Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν πολλά call recorder στο play market. Μπορείς να βοηθήσεις να το βρούμε κι εμείς?

 

αμα προσεξεις καλυτερα θα το βρεις απο το ονομα του δημιουργου skvalex

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμα προσεξεις καλυτερα θα το βρεις απο το ονομα του δημιουργου skvalex

 

Το έχεις δοκιμάσει στο Note με bluetooth;

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αφου ξαναπερασα την επισημη ρομ, το προβλημ του να μην βρισκει σημα, παροχο κ.λ.π. διορθωθηκε κ επανηλθαν το imei κ.λ.π. της συσκευης, ομως μετα απο καποιες ημερες ξανα τα ιδια, οχι σημα, δεν αναγνωριζει τη σιμ κ φυσικα unknown imei, baseband.... Τι μπορει να συνβαινει τελικα, καθως δεν δειχνει να ειναι προβλημα hardware αφου επανερχεται μετα απο περασμα μαμας ρομ???

Οταν περνας ρομ εχεις κανει φορματ τα παντα; Κανεις επαναφορα μπακαπ; Η σιμ που εχεις ειναι κομμενη με ψαλιδι η την αλλαξες με micro;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει στο Note με bluethooth;

 

οχι δεν το εχω δοκιμασει στο note.Δεν μπορω να σου πω γνωμη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν νομίζω ότι τα περιμετρικά πλαστικά είναι κάτι.Ίσως οι πρώτες παρτίδες να μην είχαν.εμένα ήτανε όλα στη θέση τους πλην των περιμετρικών άντε και του home button. Μια χαρά σφραγισμένη ήτανε η συσκευασία εκτός και αν έχουμε ταινίες και τα σφραγίζουν πάλι με την επωνυμία της σαμμυ
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αλλά θα το πω.

Λοιπόν μετά από καιρό έβγαλα την φλιπ θηκη για να το δουλέψω λίγο γυμνό του κουκλί μου.

Απλα επειδη η φλιπ κάνει λιγο πιο μεγάλο το κινητό κατα την χρήση (καθώς γυρίζεις πίσω το καπάκι) Τωρα νομίζω οτι ειναι μικρότερο και με το ενα χέρι μου φαίνεται παιχνιδάκι.

Ειναι πολυ άκυρο το ξέρω, αλλα εχει απίστευτη αίσθηση σε σχέση με το μεγεθος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αλλά θα το πω.

Λοιπόν μετά από καιρό έβγαλα την φλιπ θηκη για να το δουλέψω λίγο γυμνό του κουκλί μου.

Απλα επειδη η φλιπ κάνει λιγο πιο μεγάλο το κινητό κατα την χρήση (καθώς γυρίζεις πίσω το καπάκι) Τωρα νομίζω οτι ειναι μικρότερο και με το ενα χέρι μου φαίνεται παιχνιδάκι.

Ειναι πολυ άκυρο το ξέρω, αλλα εχει απίστευτη αίσθηση σε σχέση με το μεγεθος

 

Εμένα οι φλιπ ποτέ δε μου άρεσαν. Δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως. Είναι άσκημες, κάνουν το κινητό να δείχνει τεράστιο, είναι αδύνατο να μπει το κινητό σε μπροστινή τσέπη τζιν, είναι σπαστικό να μη βλέπεις την οθόνη και να πρέπει να σηκώσεις το καπάκι, αν έχουν μαγνητικό κούμπωμα θα σου δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη, και... δε δείχνουν τόσο ανδρικές. Μου θυμίζουν τα μικρά γυναικεία τσαντάκια που είναι μόνο για κλειδιά τσιγάρα και 1 σερβιέτα.

Επειδή έχω φάει τη ζωή μου στο eBay για να ψάχνω θήκες και αξεσουάρ, κατέληξα για τον εαυτό μου να αγοράσω αυτήν εδώ την θήκη της Momax, την οποία βρίσκω πανέμορφη, σοβαρή, και με πολύ στυλ. Το κινητό είναι σε χρώμα σκούρο ανθρακί, και όχι το λευκό που έχει στις φωτογραφίες και δεν του ταιριάζει καθόλου...

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=130791870709&index=14&nav=SEARCH&nid=95343251573

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά call recorder στο play market. Μπορείς να βοηθήσεις να το βρούμε κι εμείς?

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.skvalex.callrecorder

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό για το εξαιρετικό CallRecorder του skvalex; Ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ καιρό με το Note II (official 4.1.2 ROM, χωρίς root) και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Το βρίσκω όμορφο, καλογραμμένο, σταθερότατο και μακράν το καλύτερο call recording app για Android αυτή τη στιγμή.

 

Παραμένει άριστο σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Στο προηγούμενο μου τηλέφωνο απλά αναφέρω ότι δούλευε άψογα. Με bluetooth γράφει τον συνομιλητή αλλά όχι την φωνή σου για κάποιους που ρώτησαν. Εμένα αυτό με χαλάει (ίσως γίνεται γιατί φοράω παλιά version) είναι ότι όταν με καλούν καταγράφει, όχι όμως και όταν καλώ. Θα δοκιμάσω την 1.4 και θα επανέλθω.

 

Από θέμα μνήμης πως πάει η συσκευή σας; Εμένα έχει δεσμευμένη συνήθως 1,1 gb. Δεν βλέπω κολλήματα lagαρίσματα κλπ κλπ. Τask killers clean managers χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει άριστο σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Στο προηγούμενο μου τηλέφωνο απλά αναφέρω ότι δούλευε άψογα. Με bluetooth γράφει τον συνομιλητή αλλά όχι την φωνή σου για κάποιους που ρώτησαν. Εμένα αυτό με χαλάει (ίσως γίνεται γιατί φοράω παλιά version) είναι ότι όταν με καλούν καταγράφει, όχι όμως και όταν καλώ. Θα δοκιμάσω την 1.4 και θα επανέλθω.

Το μονο που χρησιμοποιω ειναι το clean master για να σβηνω την cache του συστηματος κ των εφαρμογων κ να μην υπαρχουν περιττα αρχεια στο τηλεφωνο που πιανουν χωρο...

 

Από θέμα μνήμης πως πάει η συσκευή σας; Εμένα έχει δεσμευμένη συνήθως 1,1 gb. Δεν βλέπω κολλήματα lagαρίσματα κλπ κλπ. Τask killers clean managers χρησιμοποιείτε;

 

Δεν χρειαζεται τιποτα το νοτελι για την μνημη... ουτε task killers.. ισως να δεις κ παραπανω δεσμευμενη μνημη αν ανοιξεις μερικες βαριες εφαρμογες, αλλα δεν μασαει.. κανει πολυ καλη διαχειριση μνημης, και εχεις πολυ καλο multitasking...

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω, θα προτιμουσα ομως ενα δωρεαν , δεν ηξερα οτι στοιχιζει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αλλά θα το πω.

Λοιπόν μετά από καιρό έβγαλα την φλιπ θηκη για να το δουλέψω λίγο γυμνό του κουκλί μου.

Απλα επειδη η φλιπ κάνει λιγο πιο μεγάλο το κινητό κατα την χρήση (καθώς γυρίζεις πίσω το καπάκι) Τωρα νομίζω οτι ειναι μικρότερο και με το ενα χέρι μου φαίνεται παιχνιδάκι.

Ειναι πολυ άκυρο το ξέρω, αλλα εχει απίστευτη αίσθηση σε σχέση με το μεγεθος

 

Χαχχαχα ακριβώς το ίδιο ένιωσα κι εγώ σήμερα. Έβγαλα τη θήκη και αναρωτιόμουν πώς σε μερικούς φαίνεται μεγάλο το κινητό;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, θα προτιμουσα ομως ενα δωρεαν , δεν ηξερα οτι στοιχιζει τοσο.

Όλα τα αξιόλογα στοιχίζουν περίπου το ίδιο και αυτό είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας πλεον κατοχος και εγω του note 2,αυτο που εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι η καταπληκτικη οθονη.Ας μπουμε στο ψητο,διαβασα σε ενα review του anandtech http://www.anandtech.com/show/6386/samsung-galaxy-note-2-review-t-mobile-/10 για ενα νεο boost mode που αυξανει ακομη περισσοτερο την ενταση του ηχου φτανοντας την στα 85db, εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι,γνωριζει καποιος κατι γι'αυτο? Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθαλα να ρωτησω αν μπορουμε να ενεργοποιησουμε στο note 2 τι hd voice απο το κρυφο μενου της συσκευης μπηκα και ειδα οτι ειναι στο off και δεν βρηκα πως να το ενεργοποιησω ευχαριστω!!!!!
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθαλα να ρωτησω αν μπορουμε να ενεργοποιησουμε στο note 2 τι hd voice απο το κρυφο μενου της συσκευης μπηκα και ειδα οτι ειναι στο off και δεν βρηκα πως να το ενεργοποιησω ευχαριστω!!!!!

 

Αν το υποστηρίζει ο provider σου, θα το ενεργοποιήσει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθαλα να ρωτησω αν μπορουμε να ενεργοποιησουμε στο note 2 τι hd voice απο το κρυφο μενου της συσκευης μπηκα και ειδα οτι ειναι στο off και δεν βρηκα πως να το ενεργοποιησω ευχαριστω!!!!!

 

για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι τι ειναι το hd voice;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι τι ειναι το hd voice;

 

Καλύτερη ποιότητα στις φωνητικές κλήσεις. Νομίζω το έβαλε η cosmote πρόσφατα. Εγώ δεν παρατήρησα διάφορα πάντων.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι τι ειναι το hd voice;

 

Καλύτερη ποιότητα στις φωνητικές κλήσεις. Νομίζω το έβαλε η cosmote πρόσφατα. Εγώ δεν παρατήρησα διάφορα πάντων.

 

Kαι ούτε θα έπρεπε :cool:

Για να ενεργοποιηθεί θα πρέπει να δώσει αναβάθμιση η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αξιόλογα στοιχίζουν περίπου το ίδιο και αυτό είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου.

 

Να κάνω τρεις ερωτήσεις για το πρόγραμμα:

 

ηχογραφεί από τη γραμμή ή από το μικρόφωνο?

όταν χρησιμοποιείς bluetooth τι γίνεται?

η ένταση ήχου της ηχογραφημένης συνομιλίας είναι αρκετά δυνατή? Αυτό το τελευταιο είναι και το πρόβλημα μου με το call recorder της killermobile. η ένταση ήχου είναι πολύ χαμηλή...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω τρεις ερωτήσεις για το πρόγραμμα:

 

ηχογραφεί από τη γραμμή ή από το μικρόφωνο?

όταν χρησιμοποιείς bluetooth τι γίνεται?

η ένταση ήχου της ηχογραφημένης συνομιλίας είναι αρκετά δυνατή? Αυτό το τελευταιο είναι και το πρόβλημα μου με το call recorder της killermobile. η ένταση ήχου είναι πολύ χαμηλή...

Για το αν ηχογραφεί ή όχι απ' το μικρόφωνο δεν μπορώ να το καταλάβω. Στις ρυθμίσεις του έχει 3 μεθόδους εγγραφής. Δες τα screenshots που παραθέτω. Δεν είμαι root και έτσι μπορώ να δοκιμάσω μόνο τη μία απ' τις τρεις μεθόδους (Standard API). Πάντως και οι δύο συνομιλητές ακούγονται καθαρά και δυνατά. Για το BT δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω και δεν είχα ποτέ μου BT. Η ένταση είναι αρκετά δυνατή ώστε να ακούς άνετα και τις δύο πλευρές.

 

[Συγγνώμη για το off-topic, αλλά επειδή τέτοιου είδους εφαρμογές (call recorders) συμπεριφέρονται απρόβλεπτα από συσκευή σε συσκευή, νομίζω πως είναι καλό να αναφέρουμε τις εντυπώσεις μας στο νήμα του Note II ώστε να ξέρει ο αναγνώστης τι να περιμένει από τον συνδυασμό app + Note II.]

 

http://i44.tinypic.com/i357ph.jpg http://i39.tinypic.com/5lnlw7.jpg

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας πλεον κατοχος και εγω του note 2,αυτο που εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι η καταπληκτικη οθονη.Ας μπουμε στο ψητο,διαβασα σε ενα review του anandtech http://www.anandtech.com/show/6386/samsung-galaxy-note-2-review-t-mobile-/10 για ενα νεο boost mode που αυξανει ακομη περισσοτερο την ενταση του ηχου φτανοντας την στα 85db, εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι,γνωριζει καποιος κατι γι'αυτο?

Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα ριξε μια ματια μηπως ειναι αυτο:Ρυθμισεις κλησεων->My call sound.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα ριξε μια ματια μηπως ειναι αυτο:Ρυθμισεις κλησεων->My call sound.

 

Ευχαριστω αλλα βρηκα ενα χακ σε μια σελιδα του xda και το εφαρμοσα και η ενταση αυξηθηκε κατα πολυ οσο στο παλιο μου κινητο μη πω και περισσοτερο

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα βρηκα ενα χακ σε μια σελιδα του xda και το εφαρμοσα και η ενταση αυξηθηκε κατα πολυ οσο στο παλιο μου κινητο μη πω και περισσοτερο

 

δεν μας λες λεπτομεριες που το βρηκες μηπως ενδιαφερεται και καποιος αλλος απο τα παιδια στο φορουμ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες λεπτομεριες που το βρηκες μηπως ενδιαφερεται και καποιος αλλος απο τα παιδια στο φορουμ

 

Εψαξα και το βρηκα δεν ειναι απο το xda ειναι απο εδω http://droidviews.com/2013/how-to-boostincrease-speaker-volume-on-samsung-galaxy-s3-note-2/ και δουλευει αψογα

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...