Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bρισκω στο ebay με λιγοτερο απο 20 ευρω αυτο που χρειαζομαι ωστε να αλλαχτει το γκρι περιβλημα που μου χτυπηθηκε σε εμα σημειο. Αν το φερω τελικα υπαρχει λυση τοποθετησης σε προσιτη τιμη ;; Eννοω να μη δωσω ας πουμε πανω απο 15-20 ευρω εργατικα

 

Το προιον ειναι το παρακατω:

 

http://www.ebay.com/itm/OEM-Full-Housing-Case-Cover-Replacement-For-Samsung-Galaxy-S-III-S3-i9300-White-/370736913110?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5651a45ad6

 

Αυτό που έβαλες είναι από Αμερική. Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι παραπάνω από την τιμή του και δεν νομίζω να τα έχει υπολογίσει. Άρα το συνολικό ποσό σου βγαίνει κανά 40άρι ευρώ στην πόρτα σου.Επίσης θα κάνει κανά 20ήμερο να έρθει. (αν ήταν πιο ακριβό θα είχες και τελωνείο)

 

Κοίτα καλύτερα εδώ από Αγγλία. Με τα μεταφορικά σου έρχεται στα 22ευρώ στην πόρτα σου σε καμιά εβδομάδα.

http://www.ebay.co.uk/itm/Full-Housing-Case-Cover-Replacement-For-Samsung-Galaxy-S-III-S3-i9300-/261105265351?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3ccb162ac7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά λένε πάνε σετ με την οθόνη. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να αλλάξει κάποιος γιατί είναι κολλημένη η οθόνη. Αν τα καταφέρεις στείλε μου ένα πμ να μου πεις που το έδωσες και στο άλλαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαθος ποσταρα λαθος λινκ το οποιο αλλαξα ηδη. Το εχει αλλαξει αλλος απο εδω μεσα το συγκεκριμενο κομματι και με τι κοστος;; Ευχαριστω και για το λινκ

 

Το σημαδι στο τηλεφωνο μου ειναι πολυ μικρο, ισα να μου τη βιδωνει. θα βαλω προς το παρον ασπρη silicone θηκη για να μην το βλεπω αλλα σκεφτομαι να το αντικαταστησω. Απ την αλλη το λυπαμαι ενα μηνα τηλεφωνο να το σμπαραλιασουνε για να του αλλαξω το πλαστικο.

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαθος ποσταρα λαθος λινκ το οποιο αλλαξα ηδη. Το εχει αλλαξει αλλος απο εδω μεσα το συγκεκριμενο κομματι και με τι κοστος;; Ευχαριστω και για το λινκ

 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. Ήμουν και εγώ με την flip case Samsung και μου έπεσε κάτω και γαδρθηκε αρκετά σε ένα σημείο. Δεν αντέχα να το βλέπω. Και για αλλαγή μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί πάει μαζί με την οθόνη. Ευτυχώς το πούλησα και πήρα άλλο. Από τότε μόνο με tpu θήκες. Αν και τρέμει η καρδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν γυρισματα οι καιροι..και απο χρονια χρηστης εδω..(το τελευταιο μου μνμ αφορουσε το τοτε super lg arena)...επειτα χρονια χρηστης στο iphonehellas..ξαναγυρισαμε.

Μια η μεγαλυτερη οθονη που αναζητουσα, μια το κατι διαφορετικο μιας και βαρεθηκα το ioς, μου εφερε στα χερια ενα galaxy s3.

Καλως σας βρηκα και παλι αν και πονεςσαν τα ματια μου τοσες σελιδες διαβασμα!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχρι καποιο λινκ που να πατας το ιμει της συσκευης κ να σου βγαζει ααλυτικα στοιχεία για τη συσκευη βασικα με ενδιαφερει να δω για πια χωρα προορίζεται! !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχρι καποιο λινκ που να πατας το ιμει της συσκευης κ να σου βγαζει ααλυτικα στοιχεία για τη συσκευη βασικα με ενδιαφερει να δω για πια χωρα προορίζεται! !

 

[ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με το κουμπακι του power να ειναι λιγο χαλαρο; Οχι οτι δημιουργει καποιο προβλημα στη λειτουργεια του.
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει στο νήμα παλαιότερα ότι με την 4.1.2 μπορείς να αναζητάς επαφές από τον dialer και στα ελληνικά.Δηλαδή εάν θέλω να βρω στον κατάλογο κάποιον που ονομάζεται Κώστας π.χ. πατάω το 5,9,7...Αυτό ισχύει;Εμένα ακόμα και μετά την αναβάθμιση το κάνει μόνο στα αγγλικά ονόματα.

 

Υ.Γ. Καλά το multi view ότι πιο πρωτοπορικό έχω δει σε κινητό...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα βγω λιγο offtopic:1.Εχει κανει αγορα κανεις το Samsung Galaxy S III I9305 σε γκρι χρωμα;

2.Εχει κανει αγορα κανεις το Samsung Galaxy S III I9305 απο το Birdphone (συγνωμη για την διαφημιση) και τι χωρα προευλευσης ηταν;

 

2)Για το birdphone εχω ακουσει μονο τα καλυτερα. Ο λογος που δεν αγορασα απο εκει ειναι γιατι δεν παιρνει πιστωτικη. Νομιζω οτι ειναι γερμανικα αλλα κανε μια ερωτηση και θα σου απαντησουν τα παιδια εκει.

Επισης κατ εμε μη πεταξεις τοσα λεφτα παραπανω για το lte. Για 1 γιγα μνημη και 4g σημα (εδω δε πιανουμε 3g καλα καλα) δεν νομιζω οτι αξιζει η διαφορα.

αυτη τη στιγμη το s3 το απλο μαλλον ειναι value for money.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τα φώτα σας παιδιά....

Μόλις πήρα ένα καινούριο s3 από ιντερνετικο - ελληνικο μαγαζι

 

Απο κει μου ειπαν οτι ειναι γερμανικο αλλα τωρα που το ανοιξα ειδα:

AP:I9300XXBLH1

CP:I9300XXLH1

CSC:I9300EURBLH1

τα οποια ειναι ελληνικα αν καταλαβα καλα απο το FAQ

 

Παιζει απο το μαγαζι να περασαν την ελληνικη ρομ; και αν την περασαν δεν σημαινει αυτοματα καταργηση της εγγυησης απο την samsung; και τι προβληματα μπορει να σημαινει αυτο για τις αναβαθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τα φώτα σας παιδιά....

Μόλις πήρα ένα καινούριο s3 από ιντερνετικο - ελληνικο μαγαζι

 

Απο κει μου ειπαν οτι ειναι γερμανικο αλλα τωρα που το ανοιξα ειδα:

AP:I9300XXBLH1

CP:I9300XXLH1

CSC:I9300EURBLH1

τα οποια ειναι ελληνικα αν καταλαβα καλα απο το FAQ

 

Παιζει απο το μαγαζι να περασαν την ελληνικη ρομ; και αν την περασαν δεν σημαινει αυτοματα καταργηση της εγγυησης απο την samsung; και τι προβληματα μπορει να σημαινει αυτο για τις αναβαθμισεις;

 

Διάβασε το FAQ και ακολούθησε τα βήματα για να βρεις χώρα προέλευσης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει πως κάνω reset το τηλέφωνο; Θέλω να το φέρω στην αρχική κατάστασή του, όπως ήταν όταν το αγόρασα. Θέλω να το δώσω σε ένα κολλητό και θέλω να σβήσω τα πάντα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει πως κάνω reset το τηλέφωνο; Θέλω να το φέρω στην αρχική κατάστασή του, όπως ήταν όταν το αγόρασα. Θέλω να το δώσω σε ένα κολλητό και θέλω να σβήσω τα πάντα. Ευχαριστώ

 

Αν είσαι με μαμά ρομ, απλά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με μαμά ρομ, απλά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Μου λες σε παρακαλώ που βρίσκεται, γιατί δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Μου λες σε παρακαλώ που βρίσκεται, γιατί δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις

 

ρυθμισεις-δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας και επαναφορα-επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει στο νήμα παλαιότερα ότι με την 4.1.2 μπορείς να αναζητάς επαφές από τον dialer και στα ελληνικά.Δηλαδή εάν θέλω να βρω στον κατάλογο κάποιον που ονομάζεται Κώστας π.χ. πατάω το 5,9,7...Αυτό ισχύει;Εμένα ακόμα και μετά την αναβάθμιση το κάνει μόνο στα αγγλικά ονόματα.

 

Υ.Γ. Καλά το multi view ότι πιο πρωτοπορικό έχω δει σε κινητό...:)

 

Σε στοκ dialer δεν το κάνει. Αυτό που άλλαξε με την 4.1.2 είναι στις επαφές μπήκε Ελληνική μπάρα στα δεξιά.

Αυτό που ζητάς γίνεται πολύ εύκολα αν περάσεις τον exdialer (όπως έχω εγώ) που είναι και πιο γρήγορος συνολικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το FAQ και ακολούθησε τα βήματα για να βρεις χώρα προέλευσης .

 

Ευχαριστω...

βρηκα απο το kies οτι ειναι ρουμανικο COA (ρουανια-Cosmote)

Αλλα απ το κινητο φαινεται περασμενη ελληνικη rom (EUR) ( απο το μαγαζι μαλλον την περασαν)

 

Αυτο καταργει την εγγυηση; και τι αναβαθμισεις θα ερχονται OTA;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...

βρηκα απο το kies οτι ειναι ρουμανικο COA (ρουανια-Cosmote)

Αλλα απ το κινητο φαινεται περασμενη ελληνικη rom (EUR) ( απο το μαγαζι μαλλον την περασαν)

 

Αυτο καταργει την εγγυηση; και τι αναβαθμισεις θα ερχονται OTA;

 

Καταργεί την εγγύηση αλλά είναι πολύ εύκολο να περάσεις το επίσημο firmware(COA) που είναι για το τηλέφωνο σου .

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι έκαναν κάτι τέτοιο ,και για ποιο λόγο ??:confused::confused:

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καταργεί την εγγύηση αλλά είναι πολύ εύκολο να περάσεις το επίσημο firmware(COA) που είναι για το τηλέφωνο σου .

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι έκαναν κάτι τέτοιο ,και για ποιο λόγο ??:confused::confused:

 

Ευχαριστω, αυτο θα κανω μαλλον

Η εξηγηση που μου δωσαν παντως ,οταν τους πηρα τηλεφωνο, ειναι λεει οτι αυτοι το πηραν απο γερμανια και δεν ξερουνε... ( οι γερμανοι λεει θα το εκαναν).... αχχχ ελλαδαρα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αυτο θα κανω μαλλον

Η εξηγηση που μου δωσαν παντως ,οταν τους πηρα τηλεφωνο, ειναι λεει οτι αυτοι το πηραν απο γερμανια και δεν ξερουνε... ( οι γερμανοι λεει θα το εκαναν).... αχχχ ελλαδαρα....

 

Οι Γερμανοί πήραν ένα τηλέφωνο από Ρουμανία Cosmote branded και του πέρασαν ελληνική ρομ....

Τι άλλο θα ακούσουμε...

Ποιο μαγαζί ήταν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδιά, αντιμετωπίζουμε ένα μικρό προβληματάκι. Ένας φίλος αγόρασε το galaxy s3 και του περάσαμε την omega rom (την ίδια μέρα που το πήρε). Παρατηρεί ένα πρόβλημα λέει ότι δεν το έρχονται τα μηνύματα, λέει ότι έρχεται 1 μήνυμα ανα 4 διαφορετικές προσπάθειες. Το πρόβλημα έιναι ότι εγώ δεν είμαι στην ίδια πόλη και δεν μπορώ να το πειράξω να δω μήπως φταίει κάτι στις ρυθμίσεις δικτύου. Έχει κανείς υπόψη του για το συγκεκριμένο θέμα, γιατί βλέπω αν δεν μπορέσουμε να δούμε τι είναι λάθος θα ξαναπάμε στην stock rom.

 

Ευχαριστώ!

 

ρωτάω για δεύτερη φορά και αν δω ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση, τότε μάλλον θα το πνίξουμε το θέμα με restore της stock έκδοσης. Sorry που επαναλαμβάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους μας! Με ενδιαφερει πολυ η αγορα του S3 γιατι ειναι κινηταρα...Απλα μια ερωτηση θελω να κανω κ οποιος ξερει ας απαντησει..

Συνεργατης-διαφημιζομενος στο myphone το πουλαει 455ευρω...Ειναι εισαγωγής...Τι λετε αξιζει ή θα υπαρχει καποιο πρβλ με εγγυηση στην samsung hellas? Εχει καποιος αγορασει απο τον αντιπροσωπο.Του τηλεφωνησα κ μου μιλαγε καπως περιεργα σαν να βαζιοταν να με κλισει.

Ευχαριστω πολυ για οποια απαντηση σας;)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Οι Γερμανοί πήραν ένα τηλέφωνο από Ρουμανία Cosmote branded και του πέρασαν ελληνική ρομ....

Τι άλλο θα ακούσουμε...

Ποιο μαγαζί ήταν αυτό;

 

kinitomania

 

Δυστυχως δεν το χω στα χερια μου να ασχοληθω ( του αδερφου μου, 500 χλμ μακρια)

οποτε μαλλον θα παει για επιστοφη μονο και μονο για την κοροιδια

 

*Ενημερωση*

Η επιστροφη εγινε κανονικα και παραδεχτηκαν οτι αυτοι περασαν την ελληνικη ρομ γιατι λεει η ρουμανικη δεν ειχε ελληνικα.

 

Ερωτηση: Ολες οι ευρωπαικες rom δεν εχουν ελληνικα (μενου και πληκτρολoγιο);

Edited by dimdimba
Link to comment
Share on other sites

ρωτάω για δεύτερη φορά και αν δω ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση, τότε μάλλον θα το πνίξουμε το θέμα με restore της stock έκδοσης. Sorry που επαναλαμβάνομαι.

 

Αν δεν βλεπεις ανταπόκριση εδω κανε μια ερωτηση και εδω μηπως ειναι καποιο θεμα της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...