Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια εδω και κατι μερες προσπαθω να κατεβασω κατι απο το store οκ? π.χ παιχνιδια η εφαρμογες, οταν κατεβαζω κατι στα ποιο πολλα αν οχι ολα, μου βγαζει αφου κατεβει σφαλμα το αρχειο πακετου δεν ειναι εγκυρο!! τι ειναι παλι αυτο? τι μπορω να κανω? το τηλ μου εινα roo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ειναι να περιμενω κανα 4μηνο το λιγοτερο δηλαδη παω σε S 4 τον αυγουστο, η τιμη του τοτε θα ειναι το πολυ 500.
Link to comment
Share on other sites

Τι επίπτωση έχει αυτό; Δεν μηδενίζεται με το triangle away; Ή κάνω λάθος.

 

Υποθέτω πως μηδενίζεται κανονικά με την διαδικασία που γνωρίζουμε. Απλά αν το Firmware ήταν επίσημο κανονικά δεν θα έπρεπε να σου μετρήσει ο counter.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα την wanam 4.2.2 απο recovery και ο counter δεν έγραψε. την εχω σπο χθες και είναι τέλεια. δεν ξαναγυρνάω σε 4.1.2 με τίποτα.

 

http://www.wanamlite.com/2013/05/20/wanamlite-xxufme3-v7-0-android-4-2-2-aroma-clean-smooth/

 

Δεν έχει θέματα ? Δεν έχει προβληματάκια ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό και ειδικότερα με τις κλίσεις! Δεν μπορώ να ακούσω κανέναν και αυτοί εμένα! Ενω χτυπάει κανονικά και το σηκώνω κανονικά! !! Τι έχει πάθει! Ξεμπλοκαρει κανα δύο φορές για λίγο και μετα παλι τα ίδια! !! Τι σκατά επαθε στα καλα καθούμενα! ! Καμια λύσει παιδιά αν γίνεται και μπορείτε είμαι και φαντάρος δεν γίνεται να μην εχω τηλέφωνο δεν παλεύεται η κατάσταση......!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να βάλω την leaked 4.2.2 Jellybean. Γίνεται να την περάσω πάνω από την τωρινή για να μην χάσω μηνύματα, saves εφαρμογών κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν με καλουν αναβοσβηνει το φλας...τι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει έναν λογαριασμό voip που έχω στο viva. Έχω ρυθμίσει το κινητό και δέχομαι κανονικά κλίσεις. Υπάρχει τρόπος πχ με ένα widget οπότε θέλω να επιλέξω να κάνω κλίση απo το voip.?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια εβαλα το hangouts που αντικαθιστα το talk.Ολα καλα αλλα εστειλα καποιες φωτογραφιες σε φιλους και μου δημιουργησε αλμπουμ μεσα στην εκθεση με τις φωτογραφιες αυτες. Το θεμα ειναι οτι δεν με αφηνει να τις σβησω. Δεν υπαρχει η επιλογη. Εκανα απεγκατασταση το hangouts αλλα τιποτα. Εψαξα απο esexplorer αλλα δεν τις βρησκω αυτες τις φωτογραφιες. Βοηθεια γιατι μου ηρθε να φαω το κινητο...χαχαχα
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό και ειδικότερα με τις κλίσεις! Δεν μπορώ να ακούσω κανέναν και αυτοί εμένα! Ενω χτυπάει κανονικά και το σηκώνω κανονικά! !! Τι έχει πάθει! Ξεμπλοκαρει κανα δύο φορές για λίγο και μετα παλι τα ίδια! !! Τι σκατά επαθε στα καλα καθούμενα! ! Καμια λύσει παιδιά αν γίνεται και μπορείτε είμαι και φαντάρος δεν γίνεται να μην εχω τηλέφωνο δεν παλεύεται η κατάσταση......!!

 

Αρχικά ένα Factory Reset και αν δεν φτιάξει το πρόβλημα πρέπει να το δεί κάποιο επίσημο service.

 

Οταν με καλουν αναβοσβηνει το φλας...τι μπορει να ειναι?

 

Κάποια εφαρμογή που κατέβασες ή κάποια ρύθμιση στο κινητό.

 

Παιδια βοηθεια εβαλα το hangouts που αντικαθιστα το talk.Ολα καλα αλλα εστειλα καποιες φωτογραφιες σε φιλους και μου δημιουργησε αλμπουμ μεσα στην εκθεση με τις φωτογραφιες αυτες. Το θεμα ειναι οτι δεν με αφηνει να τις σβησω. Δεν υπαρχει η επιλογη. Εκανα απεγκατασταση το hangouts αλλα τιποτα. Εψαξα απο esexplorer αλλα δεν τις βρησκω αυτες τις φωτογραφιες. Βοηθεια γιατι μου ηρθε να φαω το κινητο...χαχαχα

Λογικά στις έχει αποθηκεύσει στο Google+ .

Οπότε αν μπείς στο Google+ απο τον υπολογιστή σου, στις φωτογραφίες θα μπορέσεις να τον σβήσεις όλο το φάκελο.

 

Κοίταξε μήπως έχεις ενεργοποιημένο να ανεβάζει αυτόματα τις νέες φωτογραφίες στο Google+ απο την ανάλογη εφαρμογή στο κινητό σου.

Edited by Vgkantis

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειδα οτι ειχαν τα αλμπουμ εικονιδιο του picasa. Κατεβασα απο το μαγαζι ενα picasa tool και εκανα διαγραφη των αλμπουμ. Καλα το google+ το εχω απενεργοποιημενο. Μεγαλο φαουλ με αυτη την εφαρμογη οτι στελνω σε φιλους να μενει κ στην εκθεση κ στο νετ χωρις να ρωταει.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω θέμα δεν αφορά μόνο το SIII (είναι γενικό για android) όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

-Τα android έχουν δυνατότητα να κάνουν κλήση μέσου internet.

Έχω ρυθμίσει σωστά τον λογαριασμό voip

Λαμβάνω κλήσεις κανονικότατα μέσω internet voip.

Τώρα για να κάνω κλήση χρησιμοποιώντας το voip θα πρέπει....

1) ή να το ρυθμίσω να με ρωτάει για κάθε κλήση που κάνω αν θέλω να γίνει μέσω interet ή μέσου vodafone (κάτι που είναι πολύ σπαστικό)

2) ή να έχω προαποθηκευμένους αριθμούς σε επαφές για κλήση μέσω interent (οπότε έχω πρόβλημα όταν θέλω να καλέσω νέο νούμερο γιατι θα πρέπει να το αποθηκεύω πρώτα σε κάποια επαφή για να μπορώ να το καλέσω)

3) ή να βάλω ένα πρόγραμμα για voip ξεχωριστώ (άσχετο γιατί δεν βλέπω τον λόγο αφού το κινητό την έχει αυτή την δυνατότητα)

4) ή να βάλω Inetrnet Call Widget και όποτε θέλω να το πατάω και να κάνω την κλήση χρησιμοποιώντας voip, (που είναι και το ποιο σωστό)

 

Έλα όμως που δεν μπορώ να βρώ ένα Inetrnet Call Widget

Δηλαδή δεν μπορώ να βρω ένα πρόγραμμα που να αξιοποιήσω την δυνατότητα του andorid για voip.

Δεν υπάρχει ?

Και αν δεν υπάρχει Δεν το φτιάχνει κάποιος που ξέρει να είναι και ο πρώτος που το έφτιαξε?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα. Αυτες τις μερες θα αποκτησω το πολυποθητο αυτο κινητο. Υπαρχουν οδηγιες προς ναυτιλομενους για το τι να προσεξω στην αρχη? Στρωσιμο μπαταριας, οπωσδηποτε θηκη για να μην χαραχτει η καμερα και το καπακι πισω.....και ποσα ακομη που πρεπει να ξερω......

Ευχαριστω, Δημητρης.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα. Αυτες τις μερες θα αποκτησω το πολυποθητο αυτο κινητο. Υπαρχουν οδηγιες προς ναυτιλομενους για το τι να προσεξω στην αρχη? Στρωσιμο μπαταριας, οπωσδηποτε θηκη για να μην χαραχτει η καμερα και το καπακι πισω.....και ποσα ακομη που πρεπει να ξερω......

Ευχαριστω, Δημητρης.

 

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Απλά όταν το πάρεις κάνε μία φόρτιση στην μπαταρία και μετά οι καλύτερες φορτίσεις είναι οι συμπληρωματικές . Τώρα για θήκη και screen protector εσύ αποφασίζεις. Για το screen protector προσωπικά θα έλεγα να βάλεις σίγουρα. Better safe than sorry.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα φακτορη ρεσετ αλλα τιποτα παλι τα ιδια!!! δεν ακουγεται τιποτα!!! φτιαχνει απο μονο του κανα δυο φορες χωρις να το πειραξω ουτε καν κουνησω και μετα στην απομενη κλιση δεν δουλευει!!! ετσδι απλα!!!! καμια ιδεα!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα φακτορη ρεσετ αλλα τιποτα παλι τα ιδια!!! δεν ακουγεται τιποτα!!! φτιαχνει απο μονο του κανα δυο φορες χωρις να το πειραξω ουτε καν κουνησω και μετα στην απομενη κλιση δεν δουλευει!!! ετσδι απλα!!!! καμια ιδεα!!!

 

Προσωπικά θα πρότεινα να περάσεις μια βόλτα από το Service της Samsung .... :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πρότεινα να περάσεις μια βόλτα από το Service της Samsung .... :O

 

Και εγω θα ελεγα να το σκεφτεις σοβαρα

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

αμα φταει το λογισμικο του κινιτου ειναι προβληματικο γιατι καπου διαβασα οτι ειναι κοινο προβλημα αυτο! αμα το βαλω καμια κοστομ ρομ υπαρχει περιπτωση να διωρθοθει η τζαμπα θα φαω το χρονο μου και να το στειλω μια και καλη στο σερβισε!! ;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Πριν λιγο παραγγειλα ενα S3 απο eshop σε αρκετα καλη τιμη νομιζω... Το ηθελα ασπρο και ασπρο ειχε μονο το 32αρι οποτε πηρα αυτο... Διαθεσιμοτητα λεει κατοπιν παραγγελιας σε 2-3 εργασιμες, οποτε το περιμενω τελος της βδομαδας!

Ξερει καποιος αν εχεις προστατευτικη μεμβρανη μπροστα? οχι αυτην που εχει το κομματακι για να την τραβηξεις και να την βγαλεις μολις ανοιξεις το κουτι, για την αλλη την διακριτικη λεω!!

Επισης τι θα μου λεγατε να προσεξω ως ποιο εμπειροι?! Απο πρωτη φορτηση θηκες κλπ κλπ...

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Πριν λιγο παραγγειλα ενα S3 απο eshop σε αρκετα καλη τιμη νομιζω... Το ηθελα ασπρο και ασπρο ειχε μονο το 32αρι οποτε πηρα αυτο... Διαθεσιμοτητα λεει κατοπιν παραγγελιας σε 2-3 εργασιμες, οποτε το περιμενω τελος της βδομαδας!

Ξερει καποιος αν εχεις προστατευτικη μεμβρανη μπροστα? οχι αυτην που εχει το κομματακι για να την τραβηξεις και να την βγαλεις μολις ανοιξεις το κουτι, για την αλλη την διακριτικη λεω!!

Επισης τι θα μου λεγατε να προσεξω ως ποιο εμπειροι?! Απο πρωτη φορτηση θηκες κλπ κλπ...

 

ευχαριστω πολυ!!

 

Αν ειναι απο το eshop αυτες οι 2-3 μερες τους καποιες φορες ειναι μαγικες...(εχουν εναν δικο τους τροπο να μετρουν το χρονο)

Screen protector δεν εχει η αρχικη συσκευασια.

Για αρχη δουλεψε το και στο 10-15% πατα το μια τετραωρη φορτιση και εισαι κουκλος.

Θηκη σιγουρα κατι θα εχεις , απλα εγω χρησιμοποιω pouch .Μου αρεσει να ειναι γυμνο λεπτο οταν το χρησιμοποιω.Its up to you

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις απεκτησα ενα s3 64gb το εχω σεταρει ολα καλα.μολις σκρολλαρω γενικοτερα το κινητο ιδιαιτερα στο αλμπουμ με τις φωτο η στη μπαρα στο πανω μερος της συσκευης...εκει που ειναι το wi-fi κτλ.....μολις σκρολλαρεις τερμα δεξια η αριστερα οταν δε μπορει να παει αλλο, εμφανιζει ενα γαλαζιο πλαισιο περιπου μισο ποντο στην οθονη..δεν επηρεαζει καμια λειτουργια στο κινητο αλλα ειναι ασχημο να το βλεπεις...ελπιζω να εγινα αντιληπτος.....ας δοκιμασει καποιος στο αλμπουμ του..και συγκεκριμενα στο αλμπουμ καμερας να παει στη τελευταια φωτο εκει που τελειωνουν και να συνεχισει να σκρολλαρει να δει αν εμφανιζεται καποιο περιεργο χρωμα...περιμενω τα φωτα σας...ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις απεκτησα ενα s3 64gb το εχω σεταρει ολα καλα.μολις σκρολλαρω γενικοτερα το κινητο ιδιαιτερα στο αλμπουμ με τις φωτο η στη μπαρα στο πανω μερος της συσκευης...εκει που ειναι το wi-fi κτλ.....μολις σκρολλαρεις τερμα δεξια η αριστερα οταν δε μπορει να παει αλλο, εμφανιζει ενα γαλαζιο πλαισιο περιπου μισο ποντο στην οθονη..δεν επηρεαζει καμια λειτουργια στο κινητο αλλα ειναι ασχημο να το βλεπεις...ελπιζω να εγινα αντιληπτος.....ας δοκιμασει καποιος στο αλμπουμ του..και συγκεκριμενα στο αλμπουμ καμερας να παει στη τελευταια φωτο εκει που τελειωνουν και να συνεχισει να σκρολλαρει να δει αν εμφανιζεται καποιο περιεργο χρωμα...περιμενω τα φωτα σας...ευχαριστω.

 

Και σε μένα το κανει. Δεν το ειχα προσέξει. Δεν θεωρώ οτι ειναι κατι

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα και ενα τεστ που βρηκα!! dial *#0*# to enter hardware tests ολα λειτουργουν κανονικα!! τωρα γιατι δεν δουλευει η κλιση δεν μπορω να καταλαβω και η βιντεο κλιση ακουγετε κανονικα!!! καπου διαβασα για προβλημα με την motherboard αν ειναι αυτο ποσο κοστιζει να αλλαχτει και αν υπαρχει εγγυηση την καληπτει την αλλαγη αυτην;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...