Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ,παταω πρωτα αυτα,*#34971539# ,και μετά,παταω το κουμπι κατω δεξια για να δω αυτο που λετε,και υστερα ,σβυνουμε τα πρωτα,και παταμε τα Phone/CAM FW Ver Check, και μετά,ξανα το κουμπι κατω δεξια;

απλα πληκτρολογεις αυτο τον κωδικο και θα στο βγαλει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν θα συμφωνήσω με το ποστ του φίλου στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28235209

Με λίγα λόγια ότι όλες οι φωτογραφίες εξαιρουμένων αυτών σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας είναι άψογες για κινητό τηλέφωνο.. Όντως έχει αρκετό θόρυβο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά ρε παιδιά πότε δεν θα έβαζα εγώ ως average user σε τέτοιες συνθήκες χωρίς flash.. Και μόλις έβγαλα με flash έμεινα απόλυτα ικανοποιημενος (καλά έχει τρελή δύναμη το flash του) οπότε δεν ξέρω αν καν θα το παρατηρούσα αν δεν το συζητούσαμε σήμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα συμφωνήσω με το ποστ του φίλου στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28235209

Με λίγα λόγια ότι όλες οι φωτογραφίες εξαιρουμένων αυτών σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας είναι άψογες για κινητό τηλέφωνο.. Όντως έχει αρκετό θόρυβο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά ρε παιδιά πότε δεν θα έβαζα εγώ ως average user σε τέτοιες συνθήκες χωρίς flash.. Και μόλις έβγαλα με flash έμεινα απόλυτα ικανοποιημενος (καλά έχει τρελή δύναμη το flash του) οπότε δεν ξέρω αν καν θα το παρατηρούσα αν δεν το συζητούσαμε σήμερα ;)

Οντως,το φλας,ειναι πολυ πολυ δυνατο.

 

απλα πληκτρολογεις αυτο τον κωδικο και θα στο βγαλει

Πρεπει να ειναι online;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα συμφωνήσω με το ποστ του φίλου στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28235209

Με λίγα λόγια ότι όλες οι φωτογραφίες εξαιρουμένων αυτών σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας είναι άψογες για κινητό τηλέφωνο.. Όντως έχει αρκετό θόρυβο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά ρε παιδιά πότε δεν θα έβαζα εγώ ως average user σε τέτοιες συνθήκες χωρίς flash.. Και μόλις έβγαλα με flash έμεινα απόλυτα ικανοποιημενος (καλά έχει τρελή δύναμη το flash του) οπότε δεν ξέρω αν καν θα το παρατηρούσα αν δεν το συζητούσαμε σήμερα ;)

 

Το θέμα φίλε Ευθύμη δεν ειναι αν ειναι αρκετα καλές οι φωτογραφίες ή όχι. Είναι ότι υπαρχει ανομοιομορφία στις παρτίδες και ότι κάποια κινητά βγάζουν χειρότερες φωτογραφίες και έχουν διαφορετικό αισθητηρα από άλλα και το κυριοτερο απ' αυτά που παρουσιάστηκαν. Το Galaxy S 3 είναι με διαφορα το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή στην αγορά αλλά δε μπορώ να πω τα ίδια και για τις πολιτικές της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα φίλε Ευθύμη δεν ειναι αν ειναι αρκετα καλές οι φωτογραφίες ή όχι. Είναι ότι υπαρχει ανομοιομορφία στις παρτίδες και ότι κάποια κινητά βγάζουν χειρότερες φωτογραφίες και έχουν διαφορετικό αισθητηρα από άλλα και το κυριοτερο απ' αυτά που παρουσιάστηκαν. Το Galaxy S 3 είναι με διαφορα το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή στην αγορά αλλά δε μπορώ να πω τα ίδια και για τις πολιτικές της Samsung.

 

Συμφωνω απολυτα.. αν συμβαινει κατι τετοιο θα πρεπει να γυρισουν πισω οι ελλατωματικες παρτιδες και να αντικατασταθουν. Παντως εχει θεματακια η συσκευη... εμενα σημερα πρωτη φορα μετα απο 3 μερες μου κολλησε στο ραδιοφωνο και δεν ανταποκρινοταν (επρεπε να βγαλω μπαταρια για να ισιωσει). Μακαρι να κινηθει γρηγορα η sammy και να βγαλρι update για να λυσει μερικα θεματακια γιατι ειναι πραγματικα πανεμορφο το τηλεφωνο...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο εντελώς αλλά πόσα διαφορετικά χρώματα έχετε δει στο led ειδοποίησης? Εμένα μόλις μου ήρθε whatsup και είναι σαν ξεβαμμενο μπλε, από viber σαν να ανάβουν μαζί κοκκικ-πράσινο και τα κλασικά μπλε-κοκκι-πράσινο.. Είναι cool πάντως να καταλαβαινεις αν έχεις SMS, viber ή whatsup notification και να ξέρεις από πριν πια εφαρμογή έχει την ειδοποίηση :D
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο εντελώς αλλά πόσα διαφορετικά χρώματα έχετε δει στο led ειδοποίησης? Εμένα μόλις μου ήρθε whatsup και είναι σαν ξεβαμμενο μπλε, από viber σαν να ανάβουν μαζί κοκκικ-πράσινο και τα κλασικά μπλε-κοκκι-πράσινο.. Είναι cool πάντως να καταλαβαινεις αν έχεις SMS, viber ή whatsup notification και να ξέρεις από πριν πια εφαρμογή έχει την ειδοποίηση :D

 

Ευθυμη οντως αυτο ειναι φοβερο... και εμενα σαν τρελο αναβει το λεντακι...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά αφού βγήκε το post γιατι να μην ξέρουμε;

 

Εγω πχ που εχω

 

Camera FW Ver: GDFD06

Phone FW Ver: GDFE01

 

ειμαι καλός;

 

Και εγω εχω αυτα ομως με αναποδη σειρα και ειναι ο μεταλικος δακτυλιος στην καμερα.

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

 

 

http://img155.imageshack.us/img155/9854/20120703221909.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ελεος δηλαδη,ποιον αισθητηρα sony;; που τον εχει διαφημησει η samsung κιολας ;;;; δεν υπαρχει αισθητηρας sony, αυτο ειναι μια λανθασμενη πρωτη εντυπωση των ανθρωπων του i fix it που ειχαν κανει ενα αρθρο οταν ανοιξαν το κινητο 1η φορα..με update στο ιδιο αρθρο μερικες μερες αργοτερα κατελειξαν στο συμπερασμα πως αρχικα ο αισθητηρας εμοιαζε με αυτον του 4s αλλα τελικα ειναι νεοτερο μοντελο και οχι απο τη sony... Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος φιλος! Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κινητο οι φωτο με χαμηλο φωτισμο και χωρις φλας ειναι τραγικες....

Ειλικρινα εχω ξενερωσει με αυτη την κατασταση, σε σημειο που θα τους το παω πισω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ελεος δηλαδη,ποιον αισθητηρα sony;; που τον εχει διαφημησει η samsung κιολας ;;;; δεν υπαρχει αισθητηρας sony, αυτο ειναι μια λανθασμενη πρωτη εντυπωση των ανθρωπων του i fix it που ειχαν κανει ενα αρθρο οταν ανοιξαν το κινητο 1η φορα..με update στο ιδιο αρθρο μερικες μερες αργοτερα κατελειξαν στο συμπερασμα πως αρχικα ο αισθητηρας εμοιαζε με αυτον του 4s αλλα τελικα ειναι νεοτερο μοντελο και οχι απο τη sony... Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος φιλος!

 

http://image-sensors-world.blogspot.gr/2012/06/samsung-galaxy-s3-camera-supply-chain.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κινητο οι φωτο με χαμηλο φωτισμο και χωρις φλας ειναι τραγικες....

Ειλικρινα εχω ξενερωσει με αυτη την κατασταση, σε σημειο που θα τους το παω πισω.

 

Τι παει να πει χαμηλος φωτισμος σκοταδι?ημιφως σε κλειστο χωρο?ανοιχτο χωρο?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο εντελώς αλλά πόσα διαφορετικά χρώματα έχετε δει στο led ειδοποίησης? Εμένα μόλις μου ήρθε whatsup και είναι σαν ξεβαμμενο μπλε, από viber σαν να ανάβουν μαζί κοκκικ-πράσινο και τα κλασικά μπλε-κοκκι-πράσινο.. Είναι cool πάντως να καταλαβαινεις αν έχεις SMS, viber ή whatsup notification και να ξέρεις από πριν πια εφαρμογή έχει την ειδοποίηση :D

 

Το light flow το τσεκαρατε αν δουλευει στο S3? Αν ναι, ειναι must have εφαρμογη απο Nexus. Πρακτικα του δηλωνεις χρωμα που θελεις να αναβει αναλογα την εφαρμογη. Και εχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ να διαλεξεις ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως δεν είμαι 100% ευχαριστημένος από τις φώτο που τράβηξε το τηλέφωνο χθες βράδυ στο Rockwave. Το θέμα είναι να καταφέρνει το κάτι παραπάνω και να αποδίδει σε τέτοιες δύσκολες συνθήκες. Επίσης σήμερα άκουσα πρώτη φορά παράπονα για την απόδοση της φωνης μου σε κάποια κλήση. Μπορεί να έτυχε αλλά με αυτά που έχω διαβάσει ίσως και να ισχύει το θεματάκι του μικροφώνου.
The mob goes wild!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέμε χαμηλό φωτισμό δεν πρέπει να εννοούμε φωογραφιες σε δρόμους κλπ. Εκεί χρειάζεσαι επαγγελματική κάμερα.

 

Εγώ μιλώ για τις φωτογραφίες που θα βγάλεις στο σαλόνι του σπιτιού σου, όταν θες να κρατήσεις πχ κάποια αστεία γεγονότα από το μωρό σου κλπ.

Εκεί είναι το πρόβλημα όχι σε μισοσκοτεινους δρόμους.

Το φλας δεν είναι πάντα η λύση γιατί δημιουργεί αλλά προβληματα που δεν είναι του παρόντος να τα αναλύσουμε.

Το σημαντικότερο για μένα είναι ότι εξαπάτησαν τον κόσμο με την βοήθεια του gsmarena.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέμε χαμηλό φωτισμό δεν πρέπει να εννοούμε φωογραφιες σε δρόμους κλπ. Εκεί χρειάζεσαι επαγγελματική κάμερα.

 

Εγώ μιλώ για τις φωτογραφίες που θα βγάλεις στο σαλόνι του σπιτιού σου, όταν θες να κρατήσεις πχ κάποια αστεία γεγονότα από το μωρό σου κλπ.

Εκεί είναι το πρόβλημα όχι σε μισοσκοτεινους δρόμους.

Το φλας δεν είναι πάντα η λύση γιατί δημιουργεί αλλά προβληματα που δεν είναι του παρόντος να τα αναλύσουμε.

Το σημαντικότερο για μένα είναι ότι εξαπάτησαν τον κόσμο με την βοήθεια του gsmarena.

 

+1. Και όχι μόνο του GSM Arena αλλά και όλων των γνωστων ιστοσελιδων τεχνολογίας που παρουσίαζανν την κάμερα του GS3 καλύτερη από του ONE X και του iPhone 4s. Αλλά απ' οτι φαίνεται δε φταινε αυτοί που έκαναν review αφού προφανως παρέλαβαν κινητά με Sony module όπως και οι πρώτες παρτίδες που κυκλοφόρησαν. Πάντως σε χαμηλό φωτισμό ( εννοώντας το φως του σαλονιού μου το βράδυ ) ο θόρυβος φαίνεται έστω και με ελάχιστο zoom. Ευτυχώς που κατα τ' άλλα το κινητό είναι άψογο γιατί θα το επέστρεφα αμέσως. Μην καταλήξουμε και sSheeps όπως αυτά που κατηγορούσαμε,( πχ " you are holding it wrong" ) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διαδικασια.αναζητησης κινητου...παρακολουθω τα θεματα και προσπαθω ν ακουω αποψεις ατομων που χουν ειτε αυτο ειτε το hox. Το Σαββατο επιασα στα χερια μου το s3 και τρελλαθηκα με την ταχυτητα του. Σημερα διαβασα το θεμα της καμερας... Ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ιδια μοντελα να κυκλοφορουν με διαφορετικα specs, εστω και ως προς το θεμα της καμερας!

 

Εμενα σαν υποψηφιο πελατη πως θα με πεισει η samsung ; Να θελω να παρω τη συσκευη και ν αναρρωτιεμαι αν θα μου τυχει η "καλη";

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αυριο το πρωι αλλαζω το htc one x με το s3,θα ηθελα πολυ να μαθω αν ειναι καλη κινηση ?????

γιατι εχω παρει την αποφαση αλλα εχω ενδοιασμους..

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλα αυτά τα μηνύματα για τις φωτογραφίες και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.

Το SIII είναι ένα smartphone του οποίου η πρωταρχική δουλειά είναι να παίρνει τηλέφωνα και σύμφωνα πλέον με τα νέα δεδομένα της εποχής να εκτελεί και άλλες λειτουργίες για τη διευκόλυνση μας. To SIII, όπως και όλα τα smartphones, δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει φωτογραφική μηχανή. Δεν κατασκευάστηκε με αυτόν το σκοπό. Επίσης δεν ξέρω πόσοι είχατε παρατηρήσει τον θόρυβο στις φωτογραφίες πριν αναφερθεί εδώ.

 

Το βασικότερο φυσικά που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να τραβήξει κάποιος φωτογραφίες στο σκοτάδι χωρίς φλας όταν το κινητό διαθέτει. Το Galaxy S δεν είχε και όλοι λέγαμε ότι βγάζει τραγικές φωτογραφίες στο σκοτάδι και μακάρι να είχε φλας. Τώρα το SIII έχει φλας και όλοι θέλουν να τραβάνε φωτογραφίες χωρίς αυτό!!!!

 

Στο μόνο που μπορώ να συμφωνήσω με όσα γράφτηκαν στις προηγούμενες σελίδες είναι στο ότι η Samsung διαφοροποίησε τις παρτίδες που έδωσε στην αγορά αλλά αυτό θα μπορούσε να γίνει ανά πάσα ώρα και στιγμή και για διάφορους λόγους.

 

Για να κλείσω το θέμα χωρίς να αναφερθώ πάλι σ' αυτό επειδή δεν βρίσκω το λόγο να πω πως κατά την άποψη μου το SIII είναι smartphone και ως smartphone λειτουργεί όπως πρέπει. Όσοι θέλουν να βγάλουν τον φωτογράφο από μέσα τους και όχι απλά να αποθανατίσουν μία τυχαία στιγμή στη ζωή τους τότε θα πρέπει να αγοράσουν μία καλή φωτογραφική μηχανή!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλα αυτά τα μηνύματα για τις φωτογραφίες και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.

Το SIII είναι ένα smartphone του οποίου η πρωταρχική δουλειά είναι να παίρνει τηλέφωνα και σύμφωνα πλέον με τα νέα δεδομένα της εποχής να εκτελεί και άλλες λειτουργίες για την διευκόλυνση μας. To SIII, όπως και όλα τα smartphones, δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει φωτογραφική μηχανή. Δεν κατασκευάστηκε με αυτόν το σκοπό. Επίσης δεν ξέρω πόσοι είχατε παρατηρήσει τον θόρυβο στις φωτογραφίες πριν αναφερθεί εδώ.

 

Το βασικότερο φυσικά που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να τραβήξει κάποιος φωτογραφίες στο σκοτάδι χωρίς φλας όταν το κινητό διαθέτει. Το Galaxy S δεν είχε και όλοι λέγαμε ότι βγάζει τραγικές φωτογραφίες στο σκοτάδι και μακάρι να είχε φλας. Τώρα το SIII έχει φλας και όλοι θέλουν να τραβάνε φωτογραφίες χωρίς αυτό!!!!

 

Στο μόνο που μπορώ να συμφωνήσω με όσα γράφτηκαν στις προηγούμενες σελίδες είναι στο ότι η Samsung διαφοροποίησε τις παρτίδες που έδωσε στην αγορά αλλά αυτό θα μπορούσε να γίνει ανά πάσα ώρα και στιγμή και για διάφορους λόγους.

 

Για να κλείσω το θέμα χωρίς να αναφερθώ πάλι σ' αυτό επειδή δεν βρίσκω το λόγο να πω πως κατά την άποψη μου το SIII είναι smartphone και ως smartphone λειτουργεί όπως πρέπει. Όσοι θέλουν να βγάλουν τον φωτογράφο από μέσα τους και όχι απλά να αποθανατίσουν μία τυχαία στιγμή στη ζωή τους τότε θα πρέπει να αγοράσουν μία καλή φωτογραφική μηχανή!:)

Σωστός, επιτελούς και κάποιος με λογική....:respect:

Μια ερώτηση που διαφήμισε η samsung οτι έχει sony camera?:blink:

Απ'οτι έχω δει τραβά εξαιρετικές photos, εκτός από το σκοτάδι χωρίς flash έλεος....:ninja:

Πάντως απ'οτι έχω καταλάβει όλα τα Ελληνικά(Ελληνικής αντιπροσωπίας) είναι με sony αρά όσοι πήρατε από εξωτερικό έχετε άλλων αισθητήρα....;)

Λέτε να μας έχει αδυναμία η Samsung???

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλα αυτά τα μηνύματα για τις φωτογραφίες και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.

Το SIII είναι ένα smartphone του οποίου η πρωταρχική δουλειά είναι να παίρνει τηλέφωνα και σύμφωνα πλέον με τα νέα δεδομένα της εποχής να εκτελεί και άλλες λειτουργίες για τη διευκόλυνση μας. To SIII, όπως και όλα τα smartphones, δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει φωτογραφική μηχανή. Δεν κατασκευάστηκε με αυτόν το σκοπό. Επίσης δεν ξέρω πόσοι είχατε παρατηρήσει τον θόρυβο στις φωτογραφίες πριν αναφερθεί εδώ.

 

Το βασικότερο φυσικά που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να τραβήξει κάποιος φωτογραφίες στο σκοτάδι χωρίς φλας όταν το κινητό διαθέτει. Το Galaxy S δεν είχε και όλοι λέγαμε ότι βγάζει τραγικές φωτογραφίες στο σκοτάδι και μακάρι να είχε φλας. Τώρα το SIII έχει φλας και όλοι θέλουν να τραβάνε φωτογραφίες χωρίς αυτό!!!!

 

Στο μόνο που μπορώ να συμφωνήσω με όσα γράφτηκαν στις προηγούμενες σελίδες είναι στο ότι η Samsung διαφοροποίησε τις παρτίδες που έδωσε στην αγορά αλλά αυτό θα μπορούσε να γίνει ανά πάσα ώρα και στιγμή και για διάφορους λόγους.

 

Για να κλείσω το θέμα χωρίς να αναφερθώ πάλι σ' αυτό επειδή δεν βρίσκω το λόγο να πω πως κατά την άποψη μου το SIII είναι smartphone και ως smartphone λειτουργεί όπως πρέπει. Όσοι θέλουν να βγάλουν τον φωτογράφο από μέσα τους και όχι απλά να αποθανατίσουν μία τυχαία στιγμή στη ζωή τους τότε θα πρέπει να αγοράσουν μία καλή φωτογραφική μηχανή!:)

 

Δηλαδή δεν λυπασε τα λεφτά σου που αλλα πληρώνεις και αλλα παίρνεις; Δεν είναι λίγα για να λες δεν βαριέσαι ότι πληρώνεις παίρνεις. Πριν απο μερικά χρόνια θα συμφωνούσα με όλα όσα γράφεις, όχι όμως και τώρα που ζούμε στο 2012 και όχι για μια συσκευή που κοστίζει πλέον πάνω απο ένα μισθό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν λυπασε τα λεφτά σου που αλλα πληρώνεις και αλλα παίρνεις; Δεν είναι λίγα για να λες δεν βαριέσαι ότι πληρώνεις παίρνεις. Πριν απο μερικά χρόνια θα συμφωνούσα με όλα όσα γράφεις, όχι όμως και τώρα που ζούμε στο 2012 και όχι για μια συσκευή που κοστίζει πλέον πάνω απο ένα μισθό.

Δεν λεει καπου οτι έχει sony camera για να πεις οτι σε κορόιδεψαν....

Αντίθετα το κινητο σου λεει οτι παίρνει τηλέφωνα αλλα δεν λεει οτι πρέπει να το κρατας με ειδικο τρόπο αλλιώς δεν παίρνει πουθενά :X

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι το θεμα καλυφθηκε, αλλα δεν συμφωνω με την προσεγγιση καποιων.

Σιγουρα το smartphone δεν ειναι καμερα. Ομως η ποιοτητα στην φωτογραφιση ειναι ενας παραγοντας συγκρισης και προβαλεται αναλλογως απο την Samsung.

To οτι χρησιμοποιησε αλλες συσκευες στα reviews και μαλιστα στο τεστ σε χαμηλο φωτισμο δηλωνει οτι γνωριζαν το ζητημα.

 

Απο εκει και περα για να διευκολινω τους συμφορουμητες να δουν την διαφορα και να μην ανησυχουν, ανεβαζω καποιες φωτο.

 

 

Α. Σε εσωτερικο χωρο με μετριο φωτισμο. Εδω θα ελεγα οτι το αποτελεσμα δεν ειναι κακο. Ειναι πολυ μικρες οι διαφορες.

http://img407.imageshack.us/img407/2177/insidevsonexs3.jpg

By kostaseg at 2012-07-03

 

Β. Εσωτερικος χωρος με κακο φωτισμο

http://img232.imageshack.us/img232/3851/s3vsonexauto.jpg

 

Γ. Εξωτερικος χωρος, βραδυ με χρηση HDR. Εδω δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις φλας ;) http://img857.imageshack.us/img857/8430/s3vsonexoutdoorhdrnight.jpg

 

Δ. Galaxy Note VS S3 (Απο τον φιλο @dinoscrypton)

http://img814.imageshack.us/img814/1535/s3vsnote.jpg

 

E. S3 me HDR VS S3 me Flash

http://img717.imageshack.us/img717/8711/s3hdrs3flash.jpg

 

 

Δεν ειναι τοσο χαλια τα πραγματα. Απλα η Samsung μας την εκανε γυριστη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε στη διαδικασία να απαντήσω.:p

 

Δε θα διαφωνήσω πως η κάμερα είναι ένα κομμάτι ανταγωνισμού μεταξύ των κινητών αλλά για μένα όχι το πρωτεύον. Επίσης στις προδιαγραφές η Samsung λέει κάμερα 8MP και αυτό δίνει χωρίς να αναφέρει τίποτα άλλο (καλώς η κακώς).

Επίσης αρκετές φορές και κάτω από ίδιες συνθήκες φωτισμού μπορείς να πάρεις διαφορετικά αποτελέσματα ακόμα και από την ίδια κάμερα.

 

Στο δείγμα Δ των φωτογραφιών έχω την εντύπωση πως στο Note υπάρχει και άλλη πηγή φωτός όπως φαίνεται στο παράθυρο...!

 

Όσοι με ξέρουν έστω και ελάχιστα μέσα από το forum θα καταλάβουν ότι δεν υπερασπίζομαι την Samsung (δυστυχώς δεν έχω ούτε μια μετοχή) απλά προσπαθώ να τονίσω ότι η κάμερα σε ένα κινητό δεν είναι για επαγγελματική χρήση όσο ακριβό και αν είναι αυτό.

 

Για να κλείσω οριστικά πλέον διότι διαφορετικά θα υπάρξει φαύλος κύκλος απαντήσεων να πω ότι ίσως δε θα έπρεπε να πέφτει τόσο βάρος στο θέμα της κάμερας αλλά στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του κινητού.

 

Αυτά από εμένα!:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Για σας καλως σας βρηκα....

Εχω το εξης προβλημα με το σ3....αφου ενεργοποιησω το ασυρμ.δικτυο για περιπου 3' λεπτα δουλευει αψογα μετα τελος...η διαδικασια επαναφορας εχει ως εξης,παω στο μενου απενεργοποιω το ασυρμ.και μετα απο λιγο το ενεργοποιω μετα παλι τα ιδια...και η δουλεια συνεχιζεται αν μπορει να βοηθησει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...