Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα για ενεργοποίησέ τες να δούμε αν θα πέσει κι άλλο ή θα την διατηρήσει σε αυτά τα επίπεδα... να μας πουν και τ' αλλα παιδιά με stock roms τι βλέπουν γιατί εγώ με Ω βλέπω συνέχεια να είναι σε χρήση από 630 έως 650/780ΜΒ... (κι εμένα πες για το widget σε παρακαλώ..elixir?)

 

και εγώ με stock όσες εφαρμογές και να ανοίξω πάντα θα έχω ελεύθερα κοντά στα 100ΜΒ .... βεβαια το κινητό κλείνει απο μόνο του κάποιες εφαρμογές έτσι ώστε να κρατά σε αυτά τα επίπεδα την RAM ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα οτι και να κάνω μου πετάει error στο downloaded file.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οτι και να κάνω μου πετάει error στο downloaded file.

 

και εμενα συνεχεια....μεχρι το 10% εχω φτασει και μετα μπουμ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανεις το apk για το easy Phone Sync που επιτρέπει στο galaxy Siii να συγχρονιζει με Mac? είναι μόνο για Αγγλία και δεν μου το δίνει το market.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανεις το apk για το easy Phone Sync που επιτρέπει στο galaxy Siii να συγχρονιζει με Mac? είναι μόνο για Αγγλία και δεν μου το δίνει το market.

 

αν εχεις κανει root βαλε market enabler και ρυθμισε το σε αγγλικο παροχο

Link to comment
Share on other sites

και εμενα συνεχεια....μεχρι το 10% εχω φτασει και μετα μπουμ !

 

Αυτη τη στιγμη η αναβαθμιση εγινε κανονικα :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εγινε....κριμα δεν αλλαξε το προβλημα με το auto brightness :(
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε μήνυμα στο Skype γίνεται να ανάβει το led?

Υπάρχει τικαρισμένη αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις του skype αλλά δεν γίνεται κάτι..

Ούτε και στο sgs γίνεται αλλά νόμιζα ότι έφταιγε το bln..

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους κάνανε την αναβάθμιση, το root παρέμεινε ή το ξανακάνατε;

 

Απαντάω μόνος μου.....Χάνεται το root. Προσπαθώ τώρα να το ξανακάνω, με odin απέτυχε.

 

Ουφ, πέτυχε με την τέταρτη!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα για το νέο Android 4.1 Jelly Bean ... "θα είναι διαθέσιμο για ενημέρωση over-the-air του κινητού σας από τα μέσα Ιουλίου, αν, βέβαια, είστε κάτοχος του Galaxy Nexus, του Motorola Xoom ή του Nexus S..."

 

Θα περίμενα το νέο Samsung Galaxy S3 από πλευράς δυνατοτήτων αλλά και επειδή είναι φρέσκο τηλέφωνο να είναι από τα πρώτα τηλέφωνα που θα δεχόντουσαν την αναβάθμιση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουν πει και άλλοι, από την αρχή με το S3 παρατήρησα κάποια θεματάκια στο πως με ακούνε οι άλλοι. Αρκετοί μου είπαν ότι δεν με ακούνε καλά.

Το τηλέφωνο δεν έχει κάποια θήκη που να επηρεάζει.

Αρχικά απενεργοποίησα τη λειτουργία μείωσης θορύβου, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Εκεί που είδα αποτέλεσμα είναι στη γωνία που κρατάω το τηλέφωνο ως προς το πρόσωπο. Αν ασυναίσθητα το κάτω τμήμα του τηλεφώνου απομακρυνθεί από το στόμα, ο συνομιλητής δεν με ακούει καθόλου καλά. Μόλις πλησιάσει, με ακούει άψογα.

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα να αγοραστει 16αρι και με μια καρτα να γινει 32αρι η καλυτερα απο την αρχη 32αρι s3. το ρωταω αυτο διοτι καποιες εφαρμογες η παιχνιδια που ειναι μεγαλα και πρεπει να μπουν στην sd καρτα και καποια η δεν μπαινουν η δεν μπορουν να μεταφερθουν αν εχουν εγκατασταθει ηδη στο τηλεφωνο.

για πειτε τι γινεται μια και δεν το ξερω καθολου αυτο με την καρτα την sd

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κάποιος σε τι αφορούσε αυτή η αναβάθμιση βρε παιδιά??

 

Καλημερα.Ποια αναβαθμιση αυτη που βγηκε εχθες μεσω Kies για συσκευες Γερμανιας;

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα να αγοραστει 16αρι και με μια καρτα να γινει 32αρι η καλυτερα απο την αρχη 32αρι s3. το ρωταω αυτο διοτι καποιες εφαρμογες η παιχνιδια που ειναι μεγαλα και πρεπει να μπουν στην sd καρτα και καποια η δεν μπαινουν η δεν μπορουν να μεταφερθουν αν εχουν εγκατασταθει ηδη στο τηλεφωνο.

για πειτε τι γινεται μια και δεν το ξερω καθολου αυτο με την καρτα την sd

 

Εκει που φαίνεται η διάφορα στην ενσωματωμένη μνήμη είναι όταν μεταφέρεις μεγάλους φακέλους απο το κινητο στον υπολογιστη και αντιστρόφως.

Συν ίσως ελάχιστα μεγαλύτερη κατανάλωση. Ακόμα και με class 10 δύσκολα φθάνει τις ενσωματωμένες μνήμες. Δεν θα καταλάβεις τίποτα γιατι σεταρεις εκει μόνο φωτο, βίντεο, μουσικη και διάφορα backup κλπ.

 

 

Όπως έχουν πει και άλλοι, από την αρχή με το S3 παρατήρησα κάποια θεματάκια στο πως με ακούνε οι άλλοι. Αρκετοί μου είπαν ότι δεν με ακούνε καλά.

Το τηλέφωνο δεν έχει κάποια θήκη που να επηρεάζει.

Αρχικά απενεργοποίησα τη λειτουργία μείωσης θορύβου, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Εκεί που είδα αποτέλεσμα είναι στη γωνία που κρατάω το τηλέφωνο ως προς το πρόσωπο. Αν ασυναίσθητα το κάτω τμήμα του τηλεφώνου απομακρυνθεί από το στόμα, ο συνομιλητής δεν με ακούει καθόλου καλά. Μόλις πλησιάσει, με ακούει άψογα.

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι σχετικό?

Εγω παρατήρησα ότι είναι πολυ αδύνατο το μικρόφωνο.

Χρησιμοποιω πάντα τις συσκευές μου στο αυτοκίνητο σε βάση που είναι στον αεραγωγο. Είναι σύνδεσμο με το car stereo μέσω ΒΤ κοι ουνομιλίες γίνονται σε ανοικτη ακρόαση.

Με το one x με άκουγαν πολυ καλύτερα. Τώρα πρέπει να σκυβω για να πλησίασω την συσκευη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα την χτεσινη αναβαθμιση νομιζω οτι ψιλο λαγκαρει....εχετε παρατηρηση κατι η ειναι η ιδεα μου....(δεν νομιζω) το μικροφωνο οντως πρεπει να εχει καποιο θεμα... με βλεπω να βαζω την Ωμεγα... και ηθελα να αποφυγω αυτο το εργο :lol: (παλια μου τεχνη κοσκινο)
Link to comment
Share on other sites

Μετα την χτεσινη αναβαθμιση νομιζω οτι ψιλο λαγκαρει....εχετε παρατηρηση κατι η ειναι η ιδεα μου....(δεν νομιζω) το μικροφωνο οντως πρεπει να εχει καποιο θεμα... με βλεπω να βαζω την Ωμεγα... και ηθελα να αποφυγω αυτο το εργο :lol: (παλια μου τεχνη κοσκινο)

Γιατί να το αποφύγεις αφού όλα γίνονται μια χαρά και χωρίς κανένα θέμα..εγώ χάρηκα με το θέμα της αυτόματης φωτεινοτητας και μόλις πέρασα την v7;)..επίσης να πω ότι είναι εντελώς στοκ look

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχα βαρεθει να κανω calibration την μπαταρια καθε φορα που φλασαρα rom
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειχα βαρεθει να κανω calibration την μπαταρια καθε φορα που φλασαρα rom

 

Ναι άλλα τώρα θα το κάνεις μια φορά και μετά όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...