Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κανονικά

εμένα πάλι τίποτα ακόμα... τι μπορώ να κάνω? έκανα απεγκατάσταση και την εγκατέστησα ξανά αλλά τίποτα!!! κάμια ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμένα πάλι τίποτα ακόμα... τι μπορώ να κάνω? έκανα απεγκατάσταση και την εγκατέστησα ξανά αλλά τίποτα!!! κάμια ιδέα κανείς?

 

Βγάλε και το account του facebook από τα accounts των ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε. Η εφαρμογή του facebook είναι κάκιστη, ενεργοβόρα και κάθε update δημιουργεί περισσότερα λάθη. Εγώ ούτε που την αγγίζω πια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το <μαμα> slide to answer?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση (μέσω KIES), έχω 4.0.4 (EUR) και έκανε περίπου 1 ώρα να κατεβάσει τα απαραίτητα αρχεία. Εβγαλε το πράσινο Android στο τηλέφωνο και παρέμεινε σε "Προετοιμασία αναβάθμισης" με 0% για άλλη μισή ώρα περίπου. Προφανώς δεν γινόταν τίποτα. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει, είχε και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ? Οποιος έχει κάποια συμβουλή ας είναι ευλογημένος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε και η 4.1.χ άντε και στην 4.2...:X

Έχω τις εξής απορίες για το κινητό:

1. υπάρχει τρόπος όταν ακούω μουσική ο Player (custom ή άλλος) να είναι στην lock screen δλδ. εξώφυλο, και μενού (ff, play/ pause)

2. α) μπορώ να κάνω root χωρίς να βάλω άλλη rom? Έχω τον nova launcher και θα ήθελα να βλέπω τα widgets όπως τα έδειχνε η stock rom. Ο nova έχει αυτή την επιλογή αρκεί να είσαι root. β) αν κάνω "σκέτο" root χωρίς flash εξακολοθεί ο counter να μετράει και άρα να χάνω την εγγύηση

 

σχετικό/ άσχετο: έχει κανείς δοκιμάσει να κάνει nested cloud με skydrive/ gdrive?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε και η 4.1.χ άντε και στην 4.2...:X

Έχω τις εξής απορίες για το κινητό:

1. υπάρχει τρόπος όταν ακούω μουσική ο Player (custom ή άλλος) να είναι στην lock screen δλδ. εξώφυλο, και μενού (ff, play/ pause)

2. α) μπορώ να κάνω root χωρίς να βάλω άλλη rom? Έχω τον nova launcher και θα ήθελα να βλέπω τα widgets όπως τα έδειχνε η stock rom. Ο nova έχει αυτή την επιλογή αρκεί να είσαι root. β) αν κάνω "σκέτο" root χωρίς flash εξακολοθεί ο counter να μετράει και άρα να χάνω την εγγύηση

 

σχετικό/ άσχετο: έχει κανείς δοκιμάσει να κάνει nested cloud με skydrive/ gdrive?

1) Δεν γνωρίζω ίσως με το witdget locker και κάποιον αλλον player να γίνεται .

2)Ναι δεν χρειαζεται να βάλεις άλλη rom για να γίνεις root. Ο counter θα μέτρηση με το root ,δεν μετράει μόνο οταν περνάμε

official firmware .

Υπάρχει το Triangle Away για μηδενισμό του counter .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και το account του facebook από τα accounts των ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε. Η εφαρμογή του facebook είναι κάκιστη, ενεργοβόρα και κάθε update δημιουργεί περισσότερα λάθη. Εγώ ούτε που την αγγίζω πια.

 

Το έκανα και αυτό, παρατήρησα όμως ότι με το wifi συνδέεται κανονικά, αλλά μόλις το γυρίσω σε 3G πάλι μου κάνει τα ίδια!!!!! Το ίδιο ακριβώς κάνει και του αδελφού μου, και αυτός έχει το S3 !!!! Περίεργα πραγματα.......

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω απο που ειναι το κινητο και στο csc εχει κωδικο xablg...απο που ειναι???

 

Διάβασε το επισημασμένο faq.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

απο τι ειδα ειναι απο γαλλια μαλλον..

κατι αλλο,οταν παω να γραψω ενα μηνυμα μου τα βγαζει ολα κεφαλαια,ενω οταν γραφω οπουδιποτε αλλου ολα ειναι κανονικα

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη χωρις να εισαι root που κατεβαζεις και λειτουργει σαν το installous;Πμ αν υπαρχει προβλημα,

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πως θα γινει να του κανω FActory reset και να εχω backup τις εφαρμογες ; Δεν ειμαι root.

 

Μπορείς να κατεβάσεις το Mybackup απο το play .

Όπως και απο τις ρυθμίσεις της συσκευής αν έχεις ενεργοποιημενη τη δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας ,οταν θα βάλεις τον κωδικό σου (gmail) θα σου κατεβάσει όλες τις εφαρμογές που είχες περάσει την τελευταία φορά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να μην ανογουν ασχετες εφαρμογες στο παρασκήνιο χωρις να εισαι root;

 

Μπορείς να κάνεις DISABLE όσες εφαρμογές της samsung δεν χρειάζεσαι απο τα settings -> applications manager -> all επιλέγοντας την εφαρμογή που θέλεις και πατώντας το DISABLE... αν υπάρχουν updates, πρώτα θα κάνει unistall τα updates και μετά disable...

Πχ yahoo! news, yahoo finance, simple alarm clock S suggest, music hub,talk,game hub, chatON....

αλλά 1-2 από αυτές παίζει να ανοίγουν άσκοπα.... αλλά και πάλι αν δεν τις θες κάντες disable να καθαρίζει και το Menu.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το Mybackup απο το play .

Όπως και απο τις ρυθμίσεις της συσκευής αν έχεις ενεργοποιημενη τη δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας ,οταν θα βάλεις τον κωδικό σου (gmail) θα σου κατεβάσει όλες τις εφαρμογές που είχες περάσει την τελευταία φορά .

 

καλησπερα Μιχαλη ! Κοιτα το κατεβασα αυτο που εγραψες αλλα στο δωρεαν δεν κανει τιποτα.

Οσο για το αλλο που εγραψες θα το δοκιμασω. Δηλαδη τσεκαρω αυτο που λες...

 

Μετα τι διαδικασια κανω για να κατεβουν οι εφαρμογες ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Μιχαλη ! Κοιτα το κατεβασα αυτο που εγραψες αλλα στο δωρεαν δεν κανει τιποτα.

Οσο για το αλλο που εγραψες θα το δοκιμασω. Δηλαδη τσεκαρω αυτο που λες...

 

Μετα τι διαδικασια κανω για να κατεβουν οι εφαρμογες ;

 

Όταν θα ξεκινήσεις μετά το factory reset του τηλεφώνου σου, θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα ξεκινήσεις μετά το factory reset του τηλεφώνου σου, θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις επαναφορά

 

Ωραια. Ενα τελευταιο, Οταν λεμε " Factory Reset " Εννοουμε " Επαναφορα εργοστασιακων " Σωστα ;

 

Ρυθμισεις, Δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας . Σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Ενα τελευταιο, Οταν λεμε " Factory Reset " Εννοουμε " Επαναφορα εργοστασιακων " Σωστα ;

 

Ρυθμισεις, Δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας . Σωστα ;

 

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Μιχαλη ! Κοιτα το κατεβασα αυτο που εγραψες αλλα στο δωρεαν δεν κανει τιποτα.

Οσο για το αλλο που εγραψες θα το δοκιμασω. Δηλαδη τσεκαρω αυτο που λες...

 

Μετα τι διαδικασια κανω για να κατεβουν οι εφαρμογες ;

 

Καλησπέρα .

Δεν ξέρω για την απλή έκδοση αλλα η pro δουλεύει καλά .

Οσον αφορά το άλλο..... μετά το factory reset με το που θα βάλεις το gmail αρχίζει να κατεβάζει τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 !! Αντε να δουμε θα στρωσει η μπαταρια ; Γιατι σημερα μου κρατησε μονο 10 ωρες απο τις 15-18 που αντεχε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε και η 4.1.χ άντε και στην 4.2...:X

Έχω τις εξής απορίες για το κινητό:

1. υπάρχει τρόπος όταν ακούω μουσική ο Player (custom ή άλλος) να είναι στην lock screen δλδ. εξώφυλο, και μενού (ff, play/ pause)

2. α) μπορώ να κάνω root χωρίς να βάλω άλλη rom? Έχω τον nova launcher και θα ήθελα να βλέπω τα widgets όπως τα έδειχνε η stock rom. Ο nova έχει αυτή την επιλογή αρκεί να είσαι root. β) αν κάνω "σκέτο" root χωρίς flash εξακολοθεί ο counter να μετράει και άρα να χάνω την εγγύηση

 

σχετικό/ άσχετο: έχει κανείς δοκιμάσει να κάνει nested cloud με skydrive/ gdrive?

 

Όσον αφορά το 1, έχω κατεβάσει τον MortPlayer, ο οποίος έχει αυτό που λες... Και μπορείς να το χειριστής ακόμα και αν έχεις κλειδωμένη την lock screen με κωδικό...:) Για το 2, το απάντησαν πιο πάνω... Δεν χρειάζεσαι άλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως έχει ακούσει κανείς πώς περνάω bakup από το kies sto S3? είχα κάνει backup sms του S2 μέσω kies και δεν μπορώ να τα κάνω restore. ξέρει κανείς κάποιο τρόπο;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια..Εχω κανει 3 φορες factory reset,επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..Στηνω το τηλεφωνο απο την αρχη και χωρις να κανω τιποτα αλλο μου δειχνει 6gb κατειλλημενα στην μνημη..Τι κανω λαθος?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια..Εχω κανει 3 φορες factory reset,επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..Στηνω το τηλεφωνο απο την αρχη και χωρις να κανω τιποτα αλλο μου δειχνει 6gb κατειλλημενα στην μνημη..Τι κανω λαθος?

 

Tίποτα... το λειτουργικό θέλει μνήμη για να λειτουργήσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...