Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βάλει ο franco κάτι σαν voodoo sound (κάποια παλιά modules του supercurio λογικά) στον kernel του.

Ο supercurio έχει τη συσκευή και ασχολείται βδομάδες.

Θα έχουμε vsound επίσημα σύντομα (λογικά).

 

Το gps (το δοκίμαζα και πριν) είναι τέλειο.

Μπορεί να κάνει και μισό λεπτό περίπου να κλειδώσει (σε κίνηση στην πόλη) αλλά μόλις κλειδώσει δεν χάνει το σήμα και είναι ακριβές.

Στο s οτι και αν πείραζα έχανε το σήμα συνέχεια στην πόλη (ελεος) και είχε μεγάλη απόκλιση.

 

Τι μισό λεπτό βρε?? Εμένα έκανε την πρώτη φορά γύρω στα 10 δευτερόλεπτα και τώρα κάνει πραγματικά 1-2sec ακριβώς όπως και το note (άλλωστε και τα 2 έχουν glonass support).. Το έχω δοκιμάσει σταθερός και όχι κινούμενος αλλά τόση διαφορά??

Καλά αν δείτε το μπλε κάτω από το φως σε εξωτερικό χώρο θα πάθετε πλάκα κανονικά!! Είναι κούκλα είμαι πολύ εντυπωσιασμενος!! Ομολογώ δημόσια ότι εσφαλα στα πρώτα συμπεράσματα μετά την παρουσίαση :p:p

Καλά κι αυτοί της Samsung δεν μπορούσαν να το κάνουν να φαίνεται όπως ακριβώς είναι???!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω εχω το dont panic και πιανει σε δευτερολεπτα. Ειναι ταχυστο.

 

Ναι ξέχασα να αναφέρω, εγώ με Sygic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα....Αντιμετωπίζω 2 προβληματάκια...ένα είναι που το είδα και πριν γραμμένο από κάποιον χρήστη και στο οποίο λύση δεν δώθηκε...

1ον Στην [συλλογή] και συγκεκριμένα σε μία και μοναδική φωτογραφία η οποία δεν σβήνει με τίποτα και γράφει Ιnstant Upload και έχει και το σύμβολο του Picassa και

2ον το Y! NEWS ,το Yahoo news το οποίο και βγαίνει στην αρχική οθόνη κάτω χαμηλά οταν πατάμε το πλήκτρο για να ξεκλειδώσουμε την οθόνη... Χθες επέλεξα Χώρα...United States Και από τότε δεν λέει να βγει με τίποτα αυτή η εφαρμογή....Περνά με scrolling με όλα τα νέα της Αμερικής!! Εχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω με τίποτα!!! Αν μπορείτε βοηθήστε με pleaseeeee :)

Link to comment
Share on other sites

Τι μισό λεπτό βρε?? Εμένα έκανε την πρώτη φορά γύρω στα 10 δευτερόλεπτα και τώρα κάνει πραγματικά 1-2sec ακριβώς όπως και το note (άλλωστε και τα 2 έχουν glonass support).. Το έχω δοκιμάσει σταθερός και όχι κινούμενος αλλά τόση διαφορά??

Καλά αν δείτε το μπλε κάτω από το φως σε εξωτερικό χώρο θα πάθετε πλάκα κανονικά!! Είναι κούκλα είμαι πολύ εντυπωσιασμενος!! Ομολογώ δημόσια ότι εσφαλα στα πρώτα συμπεράσματα μετά την παρουσίαση :p:p

Καλά κι αυτοί της Samsung δεν μπορούσαν να το κάνουν να φαίνεται όπως ακριβώς είναι???!!

Για να καταλάβω...το note το κράτησες???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα....Αντιμετωπίζω 2 προβληματάκια...ένα είναι που το είδα και πριν γραμμένο από κάποιον χρήστη και στο οποίο λύση δεν δώθηκε...

1ον Στην [συλλογή] και συγκεκριμένα σε μία και μοναδική φωτογραφία η οποία δεν σβήνει με τίποτα και γράφει Ιnstant Upload και έχει και το σύμβολο του Picassa και

2ον το Y! NEWS ,το Yahoo news το οποίο και βγαίνει στην αρχική οθόνη κάτω χαμηλά οταν πατάμε το πλήκτρο για να ξεκλειδώσουμε την οθόνη... Χθες επέλεξα Χώρα...United States Και από τότε δεν λέει να βγει με τίποτα αυτή η εφαρμογή....Περνά με scrolling με όλα τα νέα της Αμερικής!! Εχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω με τίποτα!!! Αν μπορείτε βοηθήστε με pleaseeeee :)

 

Για το δεύτερο θα πας: Ασφάλεια-->Επιλογές Οθόνης Κλειδώματος-->Κυλιόμενο μήνυμα πληροφορίας και το απενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...το note το κράτησες???

 

Όχι βρε δεν το κράτησα μακάρι να μπορούσα να και αυτό με καλύπτει πλήρως μάλλον περιττό θα ήταν ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ποση rom εχει; 2GB; και που φαινεται;

 

1 gb έχει και είναι εξαιρετικά αρκετή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

rom ζηταει οχι ram

 

ναι και οπου και να εψαξα δεν αναφερει πουθενα για rom. ξερω οτι το S και S2 εχουν 2GB rom. Το S3 ποση εχει;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Τι μισό λεπτό βρε?? Εμένα έκανε την πρώτη φορά γύρω στα 10 δευτερόλεπτα και τώρα κάνει πραγματικά 1-2sec ακριβώς όπως και το note (άλλωστε και τα 2 έχουν glonass support).. Το έχω δοκιμάσει σταθερός και όχι κινούμενος αλλά τόση διαφορά??

Καλά αν δείτε το μπλε κάτω από το φως σε εξωτερικό χώρο θα πάθετε πλάκα κανονικά!! Είναι κούκλα είμαι πολύ εντυπωσιασμενος!! Ομολογώ δημόσια ότι εσφαλα στα πρώτα συμπεράσματα μετά την παρουσίαση :p:p

Καλά κι αυτοί της Samsung δεν μπορούσαν να το κάνουν να φαίνεται όπως ακριβώς είναι???!!

 

Ndrive χρησιμοποιώ.

Αν είσαι σταματημένος είναι άμεσο.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως γιατί μόλις κλειδώσει ΔΕΝ χάνει το σήμα για κανένα λόγο :D

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως έχει την Ελληνική γλώσσα οπότε αν την επιλέξεις κατά την εκκίνηση του κινητού (ή και αργότερα) θα έχεις Ελληνικό μενού.

Αν θες βέβαια μπορείς να περάσεις και Ελληνικό Firmware ακολουθώντας τον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μου φέρουν από Γερμανία ένα s3 από T mobile. Ξέρει κανείς πως να περάσω το ελληνικό μενού;

 

Ελληνικα θα εχει ετσι κ αλλιως. Το θεμα ειναι να το ξεκλειδωσεις αν ειναι simlock στην Τmobile

Link to comment
Share on other sites

Lock 3-5 δευτερόλεπτα διπλάσιους + δορυφόρους με Διπλάσια ακρίβεια. Με 700mah φορτιστή, την ώρα της πλοήγησης φορτίζει περίπου 15-20% την ώρα... πιάνει και στα υπόγεια...

 

Μέ τί εφαρμογή κανείς πλοήγηση?

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο φόντο παρατηρώ 3-4 κηλίδες στην οθόνη με πιο έντονο μαύρο χρώμα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος η σε μένα μόνο συμβαίνουν όλα τα κουλά;;;
Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο φόντο παρατηρώ 3-4 κηλίδες στην οθόνη με πιο έντονο μαύρο χρώμα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος η σε μένα μόνο συμβαίνουν όλα τα κουλά;;;

 

Για βγαλε μια φωτό να δούμε τι ακριβώς

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,το dropbox δινει μονο 2gb πλεον η εκανα καμια πατατα;**edit το βρηκα οκ Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα....Αντιμετωπίζω 2 προβληματάκια...ένα είναι που το είδα και πριν γραμμένο από κάποιον χρήστη και στο οποίο λύση δεν δώθηκε...

1ον Στην [συλλογή] και συγκεκριμένα σε μία και μοναδική φωτογραφία η οποία δεν σβήνει με τίποτα και γράφει Ιnstant Upload και έχει και το σύμβολο του Picassa και

2ον το Y! NEWS ,το Yahoo news το οποίο και βγαίνει στην αρχική οθόνη κάτω χαμηλά οταν πατάμε το πλήκτρο για να ξεκλειδώσουμε την οθόνη... Χθες επέλεξα Χώρα...United States Και από τότε δεν λέει να βγει με τίποτα αυτή η εφαρμογή....Περνά με scrolling με όλα τα νέα της Αμερικής!! Εχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω με τίποτα!!! Αν μπορείτε βοηθήστε με pleaseeeee :)

 

Για το πρώτο την λύση που ανέφερα την δοκίμασε κανένας ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει την εξαιρετικη λειτουργια οταν σε καλει καποιος απο ποια χωρα σε καλει,αν δεν εχεις ηδη αποθηκευμενο τον αριθμο στις επαφες.Επισης εχει ποοολυ καλη λειτουργια βιντεοκλησης.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα. Πατω στην συλλογη το κουμπι των ριθμυσεων μετα προβολη κατσ και μετα περιεχομενο στη συσκευη. Μονο ετσι δε μου εμφανιζει εικονες απο το google+
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,το dropbox δινει μονο 2gb πλεον η εκανα καμια πατατα;**edit το βρηκα οκ

 

πως το βρηκες γιατι ακομα το ψαχνω..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...