Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κουμπί στο πενάκι πάνω σε τι χρησιμεύει ?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις κ μετά στο s-pen και μετά στο βοήθεια s-pen και θα μάθεις τα πάντα για αυτό το κουμπάκι. :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά παιδιά

όταν συνδέω την συσκευή στο kies μου λέει ότι έχει βγει μια αναβάθμιση στο firmware

 

Current Firmware:

PDA:LL7 / PHONE:LK7 / CSC:LL2 (DBT)

 

Latest Firmware:

PDA:MB2 / PHONE:LK2 / CSC:MA1 (DBT)

 

Επίσης και στο κινητό μου βγάζει μύνημα για αναβάθμιση. Η αναβάθμιση που μου βγάζει στο κινητό είναι η ίδια? λέει αναβάθμιση software.

Το θέμα είναι ότι έχω root την συσκευή. Αν τις κάνω και τις δύο θα χάσω δεδομένα ή μόνο το root?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά

όταν συνδέω την συσκευή στο kies μου λέει ότι έχει βγει μια αναβάθμιση στο firmware

 

Current Firmware:

PDA:LL7 / PHONE:LK7 / CSC:LL2 (DBT)

 

Latest Firmware:

PDA:MB2 / PHONE:LK2 / CSC:MA1 (DBT)

 

Επίσης και στο κινητό μου βγάζει μύνημα για αναβάθμιση. Η αναβάθμιση που μου βγάζει στο κινητό είναι η ίδια? λέει αναβάθμιση software.

Το θέμα είναι ότι έχω root την συσκευή. Αν τις κάνω και τις δύο θα χάσω δεδομένα ή μόνο το root?

 

Η ιδια ειναι και θα χασεις μονο το ροοτ.. Δεν χανεις τιποτα, απλα θα χρειαστει μετα να ξανα κανεις ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει ηχογράφηση φωνής με δύο κανάλια στερεοφωνικά, χρησιμοποιώντας και τα δύο μικρόφωνα - και το πάνω και το κάτω.

 

Δοκίμασα την ενσωματωμένη Εγγραφή Φωνής σε υψηλή ποιότητα και μου ηχογράφησε μονοφωνικά - ένα κανάλι.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ φίλε. Δε πειράζει, θα ξανακάνω root, δεδομένα να μην χάσω μόνο!

 

Θα το ξεκινήσω σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

στο κινητό μου, μου φαίνεται ότι σώνεται γρήγορα η μπαταρία του...

Μέσα σε 20 ώρες με περίπου μέτρια χρήση (Wi-Fi ναι, 3G ανοιχτό , GPS όχι, Auto-Sync όχι, Εξοικονόμηση ενέργειας ναι)

με την φωτεινότητα στο -∞ έχει μπαταρία 14% ...

 

είναι λογικό ή λίγο;

Link to comment
Share on other sites

λογικο ακουγεται.. σε μενα δεν βγαζει πανω απο μερα με απλη χρηση.. αν πεις να παιξεις κ λιγο δεν βγαζει ουτε την μιση μερα.

 

αν το ρουτάρεις και βγάλεις όλες τις εφαρμογές της samsung, κρατήσεις τις άκρως απαραίτητες, μόνιμα κλειστά όλα (εκτός από το τηλ), Power Saving και χαμηλή φωτεινότητα, άνετα 3 μερούλες αντοχή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην πρωτη φόρτιση απο βραδυ σε βραδυ (22.00-22.00) με πολύ σκισιμο (5.5 ωρες ανοιχτη η οθονη,bt,30 λεπτά κλήσεις,καμμια ωρίτσα spen , συνεχως wifi και cloud upload ~3gb + gps 15 λεπτά χωρίς φόρτιση με πολύ browsing και hd youtube και με ενα σκασμό widgets ανοιχτά) με άφησε στο 24% !!!

Το θεωρω εξαιρετική επίδοση.

Ειμαι με στοκ 4.1.2 ελληνική χωρις root κλπ.

Link to comment
Share on other sites

λογικο ακουγεται.. σε μενα δεν βγαζει πανω απο μερα με απλη χρηση.. αν πεις να παιξεις κ λιγο δεν βγαζει ουτε την μιση μερα.

 

αν το ρουτάρεις και βγάλεις όλες τις εφαρμογές της samsung, κρατήσεις τις άκρως απαραίτητες, μόνιμα κλειστά όλα (εκτός από το τηλ), Power Saving και χαμηλή φωτεινότητα, άνετα 3 μερούλες αντοχή! ;)

 

Δεν θα συμφωνησω με το πρωτο σκελος..Την 1 μερα την βγαζει ανετα ακομη και με παιχνιδι αλλα σε λογικα πλαισια και οχι <καψιματος>

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που δεν παιζω και ιδιαίτερα, σπανια κ που, το εχω περισσοτερο για τηλ, λίγα sms, λιγο browsing, μονιμα ανοιχτα τα wifi, 3g, GPS και screen rotation δεν την βγάζει την μέρα.

Δε ξερω τι να πω... ο καθε ενας κανει διαφορετικη χρηση. Εγω εδωσα το Note 1 σε εναν φιλο μολις αγορασα το Note II και του είπα ότι δεν εχει αντοχη η μπαταρια. Ο τυπος το εκανε να κραταει 4 μερες με μια φόρτωση!!!

 

Tip: Όταν φορτίσει 100% και βγάλει την ένδειξη να αποσυνδέσετε τον φορτιστή, κάντε το και σβήστε την συσκευή. Όχι reboot, αλλά shut down και έτσι όπως είναι σβηστό βάλτε το να φορτίσει ξανά.. Εκείνη η μικρή φόρτιση που κάνει σβηστό μπορεί να βγάλει πολλές ώρες αναμμένο!

 

Όταν το κάνεις ROOT κατέβασε από το market δωρεάν το ROOT APP DELETE και απο εκεί σβήνεις ότι θέλεις. Ότι δεν πρέπει να πειράξεις στο λέει να μη το πειράξεις, παρ όλα αυτά αν θες μπορείς να το πειράξεις με δική σου ευθύνη.

 

Το τι θα βγάλεις θα το δεις εσύ. Πχ σε μένα το Multi Window μου είναι βολικό και δε το βγάζω, αλλά κάτι HUB και CHAT ON τα έχω πετάξει..

Link to comment
Share on other sites

Το GPS γιατί όλη μέρα ανοικτό? Εμένα για να μη βγάλει μέρα πρέπει να το λιώνω στα παιχνίδια. Με ανοικτά 3g συνέχεια και λοιπά χωρίς όμως GPS δεν έχω δει κάτω από μιαμιση μέρα μα πολλή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

το έκανα root όλα καλά, κατέβασα το root app delete και όταν το βρήκα στο play store είχε λίγο παρακάτω το SuperSU που εγκαταστάθηκε με το root, και είχε ενημέρωση...

να το ενημερώσω ή θα έχει κάποιο πρόβλημα ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το GPS γιατί όλη μέρα ανοικτό? Εμένα για να μη βγάλει μέρα πρέπει να το λιώνω στα παιχνίδια. Με ανοικτά 3g συνέχεια και λοιπά χωρίς όμως GPS δεν έχω δει κάτω από μιαμιση μέρα μα πολλή χρήση.

 

Νομίζω κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι και ενεργοποιημενο δεν κάνει κάποια κατανάλωση το gps αν δε χρησιμοποιειται από κάποια εφαρμογή (να σου βγάζει την ένδειξη πάνω).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι και ενεργοποιημενο δεν κάνει κάποια κατανάλωση το gps αν δε χρησιμοποιειται από κάποια εφαρμογή (να σου βγάζει την ένδειξη πάνω).

 

 

 

Πολύ σωστά .Ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε dmb6 δεν μου δουλεύει το xposed app settings.Έχει συμβεί σε κανέναν?Αν ναι πως το επαναφέρω?

Τελικά ήθελε να πατήσω ένα install για να το εφαρμόσει

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω , σε ποιες περιπτωσεις δεν τραβα με 8 mp ? Πχ στο πανοραμα με ποσα τραβαει ? στο mms ? Στο βιντεο με αργη κινηση 1/4 - 1/8 ? Που μπορουμε να μαθουμε τις αναλυσεις σε καθε περιπτωση ?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα...

τα custom roms τι κάνουν; σε τι βοηθούν;

πχ είδα το Omega (κάτι τέτοιο), σε τι βοηθάει; υπάρχουν και άλλα εκτός από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω ειναι υπερβολή να μην βγάζει ουτε μέρα. Εμένα με τα παντα ανοικτα εκτος gps πιανει 2 μέρες άνετα. Σιγουρα δεν πιάνω τις τρελές ωρες οθονης που διαβαζω (γυρω στις 3.5) αλλα είμαι πολύ ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Δεύτερη συνεχόμενη φορά που βάζω το κινητό μου στην πρίζα και δεν φορτίζει. Μόλις του κάνω restart φορτίζει κανονικά. Η διάρκεια φόρτισης δεν φαίνεται να επηρεάζεται καθώς κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα.

Any idea?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει ξανά - και δεν είναι και το κατάλληλο θέμα εδώ - αλλά λιγότερο από μέρα μπαταρία χωρίς λιώσιμο ή διαρκή χρήση εκτός wi-fi δεν παίζει. Εκτός αν έχεις πολλές ώρες ανοιχτή οθόνη οπότε έχει μια λογική..

 

Καλησπέρα σε όλους.

Δεύτερη συνεχόμενη φορά που βάζω το κινητό μου στην πρίζα και δεν φορτίζει. Μόλις του κάνω restart φορτίζει κανονικά. Η διάρκεια φόρτισης δεν φαίνεται να επηρεάζεται καθώς κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα.

Any idea?

Μου το έχει κάνει κι εμένα 2-3 φορές. Το μόνο κοινό που είχαν αυτές οι φορές μεταξύ τους είναι η χρήση του USB OTG με απενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων. Μπορεί να ήταν και τυχαίο. Έχει καιρό να το κάνει τώρα. Κι εμένα έστρωνε με reboot.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που δεν παιζω και ιδιαίτερα, σπανια κ που, το εχω περισσοτερο για τηλ, λίγα sms, λιγο browsing, μονιμα ανοιχτα τα wifi, 3g, GPS και screen rotation δεν την βγάζει την μέρα...
αν δεν κάνω λάθος, το GPS έχει τρελή κατανάλωση σε οποιαδήποτε συσκευή, όχι μόνο στο note, συνεπώς αν δεν είσαι επαγγελματίας αυτοκινητιστης ή πωλητής όλη μέρα στο αυτοκίνητο, καλό είναι να κλείνει το gps όταν δεν χρησιμοποιείται. Ειδάλλως φορτιστή αυτοκινήτου Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Από μόνο του το gps δεν τρώει τίποτα. Απλά αν το έχεις ανοιχτό, αν μια εφαρμογή το ζητήσει μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Τώρα αν για κάποιο λόγο το βλέπετε να μένει ανοιχτό στην μπάρα ενώ δεν έχετε ανοιχτή κάποια εφαρμογή, κοιτάξτε αυτές που τρέχουν από πίσω καθώς κάποια ψάχνει για location.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...