Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω νομιζω οτι το ψαχνεται πολυ. Λεσ κ αν δεν ειχε βγει το συγκεκριμενο ποστ θα το καταλαβαινατε. Η ολοι ησαστε φωτογραφοι κ το καταλαβατε ολοι.

 

Χαρειτε την συσκευη σας..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάντα βρίσκει τρόπους η Samsung να μας εκπλήσσει τι να πω!! Ωραία φωτογραφία βρε καλλιτέχνη! Είναι και glossy screen ο υπολογιστής και δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά αλλά μου άρεσε :happy:

 

Αυτη η Sammy οσο μας πληγωνει τοσο μας πορωνει χαχαχαχα

 

Σευχαριστω Ευθημη,ειχα ριξει οινοπνευμα και το εβαλα φωτια για να δω πως θα φαινεται το ιδιο ειχα κανει και με το Note και πιστευω το S3 εχει πιο ζωντανα χρωματα στην καμερα στο Note ηταν πιο ξεθωριασμενα.

 

Εγω νομιζω οτι το ψαχνεται πολυ. Λεσ κ αν δεν ειχε βγει το συγκεκριμενο ποστ θα το καταλαβαινατε. Η ολοι ησαστε φωτογραφοι κ το καταλαβατε ολοι.

 

Χαρειτε την συσκευη σας..

Μαλλον αμα διαβαζες πιο πισω θα καταλαβαινες οτι καποιοι το καταλαβαν......Επισης φωτογραφοι δεν ειμαστε αλλα απο τη στιγμη που τα σκαω και βρισκει καποιος ενα προβλημα και μπορει να διορθωθει θα το απαιτησω απο την εταιρια να αλλαχθει εστω κι αν δεν προκειτε να το χρησημοποιεισω ποτε μου,καθαρα και μονο για ψυχολογικους λογους.

 

Edit καποιος mod ας ενωσει τα μυνηματα εκανα πατατα στην τροποποιηση :Ρ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αμα διαβαζες πιο πισω θα καταλαβαινες οτι καποιοι το καταλαβαν......Επισης φωτογραφοι δεν ειμαστε αλλα απο τη στιγμη που τα σκαω και βρισκει καποιος ενα προβλημα και μπορει να διορθωθει θα το απαιτησω απο την εταιρια να αλλαχθει εστω κι αν δεν προκειτε να το χρησημοποιεισω ποτε μου,καθαρα και μονο για ψυχολογικους λογους.

 

Edit καποιος mod ας ενωσει τα μυνηματα εκανα πατατα στην τροποποιηση :Ρ

 

Ντίνο φαντάζομαι τις φωτογραφίες τις συγκρίνεις στο ίδιο μόνιτορ σωστά (εννοώ πχ στον υπολογιστή), γιατί σίγουρα δείχνει διαφορετικά στην οθόνη του S3 με την πιο έντονη απεικόνιση χρωμάτων, απλά ρωτάω... θα βγάλω κι εγώ τίποτα βραδυνές από περιέργεια να δω τι θα δω αν και δεν το έχω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο φαντάζομαι τις φωτογραφίες τις συγκρίνεις στο ίδιο μόνιτορ σωστά (εννοώ πχ στον υπολογιστή), γιατί σίγουρα δείχνει διαφορετικά στην οθόνη του S3 με την πιο έντονη απεικόνιση χρωμάτων, απλά ρωτάω... θα βγάλω κι εγώ τίποτα βραδυνές από περιέργεια να δω τι θα δω αν και δεν το έχω :ninja:

 

Ναι στο laptop τις βλεπω.Απλος δεν ειμαι 100% σιγουρος για τις διαφορες γιατι με το Note ειχα βγαλει φωτο πριν πολλους μηνες και με το S3 πριν κανα 2 εβομαδες και δεν εχω την φωτο απο το Note για να συγκρινω αμεσα,τι θυμαμαι λεω Ευθημη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει να κανει με το αν ειμαστε φωτογραφοι.

Οι περισσοτερες φωτογραφιες με κινητο ειναι σε κλειστους χωρους.

Δεν ειναι οτι καλυτερο να εχουμε την φωτο γεματη κουκιδες.

 

Βεβαιως αν ο φωτισμος ειναι δυνατος πχ στην κουζινα μου που εχω τριπλη φθοριου δεν υπαρχει προβλημα. Στο σαλονι ομως η σε μια καφετερεια δεν ειναι οτι καλυτερο και σιγουρα δεν εχει σχεση με τα τεστ που ειδαμε στο gsmarena και εκαναν πολλους να προτιμησουν την συσκευη λογο καμερας.

 

Προφανως το modul της sony ειναι ακριβοτερο η δεν μπορουσε να καλυψει την ζητηση. Θα επρεπε ομως να φτιαξει κατι αναλογο σε ποιοτητα.

Επισης ενω περυσι βρισκαμε λυση στο S2 με την LG Camera, τωρα ειναι χειροτερη στο χαμηλο φωτισμο.

 

Καποιους τους ενδιαφερει πολυ το θεμα φωτογραφια σ ενα κινητο αυτης της αξιας.

 

@@@Αν καποιος εχει παραλληλα το ΝΟΤΕ και το S3, ας βγαλει φωτο το ιδιο πλανο και ας μου τις στειλει να τις τεσταρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ρε παιδιά όταν επιλέγω μια φωτογραφεία για backround στην αρχική οθόνη , βγάζει το πλαίσιο που επιλέγουμε την φωτογραφεία πολύ μικρό με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνεις crop την φώτο αρκετά ..

Σε τι ανάλυση πρέπει να είναι η εικόνα για να την πιάσει όλη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ρε παιδιά όταν επιλέγω μια φωτογραφεία για backround στην αρχική οθόνη , βγάζει το πλαίσιο που επιλέγουμε την φωτογραφεία πολύ μικρό με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνεις crop την φώτο αρκετά ..

Σε τι ανάλυση πρέπει να είναι η εικόνα για να την πιάσει όλη?

 

1280*720

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας φαίνεται πουθενά χρήσιμο το (20 ημερών παλιό) ανάγνωσμα.

Το ποστάρω και για το παιδί που το 06 έγινε 01

 

http://gadget-mag.com/galaxy-s3-firmware-update-for-the-camera/

 

Κι εδώ λεει αυτό

My phone - pebble blue which I have since June 13th initially had Camera module : Camera FW Ver:GDFD06 Phone FW Ver: GDFE01

 

After flashing it has both GDFE01, not sure but seems that now pictures taken in the dark are worse, it was my mistake to flash it.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28219791

 

Kai εικόνες για τους χειρουργους.

http://www.ifixit.com/Teardown/Samsung-Galaxy-S-III-Teardown/9391/2

Edited by Matia2007
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το μαύρο περίγραμμα στις άκρες της οθόνης?

Εννοώ ότι μεταξύ του wallpaper και του λευκού frame της πρόσοψης υπάρχει μια γραμμή που είναι νεκρή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Δυο ερωτησεις. Υπαρχει καποια rom που να φτιαχνει την φωτεινοτητα της συσκευης και την μεταφορα αρχειων στην sd;;;?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι το ψαχνεται πολυ. Λεσ κ αν δεν ειχε βγει το συγκεκριμενο ποστ θα το καταλαβαινατε. Η ολοι ησαστε φωτογραφοι κ το καταλαβατε ολοι.

 

Χαρειτε την συσκευη σας..

 

Συμφωνώ αλλά αφού βγήκε το post γιατι να μην ξέρουμε;

 

Εγω πχ που εχω

 

Camera FW Ver: GDFD06

Phone FW Ver: GDFE01

 

ειμαι καλός;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς τον ήχο του βίντεο σε περιβάλλον με θόρυβο. Είναι το ίδιο με του S2?και αν ναι υπάρχει φως με κανένα πρόγραμμα που να βελτιώνει τον ήχο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς τον ήχο του βίντεο σε περιβάλλον με θόρυβο. Είναι το ίδιο με του S2?και αν ναι υπάρχει φως με κανένα πρόγραμμα που να βελτιώνει τον ήχο?

 

Αν δεν βαριέσαι να κατεβάσεις δες αυτο το βίντεο μου είναι αντιπροσωπευτικό αυτου που ρωτάς.

 

http://db.tt/izGZnmxN

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω το "καλό" firmware στην καμερα.

Δεν αλλάζει αυτό όμως εφόσον έχω custom rom?

 

Δεν νομιζω Νικο γιατι ειναι θεμα καμερας-hardware και οχι software(νομιζω).Καπου ειχα διαβασει-ακουσει οτι ο αισθητηρας της καμερας ειναι Sony και ιδιος με του iphone 4s ξερει κανενας τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω Νικο γιατι ειναι θεμα καμερας-hardware και οχι software(νομιζω).Καπου ειχα διαβασει-ακουσει οτι ο αισθητηρας της καμερας ειναι Sony και ιδιος με του iphone 4s ξερει κανενας τιποτα?

 

Τα "καλα" ειναι αυτα με την καμερα sony και τα αλλα εχουν καμερα samsung και μεταλλικο πλαισιο στην καμερα. Μαλλον λογω ζητησης δεν εφραναν τα sony modules και μας φορτωσαν τα samsung. Εγω το βλεπω σαν ενα ειδος απατης γιατι η samsung εστειλε στους reviewers τα κομματια με την sony καμερα και εγω εχω καταληξει να με ενα κινητο το οποιο αγορασα 670 ευρω και εχει χειροτερη καμερα απο το προηγουμενο. Το θεμα ειναι οτι με εξαπατησαν γιατι τα δειγματα φωτογραφιων που διαφημιζαν δεν εχουν καμια σχεση με τις φωτο που βγαζει το κινητο που εχω στα χερια μου. Ελπιζω να γινεται κατι με καμια αναβαθμιση γιατι ο θορυβος στις φωτο ειναι απαραδεκτος αλλα δεν το βλεπω. Η αναβαθμιση δε θα μου αλλαξει το hardware του κινητου. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα.Το κινητο συγχρονιζει συνεχεια με το pc μου και μου εμφανιζει εναν φακελο με το ονομα του υπολογιστη μου και καθε φορα που ανοιγω την συλλογη κατεβαζει εικονες 1000++....επισης και του αδερφου μου παλι συγχρονιζει με το pc μου,εκανα απεγκατασταση του all share play και το προβλημα συνεχιζει.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα δεν μπορούν να κάνουν κάτι με αναβάθμιση λογισμικού από την στιγμή που ο διαφημισμενος αισθητηρας της Sony είναι μουφα και απάτη.. Ναι απάτη είναι και κανονικά πρέπει να ανακαλέσει και να αντικαταστησει τα modules.. Εάν το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, ή έστω κατά 95% δεν θα είχα θέμα αλλά τώρα έχω και πρέπει να γίνει φασαρία!! Εγώ αύριο θα στείλω email στην Samsung Hellas ή ακόμα και στην international και θα τους χεσω κανονικά!! Θα βγάλω πρώτα νυχτερινές φωτογραφίες και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε το post μου αυτο και τσεκάρετε την κάμερα σας να δείτε τι module φοράει. Δυστυχώς έχουμε τα ίδια που είχαμε πέρυσι με τα modules του S2.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4182322#post4182322

Πως θα το κανω ;Θα ανοιξω το πληκτρολογιο και θα πατησω τα στοιχεια που γραφεις;Και μετά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το κανω ;Θα ανοιξω το πληκτρολογιο και θα πατησω τα στοιχεια που γραφεις;Και μετά;

 

Καντο και θα δεις βρε!! Μετά πατάς ότι λέει το ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καντο και θα δεις βρε!! Μετά πατάς ότι λέει το ποστ

 

Δηλαδη ,παταω πρωτα αυτα,*#34971539# ,και μετά,παταω το κουμπι κατω δεξια για να δω αυτο που λετε,και υστερα ,σβυνουμε τα πρωτα,και παταμε τα Phone/CAM FW Ver Check, και μετά,ξανα το κουμπι κατω δεξια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...