για την απαντηση και το tip για τα screenshot.

 

Όπως σου είπα, είναι είτε η leaked, είτε κάποια custom rom που έχει την leaked ως βάση. Ορίστε το link της rom απο το xda. ;)

Μπορείς αν θες, να του περάσεις την εργοστασιακή ρομ του.. Υπάρχει ανάλογος οδηγός εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θεματακι με κάποια sms διαφημιστικά που μου έρχονται κατά την διάρκεια της μέρας.

Εκτός το οτι είναι ενοχλητικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι και αξιόπιστα. Δηλαδή αυτά που αναφέρονται σε ιούς είναι όντως antivirus ή θα φάω κανέναν ιό στο τηλ;

Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ από αυτά τα μηνύματα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα, είναι είτε η leaked, είτε κάποια custom rom που έχει την leaked ως βάση. Ορίστε το link της rom απο το xda. ;)

Μπορείς αν θες, να του περάσεις την εργοστασιακή ρομ του.. Υπάρχει ανάλογος οδηγός εδώ..

 

Τι είναι το πιο καλό να κάνω, Να το αφήσω έτσι ως έχει ή να του περάσω την εργοστασιακή του?

Αυτός είναι ο λόγος που δε μου βγάζει και το software update στο status?

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με την μπαταρία.

Πέφτει σαν σφαίρα.

Μεσα σε 1 ώρα και ένα τέταρτο κατέβηκε 20% χωρίς καν να κάνω κάτι δύσκολο για το κινητό όπως παιχνίδια. Και με full χαμηλή φωτεινότητα.

Μονο μπήκα λίγο Tapatalk, κάνα νέο με Feedly... Τίποτα άλλο.

Καμία ιδέα;

 

Κάποια εφαρμογή φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το πιο καλό να κάνω, Να το αφήσω έτσι ως έχει ή να του περάσω την εργοστασιακή του?

Αυτός είναι ο λόγος που δε μου βγάζει και το software update στο status?

 

Ακριβώς. Για να έχεις δυνατότητα update, πρέπει να είσαι με official rom. Η leaked είναι beta rom, οπότε όλο και κάτι bug θα έχει. Για εμένα, πήγαινε σε stock καθώς το κινητό τρέχει άψογα και σταθερά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για να έχεις δυνατότητα update, πρέπει να είσαι με official rom. Η leaked είναι beta rom, οπότε όλο και κάτι bug θα έχει. Για εμένα, πήγαινε σε stock καθώς το κινητό τρέχει άψογα και σταθερά έτσι.

 

Giov87, σε ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σου κ την βοήθεια σου.

θα ακολουθήσω το link από προηγούμενη απαντησή σου κ θα προσπαθήσω να περάσω την επίσημη rom. Ελπίζω να τα καταφέρω, διότι δεν το έχω ξανακάνει, κ βασικά επλίζω το Kies να συνεργάζεται με mac. Οπως κ να έχει σε ευχαριστω για αλλή μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Giov87, σε ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σου κ την βοήθεια σου.

θα ακολουθήσω το link από προηγούμενη απαντησή σου κ θα προσπαθήσω να περάσω την επίσημη rom. Ελπίζω να τα καταφέρω, διότι δεν το έχω ξανακάνει, κ βασικά επλίζω το Kies να συνεργάζεται με mac. Οπως κ να έχει σε ευχαριστω για αλλή μια φορα.

 

Τίποτα φίλε μου. Γι'αυτό είμαστε εδώ.. ;)

Ότι χρειαστείς στείλε μου PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγκατέστησα χθες στο κινητό μου την I9300XXEMG4, μου την έβγαλε κανονικά μέσω kies, είναι ευρωπαϊκό το κινητό, μάλλον γερμανικό, από τότε δεν μου παίζει με τίποτα το equaliser και κανένα άλλο πρόγραμμα ενίσχυσης του ήχου. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή φταίει.

 

Μάλλον όχι γιατί στις ρυθμίσεις / μπαταρία αυτό που μου βγάζει πάνω από το φυσιολογικό είναι το android system.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θεματακι με κάποια sms διαφημιστικά που μου έρχονται κατά την διάρκεια της μέρας.

Εκτός το οτι είναι ενοχλητικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι και αξιόπιστα. Δηλαδή αυτά που αναφέρονται σε ιούς είναι όντως antivirus ή θα φάω κανέναν ιό στο τηλ;

Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ από αυτά τα μηνύματα;

 

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου αυτό με τα μηνύματα στο προκαλεί κάποια εφαρμογή. Σκέψου πότε περίπου ξεκίνησαν και τι εφαρμογές είχες εγκαταστήσει εκείνη την περίοδο και δοκίμασε να τις απεγκαταστησεις μια μια για να δεις τι θα γίνει.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό με τα μηνύματα στο προκαλεί κάποια εφαρμογή. Σκέψου πότε περίπου ξεκίνησαν και τι εφαρμογές είχες εγκαταστήσει εκείνη την περίοδο και δοκίμασε να τις απεγκαταστησεις μια μια για να δεις τι θα γίνει.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου αλλά οι εφαρμογές που έχω περασμένες είναι καμιά 100αρια και όπως καταλαβαίνεις είναι κομματάκι δύσκολο να σβήνω μια μια τις εφαρμογές.

Είναι αξιόπιστες;θα μου περάσουν κανέναν ιό αν για παράδειγμα περάσω το antivirus που μου πρότεινε ;

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου αλλά οι εφαρμογές που έχω περασμένες είναι καμιά 100αρια και όπως καταλαβαίνεις είναι κομματάκι δύσκολο να σβήνω μια μια τις εφαρμογές.

Είναι αξιόπιστες;θα μου περάσουν κανέναν ιό αν για παράδειγμα περάσω το antivirus που μου πρότεινε ;

Ευχαριστώ και πάλι

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή και θα σου βρει ποια σου στέλνει διαφημίσεις..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και από εμένα. Πρόσφατα αγόρασα από ένα φίλο το S3 και ειλικρινά εχώ πάθει πλάκα. Όντως είναι καταπληκτικό τηλέφωνο, γρήγορο και με πάρα πολλές δυνατότητες. Έχω όμως κάποια προβλήματα.

1. Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Kies να κάνω συγχρονισμό και

2. Δεν ξέρω αν αξίζει να το αφήσω έτσι (Το κινητό είναι root και φοράει την 4.1.2 Έκδοση βασικού φάσματος Ι9300ΧΧΕΜΒ6, ΕΚΔΟΣΗ kernel 3.0.31- sIYAH- 1.9.1.+GM@PARDUS - 2013#12 SMP PREEMPT Mon Apr 1 17:23:46 EEST 2013, Αριθμός κατασκευής I9300XXEMC3 '' Lightning in the sky'', Purelook HD Build Version --v5.0a-- και τέλος Developed by ksr007.

Προφανός είναι rootarismeno με κοστουμια. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αξίζει να το αφήσω έτσι να γυρίσω σε μαμά rom, η να βάλω κάποια άλλη. Και τέλος πως να γυρίσω σε μαμά αφου το KIES δεν μου βλέπει καθόλου το κινητό; Υπάρχει κάποιος οδηγός; Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε επίσημο firmware θελεις με odin ,εδω είναι ο οδηγός .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Το επίσημο firm είναι καλύτερο απο αυτό που έχω?

 

Αν δεν δοκιμάσεις μόνος σου δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι καλύτερο και τι όχι ,σύμφωνα πάντα με τις δικές σου ανάγκες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίζω.Το s3 official χωρίς root.

Σήμερα προσπάθησα να στείλω φωτό για εκτύπωση μέσω bluetooth σε kodak picture kiosk (αυτά τα αυτόνομα μηχανήματα που εκτυπώνουν φωτό).

Τι το θελα; Τίποτα....απλά δεν γινόταν.

Δοκίμασε και φίλος με htc one x (4.1.2) και τα ίδια .

Μετά δοκιμάζουμε μεταξύ μας ΚΑΙ ΔΕΝ γινοταν ούτε αυτό....

Είναι δυνατόν; Σας έχει παρουσιαστεί κάτι ανάλογο; ;Eχει πρόβλημα η τελευταία αναβάθμιση που έκανα πριν κανα μήνα (κάπου 50 mb) στη μεταφορά αρχείων; Έχει πρόβλημα η jellybean; Το bluetooth handsfree μου παίζει κανονικά...:hypno::hypno::hypno:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε επίσημο firmware θελεις με odin ,εδω είναι ο οδηγός .

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι πάνω σε αυτό; Όπως έγραψα πιο πάνω, έχω βάλει το τελευταίο update και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το equaliser, μπορώ με το odin να ξαναβάλω το προηγούμενο λογισμικό (official

XXEMC2 );; Μια γρήγορη απάντηση αν γίνεται γιατί το πήγα στο μαγαζί που το είχα πάρει και δεν ήταν καθόλου σίγουροι ότι γίνεται. Αν υπάρχει και καμιά ιδέα πώς μπορώ γενικά να κάνω το κινητό να έχει πιο δυνατούς ήχους γενικά θα είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι πάνω σε αυτό; Όπως έγραψα πιο πάνω, έχω βάλει το τελευταίο update και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το equaliser, μπορώ με το odin να ξαναβάλω το προηγούμενο λογισμικό (official

XXEMC2 );; Μια γρήγορη απάντηση αν γίνεται γιατί το πήγα στο μαγαζί που το είχα πάρει και δεν ήταν καθόλου σίγουροι ότι γίνεται. Αν υπάρχει και καμιά ιδέα πώς μπορώ γενικά να κάνω το κινητό να έχει πιο δυνατούς ήχους γενικά θα είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ. :)

Μπορείς να περάσεις με odin οποιοδήποτε firmware εσύ θελεις .Υπάρχουν κάποια mod στο xda που αυξάνουν την ένταση του ήχου ,ψάξε το λίγο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ, απλά ήθελα μια επιβεβαίωση γιατί από το κατάστημα ήταν κάπως αρνητικοί. Θα πάω το απόγευμα να το πάρω και να δώ τι θα μου έχουν κάνει και θα κινηθώ αναλόγως.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root, γίνεται να αλλάξω το τι κάνει το κάθε hardware button;

Αν και ξέρω πως η απάντηση είναι όχι, λέω μήπως οι developers κάναν τα μαγικά τους.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root, γίνεται να αλλάξω το τι κάνει το κάθε hardware button;

Αν και ξέρω πως η απάντηση είναι όχι, λέω μήπως οι developers κάναν τα μαγικά τους.

 

Έδωσες την απάντηση μόνος σου . Αν εισαι root μπορείς να το κάνεις με έναν file manager πηγαίνοντας στο /system/usr/keylayout/sec_touchkey.kl

Και αλλάζοντας τα παρακάτω όπως σε βολεύει .

key 139 MENU

key 158 BACK

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το go launcher που ανακαλυψα εντελως τυχαια σημερα στο playstore ξερει κανεις αν ειναι καλο η μηπως ειναι ´βαρύ για το τηλεφωνο;(εννοω μηπως λαγγαρει η μου τρωει μπαταρια?)
Link to comment
Share on other sites

Το go launcher που ανακαλυψα εντελως τυχαια σημερα στο playstore ξερει κανεις αν ειναι καλο η μηπως ειναι ´βαρύ για το τηλεφωνο;(εννοω μηπως λαγγαρει η μου τρωει μπαταρια?)

 

Εκτος απο τον go υπαρχουν και αλλοι καλοι launcher....(μην σου πω και ακομη καλυτεροι).....

Εγω πχ. θεωρω τον nova κορυφαιο και αυτον εχω.

Καλυτερα ομως να δεις αυτο το νημα που ειναι για launchers.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...